Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Orgametril tablete
PostPoslato: Sub Jul 21, 2012 1:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 21, 2012 12:27 am
Postovi: 2
Lepo cu da odlepim od silnih informacija :-? Ako neko strucan moze urgentno da mi pomogne savetom, bilo bi lepo, nemam mnogo vremena da odlucim...
Imam 26 god i odem danas prvi put kod ginekologa (nije bilo potrebe ranije), zbog odlaganja menstruacije zbog mora (koje treba da traje ukupno 11 dana). Fin covek, lepo objasnim razlog svog dolaska, kaze ako su jajnici u redu - moze. Obavimo pregled vaginalnom sondom (ocekivala sam svasta na tom prvom gin. pregledu, uopste nije bilo :o ), videlo se da sam bas pred menstruacijom, jajnici super, poprilicno zavaljena materica, nije zvucao pesimisticno, pa to i nisam dozivela kao neki bauk.
Tu sledi prica o tabletama Orgametril koje preporucuje, ali ima problem. Po njegovoj prici te tablete se preporucuju za neko odlaganje od 3-4 dana! Ja vec u dilemi... I nastavlja u smislu da mogu da ih pijem svih 10 dana, ali da ne moze da mi garantuje da ce menstruacija izostati. Kontraindikacije samih tableta nije spominjao. Takodje mi je rekao da eventualno mogu da napravim jos goru stvar, tj. da sama menstruacija moze biti jaca, obilnija, bolnija, duza, itd. Ukoliko prezivim more na Orgametrilu dobicu po prestanku pijenja za par dana, a ako uz tablete ipak dobijem u toku letovanja i budu zaista obilne, prepisao mi je i Metil Ergobrevin kapi za skupljanje materice, da se odliv donekle smanji.
Izadjoh iz ordinacije totalno zbunjena.
Uglavnom, nisam pametna sta da radim... Putujem busom, taj dan kad treba da dobijem treba i da krenem na put (Grcka), prvi dan em mi je obilna, em bolna, ajd kontam popicu nesto za bolove, al gde da menjam uloske svaki cas?! Imam 2 dana fore da odlucim dal da pijem tu hemiju ili da pustim pa sta bude? Kakve sam srece, ne bi me cudilo od stresa da dobijem i pre vremena :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Orgametril tablete
PostPoslato: Uto Jul 31, 2012 1:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 31, 2012 12:21 am
Postovi: 3
milen'ce, ne znam sta si odlucila, a ako si se odlucila da ga pijes, nadam se da se lepo nosis sa pratecim pojavama, tj. da ih uopste nemas.
Ja sam se upravo vratila sa putovanja i bila sam 10 dana na terapiji odlaganja mece orgametrilom (pocela sam da ga pijem 19. jula). Navodno je juce trebalo da dobijem, ali evo, vec je treci dan, a od mece ni naznake. Elem, ginekoloskinja mi je ireklamirala ove tablete kao mnogo bezbednije od regularnih kontraceptivnih, ali je pritom naglasila da nikako ne prelazim 10-dnevno konzumiranje. Inace, pre toga je odradila regularan pregled i zakljucila kako je sve u redu. Na moje pitanje: "A sta da radim ako se jave neke nuspojave?" ona je samo odmahnula i rekla kako ne moze da se desi nista strasno. Tako ja ostadoh bez odgovora i sa nadom da se nista nece desiti. Vec u nedelju krenuli su bolovi u donjem delu trbuha, nesto slicno menstrualnim bolovima, samo vise lokalizovani u centralnom delu - nisu imali onaj difuzni efekat kao menstrualni, tj. nisu se sirili po celoj karlici. ti bolovi su se pojacavali sa duzinom uzimanja tableta, ali su poceli da se smiruju dan nakon zavrsetka terapije.
Sledeca stvar mi je bila najbizarnija - gotovo svakodnevno sam morala da secem nokte. :o Inace, imam jako krte nokte koji skoro pa "ne mogu da porastu", a cini mi se da sam ovim "orgametrilovanim noktima" mogla dijamante da brusim.
Treca stvar je ubrzani rast dlaka i to pogotovo onih koje su bile iscupane iz korena (?), dok su delovi koje tipicno brijem (pazuh) pokazivali manju promenu.
Takodje, primetila sam i neke promene na kozi, prvenstveno u njenom kvalitetu, npr. sitne borice su postale mnogo izrazenije, a pore su se otvorile. A s obzirom da imam suvu kozu, masnoca mi se doterala do normale. :D Ipak, ten je postao nekako neujednacen i cela koza je delovala grublje i nekako nezivotno...
Psihicke promene: ne mogu da kazem da sam se osecala depresivno. Vise je bilo kao neka opsta nezainteresovanost za sopstvene emocije i emocije drugih, dok je radoznalost prema stvarima koje nemaju veze sa medjuljudskim odnosima opstala (cak je delovalo kao da je opsta potreba za avanturom porasla). Takodje, seksualna zelja mi se smanjila, ali sam imala normalne orgazme.
I na kraju, slag na tortu, i to bukvalno: ja sam bila u stanju da pojedem 10 sendvica samo za dorucak i ceo dan sam nesto grickala. Pre toga sam obicno doruckovala 2 tanke kriske hleba, tanko namazane nekim premazom i soljom jogurta. Dakle, apetit mi se jaaako povecao, a da pritom nisam imala jaci osecaj gladi.
Eto, devojke, gledala sam da sto iscrpnije opisem svoje iskustvo. Nadam da ce nekome ko je neodlucan po pitanju konzumiranja ovog leka pomoci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Orgametril tablete
PostPoslato: Pet Avg 10, 2012 9:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 21, 2012 12:27 am
Postovi: 2
Ja ga podnela u sustini sasvim dobro! :) Imala sam svoje standardne momente cutanja i kratkotrajne depresije, poneku aknu, ali nista vise od toga i nista neuobicajeno za mene. Moram da napomenem da sam potrazila jos jedan strucan savet ginekologa preko sajta www.* REKLAMA *, odgovorio/la mi je prof. dr N. Milincic i rekao/la da je savet mog ginekologa dobar, da onoliko dana koliko sam na odmoru uzimam tablete 2x1, a kako mi se blizi menstruacija cak mogu i 3x1. I tako sam vodjena tim savetom rasporedila celu kutiju na taj period dok sam na moru i uvek pila u isto vreme. Prvu tabletu sam popila 23. jula uvece (25. je trebalo da dobijem, tad i krenula na put) i narednih nekoliko dana nastavila po 3, a posle po 2 (na tom prelazu sam jedino primetila blagu nelagodnost u predelu jajnika i to je sve, trajalo je dan, dva), poslednju tabletu sam popila 4. avgusta ujutru (malo se preracunala :) ), 6. avgusta ujutru se vratila s mora i tad sam ocekivala da dobijem, ali se to dogodilo ipak 8. Za kapima nije bilo potrebe, jer je cak i neznatno manjeg intenziteta nego inace, a pretpostavljam da ce i trajati kao i obicno.
Sve u svemu, sustina mog iskustva je sledeca - svaki organizam je razlicit i razlicito ce da reaguje, dakle dzaba tudja islustva, ne znate dok ne probate. Ali naravno, prvo ginekoloski pregled, bez toga ipak ne moze. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Orgametril tablete
PostPoslato: Uto Apr 23, 2013 10:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 23, 2013 10:26 pm
Postovi: 1
Imam 19 godina. Pre 5 dana sam bila kod ginekologa na pregled, gde je ona videla da imam cistu, koja je bila uzrok mog gojenja, menstruacije koja je trajala dve nedelje. Ginekolog mi je prepisao Orgametril tablete i samo me zanima uticu li na svaciji organizam isto? Jedini simptomi koje je imam je nervoza i malaksaost, apeptit mi nije povecan, cak i ne veceravam. Ne znam da li je ovo normalno..
I mogu vam reci da mi je sada malo frka kad procitam vasa iskustva, ne bih volela da imam ove simptome..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 59 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: