Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Operacija mioma-pitanje za dr Obgyn
PostPoslato: Sre Jun 04, 2008 7:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 04, 2008 7:00 am
Postovi: 4
Postovana dr,
imam 42 godine i jedno dete (9 godina).Na redovnom pregledu posle porodjaja, dr mi je napipao miom velicine lesnika.U medjuvremenu je on rastao, meni su krvarenja postala jako obilna; u jednom periodu sam bila i anemicna.Krvna slika mi je sada u redu, i jedina tegoba koju imam je obilno krvarenje. Menstruacije su uredne, na 28 dana.
Ovo su rezultati poslednjeg uz od 18.05.08:
Intramularni miom precnika 60.9mm i subserozni miom precnika 34.6mm u levom delu uterusa.Vide se dve grupe hiperehogenih kalcifikacija, u cervikoistmicnom delu i u fundusu...
Dg:Uterus myomatosus Ovula Nabothi RVF uteri
Dr kaze da sam na granici za operaciju zbog velicine mioma i tegoba koje mogu da mi se jave.
Trenutno zivim u Indiji i pijem ayurvedic pilule , jer zelim nekako da izbegnem operaciju kako zbog toga sto operacija nije bas bezazlena, tako zbog oziljka i priraslica. A ako u medjuvremenu slucajno zatrudnim,
koliko su miomi opasni za razvoj ploda ?
Molim Vas za savet i hvala Vam unapred na odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 04, 2008 7:06 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Apr 23, 2007 9:53 pm
Postovi: 82
Lokacija: Niš
Zasto dva korisnicka imena i maldivi i india :wink:

A kakav ti je miom unutrasnji ili spoljasnji?

Koliko sam upucena posebno je za trudnocu opasan unutrasnji jer moze da potisne plod i dovede do spontanog jer u trudnoci pod uticajem hormona on jos vise raste.
Znam zenu koja je izgubila blizance u 5-tom mesecu jer ih je veliki miom potisnuo.

A moja koleginica je upravo operisala miom samo spoljasnji, odnosno na spoljasnjem zidu materice i rekli su joj da i on nije bas bezazlen pogotovo sto je u pripremi za vantelesnu.

U svakom slucaju konsultuj se sa lekarom, ali vec ti je 42, nema svrhe cekati da se on povuce, povlace se pri ulasku u menopauzu a tada je vec kasno za drugo dete.

Koleginica je radila laparoskopsku operaciju koja je bolja od klasicne.

Da sam na tvom mestu ne bih rizikovala i konsultovala bih se sa lekarom oko operacije.

_________________
Anastasija, mamino najveće blago - 28.05.2005.

Promenila nick iz Dr. Olja u Olja 86


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 05, 2008 5:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 25, 2006 9:23 am
Postovi: 23
Ja sam izgurala 2 trudnoce sa miomom. Naime, miom je slucajno otkriven u toku moje druge trudnoce, i tada je bio oko 2,5cm na pocetku trudnoce, da bi pred kraj trudnoce dostigao velicinu od 7cm. Miom je bio na zadnjem zidu, intramuralni. U toj trudnoci nije pravio nikakvih problema, niti na samom porodjaju, koji je bio prirodan. U trecoj trudnoci je miom naravno i dalje bio tu, na pocetku je isto bio nekih 2-3cm velicine. U samoj trudnosi nije bilo isto nikakvih problema, ali se na samom porodjaju situacija zakomplikovala, doslo je do preranog odvajanja posteljice i krvarenja, a sve to zbog toga sto je miom potiskivao posteljicu. Na kraju se porodjaj zavrsio hitnim carskim rezom i tom prilikom je odstranjen i miom.
Sve u svemu, jako puno zavisi od vrste, polozaja i velicine mioma. Najbolje je ipak da se konsultujes sa doktorom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 06, 2008 9:44 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Dec 30, 2007 10:51 am
Postovi: 73
Lokacija: Beograd
Olja 86,

Kako se radi laparoskopska operacija mioma? Posto sam ja imala vec klasicnu operaciju mioma, a imam novi miom, pa ne bih da idem ponovo na operaciju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 02, 2008 10:43 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Dec 30, 2007 10:51 am
Postovi: 73
Lokacija: Beograd
Da li postoji neka terapija kod intramuralnog mioma?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 69 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: