Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: OBGYN, MOLIM ZA ODGOVOR O KONIZACIJI
PostPoslato: Sre Mar 23, 2011 11:02 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Mar 19, 2011 6:51 pm
Postovi: 50
Postovana Obgyn,
imam 35 god, jedan porodjaj carskim rezom iza sebe pre 2 godine, jedan abortus pre deset godina, do sada odlicnog zdravlja, grip nikada nisam imala...a onda nocna mora...
prosle godine, PAP II na III, kolposkopski nalaz Ectopio, prepisan Makmiror i hipervag, kontrola po izteku terapije. Ja se zaposlila, muz i ja radimo na smenu da bismo cuvali dete i ja lepo ne odem uopste na kontrolu. Posle porodjaja jedini KAO problem su mi bile duge i obilne menstruacija koje traju 8-9 dana, treci dan lavina a do kraja kap po kap.
Odem ja pre dva meseca na kontrolu, PAP III + grupa, kolposkopija malo jod negativno polje. Doktorka mi predlozi biosiju. Evo nalaza. Inace, pre 4 dana mi je uradjena konizacija. Molim Vas da mi napisete nesto o toku oporavka posle konizacije jer mi niko na otpustu nista nije objasnio i da mi protumacite nalaza biopsije:
Komadici PVU na PN- Vise sivkastocrvenkastih fragmenata tkiva, zajedno izmereni velicine 1,2 x 0,8cm
DG: Displasio epitheli planocellulariis cervicis uteri gradus gravis - CIN III-HSIL Cercitis chronica non specifica.

Cervikalni abdat na PN- Cercitis chronica non specifica. Metaplasio planoallularis focalis mucosae canalis endocervicalis uteri.
Diasplasio epitheli planocellularis cervicis uteri gradus medii - CIN II cum koilocytosis.

Karpalni abdat na Pn- Phasis proliferationis andomatrii uteri. Cercitis chronica non specifica. Metaplasio planocellularis focalis mucosae canalis endocervicalis uteri.

Ono sto je meni receno je da nije nista strasno ali da se mora obaviti intervencija konizacijom i ako na pregledu tog isecenog tkiva bude potvrdjeno da je iseceno do u zdravo bice sve Ok uz cesce kontrole.
Pomagajte...da li ja imam rak?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OBGYN, MOLIM ZA ODGOVOR O KONIZACIJI
PostPoslato: Pet Mar 25, 2011 9:21 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
jelkicaj je napisao:
Postovana Obgyn,
imam 35 god, jedan porodjaj carskim rezom iza sebe pre 2 godine, jedan abortus pre deset godina, do sada odlicnog zdravlja, grip nikada nisam imala...a onda nocna mora...
prosle godine, PAP II na III, kolposkopski nalaz Ectopio, prepisan Makmiror i hipervag, kontrola po izteku terapije. Ja se zaposlila, muz i ja radimo na smenu da bismo cuvali dete i ja lepo ne odem uopste na kontrolu. Posle porodjaja jedini KAO problem su mi bile duge i obilne menstruacija koje traju 8-9 dana, treci dan lavina a do kraja kap po kap.
Odem ja pre dva meseca na kontrolu, PAP III + grupa, kolposkopija malo jod negativno polje. Doktorka mi predlozi biosiju. Evo nalaza. Inace, pre 4 dana mi je uradjena konizacija. Molim Vas da mi napisete nesto o toku oporavka posle konizacije jer mi niko na otpustu nista nije objasnio i da mi protumacite nalaza biopsije:
Komadici PVU na PN- Vise sivkastocrvenkastih fragmenata tkiva, zajedno izmereni velicine 1,2 x 0,8cm
DG: Displasio epitheli planocellulariis cervicis uteri gradus gravis - CIN III-HSIL Cercitis chronica non specifica.

Cervikalni abdat na PN- Cercitis chronica non specifica. Metaplasio planoallularis focalis mucosae canalis endocervicalis uteri.
Diasplasio epitheli planocellularis cervicis uteri gradus medii - CIN II cum koilocytosis.
Nemate rak. Rezultat Nalaza je povoljan po Vas. Samo se redovno kontroliošite u narednom periodu.
Što se tiče oporavka od konizacije u narednih mesec dana izbegavajte seksualne odnose i ništa više Vam nije neophodno u smislu nege i rehabilitacije.
Pozdrav :)
Karpalni abdat na Pn- Phasis proliferationis andomatrii uteri. Cercitis chronica non specifica. Metaplasio planocellularis focalis mucosae canalis endocervicalis uteri.

Ono sto je meni receno je da nije nista strasno ali da se mora obaviti intervencija konizacijom i ako na pregledu tog isecenog tkiva bude potvrdjeno da je iseceno do u zdravo bice sve Ok uz cesce kontrole.
Pomagajte...da li ja imam rak?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OBGYN, MOLIM ZA ODGOVOR O KONIZACIJI
PostPoslato: Pet Mar 25, 2011 2:09 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Mar 19, 2011 6:51 pm
Postovi: 50
Zli doktore HVALA na recima utehe! Cekam nalaz histopatologije pa cu se javiti i ovde!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OBGYN, MOLIM ZA ODGOVOR O KONIZACIJI
PostPoslato: Pet Mar 25, 2011 5:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
jelkicaj je napisao:
Zli doktore HVALA na recima utehe! Cekam nalaz histopatologije pa cu se javiti i ovde!


Stvarno nemate razlog za zabrinutost. Samo opusteno i bez sekiracije :) :) :)
Idemo dalje....
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OBGYN, MOLIM ZA ODGOVOR O KONIZACIJI
PostPoslato: Sub Mar 26, 2011 11:31 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Mar 19, 2011 6:51 pm
Postovi: 50
Divni ste doktore!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OBGYN, MOLIM ZA ODGOVOR O KONIZACIJI
PostPoslato: Sub Mar 26, 2011 11:34 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Mar 19, 2011 6:51 pm
Postovi: 50
A, sta mislite o caju od virka? Ja sam pocela da ga pijem. Jedino sto sad unosim manje vode....pila sam uvek dosta, po 2l dnevno...a sad dok ispijuckam u gutljajima taj caj, nesto i ne osetim zedj, a i ne znam da li mu se umanjuje lekovito delovanje ako izmedju tih gutljaja popijem po casu vode?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OBGYN, MOLIM ZA ODGOVOR O KONIZACIJI
PostPoslato: Sub Mar 26, 2011 11:41 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
jelkicaj je napisao:
A, sta mislite o caju od virka? Ja sam pocela da ga pijem. Jedino sto sad unosim manje vode....pila sam uvek dosta, po 2l dnevno...a sad dok ispijuckam u gutljajima taj caj, nesto i ne osetim zedj, a i ne znam da li mu se umanjuje lekovito delovanje ako izmedju tih gutljaja popijem po casu vode?

Nisam imao priliku da se sretnem sa tom biljcicom :wink:
Sto se mene tice nije neophodno da pribegavate fitoterapiji... Vi ste zdravi, koji od organa imate nameru da lecite?... :)
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OBGYN, MOLIM ZA ODGOVOR O KONIZACIJI
PostPoslato: Sub Mar 26, 2011 11:42 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
Ne rekoste samo kad ce ta konizacija i HPP rezultati?
Pozdrav :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OBGYN, MOLIM ZA ODGOVOR O KONIZACIJI
PostPoslato: Sub Mar 26, 2011 1:57 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Mar 19, 2011 6:51 pm
Postovi: 50
O daaaa,
konizacija bila 17. marta...znaci proslo vec 10 dana od tada. Radili su mi klasicnu konizaciju nozem, doktorka mi je rekla da je to sto se nje tice najbolja varijanta, da cak i zenama koje jos nisu radjale radi tako a ne laserom. Ja poslusala! Nista ja to i ne osecam, mozda mi je prvih par dana bila samo neka nelagodnost u donjem stomaku. Nadam se da ce rezultati biti u toku sledece nedelje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OBGYN, MOLIM ZA ODGOVOR O KONIZACIJI
PostPoslato: Sub Mar 26, 2011 1:59 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Mar 19, 2011 6:51 pm
Postovi: 50
A, sto se tice tog virka, procitala sam da je predobar za matericu i reproduktivne organe zene, za sve zenske boljke!!! Kazu da ga svaka zena koristi broj ginekoloskih operacija bi se smanjio za 2/3...tako kazu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OBGYN, MOLIM ZA ODGOVOR O KONIZACIJI
PostPoslato: Sub Mar 26, 2011 2:02 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Mar 19, 2011 6:51 pm
Postovi: 50
I jos nesto, bila sam na kontrolici i zakljucila bolovanje tako da u ponedeljak idem na posao. Radim kao nastavnik u nizim razredima osnovne skole i mogu Vam reci da se vise umorim kuci sa dvogodisnjom cerkicom nego za ta 4 casa u skoli.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OBGYN, MOLIM ZA ODGOVOR O KONIZACIJI
PostPoslato: Sub Mar 26, 2011 8:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
jelkicaj je napisao:
I jos nesto, bila sam na kontrolici i zakljucila bolovanje tako da u ponedeljak idem na posao. Radim kao nastavnik u nizim razredima osnovne skole i mogu Vam reci da se vise umorim kuci sa dvogodisnjom cerkicom nego za ta 4 casa u skoli.

Cekamo rezultate... :wink:
Ostavite Virak na miru, sta ce Vam kad ste zdravi.... :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OBGYN, MOLIM ZA ODGOVOR O KONIZACIJI
PostPoslato: Ned Mar 27, 2011 12:42 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Mar 19, 2011 6:51 pm
Postovi: 50
Ok!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OBGYN, MOLIM ZA ODGOVOR O KONIZACIJI
PostPoslato: Ned Mar 27, 2011 8:08 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Mar 19, 2011 6:51 pm
Postovi: 50
Nisam pitala koliko je dugo normalno da se krvari posle konizacije? Kad sam bila na kontroli osam dana posle konizacije, doktorka me pregledala, inace ona me i operisala, kaze da je zadovoljna kako sve to izgleda i da samo kada mi je dirala po koncima ima malo krvi. Mestruaciju sam dobila 13. marta, konizacija mi radjena 17. marta....znaci ovo sad krvuckarenje nebi trebalo da je menstruacija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OBGYN, MOLIM ZA ODGOVOR O KONIZACIJI
PostPoslato: Ned Mar 27, 2011 11:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
jelkicaj je napisao:
Nisam pitala koliko je dugo normalno da se krvari posle konizacije? Kad sam bila na kontroli osam dana posle konizacije, doktorka me pregledala, inace ona me i operisala, kaze da je zadovoljna kako sve to izgleda i da samo kada mi je dirala po koncima ima malo krvi. Mestruaciju sam dobila 13. marta, konizacija mi radjena 17. marta....znaci ovo sad krvuckarenje nebi trebalo da je menstruacija.

To krvuckanje je iz rane od konizacije koja polako zarasta... Sve je pod kontrolom... :wink:
Do sledece menstruacije sve ce zarasti, nista se ne brinite....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 97 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: