Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 86 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: molim pomoć Ureaplasma....
PostPoslato: Pon Jan 21, 2008 4:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 3:51 pm
Postovi: 101
Ja se izvinjavam,prvo što sam opet obnovila temu,ali imam taj neki veliki problem,posle četri godine pokušaja začeća odlučila sam da odem kod doktora na detaljna ispitivanja.Prvo sam odradila sve hormone koji su bili ok,praćenje ovulacije i ona je bila super,ginekološki pregled isto super,pa smo onda otišli da proverimo mog supruga međutim njegov nalaz je bio donekle lošiji,pa povodom tog nalaza pije neke silne vitamine,ja sam sama insistirala kod doktorke da vadim bris na microplasmu,ureaplasmu,clamidiju i Samo je bio bris na ureaplasmu pozitivan pila sam Eritromicin deset dana i nakon nekoliko dana izvadim ponovo bris i ono opet pozitivan,pa sam sada krenula da pijem Doksicilin (doxicilin),E sada,moj suprug je negativan,već četiri godine smo u braku bez menjanja partnera.Vidim da je polno prenosiva bolest,i sada ne vidim uopšte neku logiku,mislim kako sam je ja zaradila.
Neka mi neko da malo nade da ću je izlečiti sa ovim sada lekom,pa da napokon odem na HSG,I molila bih nekog iskusnog da mi kaže,kada bih sada izlečila ovu bakteriju,klicu ČUDOVIŠTE šta li je već?posle koliko vremena je pametno otići na HSG,a posle koliko vremena od HSG-a bih mogla uraditi insemenaciju?i de privatno ići?i koliko je uspešna?

Možda sam bila malo nejasna,IZVINITE ali mislim da će neko razumeti,

Veliki pozdrav!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 21, 2008 4:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 12:01 pm
Postovi: 206
Caos....

Pre svega hocu da ti kazem da ne bines toliko.Ureaplazma jeste uslovno polno prenosiva bolest,ali nije to jedini nacin kako se prnosi.
I mm i ja pokusavamo da imamo bebu,medjutim isto ide tesko.Posle uradjenih briseva ustanovljeno mu je da ima ureaplazmu.Mesec dana je bio na terapiji (doxiciklin 10 dana,pa hemomicin 8 dana i nakon togajos nesto,al sad sam zaboravila sta)...kontrolu trba da uradi pa cemo videti jesmo li je resili... :wink:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 21, 2008 5:06 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 3:51 pm
Postovi: 101
Jesi li išla na HSG? koliko vremena već pokušavate?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 22, 2008 3:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 12:01 pm
Postovi: 206
Nisam isla na HSG...a pokusavamo vise od godinu dana...
Trenutno pratim bazalnu temperaturu i radim test na trakama za ovulaciju.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 22, 2008 3:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 3:51 pm
Postovi: 101
Draga moja,ja imam 22 god. Četiri godine sam u braku i prve dve godine šta sve nisam radila,merila temperaturu,pila razne čajeve nadala se i eto vreme je prošlo u nadi,Zato idi kod doktora, ali ti prvo preporučijem da uradiš briseve,pa praćenje ovulacije,spermogram,i onda ćeš znati 80% šta je,NE GUBI VREME.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 22, 2008 6:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 12:01 pm
Postovi: 206
mm je uradio sve analize,i znamo sta kod njega nije ok.
Ja sam bila na uz za folikule i 10dc mi je folikul bio 15mm,a endometrium 7mm i dr je rekla da sacekamo jos malo...tako da...
nije da sedim skrstenih ruku,ali potrebno je pre svega izleciti ureaplazmu...zelim ti sto pre II crtice :wink:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 22, 2008 6:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 3:51 pm
Postovi: 101
A jel i ti piješ nešto protiv Ureplasme,ja sam čula i ako je partner negatvan a samo jedan pozitivan mora da se pije,i ja sam išla na holikumetriju 10 dan ciklusa folikul je bio 20mm,odličan je samo mislim da me zeza ta bakterija i nadam se nečemu posle HSG-a,ajde neka neko odgovori dali smem da radim HSG,ako je ureaplasma prisutna?Please,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 22, 2008 7:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 12:01 pm
Postovi: 206
Pila sam i ja istu terapiju kao i mm koja je trajala od prilike mesec dana...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 22, 2008 8:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 3:51 pm
Postovi: 101
ok, onda da se nadamo za par meseci u II crtice!!! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 24, 2008 5:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 3:51 pm
Postovi: 101
A što se tiče ureaplasme i HSG-a niko da mi odgovori. :cry: :cry: :cry: :cry:


:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 25, 2008 5:13 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Nov 08, 2006 4:43 pm
Postovi: 86
Lokacija: Beograd
Ne znam kakva je tebi bila terapija, ali kazu da je standardna Eritromicin + Dovicin - pa ima "formula" po kojoj se to pije (pretraži na forumu, već sam pisala i ja, a i bezbroj njih o tome). Međutim, kod mene i mog momka to nije pomoglo, pa smo posle sledeće kontrole pili Claritromicin 8 dana jednu ujutru jednu uveče i za sada smo prvi put bili negativni, a ja tek danas idem sa 15 dana zakašnjenja na drugu kontrolu. S tim da mi je juče na testu bilo 2 crtice :)
Obavezno budi dosledna u terapiji koju ti doktor da i pročitaj na forumu još jednom uz pomoć opcije pretraži - ima gomila tekstova o ureaplazmi.
I ... SREĆNO!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 25, 2008 6:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 3:51 pm
Postovi: 101
Sada završavam sa drugom terapijom Doksicilin,prvo sam pila Eritromicin i nije pomoglo sada ćemo videti sa ovim,koliko pokušavate,jel bila uzrok Ureaplama?na koji stepen ste je imali?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 25, 2008 9:37 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Nov 08, 2006 4:43 pm
Postovi: 86
Lokacija: Beograd
Imali smo ureaplazmu po mojoj proceni oko godinu dana.
Ja sam pila terapiju ovako: Eritromicin tri dana po dve tablete jednom dnevno, pa onda Dovicin 10 dana po jedna dnevno.
Moj momak je pio: Sedam dana Dovicin po dve dnevno - jednu ujutru jednu uvece, pa onda osmi dan 4 Eritromicina odjednom i dvanaesti dan 2 Eritromicina odjednom. Na kontroli posle mesec dana kao da nismo ni pili nista. Ja sam imala 10na5
Posle smo zajedno pili Klaritromicin osam dana dve dnevno - jednu ujutru jednu uvece i za sada je ok.
Ja sam danas dala bris i bice u utorak ili sredu rezultat pa cu ti javiti.
Ako te jos nesto zanima pitaj slobodno.

Srecno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 25, 2008 10:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 19, 2008 5:31 pm
Postovi: 36
Što se tiče ureaplazme i HSG:da bi se radila HSG moraju da budu negativni svi brisevi jer se u toku te metode bakterije i ostali uzročnici mogu preneti dublje na genitalne organe, odnosno na matericu, jajnike, jajovode...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 27, 2008 2:14 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Dec 11, 2007 8:41 pm
Postovi: 87
Lokacija: tu i tamo
I ja kad sam se spremala za HSG otkrivena je ureoplazma. Prvo je lečena sa 3 kutije dovicina i mm i ja ali nije bila izlečena. Posle mesec dana opet je bila pozitivna a terapiju mi prepisao moj dr eritromicin i doksiciklin (po 1 kutija od oba, ali se ne sećam kako sam ih pila), isto i mm stim što je on dobio i nešto za razvodnjavanje sluzi.
Meni je hsg rađen po popijenoj zadnjoj tableti, ali nije uspeo. 3 nedelje potom kontrolni bris i bio je negativan.
Inače dr mi je sad objašnjavao da ureoplazma u grliću materice menja floru i remeti prolaz spermatozoida, pa hoće da stvori privremeni sterilitet.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 86 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 187 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: