Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 56 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Molim za pojašnjenje rezultata!
PostPoslato: Sub Jan 26, 2013 9:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 26, 2013 9:11 pm
Postovi: 2
Izveštaj o citohormonalnoj analizi:
Nalaz: Citološki razmazi visoke celularnosti adekvatni za citodijagnostiku.
Izuzetno velika populacija kokoidnih formi mikroorganizama uz masu granulocita i ćelija u nekrozi.
ASCUS (Bethesda class) korelira PA IIIa
VS III
Hvala unapred!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim za pojašnjenje rezultata!
PostPoslato: Ned Jan 27, 2013 12:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 31, 2010 1:32 am
Postovi: 332
Postoji vaginalna/cervikalna infekcija pa zato postoji masa granulocita i nekroza ćelija. Nakon korišćenja vaginaleta (nakon mesec - dva ) uraditi opet papa test i kolposkopiju.
Nije ovo loš naqlaz ali papa III se kontroliše. Obavezno nakon vaginaleta (koje će ginekolog odrediti) uraditi kolposokpiju i ponovni papa!!!
VS III grupa kod velikog broja žena je asimptomatska. Ako je asimptomatska onda se mogu koristit vaginalete na bazi kantariona ili Gynophilus vaginalete. Međutim ,ako postoje simptomi (peckanje, pojačan sekret, nelagodnost...) potrebno je koristiti vaginalete koje u sebi sadrže antibiotik (npr. Polygynax vag).
Bilo bi dobro da se urate brisevi i na hlamidiju, mikoplazmu i ureaplazmu.
Naravno, za vreme korišćenja vaginaleta aspstinirati od sex. odnosa (tokom korišćenja vaginaleta i bar još 7 dana nakon stavljanja poslednje).

Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim za pojašnjenje rezultata!
PostPoslato: Ned Jan 27, 2013 3:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 26, 2013 9:11 pm
Postovi: 2
Radila sam kolposkopiju, imam ranicu na grliću materice.
Rekao mi je doktor da koristim Fluomizin vaginalete 6 dana, pa 3 dana pauza, pa Gynoflor vaginalete 6 dana.
Nemam peckanje, niti svrab ali je sekret pojačan...

Malo me ta nekroza zabrinula i to sto su razmazi adekvatni za citodijagnozu.... Stvarno strašno zvuči...

Nadam se da će ove vaginalete pomoći, ponoviću papa pa ćemo videti. HVALA PUNO!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim za pojašnjenje rezultata!
PostPoslato: Ned Jan 27, 2013 8:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 31, 2010 1:32 am
Postovi: 332
Klover je napisao:
Radila sam kolposkopiju, imam ranicu na grliću materice.
Rekao mi je doktor da koristim Fluomizin vaginalete 6 dana, pa 3 dana pauza, pa Gynoflor vaginalete 6 dana.
Nemam peckanje, niti svrab ali je sekret pojačan...

Malo me ta nekroza zabrinula i to sto su razmazi adekvatni za citodijagnozu.... Stvarno strašno zvuči...

Nadam se da će ove vaginalete pomoći, ponoviću papa pa ćemo videti. HVALA PUNO!!!


To je ok terapija. Kada završite sa vaginaletama sačekajte jedno mesec- dva i idite na kontrolni pregled. Zahtevajte da vam se ponovi papa i kolposkopija. Imate li neki izveštaj sa kolposkopije- ta ''ranica'' da li je leukoplakija, eritroplakija (mora postojati neki latinski naziv) ili obična ektopija. Da vas ne brine previše ovo sa zahtevanjem, samo naglasite da hoćete da se ponove analize. Papa III može biti posledica upale ali se ispod toga mogu kriti i tzv. diplastične promene i zato je najbolje ne prepustiti ništa slučaju. Ako se pri narednoj kolposkopiji opet nađe ektopija onda samo kontrolišite tu promenu ali ako se opet nađe leukoplakija ili eritroplakija ja bih tražila dalja ispitivanja. OPet kažem, nije ništa alarmantno ali ja nisam neko ko stvari prepušta slučaju...
Javite se...
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim za pojašnjenje rezultata!
PostPoslato: Sre Feb 27, 2013 10:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 27, 2013 10:08 pm
Postovi: 2
Dobro veče, ako nije problem za pojašnjenje rezultata biopsije. Naime, 06 februara radila sam biopsiju jer je test pokazao da sam IIIgrupa papa testa.
Rezultat biopsije je danas stigao i ja ništa ne razumem a kod svog ginekologa idem tek sledeće nedelje, pa mi je potrebno objašnjenje nalaza.
Piše:
PATOHISTOLOŠKI NALAZ:
1. Condyloma planum cervis uteri, LSIL.
Cervicitis chronica.
2. Endocervikalno tkivo na kome nisu našđene bitnije ph promene.


Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim za pojašnjenje rezultata!
PostPoslato: Čet Feb 28, 2013 3:06 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
aleksandra1412 je napisao:
Dobro veče, ako nije problem za pojašnjenje rezultata biopsije. Naime, 06 februara radila sam biopsiju jer je test pokazao da sam IIIgrupa papa testa.
Rezultat biopsije je danas stigao i ja ništa ne razumem a kod svog ginekologa idem tek sledeće nedelje, pa mi je potrebno objašnjenje nalaza.
Piše:
PATOHISTOLOŠKI NALAZ:
1. Condyloma planum cervis uteri, LSIL.
Cervicitis chronica.
2. Endocervikalno tkivo na kome nisu našđene bitnije ph promene.


Hvala unapred.

Nalaz je više - manje uredan :wink: . Potrebno je samo uraditi laser vaporizaciju epitela grlića i nemate razloga za brigu...
pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim za pojašnjenje rezultata!
PostPoslato: Čet Feb 28, 2013 6:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 27, 2013 10:08 pm
Postovi: 2
Hvala puno na savetu i kayite mi samo da li je to citiram
vaporizacija epitela grlića rutinski, bolno, ili je nesto trece i u principu sta to znaci.
pozz jos jednom. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim za pojašnjenje rezultata!
PostPoslato: Sub Mar 02, 2013 1:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
aleksandra1412 je napisao:
Hvala puno na savetu i kayite mi samo da li je to citiram
vaporizacija epitela grlića rutinski, bolno, ili je nesto trece i u principu sta to znaci.
pozz jos jednom. :wink:

Rutinska intervencija koje je malkice neprijatna, ali ne i bolna...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim za pojašnjenje rezultata!
PostPoslato: Pon Jun 03, 2013 7:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 18, 2012 11:27 pm
Postovi: 1
Dobro vece. Nova sam na forumu, ne znam gde da postavim svoj problem, pa sam resila da to uradim ovde. Zamolila bih nekog da mi pojasni rezultate biopsije. Radila sam biopsiju pre 3 nedelje i rezultati su mi danas stigli. Medjutim, ne razumem bas o cemu se radi. Kod ginekologa idem tek krajem ovog meseca, jer je na godisnjem, malo mi je dugo da cekam. Na nalazu pise sledece:

Dg. Dysplasio cervicis
I. ECC/PH/
II. By PVU/PH/
Materijal je pregledan u 3 HR bojenih metodom HE, sastoji se od krvi, sluzi, raskidanih pravilnih endocervikalnih zlezda. U materijalu se nadje i nekoliko sitnih komadica endocervikalne sluznice sa limfocitima u subepitelnom vezivu i pravilnim cilindricnim epitelom na povrsini.
Dg. Cervicitis chronic cum metaplasia planocellularis mucosae canalis cervicis uteri.
Materijal je pregledan u 6 HR bojenih metodom HE, sastoji se od komadica cerviklane sluznice. Plocastoslojeviti epitel pokazuje blagu akontozu i prakeratozu. Endocervikalno je prisutna skvamozna metaplazija sa spongiozom i retkim koilocitima u superficijelnim slojevima i fokalnom hiperplazijom bazalnog sloja.

Na Papa testu mi je pisalo NILM, inflamacija i da se preporucuje kolposkopija, dok su mi nalazi za Vaginalni bris prvo bili VIa, posle terapije IIIa grupa.
Unapred se zahvaljujem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim za pojašnjenje rezultata!
PostPoslato: Čet Okt 10, 2013 10:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 10, 2013 9:54 pm
Postovi: 25
I mene muci slican problem. Imam 30 godina i nisam radjala. Na redovnoj kontroli mi je uradjen Papa test, kolposkopija i UZ. Uz i kolposkopija, kako se doktorka izrazila, su odlicni. E sad u celijama u cer.kanalu dva ili tri jedra su uvecana i zbog toga mi je dala ocenu 3a ascus i rekla da se ne plasim jer je verovatno neka infekcija. Dala mi je makmiror vaginalete i rekla da stavim 3 i uradim CB i VB. Nalazi stigli danas, uredni. Sve to mi je uradjeno u DZ i dobila sam uput za Visegradsku da oni tamo provere. Prosle godine su mi svi brisevi pa i papa bili uredni. Nikad nisam imala ni jedan ginekoloski problem. Zanima me da li su te vaginalete, obzirom da sam iskoristila samo tri, mogle da izlece infekciju, ukoliko je postojala( imala sam belicast sekret) ili je nesto drugo uzrok promene u celijama..Doktorka je bila sva konfuzna i u nameri da me utesi samo me je jos vise uplasila. Volela bih da mi neko od doktora kaze koliko je ovo zabrinjavajuci nalaz. Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim za pojašnjenje rezultata!
PostPoslato: Sub Nov 02, 2013 10:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 12, 2013 11:13 am
Postovi: 27
Meni pre svega treba neko ko će mi reći da se ne uzbuđujem ovoliko jer sam zaista preplašena.
Ovako...
Na redovnom ginekološkop pregledu otkrivena mi je ranica na grliću materice,papa je pokazao III grupu,na kolposkopiji jod i sirćetna proba je bila negativna.Dr.mi je dala da uradim Cb i Vb(oba nalaza su dobri,sterilni ništa nije izolovano) i da se testiram na Upl,Mpl iChlm i na ove 3 bakterije sam negativna.
Dobila sam vaginalete povidon jod i kantarion pa kontrola.Na kontroli papa je bio IIgrupa,a vaginalni sekret IIIc :o Zapanjila sam se.
Doktorki se ranica ne sviđa kao ni ovi novi nalazi,pa mi je dala uput za Narodni Front da tamo ponove sve analize i procene da li da se radi biopsija.

Gledala sam po internetu članke i neki su IIIc grupu okarakterilali kao CIN2 ili 3,to me je zaista prepalo,jel ima neko slično iskustvo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim za pojašnjenje rezultata!
PostPoslato: Ned Nov 03, 2013 1:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 05, 2011 12:44 pm
Postovi: 36
Point

Iskreno neznam sta IIIc grupa znaci Ali CIN II ili CIN III se operise obavezno.

Nema potrebe da se bojis jer tebi se Papa vratio u normalu posle terapije.


Sta TI je dr predlozila dalje da uradis? Mozda ekplorativnu.


Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim za pojašnjenje rezultata!
PostPoslato: Ned Nov 03, 2013 11:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 10, 2013 9:54 pm
Postovi: 25
Point,
tebi je papa druga grupa a sekret 3c ako sam dobro razumela i ne verujem da to ima veze sa cinovima. Ono sto meni nije jasno je da ti sekret pokazuje da ima bakterija a brisevi su ti cisti.
Nisu sve ranice opasne, ali bolje da se vidi sta je u pitanju. Nemoj da se plasis nego uradi ponovo analize na klinici i posle ces biti mirna. Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim za pojašnjenje rezultata!
PostPoslato: Ned Nov 03, 2013 2:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 12, 2013 11:13 am
Postovi: 27
I meni je čudno što sam negativna na ove 3 spodobe a IIIc kako mi je ginekolog rekla obično pokazuje veliki broj leukocita.Zato sam počela da sumnjam u rezultate jer sam ih radila privatno.
To da IIIc pokazuje Cin2,3 sam našla na internetu koji označava cervikalnu atipiju visokog stepena.Mada obično ono što se nađe na internetu ne treba shvatati preozbiljno,ali ja sam sad u nekoj fazi gde mi je sve alarmantno.

Genekolog kaže da je moj problem prevazišao dom zdravlja te mi je zato dala da idem u narodni front pa da se tamo sve odradi opet i ukoliko procene da treba da se radi biopsija,uradiće mi.
Na oba papa testa nađen mi je ascus,a pila sam godinu dana pilule za kontracepciju tako da mi je sad rečeno da ih ne pijem više i da ne koristim ništa dok ne odem u Front.

Hvala vam,divne ste


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim za pojašnjenje rezultata!
PostPoslato: Ned Nov 03, 2013 4:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 10, 2013 9:54 pm
Postovi: 25
Grupe vaginalnog sekreta oznacavaju stepen cistoce istog a ne promene na celijama cerviksa. Papa otkriva cinove, papa 3b moze biti zbog cin2 i cin3 promena. Ti kao i ja imas ascus a to su celije neodredjenog znacaja i uglavnom su od neke upale, tako je meni moja doktorka rekla. U svakom slucaju najbolje je da to proveris na klinici. Je li ti rekla jos nesto u vezi sa ranicom? Mozda je ektopia koja nije opasna. Ukoliko je mozaik ili leukoplakija trebalo bi da se proveri. Ja nisam doktor ali stvarno mislim da ne treba da panicis. Sve ce biti dobro.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 56 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 96 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: