Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 28, 2007 5:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 28, 2007 1:39 am
Postovi: 30
Lokacija: Beograd
Draga Gospodjo
Imam strpljenja za sve diskusije, ali je veoma tesko diskutovati sa ljudima koji nemaju prave informacije, vec diskutuju o veoma vaznim temama sa polu ili neznanjem. Tema je veoma ozbiljna, problem je veliki i bolan i pitanje je kako ga najbolje i trajno resiti. Meni je veoma zao sto su neke ucesnice imale bolna i losa iskustva u resavanju svoga problema i onda njihove diskusije deluju defetisticki, unose konfuzije, mnogo informacija i sta uraditi ???
Moja je bila zelja da dam najbolji savet za trajno resenje velikog problema, iskustvo steceno u radu preko 35 godina daje mi za pravo da autoritativno dam svoje misljenje. Verujem da sam razjasnio sve metode i dao svoj savet. Na svima vama je, koji imate taj problem da ga resite na nacin kako sami izaberete
Stojim na raspolaganju za sve dalje savete
S postovanjem Dr.D.M.Protic


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 28, 2007 5:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 28, 2007 1:39 am
Postovi: 30
Lokacija: Beograd
Draga Gospodjo
Imam strpljenja za sve diskusije, ali je veoma tesko diskutovati sa ljudima koji nemaju prave informacije, vec diskutuju o veoma vaznim temama sa polu ili neznanjem. Tema je veoma ozbiljna, problem je veliki i bolan i pitanje je kako ga najbolje i trajno resiti. Meni je veoma zao sto su neke ucesnice imale bolna i losa iskustva u resavanju svoga problema i onda njihove diskusije deluju defetisticki, unose konfuzije, mnogo informacija i sta uraditi ???
Moja je bila zelja da dam najbolji savet za trajno resenje velikog problema, iskustvo steceno u radu preko 35 godina daje mi za pravo da autoritativno dam svoje misljenje. Verujem da sam razjasnio sve metode i dao svoj savet. Na svima vama je, koji imate taj problem da ga resite na nacin kako sami izaberete
Stojim na raspolaganju za sve dalje savete
S postovanjem Dr.D.M.Protic


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 28, 2007 11:14 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jan 12, 2005 12:01 am
Postovi: 1058
Lokacija: Beograd
Dr.Protiću dobro došli
moraćete imati više strpljenja u edukaciji naroda, ako vam je to cilj?

Što se tiče marsupializacije ona se radi kod cisti, a ne kod upala-Bartolinitisa, kod njih se valjda radi incizija i drenaža.
Ko to i gde radi marsupializaciju kod ac. Bartholinitisa?

Niko nikoga ovde ne plaši niste pažljivo pročitali, koleginica ObGyn kao iskusan ginekolog zna kako je krvavo vađenje cele žlezde,
Vi izgleda brkate navedene pojmove inciziju, marsupializaciju sa vađenjem cele žlezde ili negirate da je ova operacija poprilično "krvava"?

S poštovanjem DrPeđaDj


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 29, 2007 9:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 28, 2007 1:39 am
Postovi: 30
Lokacija: Beograd
Posto vidim da se javlja kolega, moram Vam reci da krvavost jedne operacije zavisi od tehnike i iskustva operacije.Pazljiva preparacija kod dobrog operatora nikada ne pravi veliki gubitak krvi. Ne zelim sa Vama da polemisem niti sa bilo kim drugim o tehnikama operacije, ali svakome garantujem da OVA OPERACIJANIJE MNOGO KRVAVA- MAX GUBITAK KRVI IDE OD 50 - 100 CCM KRVI- BAR KADA JA RADIM.
Sto se tice incizije i marsupielicazije- ne mesam dva termina.
Do sada sam u svome 35 godisnjem radu uradio na hiljade operativnih zahvatai nikada do sada nisam imao vecih problema.Ucenik sam velikih operatora svetske ginekologije Prof.dr.Koesera ( jedan od najvecih svetskih) prof.Novaka i Prof.Mladenovica.
Moja je zelja bila da dam saveta clanicama foruma jer se pise sve i svasta,opisima pojedinci plase zainteresovane, ali nazalost vidim da to nema svrhe
I jos nesto: Ja se ne skivam iza nadimaka,nisam anoniman, dao sam i svoje ime i svoj telefon i svoj e mail, pa nemam nameru vise diskutovati sa anonimnim kolegama !!!!
Pozdrav dr.Protic


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 30, 2007 9:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jan 12, 2005 12:01 am
Postovi: 1058
Lokacija: Beograd
Poštovani kolega
ja sam više puta na forumu ovog sajta objavio, dao telefon, mejl, adresu posla, ordinacije, dakle ne skrivam se iza nadimka, među pacijentim i kolegama sam i poznat kao Dr Peđa.
Vi ste novi na ovom forumu, ja i koleginica "ObGyn" iz Kanade dajemo stručne, kompetentne odgovore već više od dve godine i oni su naša najbolja identifikacija.

Da ste pažljivo čitali uočili bi ste da sam o AgNO3 tj. srebro nitratu u lečenju Bartholinitisa već ranije pisao.

Slažem se da ne samo krvavost već i uspeh jedne operacije zavisi od tehnike i iskustva operatora ali ne zaboravljajte pre svega od "preparata" tj. objekta operacije!

Malo sam pročeprkao po netu i našao neke vaše izjave za "Glas javnosti" iz kojih vidim da ste do 1994 god. radili u "Dragiši Mišović" kada ste se citiram vas "okrenuli privatnom biznisu"?

Ja od 1987 do današnjih dana ( 20 godina kad već brojimo godine) radim i operišem na klinici, kako klasične ginekološke operacije tako i endoskopske tj. Laparoskopom i histeroskopom.

PS Niste odgovorili na moje pitanje gde i ko u akutnom Bartolinitisu radi marsupijalizaciju?

Citiraću vašu izjavu:

Dr.Protic je napisao:
Ipak sam resio da objasnim i sta je marsupijelizacija- to je metoda kada se izvrsi ekcizija ( otvaranje zlezde u akutnom stanju radi evakuacije sarzaja ) i onda se ivice zlezde fiskiraju za okolnu kozu, sto znaci da je prirodni otvor zlezde sada trajno ( kada prodje zapaljenje) prosiren sto drugim recima znaci da se zlezda prazni u kontinuitetu Ali to i dalje ne iskljucuje da me moze doci do novog zapaljenja. Znaci marsupielizacija nite trajno resenje
Kada se jave zapaljenja 2 max tri puta zlezda treba da ide napolje jednom od metoda, kod hladne zlezde operativnim putem, dok akutnog zapaljenja, prilikom incizije sa lapisom. To je moje misljenje i moje iskustvo
Dr.Protic


Pozdrav DrPeđaDj


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 06, 2007 11:39 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jan 12, 2005 12:01 am
Postovi: 1058
Lokacija: Beograd
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 06, 2007 11:39 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jan 12, 2005 12:01 am
Postovi: 1058
Lokacija: Beograd
Samo mala ilustracija diskusije, da bi auditorijumu bilo jasno o čemu pišemo!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pozdrav za sve saborce
PostPoslato: Sub Okt 13, 2007 1:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 13, 2007 1:23 pm
Postovi: 2
Lokacija: zemlja bola
Dobar dan svima. Novi sam član kluba od 2% na moju nesreću.
Dva puta sam imalla problema sa Bartolinijevom žlezdom i u čudu sam se našla.
>Strepim od ponovnog udarca. A bojim se lekara jer ih ima raznih a svi nešto nagađaju, jedni ovako drugi onako, pa mi se ne mili da se maltretiram i psihički i fizički a da nekome budem zamorče.
Ovim putem želim da pružim podršku svim mojim sapatnicama i da kažem da se drže a rešenje će se naći, mora.
Pitanje je koliko je ko hrabar. Ja sam kukavica teška, ali uskoro ću morati da rešim ovo jednom za uvek, pa da Vam iz prve ruke kažem moja iskustva.

Hvala svima koji će pročitati moju poruklu i saosećati sa mnom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 13, 2007 7:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Nov 04, 2005 3:08 am
Postovi: 407
eheeej, pozdrav Bartolina....

bartolina je napisao:
Dva puta sam imalla problema sa Bartolinijevom žlezdom i u čudu sam se našla.
>Strepim od ponovnog udarca


znas kad su pitali decu:
-sta je to krljust?
pa klinac kaze:
-krrrrljust... to je nesto strasno sto niiiiiko nije video!!!
Slika

tako sam i ja, kad je moj Barthy imao svoj prvi javni nastup, mislila to je nesto strasno sto niiiiiko nije video : )..... kad ono medjutim..... nit me je napalo krdo lavova (ko sto mi se prichinjelo), nit sam ispala Herkules kad sam otisla da mi to rese.... nije frka, tek da znas, da se ne stresiras za dzabe..... A i doktori (obicno) ne ujedaju : ), samo pronadji blagovremeno nekog ko ce da ti uradi neku od vec pomenutih intervencija. Koliko vidim iscitala si i druga pisanija na temu zitije Bartolomeovo (u 16 cinova : ) ) pa ti je, pretpostavljam, poznato koje su sve opcije u igri i kad je koju uputno uraditi.


Boze zdravlja pa da ti se ne pojavi ponovo, ali i ako se desi nemoj da trpis, nece biti strasno da te malo recnu, licno mogu da ti posvedocim Slika



p.s. dok smo jos na temi da prilozim i pics aneks.... marsupialization:

Slika Slika

(mene su ubedili, marsupi(....) rules!!!)



Slika, jane_doe


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: AHHHH
PostPoslato: Ned Okt 14, 2007 7:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 13, 2007 1:23 pm
Postovi: 2
Lokacija: zemlja bola
Joj crtež je da te muka uhvati. E kad sam videla onu lopticu n a crtežu želudac mi se okrenuo. To moje sam videla u ogledalu jao jao. Bože dragi pa šta ženu sve snađe pa to je strašno. Što se žitija tiče gledala sam i čitala koliko sam snage imala. A ta marsupijelizacija mu dođe ono proširivanje kanalića koji se začepi pa dođe do havarije ili ti Proradi Barth, mati mila. A to kad otekne tj. zagnoji se kako beše naziv abses tako nešto.
Čitala sam da su neke devojke imale samo neku upalu i da ih ništa nije bolelo. Meni je došlo da umrem . A inače imam strah od lekara generalno,znaš ono slaganje face kao da ćeš sutra umreti, a kad pitaš šta ti je pa kad počnu nagađanja tek onda mi nije dobro, tako da gledam da za manje stvari tipa prehlada i ne idem kod lekara, šta novo mogu da mi kažu - ništa sem da me istripuju.
A za ovo sam prvi put bila kod lekara. Nije znala konkretno ništa da mi kaže, pa od kontakta -to je bilo sve.A ja sam popunjavala praznine, ma strašno. Pila sam dovicin i sedam inekcija gentamicina. Kad mi se sledeći put pojavilo nisam ni išla kod lekara nego ista terapija. zaboravila sam obloge od rivanola.
A zanimljivo je da mi se oba puta ti desilo pre nego što imam ciklus, i žlazda raste i sve dok ne dobijem i kad dobijem istog momenta bolovi prestaju a tek onda inekcije deluju.Znači muke tri četiri dana i kad dobijem onda kao da sam dobila milion dolara. To olakšanje od bola je neverovatna stvar,
Znači da se ide na proširenje kanalića?
To će valjda i neki privatni lekar znati da uradi A?
Joj ne daj Bože da ovo nekog tipa snađe pa oni bi tek umirali od bolova, hahaha. Šta ću moramo se malo i šaliti.
Tako Džejn. Haj pa se čujemo. Hvala na savetima. Veliki pozdrav tebi i svima na forumu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: AHHHH
PostPoslato: Ned Okt 14, 2007 7:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 13, 2007 1:23 pm
Postovi: 2
Lokacija: zemlja bola
Joj crtež je da te muka uhvati. E kad sam videla onu lopticu n a crtežu želudac mi se okrenuo. To moje sam videla u ogledalu jao jao. Bože dragi pa šta ženu sve snađe pa to je strašno. Što se žitija tiče gledala sam i čitala koliko sam snage imala. A ta marsupijelizacija mu dođe ono proširivanje kanalića koji se začepi pa dođe do havarije ili ti Proradi Barth, mati mila. A to kad otekne tj. zagnoji se kako beše naziv abses tako nešto.
Čitala sam da su neke devojke imale samo neku upalu i da ih ništa nije bolelo. Meni je došlo da umrem . A inače imam strah od lekara generalno,znaš ono slaganje face kao da ćeš sutra umreti, a kad pitaš šta ti je pa kad počnu nagađanja tek onda mi nije dobro, tako da gledam da za manje stvari tipa prehlada i ne idem kod lekara, šta novo mogu da mi kažu - ništa sem da me istripuju.
A za ovo sam prvi put bila kod lekara. Nije znala konkretno ništa da mi kaže, pa od kontakta -to je bilo sve.A ja sam popunjavala praznine, ma strašno. Pila sam dovicin i sedam inekcija gentamicina. Kad mi se sledeći put pojavilo nisam ni išla kod lekara nego ista terapija. zaboravila sam obloge od rivanola.
A zanimljivo je da mi se oba puta ti desilo pre nego što imam ciklus, i žlazda raste i sve dok ne dobijem i kad dobijem istog momenta bolovi prestaju a tek onda inekcije deluju.Znači muke tri četiri dana i kad dobijem onda kao da sam dobila milion dolara. To olakšanje od bola je neverovatna stvar,
Znači da se ide na proširenje kanalića?
To će valjda i neki privatni lekar znati da uradi A?
Joj ne daj Bože da ovo nekog tipa snađe pa oni bi tek umirali od bolova, hahaha. Šta ću moramo se malo i šaliti.
Tako Džejn. Haj pa se čujemo. Hvala na savetima. Veliki pozdrav tebi i svima na forumu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 11, 2007 5:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 11, 2007 5:27 pm
Postovi: 1
Lokacija: Sarajevo
Ne mogu da vjerujem koliko sam vise naucila o ovoj "napasti od zlijezde" na internetu nego od doktora kojima sam isla. Ja takodjer imam veeeliki problem sa ovom zlijezdom. Upale su strasne,neizdrzive...uvijek dosad sam cekala da mi sama pukne (sto mozda i nije bilo bas pametno:). Odlucila sam se na marsupijelizaciju. Sada imam pocetak upale (vec 4. put da se pojavljuje) i nisam sigurna da li da tu intervenciju radim sada ili da cekam da mi se skroz smiri? Ono sto me zanima jeste, da li neko zna dobrog doktora koji radi ovu intervenciju u Sarajevu. Zelim da idem kod privatnika, a zena kod koje ja inace idem, ne radi tu intervenciju (iako vazi kao jedna od boljih...ne kontam:). Bila sam se odlucila na vadjenje zlijezde jer bolove vise ne mogu da izdrzim...ali ipak sam odlucila da svom "Bartiju" dam jos jednu sansu i da uradim tu marsupijelizaciju. Problem je isto tako sto radim na poslu gdje bas i ne mogu uzimati slobodno kad mi se prohtije,pa sve moram dobro isplanirati. Cula sam da se kod ove intervencije miruje samo par dana...Pa eto,to i nije tako strasno.
Drzite se moje dame....:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: bartolinijeva zlezda
PostPoslato: Sre Nov 14, 2007 7:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 27, 2006 10:35 pm
Postovi: 3
Upalila mi se bartolinijeva zlezda i porasla ogroooooomna. Isla sam u narodni front i zakazali su mi tu marsup.... medjutim, sat vremena pre nego sto cu krenuti, ona je pukla. Otisla sam tamo, a oni su mi rekli da sad ne mogu da mi rade marsup... jer je pukla i samo me jos izbusili, bez drena i icega i poslali kuci. Zanima me, posto nikako da shvatim, kada se radi marsup..., kad je pod upalom ili kad nije? I zasto nisu mogli da mi urade marsup...? Inace u Narodnog fronta, ginekolozi su kao mesari, bar ovi koji su meni bili, ni dobar dan ni dovidjenja, samo vicu i zure.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: bartolinijeva zlezda
PostPoslato: Sre Nov 14, 2007 7:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 27, 2006 10:35 pm
Postovi: 3
Da li u Beogradu privatnici rade marsup...? I koliko kosta?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 17, 2008 6:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 17, 2008 6:15 pm
Postovi: 1
Da li je iko pominjao ZBOG ČEGA dolazi do upala Bartholinijeve žlezde? Da li je uopšte moguće od bilo kog doktora dobiti odgovor o uzroku nekog zdravstvenog problema?

Ja nisam povezala upalu sa menstrualnim ciklusom, nego sa neredovnim i kratkotrajnim odnosom. Kad se ne dogodi orgazam, dogodi se Bartolini.


Mislite o tome!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 55 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: