Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 76 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 16, 2006 7:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 30, 2006 6:07 pm
Postovi: 27
pinkomothus, nemam ovulaciju od spontanog a uzrok je mali hormonski disbalana - tako kazu lekari. Pila sam klomifen za stimulaciju imala sam visestruke ovulacije ali se nista nije desilo jer mnogo burno reagujem na klomifen. Radili su mi i HSG i nalaz je uredan, ne moze biti bolji mada je bila vec trudnoca pa ja mislim da su me dzabe mucili sa tim snimanjem. Sada kada izvadis hormone videces kakvi su pa ces onda znati. Meni je lekar koji mi je radio kiretazu rekao da ne moras svaki mesec da imas ovulaciju, do 4 ciklusa godisnje se smatra da je normalno tj. da je zena zdrava ako od 12 ciklusa 4 budu bez ovulacije. Sve preko toga nije bas normalno, ali pogledaj i sama neke zene su savrseno zdrave a cekaju na trudnocu godinu do dve. STO MANJE MISLIS O TOME BOLJE JE!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: LANNA
PostPoslato: Pet Jun 16, 2006 11:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 05, 2006 12:54 am
Postovi: 3
kod mene se to bar ja tako mislim desilo zbog prevelikog stresa koji sam dozivela,tri meseca skoro svaki dan,a boja svih nijansi od tamno crvene do crne.Caj sam verujes li mi pravila po litar i vise,samo sto ne sme dugo da stoji vec da se u sto kracem vremenu popije,ja sam uvek pravila malo jace jer mi nije bio gorak,sva bit je u tome da ga cesto pijes i da ides u toalet veoma cesto da to cirkulise,tampone nisam nikada stavljala samo vatu i od tada nikad vise nisam ulozak koristila samo VATA,JER JE NAJBOLJA I TO SAMO IZ APOTEKE


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 17, 2006 10:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 30, 2006 6:07 pm
Postovi: 27
mihailovics, hvala na savetu. Pa, vecina stvari ide od stresa, nazalost.
Probacxu sa tim cajem, pila sam ja jos gore stvari ali ovo je macji kasalj za mene :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 21, 2006 5:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 20, 2006 2:53 pm
Postovi: 40
Ja sam dobila normalno :D sad za koji dan idem hormone da proverim


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 22, 2006 5:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 30, 2006 6:07 pm
Postovi: 27
pinkomothus, bravo za normalno dobijanje :D
meni je 14dc i nemam nikakvog krvarenja, nema ni braon ne secam se kada mi je poslednji put bilo normalno :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 22, 2006 10:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 20, 2006 2:53 pm
Postovi: 40
Super!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D Meni kad je tako odjednom se pojavi ov sluz,docekam ovulaciju :D i onda normalno dobijem posle toga,nadam se da ce tako i tebi!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 26, 2006 8:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 30, 2006 6:07 pm
Postovi: 27
pinkomothus, sve je bilo lepo do juce 17 dc kada sam prokrvarila prava krv. Odem danas kod ginekologa i poplavim ordinaciju crnim ugruscima. Inace, pijem ciklo proginovu. Doktorka ne zna sta je, uradila sam i tumor markere i hvala bogu sve je ok. sada opet crvena krv ide ali ne mnogo. nemam upalu nikakvu, sutra uz ali ni je radjen pre mesec i po dana i tu su jajnici ikrocisticni a sve ostalo je ok.
a ja sam bila sluzava 5.6 dc a 14 nista a doktorka mozda se ovulacija pomerila. i sta sad da radim???? :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 26, 2006 8:23 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Ja upravo imam tu ov sluz, pre 3 dana sam samo u jednom momentu uz nju imala jedva vidljivo braonkasto "pojavljivanje", ali bar ne krvarim vise kao onda. I prslog meseca je bilo ok, e sad, da li zbog one terapije, ili zato sto sam se i ja malo smirila i rekla STOP stresovima i malo bolje pocela da jedem, ne znam, tek, krvaruckanja vise nema! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 26, 2006 10:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 20, 2006 2:53 pm
Postovi: 40
Lanna stvarno ne znam,ali kazes da si imala ov. sluz?Pa bar to,znaci da je to prvi put za godinu dana da si imala ovulaciju??
Ja sam pre neki dan dobila pa cu videti kako ce proci ovaj mesec,doktor mi je dao progesteron ako pocnem da krvarim opet jer idem na more.Znacu sve za nedelju dana,jer mi uvek pocne krvarenje 2 nedelje nakon sto dobijem :roll: Inace do sada sam,imala sve redovno i normalno SVAKOG DRUGOG MESECA,ne mogu vise :x :x :x

Majjo,to sto si primetila smedjkasto uz sluz je normalan znak ovulacije! :)
Kakvu terapiju si pocela?Ja cekam rezultate hormona....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 26, 2006 11:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Nisam pocela...............zavrsila sam pre 2 meseca. Tog meseca sam pila Primolut Nor 5 dana pre ciklusa, ali i krace, pisala sam na pocetku ove teme o tome, cini mi se.....i odmah mi se sledeceg meseca ustalilo. A evo, i ovog je ok!! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 27, 2006 12:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 20, 2006 2:53 pm
Postovi: 40
Aha,izvini nisam videla :) Da li si ti tacno znala razlog krvarenja?Ja se nadam da ovoga meseca nece biti nista.. :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 27, 2006 12:38 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Ne. Rece mi dr da je od stresa i smanjenja kilaze......to je sve!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 27, 2006 3:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 20, 2006 2:53 pm
Postovi: 40
Meni je malo povisen prolactin :-? ostali hormoni su ured,sta sada? :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 29, 2006 4:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 30, 2006 6:07 pm
Postovi: 27
pinkomothus, ja sam procitala na netu da je prolaktin hormon stresa pa ako se nerviras on poraste. Mislim da sam isto negde nasla da su zene pile neku terapiju da se prolactin spusti, reci ce ti lekar tacnije.
ja jos krvarim crno, dabroston pijem i ciklo proginovu a ne nerviram se i jedem koliko god je to mogucve od vrucine. uz mi je super nemam vise mikrocisticne jajnike sve je kako treba a ja i dalje prokisnjavam.
majjo, sta sadrzi od hormona primolut nor? i kako se pije? to su ti dali zbog krvarenja van ciklusa?

pinkomothus,jer mi uvek pocne krvarenje 2 nedelje nakon sto dobijem - jel ti to bron krece i traje dok ne krene crveno? da li tebi dabroston pomaze?

e da, rekla mi je na uz da je to mozda implatacijsko krvarenje? nista je nisam shvatila bitno je da je uz ok pa ako se vas 2 razumete u to pisite mi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 29, 2006 4:30 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Evo da se i ja javim sa novim desavanjima, krvarenja, kao sto vec rekoh nema, ali i dalje a od 23.6. a danas je 29.6. imam taj providni staklasti sekret.

Jel moguce da je sve to ov.??!! Ako neko zna nek pise, hvala! :wink:

@ majjo, sta sadrzi od hormona primolut nor? i kako se pije? to su ti dali zbog krvarenja van ciklusa?

Nisam sigurna, jer sam bacila kutiju )i sve preostale tabletice, ali mislim da je progesteron u pitanju. Ako ne gresim, koliko sam zapamtila, cini mi se da je na kutijici pisalo "noretisteron acetat"-ali nisam sigurna, nemoj mi 100% verovati za ovu informaciju (a mozes da proveris i u svakoj apoteci!! :wink:)

Trebalo je da uzimam 5 dana po 1 ujutru i 1 uvece (negde oko 23. dana ciklusa sam pocela), ali nisam mogla da izdrzim, jer mi je bilo jako lose od njih, dosta mi je pritisak skocio (koji je inace nizak 90/60 a nekada zna i manji da bude 75/45!!), ali tada je bio 130/90 i bilo mi je neizdrzivo, pa sam zbog toga samo prva 3 dana uzimala po toj shemi, a naredna dva samo po 1 uvece!!!

Tu terapiju sam dobila zato sto sam imala krvarenja u sredini ciklusa (koje kao treba da bude ovulatorno) a trajalo je 11 dana pre pocetka terapije, i zaustavilo se nakon 3 dana terapije. Ali cim sam popila 5-tu tabletu, odmah nakon sqat vremena je opet krenulo to braonkasto krvarenje u tragu koj eje trajalo 2 dana i nakon toga sam dobila menstruaciju. Od tada nemam vise ta krvaruckanja, evo ovo je 2. mesec (hvala Bogu) i sada cekam sledecu menstruaciju 09.07.


Nadam se da ti nisam mnogo zakomplikovala odgovor i da si uspela da pohvatas ta moja "desavanja". :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 76 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 75 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: