Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 04, 2007 2:49 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Maj 16, 2007 1:31 pm
Postovi: 62
Draga Kathy, najlakse je meni da kazem nemoj da se sekiras, a veruj mi, znam kroz sta prolazis.U prvoj trudnoci krvarila,trajalo cak 4-5 nedelja, oskudno krvarenje, bez bola.Sve se na slican nacin ponovilo i u drugoj trudnoci samo je krenulo kasnije i trajalo malo duze.I sada imam devojcicu od 17 meseci, a drugu bebu ocekujem za dva meseca.To je moje iskustvo.Ono sto ti ukratko mogu reci je da se uglavnom uzrok krvarenja u ranoj trudnosi ne zna, da se uglavnom isto ne leci, eventualno se propisuju hormonske inekcije i da ono, ako je sa plodom sve uredu i prodje onako kako se pojavilo.nemoj da se sekiras, negde sam procitala da skoro trecina zena krvari u ranoj trudnoci, sto je moras prizneti veliki broj.Pokusaj da se odmaras sto vise, nemoj obavljati teske fizicke poslove, malo se pricuvaj, brzo ce sve to proci pa ces moci da uzivas u nastavku trudnose.Pozdrav, drzim ti fige.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: boomsns i mammamaja
PostPoslato: Uto Sep 04, 2007 10:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 28, 2007 1:00 pm
Postovi: 110
Hvala vam na ohrabrenju... mnogo mi je lakse kad vidim da nisam sama, i da je jos neko prosao kroz slicne brige. Ja nemam nikakve druge probleme, osim "punoce" grudi, ali ni sa prvom trudnocom ih nisam imala. Nije mi muka, nista me ne boli, cak mi ni apetit nije bitno pojacan.
Svom "velikom" detetu sam odmah rekla, cim sam dosla od lekara. Uvek joj sve govorim, ona ucestvuje u svemu, naravno, prilagodim nacin na koji joj pricam. Takodje, zna i da sam malo zabrinuta, i jako je nezna prema meni. Ja sa njom uvek razgovaram, tako da zna kad sam tuzna, kad sam vesela, kad brinem. Ne foliram se i ne glumim, tako je ucim da i ona bude iskrena prema meni i da je sve sto se dogadja zivot. Ona se raduje bebi, i cinjenici da ce i ona imati seku ili batu. Mada, draga BOOMSNS, moja cerka ima deset godina, pa mozemo da pricamo o svemu. :)))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 05, 2007 9:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 04, 2007 9:26 am
Postovi: 3
Lokacija: Novi Sad
Znam da je 10 godina druga prica, muci me kako sa malom da to resim. Ona je prpuna energije i htela bi da se igra, da je nosam, a meni je muka i nije mi nidocega. Sta da radim? :roll:

_________________
Mama 3,5 godisnje devojcice i postovalac homeopatskog nacina lecenja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 05, 2007 3:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 03, 2007 3:45 pm
Postovi: 1
evo da vam se i ja pridruzim sa slicnim strahovima.
imam 24 god i nemam jos dece.
zadnju menstruaciju sam imala 1.avgusta i mislim da sam trudna oko 3-4 nedelje.jos uvek nisam bila kod ginekologa,u petak imam termin. radila sam kucni test,pozitivan je.
zadnjih 4-5 dana primecujem po par kapi neke braonkaste tecnosti na vesu i malo me je bolela materica,kao kad treba da dobijem,ali mi je prijateljica rekla da je to normalno jer se materica siri,tako je i njoj bilo. malo su me smirili i komentari na netu da je to ucestalo.
bojim se da od sresa i panike sama ne izazovem spontani jer sam danas vise krvarila(vise od 5-6 kapi) i krv je normalne boje.
nadam se da je sa bebom sve ok ali znam da naredna dva dana necu imati mira dok mi doktor to ne potvrdi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Evo, vec nas je tri
PostPoslato: Čet Sep 06, 2007 11:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 28, 2007 1:00 pm
Postovi: 110
buduce mame. Nasle smo se na zajednickom problemu, ali taman cemo do kraja trudnoce da razmenjujemo misli i informacije. Samo pozitivno, bice sve u redu... drzim palceve!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: evo mene opet
PostPoslato: Pet Sep 07, 2007 2:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 29, 2007 10:37 pm
Postovi: 37
Lokacija: Hallein, Austria
da se nadovezem draga boomsns, i ja sam imala isti "problemcic" kao i ti, moja devojcica je stara 33 meseca a pre dva meseca sam se porodila.
Isto tako mi je trazila i da se igramo i da se klacakamo , zn aci sve nemoguce stvari , zamisli kako se u 9 mesecu trudnoce klizes na toboganu ili skaces na trampolinu.
Hvala bogu prezivela sam, deca su pomalo egoisti i ako je tvoja devojcica upoznata s tim da dolazi beba, to je vec promena za nju , mali psiholozi vec u svojim glavicama prave cele price i zato ti preporucujem, naravno ako ti trudnoca nije rizicna,
iskoristi vreme koje ti je ostalo do porodjaja i poseveti se maksimalno svojoj devojcici posle ce joj to puno znaciti.
I ja sam mislila da je nemoguce, isto sam dva puta krvarila u drugoj trudnoci al sam prezivela, ugodila svom detetu i sve je bilo dobro hvala bogu.
Puno te pozdravljam i sretno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: krvarenje u ranoj trudnoci
PostPoslato: Pon Maj 12, 2014 1:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 12, 2014 1:30 pm
Postovi: 1
Menstruacija mi je prestala pre 6 dana, sada mi blago ide krv, ne znam zbog cega...nisam sigurna da li sam zakacila, cekam jos par dana da prodje da bi proverila, ima li to nekakve veze sa trudnocom? Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 74 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: