Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 98 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 21, 2008 4:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 14, 2008 9:47 am
Postovi: 4
bobrock je napisao:
Vurus se ne može izbaciti. Čak se ne može ni detektovati jer obitavana površini kože. Jedina varijanta je drati organizam u besprekornom stanju bez pada imuniteta.


dobar dan, imam slican problem, pojavile si mi se cudne sitne tackice na organu, citam raznorazne textove ovde ali nigde kakve slike ili slicno da se stvaro vidi sta je sta?

ima li ko ovde vise iskustava ili koji link gde bi se to moglo utvrditi / videti na muskom polnom organu.

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 09, 2008 6:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 09, 2008 6:40 pm
Postovi: 5
na vagini sam pre pola godine napipala kao neku izraslinu,ali je posle nisam primecivala.medjutim sada sam je opet primetila.da li bi neko znao da mi kaze sta je to?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 09, 2008 7:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 23, 2008 1:43 pm
Postovi: 233
zbunjena93 je napisao:
na vagini sam pre pola godine napipala kao neku izraslinu,ali je posle nisam primecivala.medjutim sada sam je opet primetila.da li bi neko znao da mi kaze sta je to?


Tesko da bi neko to na ovaj nacin mogao da zna..."izraslina"..."na vagini".... :o
Jel je spolja,unutra? Koje velicine? boli,ne boli?
Trebalo bi u svakom slucaju da odete do ginekologa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 09, 2008 8:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 09, 2008 8:08 pm
Postovi: 1
Moj decko,sa kojim sam u duzoj vezi,od pre par nedelja,je primetio dve sitne bradavice boje koze na genitalijama,pretpostavljamo da su kondilomi.Jos uvek nisam primetila bilo kakve promene kod sebe,a znam da su lako prenosive,da li to znaci da ih vec imam i ja ili mozemo da prenosenje sprecimo,recimo,upotrebom kondoma?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 09, 2008 9:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 09, 2008 6:40 pm
Postovi: 5
Spolja je i velicine je zrna graska!Ne boli...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 09, 2008 11:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 23, 2008 1:43 pm
Postovi: 233
Moguce je da je kondilom...da li vam je ovo 93 u nicku godiste? imate seksualne odnose?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 10, 2008 2:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 09, 2008 6:40 pm
Postovi: 5
Da,93 sam godiste i nisam imala seksualne odnose.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 10, 2008 2:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 23, 2008 1:43 pm
Postovi: 233
pa nije onda kondilom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ZA ZBUNJENA93
PostPoslato: Uto Jan 06, 2009 3:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 06, 2009 2:22 am
Postovi: 2
Moze da bude upaljena Bartolinijeva zlezda,nije strasno,ali ako ne prolazi,javi se dr....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 06, 2009 3:37 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
a na osnovu chega to osoba koaj je nevina ne moze da ima kondilome?

njih izaziva humani papiloma virus i mogu se pojaviti i na samom ulazu u vaginu.

svako ko ima bilo kakvo pitanje i zabludu neka se obrati ginekologu poshto ovakvo dijagnostikovanje preko neta je krajnje besmisleno, takve promene se dijagnostikuju na osnovu pregleda i kolposkopije.

a da, i devojke koje nisu imale odnose mogu da posete ginekologa, zamisite i to je moguce.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 06, 2009 7:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 10:15 pm
Postovi: 142
Moram da se ubacim posto o ovoj temi znam zaista puno...a prvo sto je sigurno jeste da ih garant mogu dobiti i nevine osobe i svemu tome kao sto je vec pomenuto jeste razlog pad imuniteta i nista drugo. Pojavljuju se na pocetku uz praceni svrab bez ikakvog bola i onda rastu te "bradavice" koje su na pocetku vrlo male ali uzasno brzo rastu...za manje od dve nedelje vec bude kao zrno pirinca i nove nicu dosta brzo...zato treba reagovati odma odlaskom kod ginekologa. To se resava malim hirurskim zahvatom gde ako su mali samo ih spale a ako su uznapredovali onda se malo dublje seku...naravno uspavljuju vas i isti dan idete kuci gde vristeci odlazite na svako mokrenje par dana i molite se da nije bio neki mali mali kondilomcic kojeg doca nije mogao da primeti...jer onda idete ponovo...mada se najcesce to i radi dva puta...(i usput neka kremica za zarastanje koja puno pomaze)
Uglavnom...na netu moze da se nadje puno sajtova o tome gde ima i gomile slika...ali ko je gadljiv...nek bolje preskoci...
Pozdravcic...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 19, 2009 1:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 19, 2009 12:44 pm
Postovi: 2
Moze li mi neko reci u cemu je razlika izmedju kondiloma i papiloma. Bila sam kod dve doktorke gde je jedna konstatovala da su kondilomi u pitanju, a druga je rekla da su to ipak papilomi. Koliko sam ja shvatila papilomi nisu prokrvljeni kao kondilomi i ne sire se tako brzo.

U svakom slucaju, i jedna i druga lekarka su bile protiv uklanjanja. Rekle su da je dovoljno samo da se ide redovno na kontrolu, da se prati stanje i jaca imunitet, a tek kao poslednje sredstvo da se pribegne spaljivanju/uklanjanju. Uglavnom odmah se radi intervencija samo kod trudnica.
To traje vec 2 godine, pritom kazu da se nisu prosirili, ali sam zato dobila promenu na grlicu materice-"mozaik" za koju kazu da je mogla da nastane od ranice(koja se pojavila pre nekih 5 godina i koju sam lecila vaginaletama-jod i kantarion, nikakva hirurska intervencija se nije radila)

Zanima me da li kondilomi/papilomi mogu dodatno da se iskomplikuju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 19, 2009 2:07 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 7:10 pm
Postovi: 717
Razlika je u tome sto kondilome izaziva polno prenosivi virus HPV, i ako ih ne uklonis tvoja infektivnost i mogucnost da ih preneses nekom drugom je veca nego ako ih uklonis (kondom ne stiti od tog virusa u potpunosti).

Papilomi su deo normalne gradje polnog organa kod nekih ljudi, dakle nikakva bolest ili anomalija. Evo ovako izgledaju kod muskaraca:

http://en.wikipedia.org/wiki/Hirsuties_ ... _genitalis

Mnogi ginekolozi kod nas ne umeju da razlikuju te dve stvari, a neki koji i umeju verovatno namerno papilome zovu kondilomima da bi uzeli novac za uklanjanje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 19, 2009 2:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 19, 2009 12:44 pm
Postovi: 2
Hvala na ofgovoru. Mislim da bi najsigurnije bilo da ispitam da li imam HPV virus i tako otklonim sumnju.

Hvala jos jednom :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 25, 2009 11:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 18, 2008 5:52 pm
Postovi: 7
Pozdrav,

Imam kondilome, idem na lasersko uklanjanje ove nedelje.

Medjutim ono sto me uznemirava je to sto dve godine imam stalnog (tj. jedinog) parntera kome sam ja takodje jedini parnter sto prakticno znaci da je virus kod mene (ili njega) mirovao dve godine i evo sad se manifestovao u vidu bradavica, a citala sam na vise mesta da hronicni HPV veoma povecava rizik od raka grlica materice .. A sta su moje 2 godine ako ne hronicno prisustvo virusa ??!!!
Malo sam se izbezumila :roll:

Mislim, znam da ima preko 100 tipova HPVa i da samo nekoliko izazivaju rak ali izgleda da svi povecavaju rizik.. Pritom znamo da virus ne nestaje..

Inace zivim u konstantnoj paranoji od kad je moj decko imao rak testisa

ps. poslednji PAPA test sam radila letos i bio je okej, kao i uvek pre toga.

Ima neko neku ideju o ovome, nacitala sam se svacega pa mi je u glavi sve vec mutno :o


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 98 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 61 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: