Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 270 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 18  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Sub Maj 29, 2010 11:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2010 10:11 pm
Postovi: 39
..i jos nesto...kad sam zaboravna ...
pozz za Slavka .....vidim i nadam se da je sve ok .....nista tamo ne pises na svom postu ..pa ne znam kako si ...pa kako si???...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Ned Maj 30, 2010 10:58 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
draganav1606 je napisao:
ejjjj...sad sam zavirila i vidim da si krenula sa hemo....
drago mi je ...kao sto sam rekla sto brze pocnes..brze ces i zavrsiti....pa da li ti je muka ????....super ako nije ..a taj umor je normalan ....i znojenje ...ai i miris na lijekove ...pa moras to izbaciti ..zato i trebas piti puno vode....kako se danas osjecas????
ma svako je prica za sebe ....meni je 6 dana bilo problematicno ..interesantno 3 i 4 mi je bio laksi nego 5 ..zato sve sto osjecas je normalno kod tih terapija ..i ne forsiraj se na silu ...nije vreme da se dokaxzujes .....vazno je da to sto lakse podneses....nisi napisala ides li na zracenje ???...ja sam isla i jedno i drugo zajedno ...a ko zna mozda i neces na zracenje ?????....
drzim ti fige ....napred hrabrice ... :D
a ono za djecu ..pa nesto mi je to nejasno ako ides na zracenje i dole te zrace ...zrace ti jajnike ..i vise nemaju funkciju ...pa znaci nema vise ni djece ...prestaje ti menzes..ovo mi je prvi put da sam cula da neko ko se zracio dole ..jos uvjek ima menstruaciju ...svasta..ajd dobro ..ne znam sta je zracial ..pa ne smijem nista da kazem ...ali nisam to prije cula ..jer zbog zracenja i ulazimo u menopauzu ..ustvari ko se ne operise..a mi sto smo operisane ...vec samom operacijom ...
interesantno!!!
i koliko si primala hemo ...je li 3 sata ????....pisi sve me interesuje ...

caos!!! i cujemo se ....

Nije mi bilo posebno muka....ali mi je muka pri pomisli na vodu, jer moram dosta da je pijem....Pocela sam sa terapijom u 11 , zavrsila oko 7...znaci oko 7 sati....oko 5 sam primila cis...pa jos dve tri boce hidtratacije...
....i ponovo sutra dan...
Ne zrace me jos, jer je moj program tzv "senddvic"...pa bi trebalo ici prvo hemo,dva ciklusa...pa radio...pa hemo...tako nekako valjda...
Sto se tice onoga apropo menopauze i zracenja....i ja sam cula za to...tj. moj mladic se informisao...i doznao da je retko, ali da se desava da se posle radiacije i hemo jajnici oporave nakon par godina....No kazem, treba stvarno biti lude srece...:)
Sada uzimam gvozdje...heferol...pa je moguce da mi je i od njega malo muka...ali uzimam i neke tabletice za to...pa ce valjda postepeno da mi ih iskljuce.
:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Čet Jun 03, 2010 10:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jan 14, 2010 3:46 pm
Postovi: 51
kako je? jel su prosli nus efekti? pozdrav :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Sub Jun 05, 2010 12:52 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
Cao!
Da. Prosli su.Kriticno je bilo 3,4,5og dana....ali nista spektakularno sto se ne moze podneti...vise u smislu nekog umora, unutrasnjeg tremora...i tako. U principu ko ne zna, ne bi poima imao sta se desava...jer to osecas samo ti iznutra...vidis da ti nisi ti, onaj stari...kao pre par dana....
Videcemo kako ce druga tura proci...:)
Hvala Zazo sto se interesujes:)Obavestavacu. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Pon Jun 07, 2010 6:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jan 14, 2010 3:46 pm
Postovi: 51
draga tajna adreso nema na cemu :wink: raduje me da si bolje i da je kriza prosla. kakav ti je sada program,sta sledece radis? pozdrav :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Pet Jun 11, 2010 10:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 06, 2008 11:19 am
Postovi: 13
Pročitala sam ove vaše postove i samo želim da vas pozdravim i da vam kažem da ste sjajne i da samo nastavite sa tom pozitivom
iskreno sve najbolje!
Pozdrav
p.s. kad naručim kapućino pomislim na vas!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Sre Jun 16, 2010 11:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
Evo mene , samo da se javim sa novostima...
Nisam danas primila svoju terapiju, jer sam imala vatrreno krsetenje predhodnih dana.. U subotu sam pocela uzasno da krvarim...toliko strasno, da su iz mene ispadali celi komadi ...a krv bi tekla , kao kada piskis npr...( moram ovako plasticno...sorry)...Dok bih lezala to je bivalo ok, ali cim ustanem ...pokolj mi nije bio ravan...kazu da je to valjda odgovor na hemo..ili prosto u sklopu klinicke slike...Jako, jako gadno...
U nedelju sam se vec jako lose osecala, i umalo nisam iskrvarila...te sam zavrsila Na Gaku...Tamo sam ostala par dana...primila tri transfuzije krvi...i posle trece dobijem gadnu temperaturu, nisam znala za sebe. Danas me odpuste kuci...na svu srecu, jer sam mislila da cu , ukoliko budem ostala u bolnici jos jedan dan, svisnuti...ne od bilo cega, koliko od hronicnog umora i iscrpljenosti..jer dok si tamo, ti nemas sanse , ali bas nikakve sanse,da se oporavis i odmoris. U 5am ulaze da ti vade krv...u 5:30 npr mere pritisak....u 6am ti udju i kazu da namestis krevet ( !!??) u 7 ti vade krv iz prsta..U 8 ili 9 je vizita,,,znaci ja sam mislila da cu odlepiti. Klime nema...vrucina...daska vetra ni za lek.
Izasla sam nekako iz bolnice, i pala komirana na krevet, spavajuci ceo dan...i tek sada dosla malo k 'sebi..
Elem, hemoglobin koji mi je usled krvarenja rapidno opadao, malo se sada popravio nakon transfuzije...pa ne bi treblo biti problema primiti jos jednu terapiju...
Sad postoji tu i druga "kvaka"...za dan , dva stize i moj reglarni ciklus...pa cu opet izgubiti nesto krvi...i zbog toga cu verovatno morati na zracenje sto pre.
ETo toliko od mene za ovo javljanje....
:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Čet Jun 17, 2010 10:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 04, 2010 3:06 pm
Postovi: 39
Samo da vas pozdravim obe i da vam kazem da cesto mislim da vas. Svako vece dolazim ovde da vidim kako ste. Cuvajte se i javljajte se. Cim vas nema, ja se uplasim. Puno vas pozdravljam i zelim vam sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Pet Jun 18, 2010 12:02 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
Znala sam da ima divnih ljudi, ali ovome se stvarno nisam nadala. Hvala svima , puno, puno...a najvise GS74, jer vidim da ima samo 1 post i prepostavljam da se registrovala/o samo zbog ovog topica , i da bi nama dala/o podrsku. Zasuzile su mi oci!
Hvala!
Ja sam trenutno u horizontali...moram...da ne bih krvarila...a to mi tako tesko pada..jer do pre par dana sam setala i do 6km...pa i po onoj vrucincini....Takav sam tip, i mrzim statiku....Sad meovo izlezavanje tako mrcvari....ccccc...ali dobro..
(PRESTANI DA KUKAS TAJNA ADRESO!!!)
Javljam se cim bude nesto novo...a cekam i Draganu!
p.s. da vam ispricam nesto nevezano za blesavi rak..Pre neko jutro probudim se ja, i odem u "Hleb"...da kupim sebi kapucino...( za one koji ne znaju Hleb je mala pekarica...a moja je u blizini Karadjordjevog parka u jednoj maloj ulicici) Elem....sve ovo govorim da bi nekako uspeli vizuelizirati celu situaciju...male , zabacene ulicice...i mene, koja jos uvek sanjiva hodam, i ulazim u pekaru. Dok ulazim primecujem da ispred pekarice sedi cetvorica muskaraca...caskaju...Nista. Udjem ja, uzmem kapucino, izadjem...njih cetvorica jos uvek sede, pricaju..i lik koji je u tom momentu nesto komentarisao ucuta...ja ga tu pogledam...i koga vidim ? Erica fucking Cleptona !! Sedi ispred mog Hleba i jede Burek :o :o :o :o :o
Eto ti sad. I ti ne pij kapucino :roll:
Cao!:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Pet Jun 18, 2010 7:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 04, 2010 3:06 pm
Postovi: 39
Draga, nema na cemu zaista. Samo se vi oporavite, za sve ostalo cete lako. Zelela bih nekako da vam pomognem ili bar da kazem nesto pametno, ali ne znam sta bih :wink:
Sve najbolje vam zelim, to je jedino sto mogu. Ljubim vas obe. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Pet Jun 18, 2010 11:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2010 10:11 pm
Postovi: 39
mene par dananema i sta vidim ......neko se izlezava i nabasa na dragog Erika ....znas sta ..ljubomorna sam ... :wink:
ma zezam se ....lepa moja Tajno ...zao mi je ...ali ...bolje je da imas reakciju nego ..nista ..znaci da terapije djeluju..to ja po nekoj logici....
inace isla sam ono u suboto onkologu ali nisam imala nalaze ..pa idem opet sutra ....
ali ima nesto sto nevolim ..znas ono krvarenje kad mokrim...danas sam vadila nalaz urina ..katasrtrofa iiiiiiiiiii na ultrazvuku mi dr.nasao desetak kamencica cak i do 1 cm ....koje sam ja kurate srece :evil:
i sta sad???....u martu bila na MR i nema nista ..osim postradij.cistitsa ..a sad pola besike u kamenju ....ljuta sam ...a na sve to u kuci nemam ni kapucino ....
i kao more mi pod upitnikom .....e sad sam ljuta stvarno :x
ali pusti mene ....osim toga mozda dodem u BG...treba mi fantastican urolog ...pa me vodis na sladoled i kapucino..eto nesto dobro ....e da i po svemu ...sve mi je uredno ...svi unutrasnji org ...pluca i vrat ..ko ja to treba da slavim sto sam puna kamenja ...mislim tako me svi tjese ...a ja kazem ..super ...grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
ali pusti mene ..vidim da imamo podrsku ..pa drage moje ..puuuuuuuuno vam hvala ...divne ste ..i t ne samo iz kurtuazije ...stvarno to mislim...
Tajno ...nedaj se ....i muruj...ja sam toliko bila umorna ..jedva sam se trudila da se krecem ..i znas pazi ka krvnu sliku ....ma ti si hrabrica ...a to sto si uvjek bila u pokretu..sad malo zaboravi ...ok ..vazi??? nemoj da dobijes po guzi ...i jedes li ti ????ako ne mozes ..bar malo na silu ....obecas!!!!!!!...nisam cula ..jesi li obecala ...
pozz od moje malenkosti ..za sve .....cujemo se ..ok ????i naravoucenje ...pazite na svoje zdravlje ...jel posle imate samo jednu zelju ...da ste zdrave ...a svi drugi probleme izgledaju beznacajni ....caos!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Sub Jun 19, 2010 10:33 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
ma jedem ja Draganche...kao i do sada...nista se tu nije promenilo, ali lezanje ubija, jer se tada definitivno osecas kao da nesto nije ok. Prosto lezis toliiko, da si posle kada ustanes , malaksao od tog lezanja...vrti ti se u glavi...FUJ!! Ali moram...:(
A to apropo krvarenja sam i ja cula, da je kao odgovor na hemo...zbog toga i necu primiti drugu hemo, da ne bi opet pocelo isto, vec prvo valjda unutrasnje zracenje da se zaustavi krvarenje, pa onda druga hemo....pa ostala zracenja...
Ne znam...ali ja bi se rado menjala za te tvoje kamencice:)
Mislim da ces to morati da operises, jer oni znaju posle da naprae problem...ili ukoliko postoji nesto da uzmes da ih izbacis mokracom...nisam pametna.
Ajde ako dodjes za BG...znas gde sam...Da ako mrdnem guzu do tada...:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Sub Jun 19, 2010 11:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2010 10:11 pm
Postovi: 39
znaci lijepa moja ....uskoro zracenje ....ajd i tto da preguras ...a da uvjek zaboravim ...ovo sto gresim u kucanju je zato sto to radim lezeci ...boli me kaqd sjedim ..sory..
ti da ne mrdnes guzom ????? ma daj ti si ista kao i ja ...ako nista onda vjezbaj lambadu u krevetu i meditiraj ..i disi ...udahnes na pupku ..i zamislaj da izdises u jedan po jedan organ ...pomaze za divno cudo ...moram i ja poceti ponovo ..
isla sam danas kod onkologa dr Cikarica ..i kaze ... sto je najvaznije zasad nemam vise rak ...super zvuci zar ne ?????
a onda kotd travara ..pa od sutra pocinjem terapiju da pokusam ovu sljunkaru da izbacim ...kako su samo narasli do 1 cm u samo jedan mjesec ...vec me boli ...a jos nisam ni pocela ...nadrljala sam kao da gledam ...svi mi kazu a i travar je da su bolovi uzasni ...kao da mi nije bilo dosta ... :o
iako ne smije da jedem ..danas sam bila i na rostilju ..kad je bal nek je maskenbal.... :P
..i na sladoledu .....a trebam da smrsam ...ma briga me ...ceif je ceif kazu kod nas
problem je sto zbog zracenja i operacije nisam mogla da izmokravam do kraja .....pa se to na talozilo ....ali preko deset ...i tako veliki .....
pozz i cuvaj se ..javi mi kako si danas ....ok ...a ja odoh na nekakvo ispiranje ..doktor mi naredio da to moram od danas svako vece ....hahahah ...koji sex ....vidjeces ..strasno ispirativno ....hahahahahah
:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Uto Jun 22, 2010 3:18 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jan 14, 2010 3:46 pm
Postovi: 51
bas mi je zao za to mucenje i krvarenje :( takodje i dragani sve najbolje da sve muke budu sto pre iza vas. big hug :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Uto Jun 22, 2010 11:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 06, 2008 11:19 am
Postovi: 13
Devojke drage držite se samo, drago mi je kad vidim da pišete...
Pozz...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 270 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 18  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 81 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: