Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Jeanine
PostPoslato: Ned Jan 18, 2009 6:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 22, 2007 11:16 pm
Postovi: 614
Lokacija: beograd
Imam 26 god i vec tri godine uzimam Jeanine, nakon operacije levog jajnika zbog endometrioze... Pre mesec dana mi se povisio holesterol, ukupni, HDL i TLG.. Svi su mi savetovali dijetu, koju sam ja i sprovodila jedno dva meseca, vrlo rigorozno, jer inace jedem jako malo, a nalaz posle toga je bio jos vece povecanje ovih vrednosti!!! Da li to ima veze sa kontraceptivima? Ne uzimam nista drugo od lekova i svi ostali nalazi su mi u redu
Hvala...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Jeanine
PostPoslato: Čet Jan 22, 2009 1:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 12, 2009 2:49 pm
Postovi: 2
To se i meni desilo sa istim tim pilulama. Holesterol sam uspevala da drzim pod kontrolom sa Normolipidom5 ali trigliceridi su dosli u nebesa. Konsultuj se sa ginekologom da mozda predjes na neke druge tablete. Ja trenutno pauziram sa pilulama. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 09, 2009 12:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 09, 2009 12:13 am
Postovi: 5
Verovatno ti je moj odgovor postao nepotreban, ali za svaki slucaj...Ja sam pre 6 godina operisala cokoladnu cistu na , takodje levom jajniku koju je uzrokovala endometrioza i od tada pijem Janin, sa pauzama i uz, neredovne, preglede...s vremena na vreme imam neke probleme i malo povisen holesterol...ali kako je to jedini nacin da odrzavam endometrijum u zadovoljavajucem stanju, ostajem pri njima...vrlo je vazno za endometrijozu koje pilule pijes i zato nemoj nista da radis bez konsultacije sa lekarom...i ono sta je obavezno, to su te pauze..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 09, 2009 10:14 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 01, 2008 7:11 pm
Postovi: 290
Jeanine nisu jedine pilule koje mogu pomoći u borbi protiv endometrioze. Ja sam imala 2 ciste, po jednu na svakom jajniku, veličine od približno 2cm. 3 doktora su potvrdila da je u pitanju cista koja odgovara endometriozi. Posle 3 meseca na Diane35, jedna cista je potpuno nestala, a druga se smanjila za 6mm, tako da sada ima 1,2 cm. Takav nalaz nije za operaciju, a ja pijem Diane još 3 meseca u nadi da će se još smanjiti.

Naravno, ništa nemojte raditi bez konsultacija sa doktorom, ali nemojte se ni držati ko pijani plota priče "Jeanine su za endometriozu jer deluju direktno na nivou jajnika" itd. Razgovarajte sa svojim ginekologom o opcijama, možda i promenite ginekologa ako vaš ne želi da vam izadje u susret. Nije poenta da lečeći endometriozu zakačite neku bolest srca i krvnih sudova.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 09, 2009 10:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 09, 2009 12:13 am
Postovi: 5
Pa moja cista je bila 8*9 tako da nije bila alternativa do operacije, a kako svaki lek a posebno hormoni lose deluju na neke druge delove organizma to lekari najbolje znaju koji je lek za sta i za koga najbolji...posto je izvadjena hisptopatoloski je pokazao kakva je ...pored ovih lekova ima i metoda izazivanja privremenog prestanka ciklusa ali je moj lekar smatrao da u mom slucaju i ove malo blaze varijante mogu biti vrlo uspesne, i hvala bogu, bio je u pravu...Najbolje je ne piti lekove uopste, ali na zalost nekada su neophodni


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 09, 2009 11:38 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 01, 2008 7:11 pm
Postovi: 290
sashkica je napisao:
Pa moja cista je bila 8*9 tako da nije bila alternativa do operacije, a kako svaki lek a posebno hormoni lose deluju na neke druge delove organizma to lekari najbolje znaju koji je lek za sta i za koga najbolji...posto je izvadjena hisptopatoloski je pokazao kakva je ...pored ovih lekova ima i metoda izazivanja privremenog prestanka ciklusa ali je moj lekar smatrao da u mom slucaju i ove malo blaze varijante mogu biti vrlo uspesne, i hvala bogu, bio je u pravu...Najbolje je ne piti lekove uopste, ali na zalost nekada su neophodni


to je tačno. ja se najradije ne bih kljukala hormonima da ne moram, ali kada dodje do toga da biram izmedju steriliteta, operacije i pilule, ja sam izabrala pilulu. nešto računam, moj organizam već ne može sam da se izbori sa hormonima, potrebna mu je pomoć. a pritom, koliko su one štetne, štetna je i totalna anestezija i treba je izbegavati ako se može, što se više može. u suštini, kao i uvek u životu, moraš da biraš izmedju nekoliko zala, pa koje je zlo najmanje, odlučiš se za njega. ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 09, 2009 11:39 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 01, 2008 7:11 pm
Postovi: 290
sashkica je napisao:
Pa moja cista je bila 8*9 tako da nije bila alternativa do operacije, a kako svaki lek a posebno hormoni lose deluju na neke druge delove organizma to lekari najbolje znaju koji je lek za sta i za koga najbolji...posto je izvadjena hisptopatoloski je pokazao kakva je ...pored ovih lekova ima i metoda izazivanja privremenog prestanka ciklusa ali je moj lekar smatrao da u mom slucaju i ove malo blaze varijante mogu biti vrlo uspesne, i hvala bogu, bio je u pravu...Najbolje je ne piti lekove uopste, ali na zalost nekada su neophodni


to je tačno. ja se najradije ne bih kljukala hormonima da ne moram, ali kada dodje do toga da biram izmedju steriliteta, operacije i pilule, ja sam izabrala pilulu. nešto računam, moj organizam već ne može sam da se izbori sa hormonima, potrebna mu je pomoć. a pritom, koliko su one štetne, štetna je i totalna anestezija i treba je izbegavati ako se može, što se više može. u suštini, kao i uvek u životu, moraš da biraš izmedju nekoliko zala, pa koje je zlo najmanje, odlučiš se za njega. ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jeanine
PostPoslato: Pet Maj 01, 2015 8:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 30, 2015 8:35 pm
Postovi: 5
Devojke, da li neka od vas koja pije Jeanine može da kaže posle koliko vremena joj se lice poboljšalo? Meni je ostalo još 6,7 pilula do kraja prve kutije ali ne vidim neke promene...jedino su mi grudi malo veće i osetljivije :(


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 144 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: