Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Izostanak menstrualnog ciklusa nakon prekinutog VTO postupka
PostPoslato: Pon Jul 21, 2014 2:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 21, 2014 12:49 pm
Postovi: 1
Moj prvi postupak vantelesne oplodnje je prekinut usled jako slabog odgovora jajnika. Bila sam na dugom protokolu, 10 dana pred pocetak ciklusa uveden je supresiv Synarella (sprej) koji je nastavljen do samog prekida postupka (ukupno 30 dana), a zatim sam od 6. dana ciklusa primala Menopur injekcije i to: prvih 7 dana 225IU, zatim narednih 5 dana 337IU i poslednjih 5 dana 450IU. Na svakom jajniku bio je po 1 folikul velicine ispod 6mm, a endometrijum na poslednjem ultrazvuku 3mm. Postupak je prekinut, i receno mi je da sacekam da krene ciklus prirodno, da ce verovatno biti duzi no inace, ali da se preferira da ciklus krene spontano, i da se ne izaziva medikamentima tipa primolut i sl. Ja jos uvek nisam dobila ciklus nakon svega toga, danas je 65. dan od mog poslednjeg ciklusa u kome je to sve radjeno (18.Maj). Da li treba jos da cekam, ili bi ipak trebalo da se nesto uradi po tom pitanju i ciklus izazove lekovima?
Unapred zahvalna,

Godina rođenja: 1978

Pol: Ženski

Istorija bolesti: Proteklih 5 godina lecena od steriliteta. Anovulatorni ciklusi, svi hormoni u granicama, jedino nizak AMH; lecena od PCOS, HSG nalaz uredan osim zapusenog desnog jajovoda, probana terapija Clomiphene citratom sa ciljem stimulacije za IUI, postupak prekinut zbog nedovoljne velicine folikula, na oba jajnika po 1 -rasli do 13mm i tu se zaustavili


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 33 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: