Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 33 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 20, 2008 9:05 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 18, 2006 2:50 pm
Postovi: 107
Ordiniram 8) .

Ne znam sta da ti kazem,stanje hormona je veoma bitno i za vantelesnu,tako da me bas cudi sto ih niste uradili 3. dana.U zavisnosti od hormona,treba da ti odrede stimulaciju.U principu,verovatno i jeste najbolje da odmah krenes na vantelesnu,u nadi da ce ti stimulacija koju su ti prepisali odgovarati.

Hormoni nemaju nikakav uticaj na genetiku,toga ne treba da se plasis.A moras da dobijas hormone u postupku da bi sprecili prirodnu stimulaciju i da bi tvoji jajnici proizveli sto vise kvalitetnih jajnih celija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 20, 2008 11:21 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
Slazem se s Holly. Svaka zena bi trebalo da prima drugaciju kombinaciju hormonske stimulacije i drugaciju dozu u zavisnosti od stanja rezerve jajnih celija a to ce doc znati na osnovu hormonske slike uradjene 2. ili 3. dana ciklusa. Vecina klinika tako funkcionise i kod nas i u svetu.
Iskreno, cudi me da je dr Radulovic odlucio tako da postupi. S druge strane mozda je on odlucio na osnovu necega sto mi ne znamo. Ipak je on ginekolog a mi pacijenti koji se trude da nauce sto vise detalja iz te oblasti. Da li si odmah u programu ili imas jos vremena da se raspitas na osnovu cega je doneo takvu odluku?
Npr. znam da su neke devojke tvojih godina bile izuzetno zadovoljne Jovanovom jer rade blage stimulacije i navodno imaju individualni pristup, isto tako ozbiljno pristupaju zeni u smislu hormonske pripreme za prijem donirane jajne celije. I eto sad si me bas zbunila ovom informacijom.
Mi ti mozemo reci samo kakav je pristup u drugim klinikama i ono sto stoji kao primer dobre prakse na raznim sajtovima, ali ne mozemo reci da li Radulovic pravi gresku ili ne ako ima drugaciji pristup.
Detaljno planiranje protokola stimulacije na osnovu kompletne hormonske slike rade klinika Jevremova, Klinika Ivanovic, klinika Genesis, pretpostavljam i klinika BIS Intermedikus, Klinika Kaali u Segedinu i Budimpesti, pa cak i drzavne klinike kod nas (za razliku od drzavnih klinika u Hrvatskoj).

Inace, ti isti hormoni koje si radila u sredini ciklusa rade se i na pocetku ciklusa, a u nekim klinikama radi se uz hormosnki status i UZ 3. dana ciklusa da se uporedi hormonski nalaz s UZ slikom (gleda se da li postoji funkcionalna cista pre pocetka stimulacije i broj antralnih folikula) i tek tada bi trebalo da se pravi plan stimulacije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: imunoloska ispitivanja?(hteli bi smo bebu)
PostPoslato: Sub Sep 13, 2014 2:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 13, 2014 2:42 pm
Postovi: 1
Drage moje,
ili jos bolje ako ima Ginekologa medju Vama,imam problem ,koji ne znam sa kim da podelim.
2009.godine,prirodnim putem rodila sam zdravog decaka.2012.godine,operisala endometriozu.
Od februara ove godine dobila sam Dg:PCOS,zajedno sa insuinskom rezistencijom.Pa sam od tada na Sioforu,posebnom rezimu ishrane,vezbe,ciste su se smanjile,cak i produkujeem jajnu celiju,ali bebe nema ,pa nema.Priznajem,pusac sam,ali suprug ni kafu ne pije a ne daj Boze cigarete ili alkohol.
Tako da je sada moj lekar,koji je divan,rekao da krenem sa Klomifenom 50mg,od 2.-6.dana ciklusa,8.dana odmah kod njega na folikulometriju.
Zanima me sledece.
Da li je nekoj uspelo sve to sa Klomifenom?Koje su sanse?
Da li se nekoj pojavljivao peruut,ili gubila apetit?
Uredno pijem virak,i gomilu cajeva,pa se nadam najboljem,ali...
molim Vas,pomozite mi svojim iskustvima,jer,kako sam cula od mog lekara,nisam za VTO.
i UOPSTE,DA LI STE IMALE IKAKVIH PROPRATNIH EFEKATA?
HVALA UNAPRED,
ocajna mama jednog decaka,koji jako zeli batu ili seku.
:oops:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 33 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 92 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: