Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 519 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 31, 32, 33, 34, 35
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Hormonska spirala Mirena
PostPoslato: Pon Maj 27, 2013 8:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 10, 2013 4:58 pm
Postovi: 16
PS. Ne zelim da ostanem bez mirene, ipak je ona dosta uticala da se promeni moja krvna slika, ali ne znam sta da mislim, procitala sam sve postove koje sam mogla, ne sve, ali nigde nisam nasla problem slican mom - da se od ugradnje mirene krvarenje smanjilo, a da su u toku jedne godine naletele jedna jako obilna menstruacija i jedna obilna, pa jos i produzena. Jos jednom hvala svima. Hvala i sto ste citali ovoliko dugacak post.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hormonska spirala Mirena
PostPoslato: Pon Avg 04, 2014 12:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 04, 2014 12:43 pm
Postovi: 2
Drage devojke,

Izvinjavam se ako se ponavljam, pretraživala sam temu gore-dole, zanima me samo jedno: kakva su vam iskustva sa Mirenom i telesnom težinom?

Pre porođaja sam pila Diane 35 na preporuku ginekologa, zbog izostajanja menstruacije i kao kontracepciju i bila sam zadovoljna. Međutim, nekoliko godina kasnije, a godinu i po posle porođaja, uzela sam opet da ih pijem (na svoju ruku) i za 6 meseci se ugojila 8 kg !!! Na početku sam mislila da nema veze s pilulama, ali sad je već vrag odneo šalu (pri čemu se bavim fitnesom i vodim računa o ishrani).
Isključivo iz tog razloga želim da batalim pilule i pokušam sa spiralom. Ali! Ne mogu više da rizikujem! Plašim se mogućnosti da me ti hormoni iz Mirene dodatno ne ugoje. Da li se neka od vas udebljala od ove spirale?! Ako postoji makar i jedna među vama sa ovim problemom, ne želim ni da je probam...

Puno hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hormonska spirala Mirena
PostPoslato: Pon Avg 04, 2014 10:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
AngryLama je napisao:
Drage devojke,

Izvinjavam se ako se ponavljam, pretraživala sam temu gore-dole, zanima me samo jedno: kakva su vam iskustva sa Mirenom i telesnom težinom?

Pre porođaja sam pila Diane 35 na preporuku ginekologa, zbog izostajanja menstruacije i kao kontracepciju i bila sam zadovoljna. Međutim, nekoliko godina kasnije, a godinu i po posle porođaja, uzela sam opet da ih pijem (na svoju ruku) i za 6 meseci se ugojila 8 kg !!! Na početku sam mislila da nema veze s pilulama, ali sad je već vrag odneo šalu (pri čemu se bavim fitnesom i vodim računa o ishrani).
Isključivo iz tog razloga želim da batalim pilule i pokušam sa spiralom. Ali! Ne mogu više da rizikujem! Plašim se mogućnosti da me ti hormoni iz Mirene dodatno ne ugoje. Da li se neka od vas udebljala od ove spirale?! Ako postoji makar i jedna među vama sa ovim problemom, ne želim ni da je probam...

Puno hvala!

Javite se endokrinologu ! ! ! Ne gojite se od pilula nego od nepravilne ishrane (Mora da vam se uradi OGTT i insulinemija i da vam se verovatno uvede metformin u terapiju...
Od toga će ciklus biti uredan a i težina će krenuti da se stabilizuje...
pozz
P.S. Ako ste u BG javite se na pp


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hormonska spirala Mirena
PostPoslato: Uto Avg 05, 2014 11:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 04, 2014 12:43 pm
Postovi: 2
[/quote]
Javite se endokrinologu ! ! ! Ne gojite se od pilula nego od nepravilne ishrane (Mora da vam se uradi OGTT i insulinemija i da vam se verovatno uvede metformin u terapiju...
Od toga će ciklus biti uredan a i težina će krenuti da se stabilizuje...
pozz
P.S. Ako ste u BG javite se na pp[/quote]

Gde mi savetujete da uradim ta testiranja. Iz Beograda sam.

Pozdrav,

Olga


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hormonska spirala Mirena
PostPoslato: Pet Avg 22, 2014 9:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 22, 2014 8:54 pm
Postovi: 1
Već 2,5god. imam mirenu. Prije nje sam imala jako obilna krvarenja koja su trajala 8-10 dana. Sad već 3mjeseca nemam nikakve znakove menstruacije. Doktorica mi je objasnila da je potpuni izostanak menstruacije normalan kod upotrebe mirene. Ali ono što me brine je eventualni poremečaj hormona. Prije 10 dana sam primjetila iscjedak iz dojki, kao kolostrum na početku trudnoće. Prozirna kapljica... već dva tri dana je iscjedak više žučkast. Prvo sam pomislila da sam trudna pa sam leteći otišla ginekologu, ali ispalo je da nisam, pa su me poslali da uradim UZ dojki i bris iscjetka i hormone. UZ dojki je OK, imam par cisti za koje doktorica kaže da nisu strašne ali sad čekam ostale nalaze. Problem je što mi je drugi ginekolog savjetovao vađenje mirene, jer je navodno ona dovela do poremečaja hormona. Da li je neka od vas imala sličnih problema? Sve što sam pročitala o mireni zapravo govori o normalizaciji hormona.... iskreno ne znam šta bih mislila o svemu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hormonska spirala Mirena
PostPoslato: Pon Avg 25, 2014 9:25 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
mamamamita je napisao:
Već 2,5god. imam mirenu. Prije nje sam imala jako obilna krvarenja koja su trajala 8-10 dana. Sad već 3mjeseca nemam nikakve znakove menstruacije. Doktorica mi je objasnila da je potpuni izostanak menstruacije normalan kod upotrebe mirene. Ali ono što me brine je eventualni poremečaj hormona. Prije 10 dana sam primjetila iscjedak iz dojki, kao kolostrum na početku trudnoće. Prozirna kapljica... već dva tri dana je iscjedak više žučkast. Prvo sam pomislila da sam trudna pa sam leteći otišla ginekologu, ali ispalo je da nisam, pa su me poslali da uradim UZ dojki i bris iscjetka i hormone. UZ dojki je OK, imam par cisti za koje doktorica kaže da nisu strašne ali sad čekam ostale nalaze. Problem je što mi je drugi ginekolog savjetovao vađenje mirene, jer je navodno ona dovela do poremečaja hormona. Da li je neka od vas imala sličnih problema? Sve što sam pročitala o mireni zapravo govori o normalizaciji hormona.... iskreno ne znam šta bih mislila o svemu...

Mislim da je za sada bolje da Mirena ostane...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hormonska spirala Mirena
PostPoslato: Pon Okt 13, 2014 11:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 13, 2014 10:13 am
Postovi: 19
Pozdrav svim forumasima

Dugo pratimo ovu temu ,citamo iskustva ,savjete pa smo odlucili da podijelimo nase iskustvo sa MIRENOM .
Moja djevojka ima neredovne i obilne menstruacije , u junu mjesecu je dobila takav odliv da je bila prikovana za krevet , bukvalno, iako je koristila terapiju za anemiju . Nalaz krvi je bio porazavajuci iako je terapija do tog ciklusa davala koliko toliko dobar rezultat . Citajuci iskustva zena koje imaju Mirenu i na savjet ginekologa odlucili smo da primjenimo hormonsku spiralu,da se smanji krvarenje a samim tim i u kombinaciji sa tabletama zeljeza lijeci anemija,da napomenem da je moja djevojka osoba koja nije radjala . Samo stavljanje spirale bilo je jako bolno ali je proslo u najboljem redu ,bez komplikacija . Vec prvi ciklus nastupio je nakon 25 dana ,uz manje krvarenje i blagu promjenu raspolozenja,kao produzeni pms ,to smo pripisali periodu privikavanja ,koji po rijecima ginekologa traje 3 do 6 mjeseci . Medjutim svaki naredni ciklus bio je oskudniji,tacan u dan,anemija ,tj nalaz krvi je bio odlican ali sve ostalo je bilo BLAGI UZAS . Toliku patnju nisam u zivotu vidio , nervoza , nesanica,anksioznost ,tahikardija,oscilirajuci pritisak,povecani otkucaji srca i apetit . Pri tome nalaz hormona i stitne zlijezde je bio uredan . Promjenili smo ginekologa , i otisli na pregled . Doktor je rekao da NIKADA u svom zivotu ne bi stavio Mirenu zeni koja nije radjala i da se odmah mora izvaditi,sto smo mi naravno prihvatili. Sutradan je uvedena u anesteziju,izvadjena je spirala i uradjena kiretaza zbog krvarenja . Doktor je rekao da ce trebati neki period da se oporavi ,jos smo se konsultovali i sa ginekologom sa VMA koji je rekao najmanje 15 do mjesec dana je potrebno da hormoni koje je proizvela MIRENA izadju iz organizma . Proslo je vec 10 dana od tada,ona se i dalje osjeca lose, sa nekim malim poboljsanjem, u kontatku sa dr koji radi na VMA receno joj je da ne bi bilo lose da obavi konsultaciju sa internistom kardiologom da joj propise lijekove za pritisak i otkucaje srca dok ti hormoni ne odrade svoje .
Sta jos reci poslije ovog naseg iskustva ,zaista nisam pametan ,samo nije mi jasno kako se pojedini dr ( a oboje smo dr, stomatolozi ) tako igraju sa tim stvarima ,staviti tako nesto u organizam bez pripreme pacijenta,upoznavanjem i odredjenim rizicima koji su moguci . Samo znam da osjecam veliko razocarenje jer je tako malo potrebno da se unisti neciji zivot. Mi se borimo i izboricemo se sa ovom situacijom ,i jedna preporuka svim zenama koje su u nedoumici , da dobro razmisle o svemu prije nego sto se odluce na ovako nesto jer ovakvo iskustvo koje smo mi imali ne bih pozelio ni najvecem neprijatelju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hormonska spirala Mirena
PostPoslato: Čet Okt 23, 2014 5:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
Dentin je napisao:
Pozdrav svim forumasima

Dugo pratimo ovu temu ,citamo iskustva ,savjete pa smo odlucili da podijelimo nase iskustvo sa MIRENOM .
Moja djevojka ima neredovne i obilne menstruacije , u junu mjesecu je dobila takav odliv da je bila prikovana za krevet , bukvalno, iako je koristila terapiju za anemiju . Nalaz krvi je bio porazavajuci iako je terapija do tog ciklusa davala koliko toliko dobar rezultat . Citajuci iskustva zena koje imaju Mirenu i na savjet ginekologa odlucili smo da primjenimo hormonsku spiralu,da se smanji krvarenje a samim tim i u kombinaciji sa tabletama zeljeza lijeci anemija,da napomenem da je moja djevojka osoba koja nije radjala . Samo stavljanje spirale bilo je jako bolno ali je proslo u najboljem redu ,bez komplikacija . Vec prvi ciklus nastupio je nakon 25 dana ,uz manje krvarenje i blagu promjenu raspolozenja,kao produzeni pms ,to smo pripisali periodu privikavanja ,koji po rijecima ginekologa traje 3 do 6 mjeseci . Medjutim svaki naredni ciklus bio je oskudniji,tacan u dan,anemija ,tj nalaz krvi je bio odlican ali sve ostalo je bilo BLAGI UZAS . Toliku patnju nisam u zivotu vidio , nervoza , nesanica,anksioznost ,tahikardija,oscilirajuci pritisak,povecani otkucaji srca i apetit . Pri tome nalaz hormona i stitne zlijezde je bio uredan . Promjenili smo ginekologa , i otisli na pregled . Doktor je rekao da NIKADA u svom zivotu ne bi stavio Mirenu zeni koja nije radjala i da se odmah mora izvaditi,sto smo mi naravno prihvatili. Sutradan je uvedena u anesteziju,izvadjena je spirala i uradjena kiretaza zbog krvarenja . Doktor je rekao da ce trebati neki period da se oporavi ,jos smo se konsultovali i sa ginekologom sa VMA koji je rekao najmanje 15 do mjesec dana je potrebno da hormoni koje je proizvela MIRENA izadju iz organizma . Proslo je vec 10 dana od tada,ona se i dalje osjeca lose, sa nekim malim poboljsanjem, u kontatku sa dr koji radi na VMA receno joj je da ne bi bilo lose da obavi konsultaciju sa internistom kardiologom da joj propise lijekove za pritisak i otkucaje srca dok ti hormoni ne odrade svoje .
Sta jos reci poslije ovog naseg iskustva ,zaista nisam pametan ,samo nije mi jasno kako se pojedini dr ( a oboje smo dr, stomatolozi ) tako igraju sa tim stvarima ,staviti tako nesto u organizam bez pripreme pacijenta,upoznavanjem i odredjenim rizicima koji su moguci . Samo znam da osjecam veliko razocarenje jer je tako malo potrebno da se unisti neciji zivot. Mi se borimo i izboricemo se sa ovom situacijom ,i jedna preporuka svim zenama koje su u nedoumici , da dobro razmisle o svemu prije nego sto se odluce na ovako nesto jer ovakvo iskustvo koje smo mi imali ne bih pozelio ni najvecem neprijatelju.

Mislim da malkice preteraste... pa nije baš Mirena kriva za sve... A i ovaj kolega "kasapin" nije mi jasan. Što uradi eksplorativnu kiretažu ženi na pravdi Boga?!!! Stojim Vam na raspolaganju za svaki vid konsultacije sa idejm da Vam pomognem(posebno zato što ste kolege)... pošto vidim da vam treba pomoć... a da realno niko od kolega nije malo razmislio pre nego što je bilo šta uradio... onaj stavio Mirenu, ovaj vadio pa kiretao... gde ide ovaj svet? Javite se na PP... raspoložen sam za third opinion :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hormonska spirala Mirena
PostPoslato: Sre Nov 05, 2014 12:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 09, 2013 10:49 am
Postovi: 19
LEK ZA ANKSIOZNOST, A NEKAD I NAPADE PANIKE
Ljudi, ja sam 25 godina patio od anksioznosti i ove godine sam resio problem. Nasli su mi "Pyrrole Disorder". Uvek sam imao povisen bilirubin, a sad su nasli i povisen (HPL) hydroxyhemopyrrolin-2-one. To je znak slabijeg rada jetre pri reciklazi crvenih krvnih zrnaca. Problem je sto HPL vezuje za sebe Cink i Vitamin B6, pa kad izmokrite ovaj toksin izgubite i Cink i Vitamin B6. To vremenom dovodi do manjka vitamina B6 i Cinka koji su kljucni za rad nerava i pravljenje GABA, Serotonina, Dopamina i ostalih amino kiselina u mozgu i nervima. Tako da zbog hronicnog nedostatka GABA amino kiseline, nervi ne mogu da stopiraju signale i nastaje stalna uznemirenost. Lecenje je povecanje unosa Cinka i Vitamina B6. Kompletan tretman ukljucuje i Unos Aktivnog Vitamina B6 (P5P), vitamina C, D i E, Magnezijuma i Omega 6 ulja. Uz to se dodaje i Mangan, jer je posledica same terapije gubitak Mangana. Terapija traje 3 meseca, jer se nervi vrlo sporo regenerisu, kad upadnete u nedostatak vitamina B6 i Cinka. Evo vec cetiri meseca uzimam vitamine i sve je super. S obzirom da sam se patio 25 godina i da su anti depresivi sve slabije delovali ovo je za mene fenomenalno. Prema studijama 80% anksioznosti i depresije su sbog ovoga. Neki to imaju hronicno a neki upadnu u ovo stanje i kad se izlece bude im skroz dobro. Oni koji imaju genetski problem sa radom jetre kao ja ce morati stalno da uzimaju vise Cinka i Vitamina B6.
Kao privremenu pomoc dok vitamin B6 i Cink ne pocnu da deluju mozete da uzimate GABA amino kiselinu direktno i to ce vam dosta olaksati tegobe. Takodje moze da se uzima i manja kolicina l-triptofana za bolje raspolozenje, ali nedostatak GABA amino kiseline je uzrok anksioznosti. Oralinim unosenjem mozete da olaksate simptome. GABA amino kiselina ne prodire u nerve, zbog barijere izmedju nerava i ostatka tela, ali moze da ublazi bolove i nelagodnost, jer ce nervni zavrsetci manje okidati kad uzmete GABA amino kiselinu pa ce samim tim biti i manje bola. Da bi se izlecili morate da unosite dovoljno Cinka i Vitamina B6 da bi nervi sami poceli da prave GABA. Pozdrav
Valjda ovo nekom pomogne. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 519 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 31, 32, 33, 34, 35

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 82 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: