Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 519 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 31, 32, 33, 34, 35  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Hormonska spirala Mirena
PostPoslato: Sub Nov 05, 2011 10:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 17, 2011 7:16 pm
Postovi: 22
dali spirala sme da se stavi ako imam ureoplazmu neredovne xcikluse koji su veoma bolni ali sa oskudnim krvarenjem?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hormonska spirala Mirena
PostPoslato: Sub Nov 05, 2011 10:27 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2008 8:49 am
Postovi: 90
Lokacija: Batajnica
Draga Gracac,ja sam imala obilne i bolne cikluse i miom 2.5 cm.SAda imam cikluse na 26-28 dana,i neznam da sam dobila dok ne ugledam blagu sukrvicu...pakovanje ulozaka mi traje po tri ,cetiri meseca jer koristim i dnevne u toku ciklusa,tako mi je oskudan ciklus.Traje i dalje do 7 dana ali je stvarno lagano.Imam MIrenu skoro dve godine i stvarno sam prezadovoljna posebno otkad su prestala tackasta krvarenja koja su kod mene dugo trajala,ali svaka zena je prica za sebe.Miom mi nije porastao,nije smetao pri inseraciji mirene tako da samo mogu da ti porucim-samo napred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hormonska spirala Mirena
PostPoslato: Čet Nov 10, 2011 4:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 01, 2011 1:15 pm
Postovi: 4
Draga Minada hvala na odgovoru i podrsci.Postavila sam je ali nakon dva do tri dana kao stao mi ciklus pa se ponovo pojavilo malo sluzave krvi skroz svetle boje i nakon jednog dana ponovo neka krem boja. Sve je to jos sveze pa cu cekati sledeci ciklus da vidim kako ce biti. Puno pozdrava i hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hormonska spirala Mirena
PostPoslato: Čet Nov 10, 2011 4:59 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2008 8:49 am
Postovi: 90
Lokacija: Batajnica
Gracac nemoj ocekivati cudo odjednom.Treba vremena da se materica navikne na spiralu i da vremenom sluzokoza istanji usled dejstva hormona.Ja sam godinuipo dana imala tackasta krvarenja izmedju ciklusa i izludjivala su me ali zavisi od zene do zene.Samo polako


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hormonska spirala Mirena
PostPoslato: Sre Nov 30, 2011 10:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 03, 2011 1:57 pm
Postovi: 5
Konacno, namestila sam je 24. ovog meseca, proslo je tek 6 dana a ja i dalje osecam blagi bol (skoro neprimetno) i neki pritisam ili kao nelagodu u donjem stomaku. Imam utisak da kad izadjem iz auta da me zaboli za nijansu vise, kad se popnem uz stepenice (IV sprat) ili tako nesto. Ne znam da li je to normalno i da li joj treba malo vise vremena da se prilagodi ili da se ja njoj prilagodim bilo kako bilo interesuje me da li je to normalno i koliko otprilike vremenba treba da se funkcionise opusteno kao da nije tu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hormonska spirala Mirena
PostPoslato: Sub Dec 10, 2011 2:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 10, 2011 2:39 am
Postovi: 1
vidim da je većina vas zadovoljna imam 27 godina i dvoje dece pila sam tablete za kontacepciju ali mi ovo deluje bolje pa me zanima koji procenat je sigurna zaštita od trudnoće to mi je najvažnije a super mi je to nisam znala da se i obim mens, smanjuje i koliko dugo može da se koristi
hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hormonska spirala Mirena
PostPoslato: Sub Dec 10, 2011 8:43 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2008 8:49 am
Postovi: 90
Lokacija: Batajnica
Mama Tanja pozdrav,Mirena je malo cudo,ja sam stvarno zadovoljna.Imam je skoro dve godine i sad mi se ciklus sveo na par dana sukrvicavog ili rozikastog.Divota u odnosu na nekadasnje stanje.Ja imam cetvoro dece,zadnje sam rodila nakon sto mi je ispala mirena a ja to nisam ni znala.Za to pouzdano znam da ako imas jaci ciklus nego inace nakon postavljanja mirene moze da bude znak da je ona ispala i da mozes ostati u drugom stanju gotovo odmah (sto je kod mene bio slucaj).Ovde kod nas nisam cula za slucajeve da se pored ugradjene mirene zatrudni.Nasla sam na stranim forumima par slucajeva ali ko bi znao sta je od toga istina,mozda je samo propaganda.Ja sam sto posto zasticena,proveravak koncic redovno i to je to.Verujem da je bolje od pilula samo zbog obaveze da je popijes i gojenja.To joj je veliki plus.Toliko od mene i veliki pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hormonska spirala Mirena
PostPoslato: Ned Jan 22, 2012 3:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 01, 2011 1:15 pm
Postovi: 4
Drage moje, ja sam mirenu stavila 04. 11. 2011. i za ovo malo vremena mogu vam reci da sam prezadovoljna. Nemam tackasta krvarenja izmedju ciklusa osim prvi mesec kad sam je postavila. Jedina promena je sto kad trebam da dobijem ciklus malo me zaboli donji stomak sto prije nije bio slucaj ali nista strasno. Isla sam kod svog doktora da mi proveri da li je mirena na svom mestu i na ultrazvuku mi je pokazao malu svetlu tackicu na ekranu da bi mi pokazao da je tu i da se ne sekiram da je sve ok. Cudilo me je sto nemam ta tackasta krvarenja kao ostale zene i on mi je odgovorio da zavisi od zene do zene i da je moj organizam jako dobro prihvatio mirenu, a dokaz je i to da mi je ciklus smanjen na minimalu :D . Veliki pozdrav za Minadu koja mi je dosta pomogla svojim iskustvom i savetima i jedno veliko HVALA na podrsci koju mi je pruzila.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hormonska spirala Mirena
PostPoslato: Ned Jan 22, 2012 3:39 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2008 8:49 am
Postovi: 90
Lokacija: Batajnica
Draga Gracac milo mi je sto je sve u redu,cak sto vise bolja si od mene sto se tice privikavanja.Moji ciklusi svedeni na minimum cak se ponekad pitam jesam li zaista dobila.Pozdrav i samo napred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hormonska spirala Mirena
PostPoslato: Pet Nov 23, 2012 12:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 01, 2011 1:15 pm
Postovi: 4
Drage moje ponovo se javljam nakon godinu dana pošto sam stavila mirenu i mogu samo da se pohvalim da sam sada sasvim druga žena i da se ciklus sveo na dnevne uloške, nemam PMS i dosta sam staložena i smirena... nema nervoze i ostalog što prati ciklus, a najbitnije nema više onih silnih odliva i velikih uložaka (pelena)... veliki pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hormonska spirala Mirena
PostPoslato: Ned Dec 02, 2012 5:12 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2008 8:49 am
Postovi: 90
Lokacija: Batajnica
Pozdrav Gracac,srecan prvi rodjendan :P .Drago mi je da je sve ok i da si se preporodila.Ja ovih dana punim tri godinice i jako sam zadovoljna,jedino me nervira sto neznam kada cu dobiti,da li za 28 ili 45 dana.Nema bolova,pms,nervoze.....juhu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hormonska spirala Mirena
PostPoslato: Uto Dec 25, 2012 11:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 25, 2012 11:19 pm
Postovi: 2
ja sam prvi put ovde ali mi je drago sto sam pronasla ovaj forum,lepo je pricati o slicnim stvarima. imam mirenu vec 4 i po godine,i naravno prezadovoljna sam.stavila mi je dr.Sofija Pejcic Janic,nadam se da je jos uvek na vmc...posto sam sve vreme na kontrolu isla u svom domu zdravlja.bilo bi lepo da sledece godine nastavim ovako.. :) pozdrav svima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hormonska spirala Mirena
PostPoslato: Pet Dec 28, 2012 6:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 28, 2012 6:21 pm
Postovi: 1
cao, imam jedno pitanje , pre neki dan mi je izvadjena spirala mirena interesuje me kada da ocekujem prvu menstruaciju ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hormonska spirala Mirena
PostPoslato: Pet Jan 25, 2013 7:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 25, 2012 11:19 pm
Postovi: 2
cao lela,iskreno to je i meni padalo na pamet,uskoro cu i ja moju morati da izvadim,pretpostavljam da bi trebala dobiti 27-28 dana od poslednjeg tackastog krvarenja! doktorica mi je rekla da ce prva menstruacija posle vadjenja mirene biti isto onoliko obilna kao pre postavljanja,uopste se ne radujem tome! da li neko zna da li se pravi pauza izmedju dve spirale ili moze odmah da se stavi nova? ako neko zna molim vas da me obavestite,puno hvala! maja


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hormonska spirala Mirena
PostPoslato: Pon Maj 27, 2013 8:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 10, 2013 4:58 pm
Postovi: 16
Postovanje,
imam pitanje u vezi sa spiralom mirenom.

Krajem maja je tacno godinu dana kako sam je insertovala, iskljucivo u svrhu smnanjenja krvarenja. Prva menstruacija po insertovanju bila je ista, ali svaka naredna vidno sve manje i manje obilna. Imam iskustvo kao i vecina zena - ciklus se malo produzio, cesti su neki braon sekreti, skoro stalno moram da nosim dnevni ulozak, jer mi se ves prlja, pa se ne osecam cisto, ali menstruacije bas vidljivo manje. U osmom mesecu od postavljanja (januar) dobila sam vrlo obilnu menstruaciju. Bila kod ginekologa, sve je bilo ok, lekarka mi je rekla da to zna da se desi, narocito ako se nije dobro sljustila. Posle tog januara, do 8.maja skoro da i nissm imala krvarenja, samo sekrete i neka curkanja, ali u nekim nepravilnim vrmenskim razmacima, pa mi se cini da sam prakticno izgubila uvid u kalendar. 8. maja kad sam dobila mestruaciju, prva dva dana sekreta, onda preobilna narednih 6 dana. Taman kad sam oko 12 dana mislila da prestaje, ponovo je pocela i jace krvarila 4 dana i posle togs opet tamno, ali i svetlo braon sekret koji jos traje, imala menstrualne bolove, nisu bili jaki, ali uvek prisutni. Ponovo kontrola ultra zvukom, sve je bilo ok. Mirena stoji kako treba, moguca upala u pocetnoj fazi, pila5 dana vibramicin. Skoro sam radila, nevezano za mirenu bakterioloske i mikoloskebriseve u Batutu, sve je ok.

Vrlo sam nervozna i uplasena, jer nigde nisam pronasla da posle toliko vrmena neko ima jaka krvarenja, a jedan od razloga zbog cega se mirena i koristi jeste smanjenje krvarenja. Ako nije uopbicajeno, je li makar ocekivano da mogu da postoje povremena obilna krvarenja? Posebno me brine sto je meni menstruacija vec prosla, pa se za par dana krvarenje vratilo i to vrlo jako. Imam miomatoznu matericu. Dobila sam odgovor od lekarke sa sajta 21dan da ako je u pitanju odredjena vrsta mioma, onda mirena moze da daje krvarenja. Istini za volju nigde to nism cula osim od nje.
Dana, pre mirene, sa nenormalnim krvarenjima i kontinuiranom terapijom gvozdja, ne mogu ni da se secam, odvratno i tuzno i jako tesko.

Da sazmem sve ovo, ima li makar ko iskustvs sa poremecajem ciklus u smislu neredovnosi ili povremenim obilnim menstruacijama? Licno mislim da varijante smanjenja krvarenja i obilna menstruacija ne bi trebalo da se desavaju istoj osobi. Doktorka mi je rekla da misl;i da je najverovatnije upal, pocetak upale, jer to moze biti simptom obilnog krvarenja i takodje je dala preporuku da se sa lekarom opste prakse posavetujem o prekidanju dvomesecne pauze antimikoticnim lekom MYCOSEB, jer u uputstvu postoji naznaka da moze da izazove poremecaj ciklusa.

Hvala svima koji mi odgovore, hvala najlepse.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 519 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 31, 32, 33, 34, 35  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 65 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: