Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 519 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 35  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Hormonska spirala Mirena
PostPoslato: Sub Jun 12, 2010 5:36 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Vec skoro 4 godine koristim Nuvaring (posle jedno 5 godina pilula). Zadovoljna sam "skoro" svim: krvarenja su mi minimalna (dva dana po ciklusu), nemam PMS, nemam bolove. Nastavila sam da kuburim sa candidom, ali to mi je bio visegodisnji problem i pre Nuvaringa, pa ne mogu da kazem da je to imalo neke veze. Takodje nisam imala varijacije u kilazi. Sve super.

Osim.

Libido mi je takoreci nepostojeci. :( Na seks ni ne pomislim, najcesce, a treba mi bas da samu sebe ubedim i da se skoncentrisem da bih prihvatila muzevljevu inicijaciju. Pre je bilo suprotno, ja sam njega spopadala :D Jeste da samo vec 10 godina u braku, ali nikad ovako nije bilo.

Uz to, vaginalna sluzokoza se toliko osusila, da i uz obilne kolicine lubrikanata ja osecam pritisak i bol pri odnosu, kao da taj deo tela vise nema elasticnost. Verovatno i to doprinosi mojoj "nezainteresovanosti".

Istrajavala sam u svemu jer imam prilicno losu porodicnu istoriju raka reproduktivnih organa, pa mi je Nuvaring bio preporucen da smanji rizik (posebno raka janika) a i kao bolja alternativa u odnosu na pilulu.

Vise mi je muka i razmisljam se da stavim Mirenu. To mi je bila prvobitna ideja kad sam stavila Nuvaring, ali doktorka je predlozila da prvo ovo probamo, jer nisam nikada bila u drugom stanju.

Interesuje me: koliko je vas stavilo Mirenu a da nikada nije bilo u drugom stanju? Kakva su vam iskustva?

Citala sam da su se klinicka istrazivanja radila samo na zenama koje su imale makar jedno dete, ali da Mirena nema uticaja na fertilitet, te prema tome, izgleda da je pitanje samo velicina materice (koja ostane uvecana posle porodjaja). Moja materica je precnika 6.2cm, znaci tik iznad granice od 6cm ispod koje se Mirena ne preporucuje.

Eto, lupam glavu po milioniti put i mislim se, da je ovo muski problem, bio bi resen vec pre 100 godina :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hormonska spirala Mirena
PostPoslato: Sub Jun 19, 2010 3:29 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Htela sam da podignem temu i vidim da li ima nekih iskustava - zena koje nisu radjale a koje su stavile Mirenu. Ja nisam nikad bila trudna a htela bih da probam Mirenu, muka mi je vise od pilula i prstenja, itd itd :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Stavila sam Mirenu
PostPoslato: Uto Jul 13, 2010 9:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Danas sam isla da mi stave Mirenu, i evo mog isustva za sve one koje se spremaju na to.

Dakle, pre nedelju dana, doktorka mi je opet uradila sve moguce testove (gonoreja, hlamidija, ureaplazma i mikoplazma, sekret, papa). Sve je bilo ok. Zakazali smo za danasnji dan, jer bi trebalo da mi bude drugi dan ciklusa, pa je tada lakse da se stavi. Od testova smo morali da apstiniramo do trenutka insercije.

Dosla sam u pratnji muza, sto preporucujem, da i on moze da postavi sva pitanja koja je imao, vidi kako to izgleda, a i za pratnju iz ordinacije jer sam imala bas jake bolove posle stavljanja.

Sama insercija nije dugo trajala - prvo mi je ocistila jodom grlic a onda mi je dala lokalnu anesteziju (to je bolelo isto kao kada primate lokalnu anesteziju kod zubara, onaj ubod i neprijatni pritisak). Napravila je dva uboda, drugi vec nisam osetila. Onda je otvorila nekom spravicom grlic i kroz njega uvukla metalni stapic koji je bio izbazdaren podeocima za merenje i izmerila da mi je dubinu materice 6.5cm. Sledece, iz sterilnog vakumskog pakovanja je izvadila Mirenu sa aplikatorom, stavila to unutra, izvukla aplikator, i isekla koncice da vire oko 3cm od grlica. Ja sam joj inace rekla za to, posto mi je jedna zena ovde poslala na pp da je to bila njena duzina i da je odgovaralo a moja Dr mi je potvrdila da ona uvek ostavlja 3cm kao standardnu duzinu jer ako je kratko moze da bocka. Dala mi je da pipnem onaj deo koncica koji je izvadila, da znam kakav je osecaj kad treba jednom mesecno da opipam.

E sad, iako je sve kratko trajalo osetila sam bas bolne kontrakcije kad mi je merila dubinu i kad je stavila Mirenu. Njena med sestra me je drzala za ruku i kao "zamajavala" me pricom o godisnjem odmoru da se ne koncetrisem na bol i trljala mi je donji deo stomaka, da se opustim. Bolelo je prilicno ali je sve trajalo par sekundi i onda je samo ostao eho tog bola dok sam silazila sa stola. Da napomenem da nisam jos dobila i da je bilo krvi tokom insercije (jako malo) i ja sve vreme ocekujem krvoprolice ali nista.

Kad smo krenuli kuci, sva sreca da je moj muz bio samnom i da smo bili u kolima jer su me uhvatila dva stvarno jaka grca, sva sam se preznojila od njih . Kad je bio drugi, samo sto mu nisam rekla da se vratimo nazad da ona vidi da je sve u redu. Zvala sam Dr. i ona mi je rekla, jesi li popila lekove protiv bolova sto sam ti rekla? (nisam ) Cim sam dosla kuci, popila sam dva naroxen sodiuma i malo legla. Evo sad je proslo par sati, sve je ok. Jedino sam od ona dva grca odmah dobila potrebu da odem u WC, to obavila, i sad je ok. Nema grceva, nema bolova, samo mali pritisak u donjem stomaku (sto mislim da vise ima veze sa tim sto treba da dobijem, tako mi je uvek).

Naravoucenije - uzmite slobodan dan i obavezno popite lekove protiv bolova pred samo inserciju i par sati posle. Neka neko ide sa vama zbog bolova posle. I budite blizu WC-u

Idem na uz kontrolu kad mi prodje ciklus. Dr kaze da je sve lepo uslo, da ona misli da ce biti ok, ali naravno da joj se javim ako imam neke jace bolove posle danas i opet mi dala "informacije za pacijente" da procitam.

To je za sada to. Pitajte ako vas nesto drugo interesuje i ja zaboravila.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hormonska spirala Mirena
PostPoslato: Sre Jul 14, 2010 9:45 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Halo? Ima li koga? 8)

Htela sam samo da se javim, drugi dan, nema krvarenja (??) a nema ni bolova, kao da nista nije bilo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hormonska spirala Mirena
PostPoslato: Sre Jul 14, 2010 11:41 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Hm... bolovi su se sad vratili, kao malo jaci, menstrualni, i lek protiv bolova ih ne otklanja. Sva sam u strahu da ce mi je telo odbaciti :cry: Mada nema krvi uopste. Sve se spremam da pozovem doktorku da je zamolim da uradi jos jedan uz, pa se onda podsetim da bi ipak trebalo da dobijem, da je to zato sto se telo privikava, itd. Kakva su bila vasa iskustva u tim prvim danima?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hormonska spirala Mirena
PostPoslato: Pet Jul 16, 2010 11:28 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Nastavljam da pisem na ovoj temi, da ne zapocinjem drugu, nadam se ce se neko javiti...

Htela sam da postavim jos dva pitanja vezano za mirenu (stavila je pre 4 dana)

1. Mirena mi je stavljena prvog dana ciklusa, medjutim ni tog dana a ni sada nije bilo nikakvog krvarenja. Bas ni kapi. To me cudi. Znam da Mirena smanjuje krvarenja, ali nisam znala da moze da ih odmah prekine?

2. Od kad mi je stavljena, imam jako retku, prekticno vodenu stolicu. Nemam druge simptome i stomacne probleme, niti imam grceve koji nekad prate dijareju, niti moram cesce da idem u WC, samo kad odem izlazi voda.

Jeste li imale ovakva iskustva??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hormonska spirala Mirena
PostPoslato: Sub Sep 18, 2010 2:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 11, 2010 7:30 pm
Postovi: 2
Dobar dan. Ja sam ovde nova. Problem mi prave dva mioma,jedan na prednjem zidu materice od 2,5 cm,a jedan od 3 cm na zadnjem zidu.Dosta bolne i obilne menstruacije,gvozdje 2-4,krvna slika 3,5miliona. Tri ormalna porodjaja,imam 36 godina.Kako do mirene,preporucite ginekologa.Unapred zahvalna. :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hormonska spirala Mirena
PostPoslato: Pet Sep 24, 2010 7:04 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Nisam u Srbiji, zaista ne bih znala da preporucim ginekologa, ali potrazi po ranijim postovima pa vidi sta zene preporucuju. Definitivno je bitno da ginekolog ima iskusvta u stavljanju Mirene, inace moze da je telo izbaci ako nije stavljena kako treba.

Sto se tice inace onih simptoma gore, sad je sve ok, osecam se super. Izgleda da su digestivni problemi bili izazvani magnezijumom, koga sam uzimala da ublazim bolove :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hormonska spirala Mirena
PostPoslato: Sre Nov 17, 2010 10:15 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2008 8:49 am
Postovi: 90
Lokacija: Batajnica
Ja moju Mirenu imam skoro godinu dana,zadovoljna sam ,bolovi su prestali,kao i odlivi...sad mi ciklus traje isto oko 7 dana ali je toliko slab da ne poverujete....nije istina da se gojite,ja sam cak smrsala a sklona sam gojenju. I ja imam miom koji ne raste,znaci istih je dimenzija kao i pre ugradnje Mirene.Ja sam vojni osiguranik pa sam je dobila na recept,znaci nisam je platila...prvu sam platila oko 150 evra ali mi je ispala i rodila sam cetvrto dete :D .Cula sam da na institutu daju na recept uz neku malu participaciju oko 2-3000 dinara,proveri,tamo je takodje ugradjuju.Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hormonska spirala Mirena
PostPoslato: Sub Nov 20, 2010 5:02 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Zdravo Minada - ako se dobro secam tvojih postova, ti si vec jednom imala Mirenu, pa ti je ispala i ostala si u drugom stanju? (izvinjavam se ako sam pomesala postove). Opet si resila da je stavis?

Kod mene je isto za sada sve super, ja sam imala normalne cikluse pre stavljanja, tako da su se sada sveli na mozda 2-3 dana jako bledog krvarenja (bukvalno za dva dnevna uloska dnevno). i kod mene se u stvari apetit smanjio, bas sam to primetila i za sada nemam onih promena raspolozenja o kojima su druge pricale. Jedino sto me je "strefilo" to je masnija koza nego pre (nista sto s ene moze resiti malo agresivnijim preparatom za ciscenje lica) i jaaako masna kosa. Bukvalno moram da je perem svaki dan. Ni to nije problem, nadams e da ce se srediti vremenom. Ja sam je stavila u junu, tako da se nadam da ce za ovu prvu godinu da se to sredi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hormonska spirala Mirena
PostPoslato: Sub Nov 20, 2010 5:09 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2008 8:49 am
Postovi: 90
Lokacija: Batajnica
Da Majmunche meni je ispala i rodila sam cetvrto i ponovo je stavila bas zbog mioma koji je nastao nakon ispadanja Mirene.Ciklusi su mi bili obilni,praceni bolovima i nervozom...sad je sve to proslost,jako sam zadovoljna i nadam se da mi sada nece ispasti.Meni se koza ne masti vise nego pre ali kosa da sto se naravno lako da resiti.Drago mi je da si i ti zadovoljna,zao mi je sto nema koleginica koje su je stavile kad i ja prosli put ,ali valjda ce nas se setiti.Pozz :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hormonska spirala Mirena
PostPoslato: Sub Nov 20, 2010 5:12 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Mogu da ti kazem da je tvoja prica uticala na mene da proverim koncice :-) Muz je inace izjavio, kada sam ga pitala da li mu smetaju koncici, da je njemu lakse i da je on miram kad ga malo zagrebuckaju, bolje nego da se pita :lol:

Jesi li i ti imala te probleme sa raspolozenjem? Jel' ti je osecaj drugaciji sada u odnosu na prvi put?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hormonska spirala Mirena
PostPoslato: Sub Nov 20, 2010 5:20 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2008 8:49 am
Postovi: 90
Lokacija: Batajnica
Neznam sta bih ti odgovorila za promene raspolozenja ,mozda sam malo nervoznija dan pre nego dobijem ali to nije nista u odnosu na pre Mirene.U sustini pored cetvoro dece i obaveza i trpljenja njegovih matoraca ne stizem da se zapitam jel nervoza zbog Mirene ili zivta.Tu ti bas nisam kompetentna.Sad sam malo nervoznija u odnosu na prethodnu Mirenu jer sam tada bila totalno opustena i nisam ni sanjala da ce da ispadne pa vidis sta se desilo.Sada muz i nezna da je imam i tako sam sigurnija ali opet malo malo pa proverim jesu koncici tu.Desi se i da se uvuku tako da nemoj da se istraumiras ako ih ne napipas.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hormonska spirala Mirena
PostPoslato: Sub Nov 20, 2010 5:26 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
[quote="MINADA"]Sada muz i nezna da je imam i tako sam sigurnija ali opet malo malo pa proverim jesu koncici tu.Desi se i da se uvuku tako da nemoj da se istraumiras ako ih ne napipas.[/quote]
Da, da znas da sam osetila da ih je nekada jako tesko napipati - prosto moram da pritisnem grlic da osetim nesto osto skroz unutra, a nekad bas "vise" skoro 1-2cm...

Kako to mislis da muz ne zna da je imas? Nikad je ne oseti?? I sta misli da koristite kao zastitu? :o

[quote]zao mi je sto nema koleginica koje su je stavile kad i ja prosli put ,ali valjda ce nas se setiti.Pozz [/quote]
Ma ne brini, i ti i ja cemo biti dovoljne, vredimo kao pet :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hormonska spirala Mirena
PostPoslato: Sub Nov 20, 2010 5:42 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2008 8:49 am
Postovi: 90
Lokacija: Batajnica
Pa znas do pre dva meseca bili su dugacki koncici,dr ih je tako ostavio tako da nisu mogli da bockaju,skoro i da su virili iz vagine u danima kad sam trebala da dobijem ili kad je ovulacija jer je tada grlic meksi i otvoreniji.Sada su skraceni ali muz nista nije prijavio,on pazi kao i pre iako nezna za spiralu,znas i sama koja je jedina zastita a da nisu prezervativi kojih se on grozi.Sebicno od njega al sta je tu je,zato sam se i bila odlucila za Mirenu.A i u pravu si bar mi mozemo da razmenjujemo iskustva.Pozdrav koleginice :lol:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 519 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 35  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 59 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: