Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: hitno , potreban savet !
PostPoslato: Uto Sep 30, 2014 9:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2014 8:27 pm
Postovi: 2
... Molila bih da mi neko pomogne ako može , radila sam urin i urinokulturu , nalaz urina je :
izgled- mutan
boja- žuta
ph- 5
s.t.- 1020
hem.-+
prot.- +
leu.- masa
nitr.- +
sveži er.- 5-10
ploč.ćel.- dosta
okrugle ćel.- 4-5
bakt.- masa
sluzi- malo
leukocitna esteraza- ++
... u urinokulturi su mi našli ešehiriju 100000 cfu/ml , i predložili antibiotike ... moj problem je što ne znam da li sam trudna i šta smem da uzimam , suprug i ja radimo tamo već smo imali tri insiminacije i sad čekamo komisiju za vantelesnu , a prošlih tri nedelje smo bili na odmoru i svaki dan imali odnose , trebam da dobijem menzis tek sledeći utorak a ne mogu da čekam toliko zbog infekcije , a bojim se da test neće pokazati ništa ako je još rana trudnoća ... molim za pomoć i veliko hvala unapred ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hitno , potreban savet !
PostPoslato: Pon Okt 13, 2014 2:11 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Имаш жестоку инфекцију која ланчано може да изазове свакојаке проблеме. Мораш да је лечиш јер може да изазове побачај и стерилитет.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hitno , potreban savet !
PostPoslato: Sre Okt 15, 2014 8:43 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
mara050910 je napisao:
... Molila bih da mi neko pomogne ako može , radila sam urin i urinokulturu , nalaz urina je :
izgled- mutan
boja- žuta
ph- 5
s.t.- 1020
hem.-+
prot.- +
leu.- masa
nitr.- +
sveži er.- 5-10
ploč.ćel.- dosta
okrugle ćel.- 4-5
bakt.- masa
sluzi- malo
leukocitna esteraza- ++
... u urinokulturi su mi našli ešehiriju 100000 cfu/ml , i predložili antibiotike ... moj problem je što ne znam da li sam trudna i šta smem da uzimam , suprug i ja radimo tamo već smo imali tri insiminacije i sad čekamo komisiju za vantelesnu , a prošlih tri nedelje smo bili na odmoru i svaki dan imali odnose , trebam da dobijem menzis tek sledeći utorak a ne mogu da čekam toliko zbog infekcije , a bojim se da test neće pokazati ništa ako je još rana trudnoća ... molim za pomoć i veliko hvala unapred ...

Ukoliko niste alergični na cefalosporine i naravno ako je po antibiogramu bakterija osetljiva možete da počnete sa uzimanjem Cefaleksina, od 500 mg, na 6 sati po jedan, narednih 7 dana. Cefaleksin je neškodljiv lek. A infekcija mora da se leči da ne bi ste dobili upalu bubrega... Povećajte i unos tečnosti, i možete da uzimate urološki čaj za decu i trudnice (zove se baš tako)...
pozz.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 75 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: