Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 381 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 26  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 01, 2006 6:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 1:47 am
Postovi: 385
Lokacija: Beograd
Sam IVF podrazumeva vantelesnu oplodnju gde se pusta da se jajna celija i spermatozoidi puste da se sami oplode. ICSI je metoda gde se uzima svaka jajna celija i u nju ubrizgava po jedan spermatozoid. ICSI se obicno radi kad je los spermogram. Otuda i razlika u ceni jer oni ond kod ICSI-ja bukvalno oplodavaju jajnu celiju. Neznam koliko sam objasnila, bar sam pokusala. Znaci ako hoces ICSI ili ako oni to preporuce dodatno se placa.

_________________
SlikaSlika
Slika
Making the decision to have a child is wonderous! It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body!
http://www.*/forum/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 01, 2006 6:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Dec 25, 2005 8:45 pm
Postovi: 267
da li se u kalli radi u zeninom prirodnom ciklusu ili se prilagodjava biolozima-u smislu da mesecima pije estrogen


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 01, 2006 11:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 28, 2006 10:04 pm
Postovi: 22
Evo da pokusam da dam odgovore... ja ne znam koliko je smestaj u Segedinu posto smo udaljeni od Segedina 1 sat voznje pa nemamo potrebe da tamo odsedamo, nas problem je u neprohodnim jajovodima i losem spermogramu (lepa kombinacija:(
Zena nije uzimala nikakve estrgene mesecima jer oni rade sve svakog dana i nedeljom ako je potrebno (ovaj put je embriotransfer bio u nedelju u 10 sati ujutro) tako da se prati zenin ciklus i od drugog dana menzisa se kreće (kod nas sa gonalom F). Naravno nije sve bas jednostavno u pripremi su potrebne sve analize od hormonskog statusa preko HCV i HBs i HIV-a pa uroloski pregled pa internista pa ne znam ni ja sve ali s obzirom da sam lekar ja sam uspeo sve papire da pripremim za 1 mesec, i ono najvaznije radice vam samo ako postoji opravdana medicinska indikacija za vantelesnu oplodnju tj. ako je medicinski dokazano da drugi nacini ne mogu da uspeju. Koliko znam oni rade i insemenaciju za drugo nisam pitao. Sto se tice ICSI radi se samo ako oni preporuce nema biranja, a rade i onaj hatching - ako sam dobro napisao
Sto se tice jezika sestre koje rade na salteru uglavnom pricaju madjarski osim jedne koja nesto malo natuca i engleski, ja opet nisma imao taj problem jer mi zena jako dobro zna madjarski, ja dosta razumem ali slabo pricam, no sa doktorom pricam engleski lakse mi je i oba biologa znaju engleski. Tamo sam inace sreo jedan par iz Srbije koji ni rec madjarskog nije znao pa su im ipak sve odradili i mislim pre 10 dana su imali i embriotransfer sada zajedno cekamo vesti.
Inace tamo su dosta velike guzve recimo u poredjenju sa nasim ambulantama za ivf, jer u Madjarskoj drzava placa 5 pokusaja sve i lekove, cak i ako im uspe iz prve imaju pravo na jos cetiri besplatna pokusaja stvarno fenomenalno, sa nama je prosli put bio jedan par koji su pre tri godine pokusali prvi put i dobili cerkicu, sada su dosli da probaju opet - imaju pravo pa sto da ne...
klinika radi od februara 1997. godine i stvarno su dobri, nemam nekog razoga da ih hvalim, cak mi je malo i krivo kad vidim kako to sve tamo lepo funkcionise i kakvu opremu imaju (radim u nasem zdravstvu- drzavnom i sve vase price su mi jako dobro poznate...). Inace klinika je klimatizovana tako da je i leti prijatno. Imaju pauzu u radu dva puta godisnje po 14 dana zbog sterilizacije sala u kojima se radi a sve ostalo vreme rade...
Pozdrav svima nadam se da sam bio od koristi.
Sutra inace idemo tamo na UZ, javicu se ako ima sta lepoga da se kaze...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 03, 2006 3:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Dec 25, 2005 8:45 pm
Postovi: 267
hvala na iscrpnom odgovoru

i zelim vam sve najbolje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Za Blonde
PostPoslato: Ned Mar 05, 2006 12:55 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
http://www.doktor.rs/forum/viewtopic.php?t=4863

prozvala sam Vas...mozete li da pomognete ovom paru sa dodatnim informacijama ?
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 05, 2006 9:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Dec 25, 2005 8:45 pm
Postovi: 267
ja sam sa njima podelila sve informacije koje znam ali na jednom drugom forumu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 06, 2006 3:50 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Feb 05, 2006 4:19 pm
Postovi: 89
Lokacija: Beograd
Doco, da li ste uspeli? Nadam se da je Beta visoka, pa da i mi krenemo put Segedina.
Interesuje me da li prihvataju nase rezultate (prethodne analize) ili sve sto traze mora da se uradi kod njih?
Koliko je dana potrebno boraviti u Segedinu? Da li je dovoljno 2 nedelje za postupak ili mora duze?

Hvala na odgovorima, i srecno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 06, 2006 4:33 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Dec 25, 2005 8:45 pm
Postovi: 267
da li znate koliko je inseminacija kod njih

koliko embriona vracaju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 09, 2006 6:26 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Feb 05, 2006 4:19 pm
Postovi: 89
Lokacija: Beograd
Doco, nema te da se javis
sa novim informacijama?

Hvala i pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 09, 2006 7:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Dec 25, 2005 8:45 pm
Postovi: 267
janica
da li i vi razmisljate o vest opl u segedinu?

ako bismo hormone kupile u madj, da li bi nam vratili pdv?

da li ima iko ko je to vec radio, da podeli iskustva sa nama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 09, 2006 11:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 28, 2006 10:04 pm
Postovi: 22
Evo me da se javim, mnogo posla-dezurstva, ne stizem da bas cesto sednem za racunar...
Od poslednjeg puta na ovamo isli smo na UZ i tamo se vidi jedan mesak sto je doktorka rekla da je ok i da se javimo ponovo na UZ za dve nedelje jer je kao to jako rano za prognozu. Mi smo u medjuvremenu radili betu i ona raste ali vrlo sporo pa smo se naravno jako razocarali (sa pocetnih 120 za pet dana otisla je na svega 195-ako nesto nije zabrljao u laboratoriji) no u razgovoru sa ginekolozima ovde i u Madjarskoj kazu da je to u principu ok, tj. oni su zadovoljni za pocetak da to raste-ja nemam pojma niti iskustva sa tim pa sam molio juce kolegu da ponovi UZ i na UZ-u se vidi i dalje mesak samo sada duplo veci (sa 11mm otisao je za nedelju dana na oko 20mm) i u njemu se jasno vidi nesto od oko 5mm-meni lici na crva:), kolega mi rece da je to trudnoca. Naravno ja sam i dalje zbunjen zbog bete svuda pise da treba da se udvostruci za najdalje 72 sata ili da to u protivnom nesto nije u redu. Tako da sada nemam pojma sta se desava, a kako je to sve jos uvek rano 5,5 nedelja od poslednje menstruacije ostaje nam da cekamo. Naravno ako neko ima slicna iskustva ili znanje da li je to dobro ili ne rado bih cuo.
Sto se tice Segedina kad smo bili na UZ-u video sam tamo neke papire na kojima se nudi smestaj sa doruckom valjda je hotel u pitanju za 6600 forinti (1evro=249forinti)
Nase rezultate priznaju (briseve, anti HCV Hbs Hiv, internisticki nalaz) hormone takodje ali kada krene program onda ih oni kontrolisu u svojoj laboratoriji (to je uracunato u cenu).
Pozdrav svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 10, 2006 12:12 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Dec 25, 2005 8:45 pm
Postovi: 267
hvala na odgovoru

nadam se da ce sve da bude u redu.

sto se tice bete, ja ne znam nista o tim vrednostima, nisam nikad stigla tako daleko. najvise mi je bila 5.

na njihovom sajtu na eng nema cena.
mozete li mi reci koliko je prvi pregled za vas dvoje. i koliko se ceka da vas ubace u program.

smetaju mi dve stvari na njihovom sajtu
-uspesnost mere sa 25 do 30% ali ne pise koji procenat je za koju starosnu grupu.
-na njihovom sajtu pise da vracaju 3 embriona, a kad sam pretrazivala ostale strane sajtove videla sam da se to smatra prevazidjenim brojem, tj da je bolje vratiti manji broj 1 ili 2.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 10, 2006 12:15 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Feb 05, 2006 4:19 pm
Postovi: 89
Lokacija: Beograd
Doco, ni meni se ne svidja sto se beta ne duplira. Kada je bio ET? Mozda je jos rano? Nadajmo se najboljem. Da li supruga oseca neke bolove?

Moje iskustvo sa betom je neverovatno, radilo se o ektop.tr. i negde 6. nedelja beta 13.000 (kakav uzas :cry: ). Poslali me odmah u drzavnu bolnicu na operaciju, srecom, posto imam svog ginek. u priv.ordinaciji u Jevremovoj (opet srecom jer je radio a bila je subota), izlecila sam se kod njega neoperativnim putem. Za dva dana beta 35.000, pa je onda pocela da pada. Toliko o tome koliko nekad pacijent drzi zivot u svojim rukama i koliko mora da bude informisan. Da nisam nista znala zavrsila bih na hirurgiji, pa me jos taj ginek. koji me uputio na operaciju posle zvao i cudio se kako sam se izlecila bez operacije? :o

Zelim vam sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 10, 2006 10:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 28, 2006 10:04 pm
Postovi: 22
Pa supruga je super dude rastu i bole, stomak blago napet toplo joj je ujutro blaga gadljivost prema hrani, klinicki je sve ok...samo ta kilava beta, ali oko bete ima toliko protivrecnih informacija da mislim da tu samo iskustvo nekog ginekologa pomaze...tipa video sam toliko i toliko takvih slucajeva...

Sto se tice Madjarske ima tu dosta stvari koje ja nisam jako detaljano objasnjavao, ali prvi pregled gde oni pregledaju svu dokumentaciju od ranije i gde se odluce da li ce da rade je vise kosultativan ja se ne secam cene iskreno no pokusacu da nadjem njihov cenovnik negde pa cu kad imam vremena da ga detaljno ovde izlozim.

I kod njih se vracaju dva embriona, ako insistirate na tri morate da potpisete da je to na vase insistiranje inace ne moze. Oni rade po svim najnovijim stavovima tako da koriste pri embriotransferu neku supstancu koja se vidi na UZ-u i takodje sluzi kao neki medijum (tecnost slicna onima iz jajovoda ) nemam pojma sta je to ali se to i svuda u svetu koristi..

U program kada se odluce ulazite drugog dana sledece menstruacije...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 10, 2006 10:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Dec 25, 2005 8:45 pm
Postovi: 267
iskreno se nadam da je sve u redu sa betom. kada procitam da je nekom uspelo, obradujem se kao da sam ja uspela.


hvala
:D :D :D
svaka inf mi mnogo znaci


imam jos mnogo pitanja, a sto vise citam i tragam o tome, to se namecu nova i nova pitanja i dileme u vezi izbora.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 381 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 26  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 94 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: