Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Dugotrajno krvarenje
PostPoslato: Pon Apr 13, 2015 5:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 13, 2015 4:15 pm
Postovi: 1
Postovani,
S obzirom na to da zivim u inostranstvu , selim se cesto, nisam u prilici da imam stalnog ginekologa, koji ce u potpunosti razumeti moj slucaj. Promenila sam ih nekoliko za kratko vreme i nisam stekla utisak da su me dovoljno saslusali, uglavnom zbog jezicke barijere.
Racuni su mi ogromni, a i dalje se vrtim u krug.
Moj slucaj je sledeci:
U poslednjih godinu dana javljaju mi se dugotrajna krvarenja, koja traju po vise od mesec dana, onda stanu na 2 do 10 dana, pa se ponovo pojave. Na jajnicima mi se naizmenicno javlja po jedna cista, prosecne velicine 3.2x2.4. Trenutni ginekolog tvrdi da ciste nemaju direktnu vezu sa krvarenjem.
Medjutim, primecujem da krvarim kada su one prisutne i da krvarenje stane kada one vise nisu prisutne na jajnicima, sto moze biti i slucajna podudarnost.
Pre 4 meseca sam na VMA uradila kompletan ginekoloski pregled (vaginalni UZ, kolposkopski pregled) gde se navodi da su spoljasnji organi b.o. Uterus u AVF, mali, gladak, elastican, neosetljiv sa blago neravnomernom ehostrukturom (71x40x50) endometrijum 7.9mm. Ne evidentiraju se patoloska oboljenja.
Desni jajnik sa vodenim folikulom 21x23, levi 23x17mm.
U douglasu nema slobodnevode.
Dijagnoza: Adenomiozis uteri.
Papa test II grupa, VS II grupa

Prvi put krece prosle godine u maju i traje do oktobra, sa kratkim prekidima. Onda staje na dva meseca.
Ovaj pregled na VMA je napravljen u momentu kada vec dva meseca nisam imala krvarenja, uz dve redovne menstruacije, od kojih je prva bila obilna i bolna u prva dva dana, a druga veoma oskudna.
U medjuvremenu letim za Srbiju i vracam se nazad u Kinu, krvarenje opet krece.

Posto se krvarenje opet pojavilo , obratila sam se novom ginekologu (u zemlji u kojoj sam trenutno, Kini). Uzeta mi je krv za analizu na hormone i tumor markere. Rezultati su u redu i kod hormona i kod markera.
Na moj zahtev uradjeni su hormoni stitne zlezde i UZ, nalazi takodje uredni.
Na poslednjem ultrazvuku materica 5x4.3x4 , na levom jajniku cista 3.2x2.4.
Oni smatraju da nema znakova adenomioze.
Uradjene su mi takodje analize krvi za funkcije svih organa, koji su u redu. Jedino su holesterol i bela krvna zrnca uvecani ali ne drasticno.

Krvarenja mi nisu obilna, uglavnom je to po desetak kapi dnevno, nekad skoro nista, samo krvavi obrisi, a povremeno bude obilno uz komade cvrstog elasticnog tkiva. Ne mogu sa sigurnoscu da tvrdim da je to menstruacija, ali u tom periodu imam blage bolove u donjem stomaku, kao u vreme menstruacije.
Nemam bolove, osecam se dobro, ne osecam malaksalost. Krv je uglavnom svetlo crvene - rozikaste boje, nekad braonkasta a kad je povremeno pojacano (1-2 dana) onda ima boju ciste, sveze krvi.

Molila bih vas za strucno misljenje u kom smeru treba nastaviti lecenje, jer su mi racuni vise nego ogromni, a resenja nema na vidiku.
Da li je po vasem misljenju prisutan malignitet ili to ukazuje na nepravilnost u hormonima (iako rezultati pokazuju da su vrednosti hormona normalne) ili to ipak moze da ima vezu sa cistama na jajnicima.
Ako je od pomoci, ovo mi je prvi ginekoloski problem ( imam 36 godina, nisam radjala, tek planiram). Takodje je bitno da napomenem da sam u poslednje 3 godine promenila 3 kontinenta, razlicite klime, hrana i stil zivota.
U porodici nemam obolelih od bilo koje ginekoloske bolesti, niti sam ja imala bilo kakvih problema, dok nisam pocela da se selim.
Po onome sto sam istrazivala i citala, moji simptomi ukazuju na disfunkcionalno krvarenje, ali me zbunjuje cinjenica da su mi svi hormoni u granicama normale.
Molim vas za vase misljenje i savet. Hvala unapred.
Natasa


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 34 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: