Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3610 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165 ... 241  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 04, 2009 12:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 3:28 pm
Postovi: 37
Hvala Lily,hvala Mini. Malo sam se uspanicila ali proslo je. Sad sam se zainatila :evil: :ima da napravim tu bebu pa makar morala da je sastavljam ko Pinokija stolar Đepeto!!! I makar imala 70 godina! Eto,da se zna!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 04, 2009 12:57 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 12:25 am
Postovi: 753
....onoj mojoj imenjakinji sa FF nije uspelo :cry:

Pisala mi je da joj je ova moja dr. predlagala ICSI, ali ona je to odbila, jer spermogram nm je dobar...a i da joj je to bilo puno novca....eh, da li je zbog toga što je je odbila ovu metodu...ko zna...Uglavnom, da je bez ICSI koštalo preko 5500, da su joj pomagali muževljevi rođaci...finansijski...al, ništa...
On je letela 24 h posle transfera, a moja dr napisala 2 dana, a po mogućstvu i kasnije??I, to ko zna da li baš presudno, mada mi nije jasno, ako je 3. dan navodna implantacija, što se baš tada žena izlaže naporu puta...
I, imala je spotting...da li je to neki signal za neuspeh?
Takođe, sa klinike joj predlagali isključivo blood test!

Donor ovoj engleskinji je imala 22 godine...i isto svoje dete...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 04, 2009 1:00 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 12:25 am
Postovi: 753
ANIBLA je napisao:
Hvala Lily,hvala Mini. Malo sam se uspanicila ali proslo je. Sad sam se zainatila :evil: :ima da napravim tu bebu pa makar morala da je sastavljam ko Pinokija stolar Đepeto!!! I makar imala 70 godina! Eto,da se zna!


Joj, Anibla, hihihihihihihiiiiiii
Jadan Đepeto....ubiće se od posla na ovom forumu.........hiahihihiaaaaaaaaaa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 04, 2009 1:10 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 12:25 am
Postovi: 753
Lily-an je napisao:

Donor ovoj engleskinji je imala 22 godine...i isto svoje dete...


Ko je napisao ovu rečenicu :roll: :o :-? Bože...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 04, 2009 3:50 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
Lily, jesi li dobila info od doce o Rh?

_________________
-ja'75,
-2 rana spontana
-max fsh 15; MTHFR heterozigot; 46,xx,17ps+ (mozaicizam broja kopija p53 gena), sve ostalo OK
-1 prirodni ICSI (Jevremova), beta=0
-1 IUI (Ivanovici), no results
-1 stim. IVF (Ivanovici), beta=0


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 04, 2009 3:57 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 12:25 am
Postovi: 753
Jesam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 04, 2009 4:06 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 12:25 am
Postovi: 753
...evo o nezrelim jajnim celijama....koje spominjasmo skoro:
Institutu u Višegradskoj, pored klasične vantelesne oplodnje (kada su dobri nalazi i jajne i semene ćelije) i mikromanipulacije (direktnog ubacivanja spermatozoida u jajnu ćeliju, u slučaju kada ima malo semenih ćelija), od skoro se radi nova metoda dozrevanja jajne ćelije.

- Ova metoda se radi kod žena koje ne mogu da izbace jajnu ćeliju i, od četiri pokušaja, u oktobru kod nas je jedna osoba ostala u drugom stanju. Inače, ova metoda još nije počela da se primenjuje u većini evropskih zemalja - navodi dr Radunović. Etički komitet predložio nacrt zakona
Banka ćelija nada za parove bez dece

...a na temi ....već zaboravljenoj....hhhhhh :wink: ostavila nešto Anibli i BMW...


Nabla, mogu da ti ukradem ono "tragač"? :wink:

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 04, 2009 4:09 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 12:25 am
Postovi: 753
nabla je napisao:
Lily, jesi li dobila info od doce o Rh?


"Thank you for aducating me in Rh storry"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 04, 2009 4:37 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
Lily-an je napisao:
Nabla, mogu da ti ukradem ono "tragač"? :wink:

Ne moze, ne dam tapiju! Ti si pobrala one mis titule, moze meni da ostane bar ova :lol:

Dobro, pa sta si to doci pisala, kad ti je tako dogovorila- hahahahahahahahah :lol:
E, pa stvarno si cudo!
Jel napisala jos stogod pored te recenice? hahahahaha :lol: :lol: :lol: :lol:
E stvarno.......... :D :D :D :D

...za ove nezrele celije....da li se to odnosi na nas?...to je bez stimulacije?....mozda vise za poor respondere i one sa smanjenom rezervom i visokim fsh koji se ne spusta?...koliko tu moze da se izvuce jc po postupku...jedna ili vise? Znas li nesto o ovome pretendentu na titulu "tragac" :P :wink:

_________________
-ja'75,
-2 rana spontana
-max fsh 15; MTHFR heterozigot; 46,xx,17ps+ (mozaicizam broja kopija p53 gena), sve ostalo OK
-1 prirodni ICSI (Jevremova), beta=0
-1 IUI (Ivanovici), no results
-1 stim. IVF (Ivanovici), beta=0


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 04, 2009 12:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 12:25 am
Postovi: 753
Da, čudo!
Baš je tako, kod mene su definitivno čuda moguća!
Upravo sam saznala da G više nije direktor kompanije!
Da li je to šok za mene? ne mogu da dođem sebe...Razgovara sa K, upravo, kaže da mi nije hteo reći, iako je to još od pre mesec dana, jer, kaže , ništa se neće promeniti u odnosu na nas, da je novi direktor upoznat i da je odobrio!
Ipak, u šoku sam...
Ja sam jednostavno osećala da se nešto dešava...zadnji put smo g čuli oko Novogodišnjih praznika...
Nije ni bilo potrebe za kasnijim kontaktom...obzirom da tehničke stvari idu preko K...pa čak i u vezi PGD-a...Insistirao da je sve ok...da nema potrebe ...i ja ga nisam zvala..obzirom da je čovek naglasio da je ta priča"završene" u smislu: sve što treba!
Inače, K mi je nabavio flastere, one dodatne...i tu sam osetila da sam ga jedva ulovila..jeste, odradio je on to...ali i proizveo stres, jer nam se čovek koji ih je doneo nije javljao, a K nije imao njegov telefon..nisam htela sad još i otome da vam pišem...a ja sam morala da startujem sa njima određenog dana..Bilo kako bilo, našli tog lika...ali, videh ja da se K nije pretrgao, iako sam ga zvala, molila da ažurira traganje za tim čovekom, kako bi preuzeli flastere...
Sada kaže da su mu pozicije ojačale...ma, znala sam da je crv...ILi, samo sebe tako predstavlja, njemu je to nužno potrebno...stalno.
Saznaću već pozadinu priče...da li je baš tako kako mi je predstavljeno...
Kaže, da se mi ne uzbuđujemo oko ovoga...
pa, stvarno ne znam za koga ovakva vest ne bi bila potpuno i neočekivano iznenađenje, ma, šok, ili mislite da dramatizujem?
Ne mogu da dođem sebi....Taman kada podvučem neku crtu, željna da se vratim tekućim obavezama...uvek, nešto...
Teško mi je da ne razmišljam o ovome, ko je to očekivao?
Bar dok ne saznam nešto više...
Skroz me ovo pomerilo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 04, 2009 7:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Helllo sparkly ChATTERS!

Ebiga - Rusi su bas skupi... LIlika... Ako je covek odobrio - bice sve ok... Nemoj sad u tizz opet....

Sto se tice Engleskinje... e pa desava se da ne uspe i kad je sve naizgled idealno.... Ja bih ti savetovala da bookiras jos negde da se osiguras...

~Anibla - samo tako... uspece to...Anecdotally mladje osobe imaju bolji rate uspesnosti iz prvog puta nego starije... I sperma obicno mladja a to nije beznacajno....

Lili * Nabla - nemoj te sad u competition sa pretragama...

Ovo sa nezrelim celijama je dobro za poor respondere... Moja drugarica iz Nemacke probala dvaput U Kanadi al bez vajde... Odustala je od daljih pokusaja a posto je practising catholic mislim da donacija ne ide...

Ja kao bivsi Marxista/anti-hrist nemam frku ali imam Sumadija - problem neresiv... (Utrtao se brate...!) Moj burazer dobio donor bebicu - klinja medic pravi...Brat ima isto ima godina koliko mm ...Oboje su presrecni... Prva beba stigla iz mnogobrojnih ivf - ova i onda donacija iz prve... sve u zadnjih 4 god.

Nekko je pominjao Italijanskog doktora... Da pisalo se o tome ovde a onda sam ja cunjala po internetu.. Pisalo se o Papic klinici... i kloniranoj deci, no Papici deny any involvement... Navodno hvalio se dr kako je u Srbiji napravio/i rodjena prva klonirana beba - donirana jajna stanica sa genetskim codom majke... tzv cytoplasmic transfer... Ja zvala Papice a oni kazu da ne rade ni donor obicne a kamoli ove druge....

Rade ovo u Fertimedu ili cak i Repromedi, ali mislim Fertimed, ali riba na ff koja je radila - nije uspelo....- nick b123. Ne zna se koje su posledice za dete... Kao dolly the sheep - klonirana ovca - ista tehnika..razvila zdravstvene probleme...

Sigurna sam da ce nauka da stigne, ali mozda bude kasno za likes of me...

Italian je inace responsible i za ovu Engleskinju od 62 god koja je preko njega se povezala sa ~Altra Vitom jer niko drugi nije hteo da uradi DIVF u njenim godinama....Uspela iz 5 -tog pokusaja, inace psiho-terapeut po zanimanju a muz 60 yrs old. Ima troje dece iz prvog braka - odrasli u 20s i 30 i jednog sina od 16-7 god.

Lilika - jesi li potvrdila za donora? Nemoj da odugovlacis s obzirom na sve promene sa sponzorima... To je dosta novca...
Ja bih na tvom mestu radila icsi zbog sperme tm.

U Ceskoj nisu naplacivali nista ekstra zato sto ne dobiju bas mnogo jaja...

Odoh da kuvam supicu... Spicila sam se od zime :wink: :o :wink: :roll:

sorry for rumbling...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 05, 2009 10:40 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 21, 2008 3:56 pm
Postovi: 169
Lokacija: zagreb
nabla je napisao:
...za ove nezrele celije....da li se to odnosi na nas?...to je bez stimulacije?....mozda vise za poor respondere i one sa smanjenom rezervom i visokim fsh koji se ne spusta?...koliko tu moze da se izvuce jc po postupku...jedna ili vise? Znas li nesto o ovome pretendentu na titulu "tragac" :P :wink:


Pitala sam već Radončića za tu metodu (IVM - in vitro maturacija), ali kaže da se tu ubiru folikuli veličine 5 - 7 mm zajedno sa okolnim tkivom!!! brrr!!! i onda dalje sazrijevaju in vitro....rekao je da ne preporuča ....još je u povojima, nije sigurno, cijeli koncept toga mu se ne dopada ... tko zna, kroz par godina kad se ta metoda usavrši, ali za sad baš i ne!

Inače, moj postupak je propao ... slabo sam odreagirala, samo jedna stanica koja se oplodila, ali se nije nastvila dijeliti.
O femari sam kopirala na stranicu 105 ... evo linka http://www.doktor.rs/forum/viewtopic ... ara#168759
Radončić baš i nije oduševljen idejom klomifen ili femara + ICSI, ali ja sam na tome inzistirala jer sam prošli puta dobro reagirala na taj protokol ... ali sada baš i ne, a i antralnih je bilo malo.
Danas ću na detaljan dogovor za sljedeći protokol, ali mislim da će biti ovakav: neka kontracepcija mjesec dana, zatim gonal pen (doza kao dva gonala dnevno) + cetrotide. Ovaj protokol je malo slabiji, a još uvijek imam mogućnost onog od Goce sa 6 menopura ... ali to čuvam za kraj!
Najvjerojatnije ću u postupak stimulacije sredinom 3. mjeseca, pa Nablo, čini mi se da ćemo zajedno :D
Cure, vi se toliko aktivne na ovom forumu da ja jednostavno ne mogu sve pohvatati, i zato držim vam fige svima.
Mini ... od ovih svih postupaka nikako da odem do Londona, što mi je velika želja još od prvog puta kada sam tamo bila. Sad je to teže organizirati ... prešla sam kod privatnika tako da sad sve postupke sami plaćamo, a i sama znaš kako je skup smještaj tamo ... pa ćemo taj posjet morati odgoditi za još jedno vrijeme ... ali kad uspijemo doći, morat ćemo se naći da popijemo kavicu. vrlo te želim upoznati :)

_________________
- ja '75. visoki FSH-27,8
- mm '68. AT-OAT
- 2 stimulirana - 0 j.s.
- 2 klomifenska - 2 ET - beta=0
- 8 prirodnih - 1 ET = beta 20
- 2 femarska - 1.=ET 2 blast.; 2. nema ET


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Ziva i zdrava
PostPoslato: Čet Feb 05, 2009 12:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 07, 2008 12:33 pm
Postovi: 42
Evo mene nakon dugog vremena. Nisam ni otvarala Forum, bilo mi se desilo nesto sa administracijom, tako da ovih dva meseca nisam bila uopste'svoja". Kako su izgledi da se dobro zavrsi moj problem vec izvesni, malo sam odahnula te vam se javlja. Nisam vam ni pozelela srecu u N.G, niti vam raportirala za skijanje u Bugarskoj(za koje imam osecaj da je bilo pre nekoliko vekova). Suocena sa problemom koji je iskrsnuo "niotkuda" ja sam vam se drage moje nacisto obeznanila. Nikako si nisam mogla pomoci, cudoviste se "kreveljilo" na mene, kao da jedva ceka da me proguta.I da vam nesto priznam, mada nikad niasam bila pristalica literature tipa "samopomoci", sada sam ih otkrila. Njavise sam se oslanjala na"Moc potsvesti" i nekako sam cvrsto uverena da su mi dobre misli koje sam gajila pomogle da problem privedem kraju. Jos uvek nije resen, ali kockice su pocele da se slazu.Inace, nisam bila u GR, jedino sam isla kod nas na merenje endometrijuma, dr kaze"Idemo po bebu". Ostala sam da cekam 14 septembar, naucila sam('oce to sa godinama) da budem strpljiva. Ja i MM razmisljamo da damo molbu za hraniteljstvo, jer usvajanje ide teze, ceka se godinama. nemamo nikakvih sumnji da zelimo i na taj nacin postati roditelji. Samo sacekacemo da se moj glupi problem resi i nestane iz nasih zivota.
Lili ono u vezi Ljubicasta majica, farmerke, secas se da sam na nekom postu pisala kako te zamisljam u takoj 'spremici"? Samo ne znam koja stranica Foruma, jer vas od sinoc citam( a ispisalo se bogami podosta. Bas mi zao sto nisam ucestvovala na konkursu"Mladji izgled bar 10 g, a visoki fsh"BTW, Nabla upisi ko mene god rodjena 1961g. Na talijanskom forumu"Cerco un bimbo"Andromeda.1957g. univerzitetski profesor ceka bebu.epa ja sam u prednosti 4g,i bicu mama naredne godine vec, u-ta-ta. Sve vas puno volim, zelim da budete jos lepse a tako dobre kao sto ste, jer vise od ovoga nemoze.Kod nas stiglo prolece!Lili lepo se provedi i SP i obuci vec uskoro ljubicastu trudnicku odecu.Kiss


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 05, 2009 7:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Hello from the limbo land? Bling, bling wakey, wakey.... Kako ste sve danas?

Spremam casove za sutra pa ko da navratim... malcice...

cao Filipa - ja bih ti savetovala da ides negde pre jeseni a zadrzis taj datum u Reprofitu ako ne uspe.

Riki - zao mi je da cujem za zadnji neuspeh... Jesi li ti sebi dala neki rok koliko ces da pokusavas ili ces da pokusavas dok god imas volje i snage... Mislim valja sve to podneti psihicki... Da kafica defo se kaj ne! Bok, bok... :wink: :lol:

Cao svima ostalima....

Nema nam Lili pa quite na forumu.... :wink: :roll:

YAY - sutra petak... Ovaj vikend mislim da se kuva neka pricica... Ja terorisem mm da ne mogu vise ovako i da moram da znam gde sam... On bi najradije da zabije glavu ko noj u pesak i nastavio kao do sada... Yawn, yawn.... :lol: :lol: :roll: :roll:
Moram na bazen veceras da se malo razmrdam... Odoh da nastavim sa casovima... Spremam research methods...bloody boring! Good news - platice mi za snow days sto nisam radila... Da sam jos znala za to pa bi uzivala u snegu... :wink: Ebiga.... :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 06, 2009 11:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 12:25 am
Postovi: 753
Mini je napisao:


Nema nam Lili pa quite na forumu.... :wink: :roll:



:roll: :D 8)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3610 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165 ... 241  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 83 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: