Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Diane35
PostPoslato: Ned Nov 21, 2010 9:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 21, 2007 11:44 am
Postovi: 138
Pozdrav, evo ovako:
pre mesec dana imala sam hormonski poremecaj, kasnila mi menstruacija mesec dana nakon cega mi ginekolog ispisao neke hormonske tablete da mi pokrenu menstruaciju. Uspelo je, dobila sam, sledeceg meseca sam dobila tacno na vreme.. Onda sam pocela da pijem tablete Diane35 po uputstvu od prvog dana menstruacije. Onako kako je trebalo, menstruacija mi je trajala 3-4 dana ali onaj kraj, onih par kapi "zavrsnice" je oduzilo.. iz dana u dan.. evo sad vec 12 dana od pocetka menstruacije, i dalje imam 1-2 kapi braon zavrsnice...

Zbog cega se to javlja? Da li je moguce da je od tableta Diane? Ili je od hormonskog poremecaja sto sam imala ili?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Diane35
PostPoslato: Uto Nov 23, 2010 5:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
andrejica je napisao:
Pozdrav, evo ovako:
pre mesec dana imala sam hormonski poremecaj, kasnila mi menstruacija mesec dana nakon cega mi ginekolog ispisao neke hormonske tablete da mi pokrenu menstruaciju. Uspelo je, dobila sam, sledeceg meseca sam dobila tacno na vreme.. Onda sam pocela da pijem tablete Diane35 po uputstvu od prvog dana menstruacije. Onako kako je trebalo, menstruacija mi je trajala 3-4 dana ali onaj kraj, onih par kapi "zavrsnice" je oduzilo.. iz dana u dan.. evo sad vec 12 dana od pocetka menstruacije, i dalje imam 1-2 kapi braon zavrsnice...

Zbog cega se to javlja? Da li je moguce da je od tableta Diane? Ili je od hormonskog poremecaja sto sam imala ili?

Čini mi se da je Vaš doktor isuviše olako posegnuo za kontraceptivima sa idejom da vam "sredi" ciklus, i to samo posle jednog izostanka menstrualnog krvarenja. (Osim naravno ako niste izrazili želju da Vam ujedno preporuči i nešto za kontracepciju). I naravno Diane 35 se daje samo u tačno određenim indikacijama, a moje skromno mišljenje je da Diane 35 nije bilo pravo rešenje za Vas...
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Diane35
PostPoslato: Uto Nov 23, 2010 5:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
Mislim da je najbolje da ispijete tu kutiju do kraja (bez obzira na taj braonkasti iscedak koji nije strašan), a da nakon toga ili promenite kontraceptiv (ako Vam je kontracepcija neophodna), ili obustavite upotrebu u potpunosti... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Diane35
PostPoslato: Sre Nov 24, 2010 1:38 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 21, 2007 11:44 am
Postovi: 138
Ispisala mi Diane jer sam ja to zatrazila i zbog kontracepcije i zbog problema sa bubuljicama koji jednostavno ne postoji lek..

A zbog cega mi se javlja taj braon izcedak, ko da jos imam menstruaciju al u zavrsnoj fazi koja nikako da se zavrsi..
jel to opasno?
sta da radim kad popijem kutiju tableta? Da probam da nastavim ili da se manem Diane?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Diane35
PostPoslato: Sre Nov 24, 2010 2:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
andrejica je napisao:
Ispisala mi Diane jer sam ja to zatrazila i zbog kontracepcije i zbog problema sa bubuljicama koji jednostavno ne postoji lek..

A zbog cega mi se javlja taj braon izcedak, ko da jos imam menstruaciju al u zavrsnoj fazi koja nikako da se zavrsi..
jel to opasno?
sta da radim kad popijem kutiju tableta? Da probam da nastavim ili da se manem Diane?

Ako Vam treba kontracepcija možda ne bi bilo loše da u narednom ciklusu uzmete neke druge, recimo Yaz ili Jeanine, mada ako već imate problem sa kožom lica i neredovne cikluse, ne bi bilo loše uraditi ginekološki ultrazvuk i videli da li su Vam jajici policistični, i uraditi neki hormonski status.... (ali trebalo bi da ne uzimate tablete bar 3 meseca pa tek onda da se uradi hormonski status kako bi nalaz bio validan...)
Diane 35 se uglavnom daje devojkama sa povišenim androgenim ("muškim") hormonima.
Pozdrav :)
P.S. Lekarska ordinacija nije samoposluga, pozdravite svoju doktorku... ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Diane35
PostPoslato: Sre Nov 24, 2010 6:33 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 21, 2007 11:44 am
Postovi: 138
Ginekoloski ultrazvuk je uradjen pre nego sto sam krenula da pijem tablete. Sve je u redu.

A jel mogu od ovog mog problema odmah da uzmem Jeanine ili Yaz?
Hoce biti sve u redu samnom? Hoce ovo braon da nestane?
Kad bi pocela sa novim tabletama, koje od ova dva bi mi preporucili s obzirom da imam problem sa licem?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Diane35
PostPoslato: Sre Nov 24, 2010 6:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 21, 2007 11:44 am
Postovi: 138
Na ginekoloskom utrazvuku sam bila pre nego sto sam pocela da pijem tablete jer mi menstruacija kasnila 2nedelje i ginekolog je mislio da sam trudna. Kaze da je ultrazvuk u redu.

Da, pozdravicu je..
Al sad Vas da pitam, sta tacno da radim? Popijem kutiju do kraja? I sta onda? Tablete su mi potrebne iz vise razloga, iz kontracepcione svrhe, da mi dovedu ciklus u normalu i da mi rese problem sa licem.
Sta da radim povodom.. ovog braon.. necega sto imam? Hoce to samo od sebe proci il treba nesto da uradim, pijem?
Hocu ja sad nakon ove kutije, menstruacije (koju nadam se da cu redovno dobiti) trebati da krenem sa nekim drugim sredstvom? Dal mogu odmah da predjem na drugi ili? Spomenuli ste Yaz i Jeanine, koji mi preporucujete?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Diane35
PostPoslato: Sre Nov 24, 2010 6:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 22, 2007 11:16 pm
Postovi: 614
Lokacija: beograd
Sustina je da se u toku uzimanja bilo kojih kontraceptivnih tableta javljaju tkz.probojna krvarenja, koja mogu biti prisutna i u toku prvih par meseci, a rezultat su prilagodjavanja organizma. Ne prekida se kutija, osim ako se to ne pretvori u neko ozbiljnije krvarenje, a najcesce ne. E, sad, ako ste zeleli kontracepciju i nesto za poboljsanje tena, Diane 35 nikad nije prvi izbor, jer se on daje u nekim specificnijim situacijama (sindrom policisticnih jajnika, kod zena sa povisenim testosteronom i sl.)Ovo, naravno, vi ne treba da znate, vec dr koja vam prepisuje tablete. Javite se svom ginekologu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Diane35
PostPoslato: Čet Nov 25, 2010 9:58 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 21, 2007 11:44 am
Postovi: 138
A ako nisam u mogucnosti da se javim svom ginekologu? Prvo student sam u Zrenjaninu i kuci idem mesecno jednom, drugo kod nas kuci kod ginekologa se pregled mesec dana unapred mora zakazati, i trece imam samo jedan slobodan dan u nedelji to je petak, treba da potrefim kada bas moja doktorica radi petkom jer imam potpisan ugovor i ne dozvoljavaju da idem kod druge.
U Zrenjaninu nijedan lekar nece da me prihvati jer kako kazu ne pripadam kod njih a nisam hitan slucaj..
I sta sad?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Diane35
PostPoslato: Pon Nov 29, 2010 6:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 25, 2010 10:59 am
Postovi: 28
ja sam imala hormonski poremecaj od kad sam dobila prvi put.
idem privatno kod dr.vec dve godine.i naravno usled poremecaja
imala sam neredovne i obilne cikluse,pojacana maljavost i gojaznost
i naravno manjak plodnosti.tako da mi je moj dr. prepisao DIANE 35
da pijem tri meseca (inace se svaka hormonska terapija pije od 3-6 meseci)
ja sam ispila pocinjala sam peti dan od ciklusa.one su mi uredile ciklus i ucinile ga
bezbolnim.posle toga sam ostala trudna :D i sada cekam bebicu!
inace su to kontracepcivne tablete i kada se prestanu piti veca je mogucnost za zacece
sto je moj slucaj.inace meni je svo to nastalo od policisticnih jajnika sto je komplikovan slucaj!

ANDREJICE da ti kazem jeste da si u nezgodnoj situaciji zbog obaveza i svega.ali ako nemozes
da stignes da odes kuci kod ginekologa.potrazi tu u Zrenjaninu nekog privatno ipak je tvoje zdravlje Najbitnije od svega!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Diane35
PostPoslato: Sub Jul 20, 2013 3:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 20, 2013 2:34 pm
Postovi: 1
velikii pozdrav za sve....
Ovako,imam 15 godina,upravo sam dobila Diane35 tablete na koristenje(cekam prvu menstruaciju kako bih pocela sa koristenjem)problem koji imam je "povecana dlakavost"Naznaceno mi je to,da koristenjem necu moci zatrudniti.Brinem se kako ce mi to da utjece za nekoliko godina kada se udam,,da li cu moci zatrudniti?
Da li te tablete sprecavaju zacece samo tokom tog perioda u kojim ih pijem,ili onemogucavaju zacece trajno...molim vas pomozite mi,u nedoumici sam da li da ih pocnem piti ili ne,,,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Diane35
PostPoslato: Uto Apr 08, 2014 10:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 08, 2014 10:43 pm
Postovi: 5
Nemoj da brines, jer je to normalna pojava. I meni se isto desilo i procitala sam u upustvu tableta Diane-35 i jedna od mogucnosti je da se pojavi neocekivano krvavljenje(tackasto ili probojno krvavljenje) pored redovnih menstruacija. Neredovno krvavljenje prestaje cim se Vase telo prilagodi preparatu Diane-35 (obicno otprilike nakon 3 ciklusa uzimanja tableta). Ako se nastavi, pojaca se ili ponovo pocne onda tek treba da obavestite lekara. Tako da jos uvek nema razloga za brigu. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Diane35
PostPoslato: Čet Maj 29, 2014 9:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 08, 2014 10:43 pm
Postovi: 5
Vec treci mjesec kako pijem tablete Diane 35. Pijem ih zbog akni, medjutim akne se ne povlace,a imam mucnine. Kad ce poceti djelovati i da li ce uopste djelovati? I do kad cu imati mucnine? :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Diane35
PostPoslato: Sub Jun 07, 2014 11:40 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
Lolicaaa je napisao:
Vec treci mjesec kako pijem tablete Diane 35. Pijem ih zbog akni, medjutim akne se ne povlace,a imam mucnine. Kad ce poceti djelovati i da li ce uopste djelovati? I do kad cu imati mucnine? :(

Za mesec-dva osetićete promene na bolje... a za lice ako je još uvek problematično javite se malo i dermatologu da vam da neku "mackalicu" da se koža smiri...
pozzzz
P.S. Uradili test opterećenja šećerom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Diane35
PostPoslato: Sre Jul 09, 2014 3:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 09, 2014 2:58 pm
Postovi: 1
ispila sam jednu kutiju diane35, lekar mi ih je prepisao kao hormonsku terapiju zbog akni i trenutno pravim pauzu od 7 dana. danas je 3. dan pauze i meni se pojavio braon sekret, pa me zanima je l to normalno i da li treba da se obratim lekaru? :-?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 90 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: