Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 42 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Ciste na jajnicima!
PostPoslato: Pon Mar 28, 2011 9:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 28, 2011 9:30 pm
Postovi: 9
Cao!Imam veliki problem sa cistama!Bila sam kod najmanje 5-6 ginekologa i svi kazu razlicito!Jasno se na ultrazvuku vidi da imam ogromnu vodenu cistu koja je skroz prekrila lijevi jajnik.Neki predlazu punkciju,ako se to tako kaze :)Neki smatraju da je bolje uraditi operaciju ciste ,ali dovode u opasnost odstranjivanje jajnika.Tek mi je 22.i uzasno me je strah, ne znam sta da radim vise.Saljite pomoc!Unaprijed zahvalna! :)))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ciste na jajnicima!
PostPoslato: Uto Mar 29, 2011 10:17 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Mar 26, 2011 3:57 pm
Postovi: 61
danimarko je napisao:
Cao!Imam veliki problem sa cistama!Bila sam kod najmanje 5-6 ginekologa i svi kazu razlicito!Jasno se na ultrazvuku vidi da imam ogromnu vodenu cistu koja je skroz prekrila lijevi jajnik.Neki predlazu punkciju,ako se to tako kaze :)Neki smatraju da je bolje uraditi operaciju ciste ,ali dovode u opasnost odstranjivanje jajnika.Tek mi je 22.i uzasno me je strah, ne znam sta da radim vise.Saljite pomoc!Unaprijed zahvalna! :)))

Zdravo,meni su skoro predlagali punkciju ciste,ali to nije vodena kao tvoja,vec endometrioticna,visepregradna,tako da su moji lekari odustali od tog zahvata,jer u mom slucaju to nije bilo izvodljivo.Cula sam da se vodene ciste punktiraju,mogu i vaginalno,naravno pod anestezijom.Znam da ti je muka od razlicitih misljenja,ja imam ruzna iskustva takodje.Bolujem od hronicne endometrioze i imala sam cetiri operacije.Jedna je bila laparaskopska.Prvi put sam operisana sa 22 godine.Tada su mi skinuli samo cistu.Kod druge operacije mi je izvadjen jajnik i jajovod.Ne plasi se i nemoj nista misliti unapred.Videces da i sami lekari ne znaju sta ce raditi,ali ako nisi udata i nemas dece uvek gledaju da sacuvaju jajnik.Ali,ne brini i ako dodje do toga ovaj drugi je u funkciji.Mani su nakon prve operacije savetovali trudnocu.A mozda ta vodena cista pukne nakon ciklusa.Ne brini,svi smo u Bozjim rukama.Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ciste na jajnicima!
PostPoslato: Uto Mar 29, 2011 11:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
danimarko je napisao:
Cao!Imam veliki problem sa cistama!Bila sam kod najmanje 5-6 ginekologa i svi kazu razlicito!Jasno se na ultrazvuku vidi da imam ogromnu vodenu cistu koja je skroz prekrila lijevi jajnik.Neki predlazu punkciju,ako se to tako kaze :)Neki smatraju da je bolje uraditi operaciju ciste ,ali dovode u opasnost odstranjivanje jajnika.Tek mi je 22.i uzasno me je strah, ne znam sta da radim vise.Saljite pomoc!Unaprijed zahvalna! :)))

Koliko je velika cista, koliko dugo stoji tu, da li imate bolova ili kakvih drugih simptoma?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ciste na jajnicima!
PostPoslato: Sre Mar 30, 2011 3:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 28, 2011 9:30 pm
Postovi: 9
Problem je sto neki kazu da je endrometoiticna a neki da je vodena.Znaci, ako je vodena ona puca al ako nije trebalo bi barem nesto preduzeti.Dali su mi da pijem Orgametril da bih dobila ciklus u roku od 10 dana,pa posle toga da dodjem na kontrolu da vide da li je cista nestala.Nedavno sam imala ciklus pa cista nije pukla,ne znam da li ce sada puci.Vidjecemo! (Hvla puno Amsterdam :))Sto se tice velicine ciste,ona je 61*45mm, a pise jos i 6mm,ne razumijem se u to bas mada je na snimku cista mnogo velika u odnosu na desni jajnik!Mislim da je imam oko 4 mjeseci a nemam nekih strasnih bolova,samo osjecam veliki pritisak i ponekad me malko zaboli ali nista strasno!Sta Vi mislite?
Hvala vam puno svakako!veliki pozzzzzzzzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ciste na jajnicima!
PostPoslato: Sre Mar 30, 2011 7:14 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Mar 26, 2011 3:57 pm
Postovi: 61
danimarko je napisao:
Problem je sto neki kazu da je endrometoiticna a neki da je vodena.Znaci, ako je vodena ona puca al ako nije trebalo bi barem nesto preduzeti.Dali su mi da pijem Orgametril da bih dobila ciklus u roku od 10 dana,pa posle toga da dodjem na kontrolu da vide da li je cista nestala.Nedavno sam imala ciklus pa cista nije pukla,ne znam da li ce sada puci.Vidjecemo! (Hvla puno Amsterdam :))Sto se tice velicine ciste,ona je 61*45mm, a pise jos i 6mm,ne razumijem se u to bas mada je na snimku cista mnogo velika u odnosu na desni jajnik!Mislim da je imam oko 4 mjeseci a nemam nekih strasnih bolova,samo osjecam veliki pritisak i ponekad me malko zaboli ali nista strasno!Sta Vi mislite?
Hvala vam puno svakako!veliki pozzzzzzzzz

Draga Danimarko,znam kako ti je.Ja sam pila dugo Orgametril,dobro sam ga podnosila,regulisao mi je ciklus,jer to je ustvari hormon progesteron.Lekari obicno kazu da sve sto je preko 5 cm treba da se operise,mada je najbolje redovno ici na kontrole,a to 6mm je verovatno debljina kapsule tvoje ciste ili endometrijuma materice.Dobro mi je poznat taj osecaj,nemas konstantno bolove,ali nekad naglo zaboli kada sednes ili slicno.Sam osecaj da imas cistu je mucan.Ako i predloze operaciju,to rade i laparaskopski.Opet je najbolje da se konsultujes sa svojim lekarom.Ciste su dosadne,cas se smanjuju,cas rastu.Verovatno ce ti reci da uradis analize krvi,tj.tumor markere.Oni mogu biti poviseni kod endometrioze,a i ne moraju.Samo hrabro i poslusaj sta ce ti reci lekari za dalje.Puno te pozdravljam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ciste na jajnicima!
PostPoslato: Sre Mar 30, 2011 11:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 28, 2011 9:30 pm
Postovi: 9
Vjerovali ili ne svi marker tumori su u redu i mnogo analiza preko krvi sam radila i svi su negativni,tako da izgleda da nije endometrioza,nadam se :-? Hvala Vam puno,barem ste uspjeli da me smirite :) Nadam se da ce sve biti ok,ali Vam javljam kako ce sve proci!Veliki pozzzzzzzz :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ciste na jajnicima!
PostPoslato: Čet Mar 31, 2011 11:50 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Mar 26, 2011 3:57 pm
Postovi: 61
danimarko je napisao:
Vjerovali ili ne svi marker tumori su u redu i mnogo analiza preko krvi sam radila i svi su negativni,tako da izgleda da nije endometrioza,nadam se :-? Hvala Vam puno,barem ste uspjeli da me smirite :) Nadam se da ce sve biti ok,ali Vam javljam kako ce sve proci!Veliki pozzzzzzzz :D

Dobro je samo dok mislis pozitivno,nadam se da imas dobre lekare,da mozes da razgovaras bez straha o tvom problemu,da ih pitas sve sto ti nije jasno.Znam koliko je to vazno,kada si bolestan,pa imas bar nekog da te saslusa i posavetuje,odmah ti bude lakse.Ne predaj se!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ciste na jajnicima!
PostPoslato: Pon Apr 18, 2011 5:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2011 5:12 pm
Postovi: 2
Cao! I ja imam isti problem,svi razlicito kazu,tako da ne znam na cemu sam!Idem dalje na ispitivanja da vidim sta je najbolje da uradim.Vec godinu ipo dana se to desava,a ne uspevam ni da zatrudnim sto me mnogo brine,moramo biti pozitivne i dalje da se borimo,uspecemo samo polako.Ako ima neko neki lek neka napise.Hvala! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ciste na jajnicima!
PostPoslato: Pon Apr 18, 2011 7:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 28, 2011 9:30 pm
Postovi: 9
Ma sve zavisi od slucaja do slucaja.Ako su vodene one kad tad puknu ili se povuku,ali ako su neke druge ''prirode" onda to ide malo teze.Bas sam juce bila kod doktora i on kaze da mi se cista smanjila za par milimetara i da samo treba da cekam,mada je napisao u izvjestaju da nije vodena nego endometrioticna,ali eto...Vidjecu!Sto se tice trudnoce svi su mi savjetovali da radim na tome,jer ona sve lijeci :)Nemojte se psihicki opterecivati,samo pustite vrijeme da prodje i naravno i dalje radite na tome :D Vidjecete da ce sve biti ok!Hvala Vam sto ste se javili...Puno pozzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ciste na jajnicima!
PostPoslato: Sre Apr 20, 2011 12:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 06, 2010 9:48 am
Postovi: 6
Drage moje ja vec osam godina muku mucim sa vodenom cistom.U medjuvremenu sam‚posle tri godine od saznanja da imam cistu‚ostala u drugom stanju i rodila blizance.Inače sam lekar po struci‚ali mi to nije pomoglo da rešim ovaj problem.I ja sam se susretala sa mnogo različitih mišljenja‚a koristila sam i razne terapije.Cista koja je veličine 56x61 nije mi pravila problem da zatrudnim niti sam imala komplikacije tokom trudnoće zbog nje.Nažalost nije mi nestala posle porodjaja‚do dana današnjeg mi nije jasno zašto mi je nisu skinuli prilikom carskog rez(navodno u pitanju su bili blizanci pa su delovali brzo i o cisti nisu ni razmišljali).Lekari u Višegradskoj me sada savetuju da je operišem‚a u Frontu mi kažu da ništa ne diram dok su tumor markeri u normali‚da redovno idem na kontrole i pratim da li ima nekih promena.Ja sam odlučila da sačekam za sada.Svima koji se odluče da uklone ciste samo bih savetovala da je bolje da to urade laproskopski‚jer se posle punktiranja nekada desi da se cista vrati!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ciste na jajnicima!
PostPoslato: Sre Apr 20, 2011 1:52 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Mar 26, 2011 3:57 pm
Postovi: 61
zwilinger je napisao:
Drage moje ja vec osam godina muku mucim sa vodenom cistom.U medjuvremenu sam‚posle tri godine od saznanja da imam cistu‚ostala u drugom stanju i rodila blizance.Inače sam lekar po struci‚ali mi to nije pomoglo da rešim ovaj problem.I ja sam se susretala sa mnogo različitih mišljenja‚a koristila sam i razne terapije.Cista koja je veličine 56x61 nije mi pravila problem da zatrudnim niti sam imala komplikacije tokom trudnoće zbog nje.Nažalost nije mi nestala posle porodjaja‚do dana današnjeg mi nije jasno zašto mi je nisu skinuli prilikom carskog rez(navodno u pitanju su bili blizanci pa su delovali brzo i o cisti nisu ni razmišljali).Lekari u Višegradskoj me sada savetuju da je operišem‚a u Frontu mi kažu da ništa ne diram dok su tumor markeri u normali‚da redovno idem na kontrole i pratim da li ima nekih promena.Ja sam odlučila da sačekam za sada.Svima koji se odluče da uklone ciste samo bih savetovala da je bolje da to urade laproskopski‚jer se posle punktiranja nekada desi da se cista vrati!

Pozdrav,ja takodje imam cistu oko 4,5 cm,imam endometriozu,do sada sam 4 puta operisana,jednom laoaraskopski,oporavak je laksi i kraci.Meni su skoro neki ,strucnjaci, koji su me pregledali prvi put i nemaju pojma kako mi je,predlagali punkciju ove ciste,sto moji lekari,koji su me operisali nisu dozvolili,jer se te kapsule cesto opet napune,cista se vrlo brzo vrati...mada ne mora kod svakog,sve je individualno.Za sada pijem kontraceptive,kazu samo da se redovno prati.Tumor markeri su u redu,mada njihove vrednosti variraju zavisno od ciklusa,tako sam citala na forumu i hoce da budu uvecani kod endometrioze.Super sto Vama nije ometalo trudnocu.Posle moje 1.operacije nisam mogla da zatrudnim godinu dana,psihicki sam bila opterecena,merila svako jutro temperaturu zbog ovulacije i nista.E,kada sam prestala sa svim tim,desila se trudnoca.Hvala Bogu.Pozdrav svima i samo hrabro!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ciste na jajnicima!
PostPoslato: Sre Apr 20, 2011 1:55 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Mar 26, 2011 3:57 pm
Postovi: 61
Da,zaboravih,veliki pozdrav za Denimarko,drago mi je da se cista smanjuje,cesto pomislim na Vas.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ciste na jajnicima!
PostPoslato: Čet Apr 21, 2011 10:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 28, 2011 9:30 pm
Postovi: 9
Hvala Vam puno!Smanjila se nekih par mm ali i to je nesto :) Necu da se opterecujem vise,pusticu vrijeme da prodje i ici redovno na kontrole.Bolje mi je sacekati,uz nadu da ce se sve rijesiti a operacija je rjesenje koje mi na kraju uvjek preostaje :) Hvala vam svima!NAJJJJJJJJJJJJJJJ POZZZZZZZZZZZZZZZ


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ciste na jajnicima!
PostPoslato: Pet Apr 22, 2011 12:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 21, 2011 6:05 pm
Postovi: 3
Pa vidim da nas ima dosta sa cistama... Ja sam pre mesec dana otkrila da imam cistu na levom jajniku, ali jedna doktorka je rekla da je 3cm a druga da je 4cm, pa ne znam da li raste ili drugačije mere, ne verujem da za nedelju dana može toliko da naraste ili možda može :-? preporučena mi je terapija Orgametrilom ali ne smem da ga pijem zbog ranice na grliću... Sva sam falična :-( druga doktorka je rekla da pijem Citeral i ispila sam terapiju, sad me zanima da li je moguće da je cista pukla pošto sam imala menstruaciju, ali je prvi dan bila obilna što inače nije slučaj za ovih 8 godina? Ne znam šta da radim, u poslednje dve godine od doktora samo ginekologa posećujem... Eto, ako neko ima savet, rado ću saslušati :-) :-*


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ciste na jajnicima!
PostPoslato: Pet Apr 22, 2011 2:47 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Mar 26, 2011 3:57 pm
Postovi: 61
sanjanovica je napisao:
Pa vidim da nas ima dosta sa cistama... Ja sam pre mesec dana otkrila da imam cistu na levom jajniku, ali jedna doktorka je rekla da je 3cm a druga da je 4cm, pa ne znam da li raste ili drugačije mere, ne verujem da za nedelju dana može toliko da naraste ili možda može :-? preporučena mi je terapija Orgametrilom ali ne smem da ga pijem zbog ranice na grliću... Sva sam falična :-( druga doktorka je rekla da pijem Citeral i ispila sam terapiju, sad me zanima da li je moguće da je cista pukla pošto sam imala menstruaciju, ali je prvi dan bila obilna što inače nije slučaj za ovih 8 godina? Ne znam šta da radim, u poslednje dve godine od doktora samo ginekologa posećujem... Eto, ako neko ima savet, rado ću saslušati :-) :-*

Draga Sanjanovica,neznam zasto ne smes da pijes Orgametril,ja sam ga pila dve godine,imam bas veliku ranicu na grlicu,doktori su znali,nista mi nisu govorili da ne sme.Ali dobro,bolje poslusaj svog lekara.Za ciste kazes da ti nije jasno kako brzo menjaju velicinu...nekada razliciti lekari razlicito izmere,ali opet nemas veliku cistu,kazu sve sto je preko 5cm je kao za operaciju,najbolje da se tvoja cista prati redovno ultrazvukom.Neke ciste rastu tokom ciklusa,neke se smanjuju,a neke opet pucaju,sve zavisi.Ali da su dosadne,dosadne su!Ne brini i obavezno pitaj sve lekare kad odes na sledecu kontrolu.Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 42 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 62 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: