Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Za Dariju
PostPoslato: Ned Mar 06, 2005 5:26 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Sve sto ste napisali govori u prilog da se radi o najverovatnije obicnoj folikulinskoj fizioloskoj ovarijalnoj cisti.
Moj stav je da ako ne zelite da stvarate ili prosirujete porodicu sada, da Vam Vas ginekolog propise 6 mjeseci kontraceptivne pilule i da nakon toga isti tehnicar koji je radio ovaj UZ, uradi kontrolni ultrazvuk.
I zaboravite Ca 125.
Sta cete Vi uraditi i kome cete vjerovati je Vasa odluka koja treba biti zasnovana na cinjenicama koje smo i kolega Pedja i ja nastojali sa razlicitih uglova da Vam priblizimo. Ako znate engleski, moci cete da to jos jednom potvrdite u ovom clanku koji je ovaj dragi kolega pronasao na internetu i koji potvrdjuje moje prethodno objasnjenje.
Nakon 6 mjeseci javite se ponovo sa rezultatima Ultrazvuka.
Puno pozdrava.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 06, 2005 5:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 12, 2005 12:19 am
Postovi: 7
Lokacija: Beograd
Meni ovde nista nije jasno.
Sta je sa vama doktorima? Postavila sam prilicno konkretno pitanje a vi se medjusobno prepucavate. O.K, mislim da nije lose prestampati ceo clanak iz medicinskog casopisa, ali meni, kao ekonomisti, i dalje nista nije jasno. Mislila sam da ovaj forum sluzi korisnicima da im pojasni stvari koje ih muce a ne da lekari jos jednom pokazu koliko su sujetni.
Imam odredjeni zdravstveni problem, lekari u domu zdravlja ne mogu da se sloze sta bi bilo najbolje, ni za zivu glavu nece da mi daju uput za Front ili Visegradsku-jer i onu su studirali medicinu, zar ne-predlazu mi operaciju, ali ni tu nisu bas sigurni da li je to pametno, jedan je za hormonsku terapiju, drugi tvrdi da posle toga organizam vise nikada ne funkcionise kako treba, odem u privatnu ordinaciju sa poprilicnim ugledom i tu mi predloze da se cista punktira ili da se porodim i da mi prilikom porodjaja na carski rez (posto to tako mora kad se ima cista)skloni ta cista.
Na kraju mi je koleginica sa posla rekla za ovaj forum jer je bila veoma zadovoljna odgovorom koji joj je dala doktorka koja odgovara na pitanja. Jednostavno joj je ``prevela``dijagnozu koju je dobila na osnovu rezultata a lekar nije bio raspolozen da sa njom razgovara vec je samo prepisao terapiju.
Samo,bojim se da ja ni ovde necu doci do odgovora.

P.S. Da li je neko od korisnika foruma imao iskustva sa Aloja Vera preparatima u lecenju cisti jajnika ili je cuo za bilo kakvo iskustvo,dobro ili lose?
Hvala puno .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Za Obgyn
PostPoslato: Ned Mar 06, 2005 5:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 12, 2005 12:19 am
Postovi: 7
Lokacija: Beograd
Izvinjavam se za onako burnu reakciju, mojom nepaznjom nisam primetila da ste vec odgovorili.
Samo me nervira sva ta neusaglasenost oko prilicno konkretne situacije i ta neverovatna sujeta. Priznacete da vam, da ste vi pacijent, ne bi prijalo da dodjete sa nalazima a lekar kaze da taj doktor koji je to gledao, prepisao lek, dao dijagnozu... nema pojma. Svevsma sam da su misljenja razlicita u svim profesijama ali jedino se ovde radi o necijem zivotu.
Jos jednom hvala za odgovor.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 06, 2005 8:24 pm 
Korisnikov avatar OffLine doktor.rs tim
Pridružio se: Uto Avg 14, 2001 2:00 am
Postovi: 403
Lokacija: Beograd
Darija, vas komentar o sujeti zaista nije na mestu. PedjaDj i obgyn su odgovorili na pitanje i poslali dodatne informacije u vidu teksta na engleskom. Morate da pokusate da razumete da se funkcionisanje foruma i odgovori strucnjaka baziraju na njihovoj dobroj volji i zelji da pomognu. A komentari kao sto je vas nisu konstruktivni.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 07, 2005 12:31 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jan 12, 2005 12:01 am
Postovi: 1058
Lokacija: Beograd
:( Nisam shvatio dali postoji i šta je alternativa korišćenim metodama u otkrivanju raja jajnika???
Neznam dali je iko shvatio ili one nemaju alternativu?
NAVEO SAM I OVAJ PASUS TE STE I NJEGA MOGLI CITIRATI: 8)
Biochemical markers, particularly CA 125, are useful in monitoring patients with ovarian cancer and have been suggested for screening, either alone or in combination with ultrasound. Although CA 125 is detectable in 80% of epithelial ovarian cancers, (13) it is elevated in less than half. (14) Following a single elevated CA 125 measurement with abdominal ultrasound yielded a sensitivity of 58%-79%, specificity approaching 100%, and positive predictive value of 27% in one series.
Ili bi pacijentkinje trebalo da čekaju da karcinom uznapreduje pa da im se sve povadi? Pa da se neko posle "hvali" koliko ih je procenata preživelo 5 godina. :cry:
Puno pozdrava i takođe uspeha u radu. 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 07, 2005 12:38 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jan 12, 2005 12:01 am
Postovi: 1058
Lokacija: Beograd
Što se tiče Aloje čuvajte se svih multilevel uvaljivanja. Dobro se raspitajte dali je preparat firme u MULTILEVEL prodaji!!!
Nažalost i mnogi lekari su uključeni u njih.
ALOJA se upotrebljava u medicini možete naći na sajtu WHO tj svetske organizacije i to protiv opstipacije!!!
Izvinite zbog mojih preopširnih tekstova!!!
:lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Za Pedju
PostPoslato: Pon Mar 07, 2005 7:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 12, 2005 12:19 am
Postovi: 7
Lokacija: Beograd
Hvala na odgovoru, takodje izvinjenje i Vama zbog moje reakcije od pre neki dan.
Da, Aloju mi je preporucio jedan od doktora. Nisam nista koristila i pre eventualne odluke htela sam da cujem misljenja nekog ko jeste, posto ne mogu slepo da verujem brosurama koje sam dobila. A i ne ide mi se na operaciju ako moze da se izbegne. Normalno, ako se mora-mora, zna se sta je najvaznije.
Veliko hvala za upozorenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 20, 2009 7:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 20, 2009 7:24 pm
Postovi: 2
Molim vas za informaciju. Jako sam uplasena jer mi je prvi put da se srecem sa ovako necim.
Otisla sam kod ginekologa da utvrdim da li sam trudna ali pored trudnoce koja je u petoj nedelji nasla mi je cistu i duplo uvecan desni jajnik. Mislila je da je cista bezopasna jer ima tanke zidove ali je velicine 45x54. Medjutim po prispecu rezultata krvna slika mi je bila ok ali CA 125 bio je mnogo vise od normalnog sto mi je rekla da iznosi do 35 a moj rezultat je bio 108,3.
Zna li neko nesto vise kakva bi to cista mogla da bude koliko je opasna prem da me je lekar upozorio da moz da bude dosta opasna.
Hvala vam u napred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 20, 2009 7:41 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 07, 2007 4:56 pm
Postovi: 51
Meni je rezultat bio 114 pa je HP analiza pokazala da je cista dobrocudna(takozvana cista zutog tela).

_________________
t.b.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 20, 2009 7:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 20, 2009 7:24 pm
Postovi: 2
t.b hvala ti mozda si mi malo dala nade ali ja jos nisam radila HP analizu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 21, 2009 3:23 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 07, 2007 4:56 pm
Postovi: 51
HP analiza(histolosko-patoloski nalaz) se radi uzimanjem uzorka tkiva tokom laparaskopije.To kod tebe sad ne dolazi u obzir posto si trudna.Nadji samo pouzdanog Dr da prati trudnocu.

Pozdrav i srecno!

_________________
t.b.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ciste na jajniku
PostPoslato: Sub Jul 04, 2009 1:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 04, 2009 12:44 pm
Postovi: 1
Moja prica je malo duza.Naime,5.5.2009.sam dobila redovni mesecni ciklus koji je delovao cudno i nije bio uobicajan.Posle desetak dana sam otisla kod svog ginekologa.UZ pregledom je otkrio spontani pobacaj.Dao mi je injekcije i rekao da nece raditi nikakvu reviziju.Posle njih sam i dalje krvarila sto je on odobravao.Pocela sam da imam jake bolove i ipak mi je uradio kiretazu.Sa sve anestezijom sam pretrpela prejake bolove jer mi je materica bila pod upalom.I dalje sam imala povremene napade bolova sa povisenom temperaturom i groznicom.Promenila sam lekara.On mi je prepisao terapiju Longacefom i Oestradiolom,zatim Ciprocinal i Orgametril. Sad sam jos pod istom terapijom,imam dve ciste na levom jajniku TU CYSTICUM OVARII L. SIN. 65,6*60,0mm MI=0,6. CA 125 = 13,7.Pre dva dana mi je uradio punkciju iste,odmah pogledao na UZ i rekao da je ostala ova druga manja,oko 45 mm.Trebala bih se javiti za nedelju dana. Mozda ce mi i nju probusiti. Sta ako sama pukne? Molila bih vas da mi kazete da li je ovo toliko ozbiljno? Do sada nisam imala problema a imam 32 godine. Izvinite zbog duzine posta.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 72 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: