Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 56 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 16, 2009 1:47 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 15, 2008 1:39 pm
Postovi: 330
Pa i to je individualno, ali ti ces postupiti onako kako ti lekar bude rekao! Odmarati znaci da ne treba raditi ni podizati nista tesko...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 16, 2009 7:03 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 23, 2007 7:54 pm
Postovi: 144
pozdrav
koliko god da boli iili ne moj savet je odlezi i odmaraj samo tako ce biti dobro , ne mora bas toliko da se radi , jer kad nesto krene nizbrdo ni milioni ne prestavljaju nista .veliki pozdrav i zdravlje treba cuvati i nikad ne izazivati sudbinu . to je moj savet .

_________________
borba


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 16, 2009 7:30 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 23, 2007 7:54 pm
Postovi: 144
poz, zaboravila sam da pitam , pa eto ko ne misli on lepo tipka ponovo .
dr, mi rece da me salje na kliniku u BG ,( GAK) , pa me interesuje da li pre tipizacije rade i ginekoloski pregled ili samo tipizaciju , pitam ovo zbog uputa , i moram da pitam da li se to zakazuje ili samo dodjes sa uputom . da li se zakazuje tel , jer ja uput dobijam od moje DR u ponedeljak, bar tako rekose . i da pitam da li uklanjanje kondiloma radi isto u GAK na uput .
veliki pozdrav i hvala jos jednom

_________________
borba


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 16, 2009 9:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 16, 2009 9:28 am
Postovi: 2
Cao cure!Treba mi savjet.12.05 radjena mi je biopsija i doslo je bilo do velikog krvarenja pa sam primala inekcije za zaustavljanje krvi.I sve je stalo,medjutim vec 2 dana mi curka neki sluzavi krvavi iscjedak,pa ne znam da li je to normalno,i primjetila sam na ulosku kao neko tkivo....ne znam ni ja kako bi objasnila....da li je to normalno i koliko traje to?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 16, 2009 10:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 13, 2006 7:12 pm
Postovi: 32
marija 005 je napisao:
Cao cure!Treba mi savjet.12.05 radjena mi je biopsija i doslo je bilo do velikog krvarenja pa sam primala inekcije za zaustavljanje krvi.I sve je stalo,medjutim vec 2 dana mi curka neki sluzavi krvavi iscjedak,pa ne znam da li je to normalno,i primjetila sam na ulosku kao neko tkivo....ne znam ni ja kako bi objasnila....da li je to normalno i koliko traje to?


Sto ne ides kod lekara, ili ga pozovi (ako si to privatno radila)? Ja jos nisam radila biopsiju, ali sam se tek sad istripovala kad sam procitala ovo sto si napisala za krvarenje.
Za taj iscedak su mi rekle neke devojke da im je par dana curkala neka braonkasta limfa, ako si na to mislila... to je valjda normalno, ali za to tkivo ja bih odmah otisla kod lekara.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 18, 2009 4:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 16, 2009 9:28 am
Postovi: 2
Chiara je napisao:
marija 005 je napisao:
Cao cure!Treba mi savjet.12.05 radjena mi je biopsija i doslo je bilo do velikog krvarenja pa sam primala inekcije za zaustavljanje krvi.I sve je stalo,medjutim vec 2 dana mi curka neki sluzavi krvavi iscjedak,pa ne znam da li je to normalno,i primjetila sam na ulosku kao neko tkivo....ne znam ni ja kako bi objasnila....da li je to normalno i koliko traje to?


Sto ne ides kod lekara, ili ga pozovi (ako si to privatno radila)? Ja jos nisam radila biopsiju, ali sam se tek sad istripovala kad sam procitala ovo sto si napisala za krvarenje.
Za taj iscedak su mi rekle neke devojke da im je par dana curkala neka braonkasta limfa, ako si na to mislila... to je valjda normalno, ali za to tkivo ja bih odmah otisla kod lekara.




Radjeno mi je u domu zdravlja,nisam se upalsila jer se to vjerovatno zamirivala rana a plus mozda se i skupilo od ljekova koje mi je stavljala dolje,uglavnom nema ga vise samo ima po malo sukrvice i smedjeg a treba za koji dan i da dobijem...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 18, 2009 4:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 16, 2009 9:28 am
Postovi: 2
Chiara je napisao:
marija 005 je napisao:
Cao cure!Treba mi savjet.12.05 radjena mi je biopsija i doslo je bilo do velikog krvarenja pa sam primala inekcije za zaustavljanje krvi.I sve je stalo,medjutim vec 2 dana mi curka neki sluzavi krvavi iscjedak,pa ne znam da li je to normalno,i primjetila sam na ulosku kao neko tkivo....ne znam ni ja kako bi objasnila....da li je to normalno i koliko traje to?


Sto ne ides kod lekara, ili ga pozovi (ako si to privatno radila)? Ja jos nisam radila biopsiju, ali sam se tek sad istripovala kad sam procitala ovo sto si napisala za krvarenje.
Za taj iscedak su mi rekle neke devojke da im je par dana curkala neka braonkasta limfa, ako si na to mislila... to je valjda normalno, ali za to tkivo ja bih odmah otisla kod lekara.




Radjeno mi je u domu zdravlja,nisam se upalsila jer se to vjerovatno zamirivala rana a plus mozda se i skupilo od ljekova koje mi je stavljala dolje,uglavnom nema ga vise samo ima po malo sukrvice i smedjeg a treba za koji dan i da dobijem...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 20, 2009 5:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 23, 2007 7:54 pm
Postovi: 144
e pa evo mene sva u soku , veruje te mi .
odem ja kod moje dr i kazem da su mi stigli rezultati sta dalje , ona meni kaze da nemozemo vise da razgovaramo u drzavnoj nego to moram da radim u privatnoj klinici gde i ona radi . ja sam ostala sva u soku . sta reci ,
ja pozovem bolnicu i pitam sta i kako oni mi rekose da to moze i da mogu to i da radim tamo .
neznam sta da kazem a tipizaciju da mi radi tek za sest meseci kad mi sanira mozaik , pa da prodje neko vreme .
sta da radim , ona je moj lekar i nemogu nista bez nje , jedino da je promenim.
veliki pozdrav za sve devojke i puno strpljenja zelim .

_________________
borba


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 23, 2009 12:01 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
No comment.
Da li si je pitala zbog cega ne moze u drzavnoj? Mislim svima nam je jasmo zbog cega, ali me bas zanima sta bi ona odgovorila.
Ljudi moji, ovo je da covek ne poveruje.

tacak je napisao:
e pa evo mene sva u soku , veruje te mi .
odem ja kod moje dr i kazem da su mi stigli rezultati sta dalje , ona meni kaze da nemozemo vise da razgovaramo u drzavnoj nego to moram da radim u privatnoj klinici gde i ona radi . ja sam ostala sva u soku . sta reci ,
ja pozovem bolnicu i pitam sta i kako oni mi rekose da to moze i da mogu to i da radim tamo .
neznam sta da kazem a tipizaciju da mi radi tek za sest meseci kad mi sanira mozaik , pa da prodje neko vreme .
sta da radim , ona je moj lekar i nemogu nista bez nje , jedino da je promenim.
veliki pozdrav za sve devojke i puno strpljenja zelim .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 30, 2009 9:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 23, 2007 7:54 pm
Postovi: 144
evo mene da se javim , i opet u soku jer neznam da li se samo kod nas u pozarevcu to desava ili je svuda tako ,
odem ja u bolnicu nasu , kad tamo mlad lekar znam ga odranije kad sam bila u bolnici .
on mi rece da je kod mene sve ok , da nema potrebe da se sekiram , da dodjem zagodinu dana da odradim papu , da idem kuci i da se nesekiram.
ja tek onda pocnem da placem jer neznam sta da radim , i nije hteo da mi radi nista da ostavim taj mozaik onako , sam ce on da se smiri.
odem ja privatno da mi odrade nesto uz , pregled , rekla mi je da je moj stomak ceo pod upalom , sve je oteklo i da takva upala mora podhitno da se leci . dade mi lekove , pa onda da mi sanira mozaik kome nije mesto tu , zato sto mi taj mozaik bio tu ikad mi je papa bila 2 sad ga ima samo mi je papa 3. a za kondilome mi je rekla da nema ali za svaki slucaj pogledace i kad budem dosla sledeci put kolposopom jer ce tad da mi radi kolposkopiju kad saniram upalu.
sve u svemu dosta strpljenja , para i zivaca treba pozdrav svim curama

_________________
borba


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 01, 2009 2:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 09, 2006 1:49 pm
Postovi: 39
Ako je papa III ne sme se tek tako pustiti, odnosno, treba videti sta je u pitanju.
Meni je pre dva meseca otkriveno da mi je papa IIIa, zatim je radjena biopsija, gde je utvrdjeno da nema cin-a vec da je u pitanju hronicni cervicitis (zbog ranije godinama lecene hlamidije pretpostavljam).... onda mi je predlozena omcica, odnosno, loop intervencija na grlicu sto je i uradjeno pre dve nedelje... Hp nalazi od toga su takodje ok, odnosno, dg je ista - hronicni cervicitis, nema znakova cin-a.
Godinama sam imala ranicu na grlicu, koja nije krvarila, nije bila velika, vec dve godine hlamidija negativna, porodjaj pre godinu i po protekao ok... ali papa posle tacno godinu dana od poslednjeg testa ispade IIIa.
Dr kaze, iako je hp nalaz u oba slucaja ok, treba uraditi intervenciju omcicom jer je papa IIIa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 01, 2009 3:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 23, 2007 7:54 pm
Postovi: 144
ja sam svesna toga da moram da uradim nesto po tom pitanju , ali neznam odakle im takva hrabrost da me posalju kuci i nista vise . mozda je to njima svakidasnja slika ali mene je bacilo u paniku i depresiju .
ono sto mene interesuje je da li mozda ovo moze da ima neke veze sa koksakijem koji jos uvek imam blago povisen .

_________________
borba


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 01, 2009 9:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 15, 2008 1:39 pm
Postovi: 330
Pa ne mogu da verujem da je sve to tako! Da li su ti radili biopsiju? Jel si dobila uput za GAK?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 01, 2009 10:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 23, 2007 7:54 pm
Postovi: 144
biopsiju radila i receno je da imam hronicnu upalu grlica materice nisam dobila terapiju , i mozaik koji rekose da mora da se spali , moja dr kaze u privatnoj ordinaciji , a drugi lekar iz bolnice mi je rekao da nista on tu nebi dirao i da dodjem da odradim papu za godinu dana , meni je taj mozaik bio tu i kad je papa bila cista dvojka , pa nista nisu radili , sad je trojka nista nerade . onda sam otisla po preporuci moje prijateljice kod jedne dr . privatno koja je rekla da moja upala mora podhitno da se leci , dala mi tablete , vaginalete i neka ispiranja , onda da se javim da mi odradi kolposkopiju i nakon toga kad to prodje mora da se radi spaljivanje laserom . a sto se tice GAKA o tome mogu samo da sanjam , mada bih ja rado odradila tipizaciju na HPV virus , jer jedni kazu da imam kondilome drugi ih ne vide itd. niko ovde neda uput za BG.
moja dr opste prakse je lepo rekla naoruzaj se strpljenjem i od vrati do vrati .
zivot je vredan onoliko koliko ulozis u njega .

_________________
borba


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 01, 2009 11:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 15, 2008 1:39 pm
Postovi: 330
Tacak, kako je ta doktorka zakljucila da imas upalu i na osnovu cega ti je prepisana terapija? Da li su odradjeni brisevi - cervikalni, vaginalni, hlamidija, mikoplazma...? Dal ti je radila kolposkopiju? Inace, oprecna su misljenja kada je u pitanju mozaik. Vecina lekara smatra da stanje samo treba pratiti, iako mozaik ne moze da se povuce sam od sebe.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 56 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 73 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: