Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 56 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: grlic materice
PostPoslato: Pet Maj 08, 2009 9:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 28, 2009 8:13 pm
Postovi: 7
Milica34 je napisao:
Hvala vam na ohrabrenju i podrsci! Radila sam i tipizaciju, naraz je pozitivan, detektovan je najmanje jedan visoko rizicni HPv iz grupe A9:16,31,33,35,52,58. Znaci to je to. Radjen mi je laserom i grlic materice, obradjena mi je ranica i neki sumnjivi djelovi. Doktor predlaze konizaciju pa da budem mirna i da ne razmisljam, poslije samo pregledi redovni, pap test i kontrole. Problem je sto sam ja iz CG a ne znam ko bi mogao i ko je najbolji u BGD-u za konizaciju. Neka privatna kinika ili vec nesto slicno. Hvala na informacijama.
Milice drago mi je sto si brzo odreagovala i odradila potrebne analize.Samo mi nije jasno sto ti odmah nije uradio konizaciju al dobro.Nadam se da ces ponoviti HPV tipizaciju, cisto ces morati da proveris ponovo....meni je rekao dok.kad sam radila tipizaciju da je najopasniji 16/18. Na koji si ti pozitivna? A i ja trebam da nadjem nekog u BGD ko ce mi odraditi las.skidanje ranice, pa ti ne mogu dati savet kome da se javis.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 08, 2009 9:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 28, 2009 8:13 pm
Postovi: 7
ne znam kakva iskustva imaju druge devojke sa biopsijama ali meni su radili 2 puta(2003. i 2005.).Prvi put ni kap krvi nisam imala na vesu nakon intervencije,a drugi put sam krvarila 7 dana i spadali su mi krv.ugrusci....nalik menstruaciji.Oba puta u opstoj anesteziji,kad sam se probudila nikakve bolove nisam imala iskreno.Kao da mi nista nije ni radjeno. Imala sam jedinu frku dok sam cekala histopatoloski nalaz.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 08, 2009 9:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 28, 2009 8:13 pm
Postovi: 7
ne znam kakva iskustva imaju druge devojke sa biopsijama ali meni su radili 2 puta(2003. i 2005.).Prvi put ni kap krvi nisam imala na vesu nakon intervencije,a drugi put sam krvarila 7 dana i spadali su mi krv.ugrusci....nalik menstruaciji.Oba puta u opstoj anesteziji,kad sam se probudila nikakve bolove nisam imala iskreno.Kao da mi nista nije ni radjeno. Imala sam jedinu frku dok sam cekala histopatoloski nalaz.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 08, 2009 10:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
Upravo iz tog razloga sam ja i zbunjena, jer tu biopsiju vidim svi rade razlicito, neki sa totalnom, neki sa lokalnom a neki bez anestezije...i to me izludjuje, jer ne razumem zasto se negde radi sa npr totalnom anestezijom ako je to rutinski " zahvat"...takodje je isti slucaj i sa uklanjanjem polipa. U BGD-u npr svi rade sa totanom, na svim drugim mestima ( za koje ja znam ) lokalnom...Cudno mi je kako tu nema usaglasavanja. :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: grlic materice
PostPoslato: Pet Maj 08, 2009 10:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 24, 2009 1:41 pm
Postovi: 5
Maya82, nadjene su mi najmanje jedan od visokorizicnih virusa, ima tu nekih brojeva sada tacno ni ne znam. Idem za BGD na intervenciju, prijatelji su mi sve sredili i nasli nekog doktora koji je strucnjak za grlic materice. Sve mi se odigrava brzo sto je i dobro da mnogo ne razmisljam. Moj doktor nema mogucnosti za intervenciju, konizaciju.
Pozzzz i javljam se kad se vratim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 08, 2009 11:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 15, 2008 1:39 pm
Postovi: 330
Sto se tice biopsije i anestezije... Kao prvo, prag bola nije kod svih isti. Drugo, tkivo koje se uzima za histopatoloski pregled ne mora biti uvek istih razmera, to sam lekar procenjuje na osnovu klinicke slike!
Desava se da se biopsijom otklone sve abnormalne promene na grlicu. Zato se nakon oporavka od biopsije ponovo radi papa, pa tek onda konizacija ukoliko je potrebno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 09, 2009 1:05 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 23, 2007 7:54 pm
Postovi: 144
e evo mene da se javim ,
stigli su mi rezultati sa biopsije i ono sto me veoma raduje je da mi je doktorka rekla da imam samo hronicnu upalu grlica , i da sad cekamo da stignu rezultati koje sam radila jutros ato su , hlamidija , ureplazma i microplazma , i naravno papa testa ,a ono sto pise na rezultatu je CERVICITIS CHONICA I FRAGMENTI SLUZNICE ENDOCERVIKSA OCUVANE MORFOLOGIJE . a moram napomenuti da su uzorci bili od 6 do 8 mm .
A sto se tice kondiloma nista mi nije rekla sta cu da radim samo pise da ih ima , neznam ta tipizacija gde se radi , da li moze u drzavnoj nekoj bolnici u BG ili samo privatno , jer zelim i toga da se resim jer mi je dosta ovoga , nisam znala ni ko sam ni sta sam do danas popodne , rezultati na vrata ja za njima ,pao mi je kamen sa srca bar za sada .
i reci te mi molim vas da li ove bakterije mogu da naprave neko cudo vece ili ne . ja veoma malo znam o njima ali i ono sto ja znam da vremenom samo sterilitet i spontane pobacaje .
hvala BOGU I SVIMA VAMA .POZDRAV I SRECNO .

_________________
borba


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 09, 2009 11:46 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 15, 2008 1:39 pm
Postovi: 330
Tipizaciju najbolje da odradis na VMA; mislim da su njihove analize najrelevantnije bar kad je to u pitanju.
A sto se tice bakterija, nista strasno. Ukoliko ih bude, dobices antibiotike i bices izlecena kroz dve nedelje. Ali nadajmo se da ih nema. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 09, 2009 12:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
Eto, bas kao sto sam ti rekla :) Jako mi je drago zbog tebe!!
Pozzzz


tacak je napisao:
e evo mene da se javim ,
stigli su mi rezultati sa biopsije i ono sto me veoma raduje je da mi je doktorka rekla da imam samo hronicnu upalu grlica , i da sad cekamo da stignu rezultati koje sam radila jutros ato su , hlamidija , ureplazma i microplazma , i naravno papa testa ,a ono sto pise na rezultatu je CERVICITIS CHONICA I FRAGMENTI SLUZNICE ENDOCERVIKSA OCUVANE MORFOLOGIJE . a moram napomenuti da su uzorci bili od 6 do 8 mm .
A sto se tice kondiloma nista mi nije rekla sta cu da radim samo pise da ih ima , neznam ta tipizacija gde se radi , da li moze u drzavnoj nekoj bolnici u BG ili samo privatno , jer zelim i toga da se resim jer mi je dosta ovoga , nisam znala ni ko sam ni sta sam do danas popodne , rezultati na vrata ja za njima ,pao mi je kamen sa srca bar za sada .
i reci te mi molim vas da li ove bakterije mogu da naprave neko cudo vece ili ne . ja veoma malo znam o njima ali i ono sto ja znam da vremenom samo sterilitet i spontane pobacaje .
hvala BOGU I SVIMA VAMA .POZDRAV I SRECNO .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 09, 2009 12:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
sunny_n je napisao:
Sto se tice biopsije i anestezije... Kao prvo, prag bola nije kod svih isti. Drugo, tkivo koje se uzima za histopatoloski pregled ne mora biti uvek istih razmera, to sam lekar procenjuje na osnovu klinicke slike!
Desava se da se biopsijom otklone sve abnormalne promene na grlicu. Zato se nakon oporavka od biopsije ponovo radi papa, pa tek onda konizacija ukoliko je potrebno.

cao,
jasno je meni sta ti govoris..ali ja nisam pricala o pojedinacnim slucajevima...vec se prosto od ordinacije do ordinacije menja pristup...to me cudi.
Nema veze 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 09, 2009 1:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 15, 2008 1:39 pm
Postovi: 330
Moj stav je da biopsiju treba raditi uz adekvatnu lokalnu anesteziju!
Ne znam zasto bismo trpele bol? U drzavnim bolnicama niko te nista ne pita, ni da li hoces ni da li neces anesteziju, sve ide kao na pokretnoj traci... Inace, to mi je jedno od najtraumaticnijih iskustava u zivotu, ali nazalost tada nisam znala nista o tome!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 09, 2009 10:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 23, 2007 7:54 pm
Postovi: 144
ispricala sam moje iskustvo sa bijopsijom bila je neprijatna ni malo bolna i strasno mi je zao kad neko kaze da je bilo bolno .
veliki pozdrav za vse cure .

_________________
borba


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 14, 2009 12:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 23, 2007 7:54 pm
Postovi: 144
zdravo cure
stigose i rezultati briseva , na chlamidiju , ureplazmu i mikroplazmu .
sve mi je negativno jedino mi pise kod chlamidije da ima i masa polirfonuklera , ali je sve ostalo negativno, analize sekreta su mi pokazale III b grupa . posle biopsije sam pila dovicin tablete 2x1 deset dana , sad imam vaginalete povidon jod po 1 uvece . papa test jos nije stigao , sta reci . zanima me da li sa mozaikom me ceka neka od intervencija ,kondilomima ili sve se to leci lekovima . i koliko je dug oporavak , da li se to radi u bilo kojoj bolnici li samo BG.
malo mi je lakse ali jos uvek sa dozom rezerve cekam .
hvala devojke ipozzzzzzzzzzz

_________________
borba


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 14, 2009 12:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 23, 2007 7:54 pm
Postovi: 144
zdravo cure
stigose i rezultati briseva , na chlamidiju , ureplazmu i mikroplazmu .
sve mi je negativno jedino mi pise kod chlamidije da ima i masa polirfonuklera , ali je sve ostalo negativno, analize sekreta su mi pokazale III b grupa . posle biopsije sam pila dovicin tablete 2x1 deset dana , sad imam vaginalete povidon jod po 1 uvece . papa test jos nije stigao , sta reci . zanima me da li sa mozaikom me ceka neka od intervencija ,kondilomima ili sve se to leci lekovima . i koliko je dug oporavak , da li se to radi u bilo kojoj bolnici li samo BG.
malo mi je lakse ali jos uvek sa dozom rezerve cekam .
hvala devojke ipozzzzzzzzzzz

_________________
borba


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 15, 2009 10:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 13, 2006 7:12 pm
Postovi: 32
Kakva je procedura neposredno posle biopsije? Mene to tek ceka, kad saniram sekret, ali me zbunjuje sto su mi neke devojke koje su radile biopsiju rekle da su sutradan najnormalnije isle na posao, dok je meni moj doktor rekao da cu morati par dana da odmorim da ne bih prokrvarila. Doduse, te devojke koje su radile biopsiju su mi takodje rekle da im je 10ak dana izlazila neka braonkasta limfa, je l to normalno ili bas zbog toga treba da odmaram, da se to ne bi desilo? Nista mi nije jasno...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 56 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 65 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: