Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 60 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 30, 2006 5:07 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 3:42 pm
Postovi: 368
Lokacija: Bgd
Zakon je dao zeni pravo da bira hoce li ili nece roditi, to sto sam ja licno protiv abortusa, i sto se stitim od nezeljene trudnoce i jako mi je tesko bilo dok sam dve godine visila po lekarima, pokusavajuci da pronadjem razlog poremecaja ovulacije, i suza koje sam prolila svakog drugog ili treceg meseca kad dobijem, a pri tom iz susedne sobe izlaze one koje su odlucile da odstrane ono sto ja tako zarko zelim, ne daje mi pravo niti da ih osudjujem niti da im zameram. Nikada nikome necu savetovati da se odrekne svoje trudnoce, ali mislim da niko od nas nema predstavu sta se tom nekom drugom desava, a najmanje su krivi lekari koji su tu da nam pomognu, prema tome Blondy znam kako ti je, pratim i na roditelju sta ti se desava, i veruj mi da jako dobro znam kako ti je, a xantipa molim te prosiri vidike, jer zaista nemas nikakvu predstavu kako je nekome u njegovoj kozi.
Moja kuma je imala abortus jer joj je neko tamo napunio glavu da je pogresno da ga rodi sama, a kako je i sama rasla bez oca bilo joj je jasno o cemu prica, a onda su joj sumnje odagnali kad se lekaru u nekoj nasoj provinciji ucinilo da plod nije dobar, lomila se i dvoumila sta da uradi, kad je uradila abortus danima je bila povucena i pitala se da li je to trebala ili ne da uradi, imala je 23 godine, mislila da je zaljubljena, on je ostavio cim je zatrudnela, cak je tvrdio da dete nije njegovo, a najgore je sto je histopatologija pokazala da je beba bila u redu, sad je u braku sa divnim covekom, ima dvoje dece, i dan danas joj je nova godina najtuznije vreme godine, jesam li trebala da joj okrenem ledja.
Prema tome sudite sebi, a ne drugima, nije vase pravo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 30, 2006 5:44 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 1:47 am
Postovi: 385
Lokacija: Beograd
Ja stvarno neznam kome sam ja to sudila i koga osudjivala, stvarno sam zbunjena?
Niti sam krivila lekare niti one koje zele da izvrse abortus. U mojim postovima kao sto se moglo videti sam rekla da ostavimo lekare da rade njihov posao a da zene koje zele da prekinu trudnocu u vecini ostvare svoju nameru i da jedino resenje vidim u edukaciji naroda jer je cesta pojava kod nas da jako rano ulaze u sexualne odnose i cesto neznaju kakve sve posledice moze imati nezastican odnos i ako dodje do trudnoce kakve posledice mogu biti kod abortusa. Mislim da se jedino na ovaj nacin moze doci do smanjenja broja abortusa i venericnih oboljenja. Moja deviza je uvek bila: Bolje spreciti nego leciti!
Molim vas nestavljajte mi u usta nesto sto nisam rekla.

_________________
SlikaSlika
Slika
Making the decision to have a child is wonderous! It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body!
http://www.*/forum/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 30, 2006 6:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 3:42 pm
Postovi: 368
Lokacija: Bgd
Izvinjavam se ako sam te uvredila


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 30, 2006 6:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 3:42 pm
Postovi: 368
Lokacija: Bgd
Izvinjavam se ako sam te uvredila, nije mi bila namera, sad tek vidim sta sam napisala i veruj mi da nisam htela da tako zvuci, samo sam htela da naglasim da su zene koje pokusavaju da ostanu u drugom stanju sklonije osudi onih koje imaju kiretazu, sto je donekle i normalno i shvatljivo.
Izvinjavam se jos jednom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 30, 2006 6:33 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Avg 06, 2005 11:23 am
Postovi: 87
Imam par pitanja za Blonde:

Blonde je napisao:
Tesko je to u zemlji Srbiji promeniti jer ipak je ovde sex zabava za sirotinju sto i jeste vecina stanovnistva u ovoj zemlji. I da im doslovce kazete da ubijaju zivo bice (sto oni i znaju)mislim da im to nece puno znaciti. Oni su zeleli da se zabave a kasnije zele da odstrane produkt svoje zabave pa taman im nacrtali na stomaku bebu-uradice to!


Da li neka od ovih tvrdnji predstavlja zvanicni stav tvoje organizacije, ili su sve samo tvoje licno vidjenje?

Da li bi bila tako ljubazna da nam objasnis recenicu sa "crtanjem bebe na stomaku"? Da to nije neki novi metod "edukovanja"?

Blonde je napisao:
Ja stvarno neznam kome sam ja to sudila i koga osudjivala, stvarno sam zbunjena?


Da li je ovo osuda: "I da im doslovce kazete da ubijaju zivo bice (sto oni i znaju) mislim da im to nece puno znaciti." ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: i dete ima pravo na život!
PostPoslato: Pon Jan 30, 2006 6:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 24, 2005 9:31 am
Postovi: 43
Lokacija: Antička Grčka
tunks je napisao:
ja bih navela jos jedan razlog zbog kojeg mislim da zena mora ima apsolutno
pravo da odlucuje o prekidu trudnoce......a to je silovanje...

Ja sam se od ovoga ogradila. Rekla sam da u razmatranje uzimam samo najčešće slučajeve, kada žena prosto neće da rodi zdravo dete. Za silovanje ne znam, nisam kompetentna, i tu nikoga ne osuđujem, mada mislim da ni to dete nije krivo.
obgyn je napisao:
Vi biste nekome glave skidali zbog njihove nepaznje, neznanja, neplaniranja, nezrelosti

Ne morate da odgovorite, ali ja Vama hoću. Ne bih ja nikome skidala glave, ne bih nikoga ubijala, za razliku od tih "majki". Ja bih samo najradije sprečila sve ljude da ubijaju tu nesrećnu dečicu, koja nisu kriva ni za čiju neodgovornost, a do čijeg života je retko kome stalo, samo zato što se još nisu rodili. Niste odgovorili da li dete tek sa rođenjem dobija pravo na život. Kažete da ste u službi žena, a šta je sa decom?
obgyn je napisao:
iz vise razloga:
- ako se trudnoca desila sa partnerom sa kojim ne zeli da zivi zajedno ili radja djecu
- ako nema sredstava da podize dijete
- ako je nezrela i ne osjeca se sposobnom psiholoski da vodi racuna o nekom drugom
- ako ce izgubiti mogucnost da zavrsi skolu, postane samostalan covjek koji finansijski ne ovisi ni o kome

Kakav je to svet u kom za greške i nezrelost tih žena plaćaju njihova deca? Ko još biva ubijen zbog roditeljske nezrelosti? Ima li pravo majka da ubije rođeno dete, ako nema sredstava da ga izdržava? Naravno da nema, i niko ne smatra da bi tako trebalo! Zašto onda može to da uradi nerođenom? Na koji način medicina objašnjava tu neravnopravnost između rođene i nerođene dece? Ko ima pravo tom malom ljudskom biću da uskrati pravo na život?
obgyn je napisao:
uvijek kazem da je kiretaza, dilatacija, sa ili bez vakuum aspiracije najgori nacin kontracepcije

To i nije kontracepcija.
obgyn je napisao:
ako Vam se ikada desi da se razbijete u zivotu od sopstvene principe, javite nam, da znamo da ste ziv covjek.

Ja jesam živ čovek, zar mislite da ću to postati tek ako nekad poželim da ubijem svoje dete? Ja ne smatram da sam bezgrešna, i već sam rekla da ne mislim da je nemoguće da me neko nekada prevari. Možda Vas i obavestim o tome, ako Vam to toliko znači.
Živ sam čovek IAKO MISLIM DA SE SVAKO TREBA BORITI PROTIV SVOJIH MANA I GREŠAKA, REFLEKTOVATI O SAMOM SEBI I POKUŠATI USAVRŠITI SE I ISPRAVITI, mada to ovde izgleda nije poželjno, i mada me, izgleda, zbog toga doživljavate kao neki pokušaj robota.
Blonde je napisao:
Ja stvarno neznam kome sam ja to sudila i koga osudjivala, stvarno sam zbunjena?

Možda sam nešto preskočila, ali zar je to neko tvrdio? Koliko znam, ovde sam na tapetu samo ja zato što branim tu decu.
Veki30 je napisao:
a najmanje su krivi lekari koji su tu da nam pomognu

Ljudi moji, lekari su tu da pomognu nama, ali i toj deci! I oni su valjda neka ljudska bića, neki pacijenti!
Veki30 je napisao:
xantipa molim te prosiri vidike

Hoću, onda kada budem razumela one plaćene ubice koje ubijaju rođene ljude, tada ću razumeti i one koji ubijaju nerođene. Ja stvarno ne vidim razliku, i ne mislim da ja, na primer, imam veće pravo na život od bilo kog nerođenog deteta. Kad bih ja bila ubijena, još bi bio pokrenut neki postupak, a to dete... "Pa žena ima pravo da odlučuje o svom telu!"
Naravno da nije trebalo da okrenete leđa svojoj kumi, ona je očigledno dobar čovek, čim žali za tim detetom. Ja nisam rekla da treba pobiti ljude koji abortitaju, ni da su obavezno loši ljudi. Ja ne bih nikada okrenula leđa nekoj voljenoj osobi ako bi htela da abortira, mada bih dala sve od sebe da to ne učini, čak bih, ako treba, usvojila to dete, jer decu ljudi koje volim volim kao da su moja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 30, 2006 7:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 24, 2005 9:31 am
Postovi: 43
Lokacija: Antička Grčka
O, sorry, Blonde, ja tek sad vidim da je neko nešto i Vama pisao. Nisam bila videla sve poruke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 30, 2006 7:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 1:47 am
Postovi: 385
Lokacija: Beograd
veki30 nisam uvredjena vec sam bila zbunjena jer znam sta sam pisala!
Ljubicice, mislim da se nisam potpisivala kao NVO Kolevka samim tim iznosim licne stavove.
Ja sam oduvek bila ljubazna pa cu ti naravno obrazloziti svoje izlaganje.
Crtanje bebe na stomaku nije novi metod edukovanja vec sam gospodji xantipa htela da kazem da zene koje se odluce na abortus znaju sta rade i da drugacija formulacija reci prekid trudnoce na ubijanje necijeg zivota na cemu xantipa insistira nece pomoci u tome da one donesu drugaciju odluku i zadrze bebu. Nasa organizacija ne radi na ubedivanju zena da zadrze bebu vec je akcenat na edukaciji kako zastititi svoje reproduktivno zdravlje, kako spreciti da dodje do bilo kakvih komplikacija i do nezeljene trudnoce.
Samo sam htela njenim recnikom (jer na tome insistira) da joj objasnim da treba raditi na tome da ljude naucimo necemu i da drugacija formulacija cesto nepomaze vec da treba raditi na tome da do nezeljene trudnoce i nedodje. Neulazim u necije razloge zasto ne zeli da zadrzi bebu kad je sa trudnocom, plodom sve ok svako ima svoje razloge i u to neulazim (da li se slazem to je licno moja stvar) i kao sto sam gore napisala bolje spreciti nego leciti.
Da li je ovo osuda: "I da im doslovce kazete da ubijaju zivo bice (sto oni i znaju) mislim da im to nece puno znaciti." ? Ne, nije osuda vec konstatacija koja potice od toga da netreba menjti recnik vec poraditi na tome da do takve situacije nedodje.
Mislim da je diskusija potekla od formulacije termina: aspiracija sadrzaja materice i da je xantipa pitala zasto se to nezove drugacije kad svi znamo sta to znaci a ne od pitanja: Abortus za ili protiv?! Moj stav je da nije problem u formulaciji reci kad se to vec dogodi jer rekao ovako ili onako zna se sta je vec da treba raditi na tome da do toga nedodje. Lako je uperiti prst u nekoga ajmo da uradimo nesto da do toga nedodje to je ono sto pokusavam da kazem!
Pozdrav,
Blonde

_________________
SlikaSlika
Slika
Making the decision to have a child is wonderous! It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body!
http://www.*/forum/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 30, 2006 9:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 24, 2005 9:31 am
Postovi: 43
Lokacija: Antička Grčka
Blonde je napisao:
Mislim da je diskusija potekla od formulacije termina: aspiracija sadrzaja materice

Tačno, zapravo od formulacije termina "sadržaj materice", za koji se meni čini da obezvređuje život samog "sadržaja", tj. deteta. Blonde je bila sve vreme suzdržana, nikoga nije napala ni osudila. To sam radila samo ja (osuđujući lekare koji vrše abortuse, uprkos zakletvi koju su polagali, i majke koje neće da rode tu decu), i neki drugi (kad su osuđivali mene)...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 31, 2006 1:34 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 1:47 am
Postovi: 385
Lokacija: Beograd
Xantipa, totalno razumem sta hocete da kazete ali mislim da morate malo sire da gledate na neke stvari. Lekari rade svoj posao a nikako zato sto vole da ubijaju neciju decu. Verujem da nijedan normalan lekar ni covek neuziva u takvoj intervenciji. Oni rade svoj posao. Dali su zakletvu i to i rade jer ako neko zeli da prekine trudnocu tj. kako vi kazete da ubije svoje dete taj neko ce to i uraditi bez obzira kako. E pa da i njihov zivot ne bi bio u opasnosti onda lekari to urade jer ce otici kod nekog kasapina da im to uradi! koliko smo puta procitali u dnevnoj stampi da je neka maloletnica otisla kod nekoga da joj uradi abortus i u najboljem slucaju nikada vise nece moci da ima decu.
Mislim da ako hocete nesto da promnite na tom planu morate da se okrenete zakonodavstvu a ne da napadate lekare. Ako nestrucna lica budu radila abortuse mislim da ce ostati jako malo zena koje ce ikada vise u zivotu moci da dobiju dete. U vecini zemalja fetus nepostoji kao zivo bice a samim tim i neuziva nikakva prava. Tek pri prvom udisaju vazduha se smatra osobom i dobija sva prava. Ako zelite da menjate nesto u ovoj oblasti onda se mora izmeniti zakon koji uredjuje takve odnose.
Ovde je mozda jedini nacin da se smanji kolicina uradjenih abortusa ta da im se podigne cena ali i ne toliko da bi se zene opet okretale "domacoj radinosti" tj. nestrucnim licima.
Mislim da ste vi ovde na tapetu kao sto ste rekli zbog vase iskljucivosti a ne zbog toga sto branite nerodjenju decu.
Zivot je pun iznenadjenja i nikada neznate sta vas sutra ceka, nikada nebudite toliko sigurni jer ce te se jednog dana gadno razoarati. Sve je moguce u zivotu. Mnogo puta sam se preverila a mislila sam da nema sanse da se meni nesto dogodi, zivot je cudo, danas ste na vrhu a sutra na dnu i sve je to nomalno.
Mnogima su razlog finansije, neke zene su mnogo mlade, neudate... da li onda roditi dete za koje znate da niste u stanju da se starate o njemu? ostaviti ga u dom za nezbrinutu decu...? Sve su ovo razlozi i pitanja koje postavljaju sebi zene kojima se desi nezeljena trudnoca. Svi znamo da detinjstvo mnogo utice na razvoj licnosti. Kakvo li ce detinjstvo tog deteta biti i mentalni sklop kad je od malena emotivno osakaceno? U sta ce izrasti osoba koja je lisena porodice, normalnog detinjstva, skolovanja??? Ovo je mnogo siroka tema da bi se moglo gledati samo pravolinijski svaki potez ima svoju posledicu, niko nije jednak, svako reaguje shodno svom zivotnom iskustvu, koeficijentu inteligencije...nemozete od svih ocekivati isto razmisljanje.
Pozdrav,
Blonde

_________________
SlikaSlika
Slika
Making the decision to have a child is wonderous! It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body!
http://www.*/forum/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 31, 2006 9:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 24, 2005 9:31 am
Postovi: 43
Lokacija: Antička Grčka
Prvo, kada su se žene "kasapile" kod nestručnih lica, abortusa je bilo neuporedivo manje, i nisu to radile udate žene, onako, iz obesti, jer ih mrzi da podižu još jedno dete. Da je to zabranjeno, više bi se o tome razmišljalo, ne bi to tako često radile. Danas im je to suviše lagodno da bi se zapitale.
Postoji puno slučajeva da su devojke rodile preko volje, pa onda zavolele to dete, ili da su rodile suviše mlade, ili u nemaštini, pa dete odraslo normalno, zdravo i srećno. Znam jedan slučaj kad devojka nije htela da rodi, ali ju je doktorka slagala da je kasno za abortus. To dete je sada odrasla, normalna osoba, svi su srećni, i njena majka, i otac... Ta doktorka je učinila uslugu i majci, ne samo detetu, jer koliko majki posle žali za tim detetom, kao ona kuma od Veki30. Dakle, abortusi zapravo nikome ne idu u prilog.
Pa čak i da neko da dete u dom, mnogo je humanije nego da ga se otarasi. Koliko ima divnih ljudi koji ne mogu da imaju dece, pa pruže divan život nekom neželjenom detetu iz doma. Roditelji to dete jesu ostavili, ali su mu pružili mogućnost da živi. To dete može da postane novi Tesla, Andrić, Pikaso... Može da voli i bude voljeno, da stvara...
Glupo je da biće kome kuca srce nema pravo na život. Mislim da bi svakoj majci koja želi da izvrši abortus trebalo objasniti šta sve njeno dete već radi, približiti joj činjenicu da je živo.
Što se tiče doktora: Zar oni ne mogu da odbiju da izvrše abortus?
Mene i boli to zakonodavstvo o kom pričate, ali tu stvarno ne bih imala kome da se obratim. Ja nisam imala nameru bilo koga konkretnog da napadam kad sam započela diskusiju sa Vama. Ali onda su počeli da me optužuju da bih nekome „skidala glave“ i slično, ja, koja se samo zalažem za tu decu, i da moje poruke doživljavaju kao neko maltretiranje i iživljavanje. Zato sam prestala da koristim diplomatski rečnik, kog se Vi, Blonde, striktno držite (a verovatno ste i u pravu), pa sam počela umesto „prekid života“ stvarno da govorim „ubistvo“.
Dakle, ja ne bih nikome skidala glave, nikoga ne bih prezrela ni odbacila, nikome ne bih okrenula leđa. I ne mislim da su svi koji ubijaju svoju decu loši ljudi, verovatno samo neke stvari ne shvataju. To dokazuju griže savesti koje se ponekad javljaju kod nekih majki, ali i kod nekih doktora.
Ako ijedna majka ikada na osnovu nečega što sam ja rekla odluči da ne ubije svoje dete, isplatiće se što sam toliko o tome pisala, ma šta svi ljudi koji su se izjašnjavali na temu (osim Blonde) o meni mislili.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 31, 2006 10:26 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Avg 06, 2005 11:23 am
Postovi: 87
Blonde je napisao:
Tesko je to u zemlji Srbiji promeniti jer ipak je ovde sex zabava za sirotinju sto i jeste vecina stanovnistva u ovoj zemlji. I da im doslovce kazete da ubijaju zivo bice (sto oni i znaju)mislim da im to nece puno znaciti. Oni su zeleli da se zabave a kasnije zele da odstrane produkt svoje zabave pa taman im nacrtali na stomaku bebu-uradice to!


Blonde je napisao:
Ne, nije osuda vec konstatacija koja potice od toga da netreba menjti recnik vec poraditi na tome da do takve situacije nedodje.


Blonde je napisao:
iznosim licne stavove.


Navedeni citat ne sadrzi samo konstatacije, vec je pun negativnih kvalifikacija i osuda koje si vrlo olako uopstila na, kako si sama napisala, vecinu stanovnistva u nasoj zemlji. A vidi se i prezrivi odnos prema onima koji materijalno lose stoje.


****************

Blonde je napisao:
Mislim da bi pre trebalo eukovati narod da se zastiti od nezeljene trudnoce ili kako vi kazete nezeljene bebe a da lekarima ostavimo da se medjusobno izrazavaju kako hoce. Povodom toga mogu vam reci da sam osnovala nevladinu organizaciju koja ce se baviti i tom problematikom.


Blonde je napisao:
Nasa organizacija ne radi na ubedivanju zena da zadrze bebu vec je akcenat na edukaciji kako zastititi svoje reproduktivno zdravlje,



Kakve su tvoje profesionalne kvalifikacije za organizaciju i sprovodjenje tako ambicioznog obrazovnog plana, u kome je zastita reproduktivnog zdravlja samo jedna od tema, a ciljnu grupu kojoj je ta "edukacija" namenjena cini nekoliko miliona ljudi (tj. vecina stanovnika nase zemlje, kako si sama napisala)?

Jos da dodam, plan koji je zasnovan na tako arogantnim i nipodastavajucim stavovima, kakvi su izneti u citatu koji sam navela na pocetku ovog posta, prema onima kojima je ta "edukacija" namenjena, slabo ce imati sanse za uspeh.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 31, 2006 12:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 24, 2005 9:31 am
Postovi: 43
Lokacija: Antička Grčka
Ljubičice, meni se čini da ste se potpuno bez razloga navrzli na Blonde! Ona ni u jednom trenutku nije nikoga nipodaštavala, a ako se, uprkos krajnje pomirljivom i diplomatskom rečniku, da osetiti da je protiv abortusa, njeno je puno pravo da bude protiv toga.
Konstatacija da je kod nas većina siromašna, neobrazovana, i nemarna prema svom potomstvu ne znači da Blonde ima nešto protiv siromašnih. Pogotovo ne znači da to ima bilo kakve veze sa siromašnim ljudima u globalu, recimo onima koji brinu o svom potomstvu. Činjenica je da je naša zemlja rekorder po broju abortusa, da su Srbi pobili više srpske dece, nego što su to radili Turci, Albanci, Hrvati... u silnim ratovima protiv Srba.
Ja lično mislim da nije problem u edukaciji, već u nacionalnom stavu, negativnom odnosu Srba prema Srbima i nedostatku osećaja nacionalne pripadnosti, u nekoj opštoj samoživosti i bezobzirnosti našeg naroda, i ni sama ne verujem da edukacija od strane Blondine organizacije može da poboljša situaciju. Mislim da svi znaju kako se prave deca, da svi poznaju kontracepciju, i da ima prosto ljudi koji ne žele da je koriste, a svoju decu odstranjuju mirne savesti.
Ali Blonde bar želi nekako da pomogne i nešto da promeni. Da se prema svim tim ljudima zaista odnosi tako nipodaštavajući i arogantno, kako Vi tvrdite, sigurno ne bi želela da im pomogne.
Da li Vi imate neku ideju kako da im pomognete?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 31, 2006 3:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 4:09 pm
Postovi: 300
stvarno ne stajem ni na ciju stranu ali ne mogu da se ne zapitam kako bi se ove osobe koje su(kako se barem cini u ovim porukama)veliki protivnici abortus ponasale da njih iz bilo kog razloga zadesi nezeljena trudnoca,lako je polemisati kada se radi o tamo nekim zenama,devojkama i slucajevima ali kako bi se ponasale i sta bi radile i govorile da se to dogodi NJIMA LICNO!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 31, 2006 4:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 24, 2005 9:31 am
Postovi: 43
Lokacija: Antička Grčka
tunks je napisao:
ali kako bi se ponasale i sta bi radile i govorile da se to dogodi NJIMA LICNO!!!

Ovo pitanje zvuči kao da nikada nijedna žena nije rodila dete koje nije planirala, kao da ne postoji nijedna opcija osim abortusa!
Zar ti misliš da bih abortirala? Ja mislim da su deca najlepši i najdragoceniji dar od Boga, i ne mogu uopšte da zamislim da to dete ne bih želela da rodim. A sve i da ga ne želim, samim tim što sam svesna da je abortus ubistvo, naravno da to ne bih uradila. Nije bitno da li je dete planirano. Kad žena zatrudni, ono već postoji, i nije krivo za to, nije to tražilo. Dete je svetinja, i rođeno i nerođeno.
Nikada ne bih ni jedno ni drugo ubila. Ne moram da budem u takvoj situaciji da bih to znala, kao što verovatno i ti znaš da nikada ne bi ubila rođeno dete, ili brata, sestru, roditelja, prijatelja, neprijatelja... Ako znaš da nikada ne bi ubila, veruj mi da ja znam da to nikad ne bih učinila svom nerođenom detetu, bar ne ako smo oboje živi i zdravi.
Da se to MENI LIČNO desi, rodila bih ga i posvetila bih mu svoj život, da sam pritom siromašna, sebi bih od usta odvajala da ono ima dovoljno. Prirodno je da se majke, i ljudske i životinjske, žrtvuju za svoju decu. Abortus je protivprirodan.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 60 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 77 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: