Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 45 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 25, 2007 12:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 24, 2007 9:48 pm
Postovi: 8
Ja sam sa nekih 16-17 godina nabacio ovu bakteriju i hvala Bogu izlecio. Evo posle nekih 6-7 god sve je ok :)
Mislim da sam koristio amoksicilin,orvagil i controloc
Samo napred ;)[/b]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: može li aloa vera pomoći...
PostPoslato: Čet Sep 27, 2007 10:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 20, 2007 1:35 pm
Postovi: 18
Lokacija: Beograd
Negde sam pročitala da jedna kašika aloa vera gela pomaže pri iscelenju čira uz napomenu da nije za trudnice...
Dr. Ivice,da li je to tačno...
Hvala unapred.

_________________
Svako zivi onako kako mu odgovara


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 28, 2007 1:19 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
O Aloe vera preparatima, kao i o svim ostalim preparatima koji nisu regostrovani kaol ekovi, vec samo kao pomocna lekovita sredstva, ne bih da dajem misljenje bez naknadnih detaljnih klinickih studija i potvrde efikasnosti vece od placebo efekta. Moje reference su FDA i Drugs.com, sve ostalo je spekulativno i podlozno licnim interpretacijama.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 16, 2007 7:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 16, 2007 4:55 pm
Postovi: 7
Lokacija: beograd
Pozdrav svima!!!

Ja osecam neki nelagodan bol u grudnoj kosti,koji sheta!ISto tako cini mi se da cujem srce ponekad da lupa,a osecam i nelagodnost ispod rebarnog dela sa leve strane,kao nekakav balon,loptu!
Uz sve to,jako sam uplasen i nervozan!
Moze li ova bakterija biti uzrok?

mada,ja nemam ,jos uvek na srecu,ta gusenja?

hvala na odgovorima unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 02, 2007 7:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 02, 2007 6:47 am
Postovi: 10
Lokacija: beograd
Evo moje iskustvo

bolovi su poceli pocetkom 2004
Bakteriju sam lecila Pocetkom 2005 pila.(sa 17 godina)
Klacid, sinacilin i omeprom- klasicna terapija za koje si mnogi doktori rekli da a postoje mnogo bolji kvalitetniji lekovi.??? Da li neko zna koji??

Zavrsila sam terapiju i sve je bilo ok. Ponovila sam test posle godinu i po i bio je negativan.

Bakterija mi se ponovo pojavila posle dve i po godine, uz jake bolove, i ponovo sam je na svoju ruku lecila istom terapijom, uspesno organizam odreagovao, ali medjutim s vremena na vreme imam bolove iako je bakterija izolovana,
da li postoji trajno resenja???????????ili ce svaki umor i stres biti pracen jakim zeludacnim bolom???????? :o
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 16, 2007 5:00 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jun 20, 2006 3:39 am
Postovi: 56
Evo i mene na "mojoj" temi!
Svaka od tih kombinacija lekova koje prepisuju gastroenterolozi je verovatno podjednako dobra! Ono na šta često zaboravimo je uzročnik dobijanja bakterije a to je način života i režim ishrane!
Ja već drugi put ispijam "krug" uz iste (ne)rezultate, očekujući od lekova čudo dok sam i dalje nedisciplinovana što se tiče ishrane, cigareta i noćnih sedeljki za komjuterom.
Da li je neko čuo da je narodni lek za helikobakter- repić od živog puža!?
Izgleda blesavo, ali je nekima pomoglo!
Pozdrav dr Ivici


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 16, 2007 12:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 17, 2006 1:08 am
Postovi: 128
Evo mene opet.Posle izvesnog "zatišja" ,ponovo sam se testirao (krv)na HP ,ponovo su IgG=6.00 (ref do 1) i IgA>100 (ref do 30).Sada mi je prepisana ova trostruka Th:

Controloc 40 mg 2x1
Amracin 500mg na 6h
Orvagil 250mg 3x2
Bicit HP 300mg 4x1

terapiju uzimati 10 dana uz Probiotic kapsule 1x1.Posle mesec dana od Th. proveriti HP izdisajnim testom.

Život teče dalje :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 02, 2007 10:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 11, 2006 8:03 am
Postovi: 5
evo i mene sa HB.Danas sam pocela sa therapijom i vec se osecam lose.Vidim da ovde niko nije spomenuo sta se desava sa ljudima koji su alergicni na penicilin pa ne smeju amoksicilin eto ja sam ta pa sam dobila sledecu terapiju
controloc 40mg 2x1
orvagil 3x1
fromilid 2x1
tako 7 dana a controloc do 1 meseca
jel to ok terapija sta kazete???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 02, 2007 12:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 17, 2006 1:08 am
Postovi: 128
Da ,Th je OK.
Fromilid ti je ustvari Klatrocin-klaritromicin (pise ti spod naslova) jedino je u pitanju drugi proizvodjac.U propratnoj ceduljici od Controloca imas neke od "kombinacija" antibiotika sa Controlocom za lecenje HP.Ako si alergicna na penicilin trebalo je na to skrenuti paznju lekaru.Sto se tice lecenja HP nije preporucljivo dva puta uzastopno leciti HP istom kombinacijom antibiotika (ako je ne izlecis prvi put).Ako se HP leci nekoliko puta (kao ja) nije lose primeniti trostruku th+neki inhibitor gastricne sekrecije,H2blokator,.....(predhodni tekst)DELUJE :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 03, 2007 2:02 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 20, 2007 1:10 am
Postovi: 90
Lokacija: beograd
laradi je napisao:
Dragi naš provincijski mediokritetu!
Šta bi mi bez vas?! Zapravo ZNAM! Ako ništa drugo, uštedela bih sto evrića i utrošila ih mnogo pametnije,a zbog toga bi vi bili kažnjeni ukorom pred isključenje od strane eminetnih beogradskih visoko obrazovanih "obaveštenih" stručnjaka!! :D Ovako, platih silne pare, pregledali me doktor i sestra zajedno stari više nego medicina, jedino što moram biti zahvalna na izboru terapije koja minimalno oštećuje jetru, mada ću biti krajnje neskromna ako kažem da mi se čini da su i tu malo pobrkani lončići!
Naime, u indikacijama ( deklaraciji) Nexiuma stoji da dnevna doza ne bi trebala biti veća od 20mg ukoliko je oštećena jetra!? No, neću biti sitničar!
Doktore za vas jedno pitanjce što se tiče xalola. Pre par meseci sam započela terapiju jednom četvrtinom "rivotrila" dva puta dnevno, kasnije sam prestala, jer mi je pomagao samo u početku,a dr Peruničić mi je rekao da je taj lek u kombinaciji sa "sportom" kojim se bavim- katastrofa na pomolu!?
Nadam se da uviđate da nisam baš neobaveštena, da o nekim stvarima znam po nešto,a o nekima porpilično, no sa lekovima tog tipa nemam veze, ali zato imam sa psihoterapijom, za koju znam kakva bi mi odgovarala i bez para, tako da ostaje hemijski deo terapije: xalol i šta još po vašoj preporuci ( sa doziranjem naravno)
A što se tiče jednjaka, ne razumem dijagnozu i da li postoji mogućnost da problem stvara sadržaj koji se sliva iz nosa ( iako sluzokoža nosa pokupi najveći deo) ili je u pitanju nešto drugo?
I za moje dete najvažnije pitanje: Da li mi preporučujete more, uzevši u obzir kompletan problem ( živci, klimaks, želudac, hepatitis, bakterija i adikcija!?
Hvala najvećem amateru među ekselencijama i budućem ( nema te titule koju zaslužujete)




Morala sam da pregledam ovaj post i skrenem paznju na ovaj medikament RIVOTRIL. Nisam lekar ali moji prijatelji lekari i ostali kod kojih sam odlazila su bili zgranuti sto su mi dali nakon porodjaja terapiju rivotrila,sulpirida, za stomacnu nervozu.Sem sto sam upala u neku dubiozu sulpirid ili eglonil mi je podiga vrednosti hipofize na 7000, elem za rivotril znam dvoje ljudi plus ja koji su imali iste simptome kao i ja: depresija, gubitak apetita,anksioznost, povecani strahovi... Po nekom mom izvoru o leku , ovaj lek se moze koristiti u vrlo kratkom roku, i to je vec prevazidjen lek i lekari ga slabo i prepisuju, kako se secam u tom mom ludilu mislim da mi je receno da je to lek koji koriste ljudi koji su oboleli od epilepsije.Meni kada je radjen EEG nalaz + ct (skener glave) zabelezene su jace epi aktivnosti koje su bile uzrokovane ovim medikamentom.A za odvikavanje od Rivotrila spada u grupu najgorih za podnosenje, uz pomoc xanaxa i lorazepama sam uspela da se iscupam iz apstinencione krize vezane za rivotril smrsala sam 10 kila i ustvari terapija koju sam dobila me sa 48 kila spustila na 36 kg, da da uzas znam a zamislite jos sam visoka 173. Zato se gnusam ovog leka i molim vas oprez i posavetujte se sa jos nekim lekarom vezanim za ovaj lek.

_________________
tu sam da vam savet dam


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 03, 2007 2:10 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 20, 2007 1:10 am
Postovi: 90
Lokacija: beograd
Raspirajte se kod svog gastroenerologa za lek motilijum, ja sam ga koristila novi je po pitanju terapije za saniranje ovog problema ,lek je sto kazu na crnoj listi, moze se nabaviti malo teze kosta svega 350,00 din poreklom iz madjarske i odlican medikament, meni je ta terapija jedino i pomogla pozdrav :wink:

_________________
tu sam da vam savet dam


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ah taj HELIKOBAKTER-(molim Dr Ivicu ili nekog za misljenje)
PostPoslato: Sre Okt 20, 2010 6:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 20, 2010 6:15 pm
Postovi: 2
Pozdrav,

Mucim se sa prokletom bakterijom vec 5 meseci! Zavrsavam prvu terapiju sutra (1 nedelje antibiotici, 4 nedelje controloc), ali me i dalje boli, tako da mi se cini da nije uspelo:(
Tegobe ublazava caj od bokvice, narocito od sveze biljke.
Video sam i ovo: http://en.wikipedia.org/wiki/Broccoli_sprouts
-izdanci brokolija smanjuju broj bakterija. U inostranstvu postoje i tablete od toga, ali ne znam kako je kod nas?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ah taj HELIKOBAKTER-(molim Dr Ivicu ili nekog za misljenje)
PostPoslato: Pon Jul 09, 2012 5:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 31, 2012 11:34 pm
Postovi: 3
5 grama vitamina C je uspesno izlecilo helikobakter u 30% pacijenata na klinickom testiranju,klice brokolija imaju sulfosafarena koji ubija rak i ubija heliko pilori i jedini se sa slobodnim radikalima i toksinima u telu,ni brokoli matori nije los al 20 puta slabiji,luk beli ubija helikobakter, heliko bakter izaziva rak tako sto luci strasno mnogo slobodnih radikala,djumbir moze da u potpunosti izleci helikopilori i jeftin je i lako nabavljiv prasak za zacin jelima ,brokoli klice je skoro nemoguce nabaviti,mozda ako nadjete ORGANSKA semena pa ih stavite u vodu,mnoge biljke kao sto su pelin,anis,neven...pomazu problemima u zelucu i barem stagniraju razvoj helikobaktera(ima cajeva u zdravoj hrani),moj savet vam je uz ovo da prestanete sa slatkisima i masnim mesima koje stvaraju prejaku kiselinu u kojoj heliko cveta,helikobater moze da stvroi hipoglikemiju zbog koje ne smete da jedete proste secere.ima dosta korisnih biljaka na netu za koje ni ja ne znam a koje se mogu nabaviti i u prodavnicam zdrave hrane.Hipokrat:Nek ti hrana bude lek. sve vrste klica su korisne za zivot jer su u njima kencentrovani enzimi neverovatnog dejstva, zamislite kad bi ste sve ovo kombinovali sta bi ste mu uradili :D mozda vam ni ne trebaju antibiotici ,probajte sa ovim pa ako nastavi da muci kiselina i bol obratite se lekaru.Na internetu cete naci dosta kontraverznih podataka,s jedne strane o cudotvornim biljkama koje zivot menjaju a s druge strane o efikasnosti petostruke terapije antibioticima bez spomena na prirodu i ishranu.ljudi zdrav razum u glavune govorim da antibiotici ne pomazu,pomazu i te kako ali cesto se heliko i vrati, heliko postaje sve vise rezistentan na sve antibiotike na neke 10 puta vise nego pre samo 10 godina(sa 2% na 20% procenata klaritomicin)!!! neko tu laze i muti sto se tice nacina lecenja jer su podaci kontraverzni jedni drugima i to ne govorim samo za heliko vec za sve-sta mislite ko?procitajte malo o nus pojavama antibiotika ,pa i bizmuta i ppi lekova i H2 inhibitora.kazu vitamin C ne preko 1 gram dnevno zbog bubrega a ja nasao da lik izlecio rak sa 100 grama vitamina c dnevno u venu!!!kazu nemojte preterivati sa vitaminima,kokos(jeftin cudotvoran) ima zasicene masne kiseline kao i meso pa pazite,a studija pokazala da se los holesterol ne povecava od kokosovog ulja,kazu kakao(jeftin cudo od biljke) ima otrovni teobromin,a teobromin je kofein koji ne deluje na mozak vec samo na telo(diuretik uglavnom),ne ne ne uzimajte nas diuretik a ovo je lista nus pojava.imaju pare,oni kontrolisu najuvazavajuca testiranja i jedini nacin da se oduprete i shvatite kljucnu a tako prostu istinu da smo ono sto jedemo, je da se sami uputite u probanje biljaka koje ne skode i da citate po internetu dan noc dok ne provalite ko je u pravu.Kucajte makrobiotika,organska hrana,plastika kancerogena,pesticidi kancerogeni,antioksidansi,adaptogeni,peruanska maka,beli luk,djumbir,ehinacea,klice psenice,jecma,brokolija,alfe alfe,zoba,propolis,pcelinji polen,med,maticni mlec,plavozelene alge,nori alge,goji,kurkuma,kombu,dulse,,kelp,wakame,durian,nettle,chlorella golden seal,goji,kokosovo ulje,acai,kakao,cashews,spirulina, princip hemoterapije,radioterapija raka na guglu. i jos jedna stvar al ovo mi verujte na rec:wikipedija laze jer svi idemo na wikipediju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ah taj HELIKOBAKTER-(molim Dr Ivicu ili nekog za misljenje)
PostPoslato: Uto Feb 10, 2015 4:55 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Apr 27, 2011 4:34 pm
Postovi: 67
Meni je moj gastroenterolog napisao ovako:
Klaritromicin 500 mg 2x1
Amoksicilin 500 mg 2x2 (10 dana)
Pantroprazol 40 mg 2x1

Moja doktorica mi reče da se klaritromicin pije 7 dana i tako mi jei dala recept,ako sam je dobro razumio,znači prema ovom nalazu taj lijek 7 dana a amoksicilin 10 dana?Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ah taj HELIKOBAKTER-(molim Dr Ivicu ili nekog za misljenje)
PostPoslato: Pon Mar 30, 2015 5:13 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Apr 27, 2011 4:34 pm
Postovi: 67
Kojim testom ste kontrolisali da li ste i dalje zaraženi s ovom gadnom bakterijom dal izdisajni test ili se moze kontrolisati testom iz krvi na antitijela?Negde sam pročitao da taj upravo test nije pouzdan te da daje lažno pozitivne rezultate zbog antitijela.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 45 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: