Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: prirodni sokovi
PostPoslato: Sre Dec 24, 2008 7:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 22, 2008 1:24 pm
Postovi: 5
Prirodni sokovi od voca i povrca NEMOGU da skode, samo je vazno znati sta sa cime mesati i u kojoj kolicini. Ono sto lekari predlazu za ciscenje organizma od raznih toksina je sok od 1 kg cvekle, 500gr sargarepe, 300gr celera, 200gr rotkve(crna ili bela svejedno) i 100gr krompira. Ovako dobijen sok treba popiti u roku od 3 dana , a zatim kuru ponoviti jos 2 puta. Svaki organizam (citaj- organi) bice procisceni i bolje cete se osecati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 25, 2008 2:25 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 25, 2008 10:00 pm
Postovi: 309
Mogu da skode kada imas Kronovu bolest.
Dea, bas mi je to razocarenje. Znaci da i ne istrazujem vise i da se zaustavim na jabuci. Do sada mi je samo ona i bila ok.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 25, 2008 5:08 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Pozdrav svima!
Dunjac mogu da skode samo tako jer sam ja jedna osoba koja vec godinama ima problema sa kisleinom.Mislim da sam sada dobila cir,videcemo u januaru.
Posle naranzde koju jako obozavam dobijem uzasnu kiselinu pracenu bolovima,mango sam isprobala i proklela dan jer sam preplakala od bolova citavu noc....BOLOVI,banana.....kao da sam pojela kamen,kiseli kupus,ma mnogo toga.
Nego,ja cu vama dati savet jer i ja cu otici to kupiti.
Mom pokojnom ocu je pukao cir prije skoro 12 godina i jako je iskrvario putem stolice,da nije znao(crna stolica).Dobio je 7 boca krvi i bio je u sok sobi iznad mene,dok sam ja bila na porodu sa mojom cerkom.
Kada je izasao iz bolnice rekao mu je pokojni komsija sta da radi:
nabavili su zob(sto konji jedu)majka je ocistila i oprala i kuvala mu caj od toga.Oni bi sipali u flasu i u frizider.Tata ga je pio hladnog MESTO VODE kada god je bio zedan.Doktor mu je prepisao lekove koje NIJE PIO.
Posle mesec dana otisao je na gastroskopiju i rekao mu je da je ostao samo oziljak od cira i da ga vise nema.Rekao mu je da su mu pomogli lekovi.E tek tada je otac rekao,ne nije NIJE ISTINA ja lekove nisam tako koristio sam samo caj od zobi.
Nije u njega stavljao secera!
Eto drustvo pa ko hoce neka proba,ja moram jer nema mi druge.
Srecno i da nazdravimo za nase izlecenje uz ovaj prirodni "caj"!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 25, 2008 11:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 25, 2008 10:00 pm
Postovi: 309
Hvala ontario!
Nego ja sam streber pa imam pitanje :) . Jel se to samo prokuva zob i jel imaju neke mere koliko toga, a koliko vode?
Pozz!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 26, 2008 4:19 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Ejmi,nemoj da hvalis ja se nadam da ce ti pomoci i da ce nas izleciti.Sutra cu pitati majku,zvacu je pa cu ti javiti.Ja koliko se secam ne idu nikakve mere ali svejedno cu je pitati ako se seca.Javicu se.......
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 26, 2008 11:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 25, 2008 10:00 pm
Postovi: 309
Hvala! To je ovas, jel tako? Meni prija kasa od ovsenih pahuljica, ali samo kada nadjem nezne, bez ostrih ljuspica. Bilo je nekad da se kupe bas za kasu, ali ih ovde vise nema. Zato se nadam da ce mi prijati i ova "vodica"
Podsetila si me sa ovim (vidim da ti je mama bolesna), da je moja rodjaka izvukla svoju cerku sto se tice hrane posle operacije tumora mozga pomocu psence koja preko noci odlezi. Valjda je posle kuvala, ne znam. To dok je ova bila na terapijama i nista nije mogla da jede. Isto nisu smele doktorima da kazu sta je uzimala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 27, 2008 12:07 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 25, 2008 10:00 pm
Postovi: 309
Izvini molim te, ontario, osoba koja ima bolesnu mamu je oktavio, pa sam mislila da si ti!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 27, 2008 4:57 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Meni licno ne smeta ni sok od pomorandze i jagode (odvojeno). Trebalo mi je par dana da se na sok naviknem (i obavezno razblazim sa vodom), tako da Ejmi nemoj da odustanes, samo oprezno isprobavaj. Dakle ko sto rekoh bitno je da je sok od jedne a ne vise namirnica, a preporucena nam je jabuka, ostalo svako mora da nadje sta mu odgovara.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sok od cedjenog krompira
PostPoslato: Pet Okt 23, 2009 12:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 23, 2009 12:05 pm
Postovi: 20
Pozdrav svima.Bolujem od hronicnog pangastritisa atroficnog.Problemi su mi kada jedem bilo koju kolicinu hrane,zeludac je vari satima i stvara mi bol kao da sam pojeo tonu hrane.Pio sam gomilu raznih lekova koje su mi prepisivali ali NISTA.Poceo sam da pijem 20 dana sok od kupusa,ujutro naste po 2dl.Pomalo mi je pomogao.Nista spektakularno.Citam ove postove za sok od krompira pa cu sada i sa njim da krenerm.Javicu kako napreduje,a nadam se da hoce?! Ima li neko neki predlog jos za ovaj oblik mog gastritisa?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sok od cedjenog krompira
PostPoslato: Sre Nov 18, 2009 12:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 23, 2009 12:05 pm
Postovi: 20
15 dana sam pio ujutro po jednu casu soka od krompira samlevenog u masini za mlevenje mesa a potom ocedjenog.kada god sam popio casu soka,toga dana nisam imao nikakvih tegoba sa zeludcem.probao sam da izostavim jedan dan i toga dana uvece su mi se pojavile tegobe.dakle,zaista deluje.i dalje ga pijem i nista mi ne smeta.ukus je jako los pa prilikom gutanja dobro je da se zadrzi dah.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 40 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: