Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Problemi sa stomakom
PostPoslato: Sre Okt 01, 2014 10:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 01, 2014 10:12 pm
Postovi: 4
Pozdrav svima!

Pratim ovaj forum neko vreme ali sam odlucio da se registrujem zbog problema koje imam sa stomakom i digestivnim traktom uopste.

Radi se o levoj strani stomaka, nikad apsolutno nikakvih problema nisam imao sa desnom stranom ili se ne secam.
Od kad znam za sebe tj. od kad sam poceo da se gojim u pubertetu, leva strana stomaka odmah ispod rebra mi je malo vise izbacena u odnosu na desnu, da i to napomenem.
Imam 26 godina i oko 96kg.

Tegobe koje imam su kasasta, neformirana, "masna" stolica. Gasovi. Jutarnja mucnina po nekad...
U zadnje vreme posebno se jako lose osecam. Nakon jela imam problem jer mi leva strana stomaka krci, bas ispod rebra odmah. Po nekad i boli, imam gasove koji su jako neprijatnog mirisa, podrigivanje i kao sto sam napisao kasaste, "teske i masne" stolice cesto sa nedovoljno svarenom hranom takodje jako neprijatnog mirisa.
Cesto se desi da i tokom jela kao da mi se nesto "prospe" na levoj strani ili samo prodje kroz zeludac/crevo i moram odah u WC a stolica je skroz tecna.

Inace primetio sam da po nekad izbacim samo neku pa ja bih to nazvao sluz ili tecnost ili nakon nuzde po malo. Kao zelatinasta masa zuckaste boje i jakog mirisa.

Jos jedna stvar za koju sumnjam da je povezana sa mojim stanjem to je kiseo osecaj u ustima, koji moze da mi se pojavi u biolo koje doba dana ili nakon sto pojedem ili popijem nesto. Jedino sto mi pomaze je orbit u ovom slucaju.

I jos jedna stvar to su afte, koje sam imao samo par puta u zivotu ranije ali u zadnja dva-tri meseca meni su se pojavile tri afte, taman jedna zaraste i pojavi se druga na drugom mestu. Trenutno nemam aftu ali zila ispod jezika mi je crvena i pecka me leva strana iste kad je pipnem.

Pijem samo i jedino obicni probiotik koji sam uzeo pre 10-ak dana, bilo mi je malo bolje ali se tegobe opet vrate. Ranije nisam nista pio.
I inace je tako svaki put, imam tegobe pa sam onda bolje 3-4 dana pa opet sve po starom.

Da napomenem da se ne hranim zdravo, jedem dosta slatko ne dosta nego previse, dosta testa i manje-vise masnu hranu. Ne krecem se puno, a spavam oko 6-7 sati dnevno.


Ja se izvinjavam ako je ovo nekome bilo neprijatno za citanje ali sta da radim, meni treba neki savet, misljenje i sl. Ovo mi stvara jako veliku nervozu i konstantno razmisljam o tome. Odvlaci mi paznju. Hvala svima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi sa stomakom
PostPoslato: Ned Okt 05, 2014 8:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 01, 2014 10:12 pm
Postovi: 4
Niko? :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi sa stomakom
PostPoslato: Pon Okt 06, 2014 7:41 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 27, 2005 10:52 pm
Postovi: 324
Raider je napisao:
Da napomenem da se ne hranim zdravo, jedem dosta slatko ne dosta nego previse, dosta testa i manje-vise masnu hranu. Ne krecem se puno, a spavam oko 6-7 sati dnevno.

Ne znam kakvu pomoć očekuješ preko foruma :-?

Imaš dosta problema za svoje godine. Ako nemaš vremena, novca, volje, želje da pronađeš dobrog holističkog terapeuta koji će te pregledati i otkriti uzrok tvojih problema onda uradi nešto sam. Volja i želja su presudni za to. Sam možeš mnogo toga da uradiš vezano za ovaj citirani deo. Ne postoji čarobna pilula koja će ti pomoći na duži rok, ako ne promeniš ishranu i način života.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi sa stomakom
PostPoslato: Pon Okt 06, 2014 10:42 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Da napomenem da se ne hranim zdravo, jedem dosta slatko ne dosta nego previse, dosta testa i manje-vise masnu hranu. Ne krecem se puno, a spavam oko 6-7 sati dnevno.

NE TREBA TEBI DRUGI SAVET VEC MALO VISE VOLJE DA NESTO URADIS ZA SEBE-SVE SI SAGLEDAO SAM I SAMO SAM MORAS DA SE POTRUDIS I BICE SVE OK.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi sa stomakom
PostPoslato: Uto Okt 07, 2014 1:14 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Jel se nikad nisi do sada ispitivao?
Može biti svašta, i nešto banalno, a i nešto autoimuno koje zahteva držanje pod kontrolom.

Kaži da li si se nekad ipitivao i šta pa da vidimo za dalje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problemi sa stomakom
PostPoslato: Uto Okt 07, 2014 11:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 01, 2014 10:12 pm
Postovi: 4
Ne znam sta podrazumevas pod ispitivao? Konkretno sto se stomaka tice ne.
Vadio sam krv ali ima mozda 2 godine sve je bilo ok i to je to.

Inace imam problem i sa glavom po nekad obicno jednom u nedelju dana, boli me leva strana a po nekad i levo oko. Ne znam kako bih opisao taj bol, posebno je izrazen kod naglih pokreta ili kad protresem glavu.

Danas evo citav dan skoro samo kao da mi krklja ispod rebra na levoj strani i odmah nakon toga gasovi. Kao da se automatski stvara vazduh i tera me da podrigujem imam gasove.

Mene bukvalno sve sto boli boli samo na levoj strani.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 101 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: