Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 82 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 30, 2009 4:18 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 02, 2009 8:25 pm
Postovi: 78
IBS - iritabilni kolon, nervozan stomak. Stvara puno gasova, lose varenje, povremeni bol u stomaku, losim varenjem dolazi i kiselina, jer lenja creva "ne preuzimaju" hranu, pa zbog toga varenje postaje sporo i stvara se kiselina, gasovi podizu zeludac... uprosceno, nemas nikakvih tegoba, osim sto lose varis, a to je zbog poremecen crevne flore. Zato sam i dao stolicu na analizu, jer moze recimo da nadvlada kandida, koja obozava slatkise i testa, pa procveta i dodje do poremecaja u varenju. Mislim da je problem sto lekari iskljuce najgore (sa mnom je bas taj slucaj), a zatim moras sam dase snalazis i citas i pronalazis moguce odgovore na tvoje probleme. Za IBS je karkateristicno i da imas ne retku stolicu - proliv, vec brabonjastu, takodje vise stolica dnevno koje nisu (kod mene je taj slucaj) proliv, nema krvi i sluzi u stolici... Za hiatus herniu, mislim da najbolje mozese sam da je dijagnostifikujes, to je veoma subjektivan osecaj, nadji opis na netu i sto bi se reklo, ako je imas i to prepoznas, ne treba ti lekar. Bitno je smanjiti gasove, jer su oni jedan od faktora koji cesto podizu zeludac. Gasovi se smanjuju ishranom i probiotskim preparatima, to treba sam da provalis sta ti odgovara. Meni recimo jogurt nikako ne odgovara (probiotski), odgovraju mi probiotik i flobion. I vezbe, plivanje i setnja takodje dosta pomazu. Pokusj, zaista vredi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 30, 2009 4:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 24, 2007 2:02 pm
Postovi: 42
Lokacija: Beograd
Pedja,

Kao da pricas o meni. Ja svaki ali svaki dan prelazim brzim hodom 10-15 km , jedno sto nemam prilike da plivam. Cekam odlazak na more. Subotom i nedeljom ako vidis neku zensku kako trci dva kruga oko jezera to sam ja. Zbog IBS sam kompletno izbacila suhomesnate proizvode, gazirano , masno, przeno i sl. Flobion mi apsolutno nepomaze, samo rudakol kad dodje do ozbiljnih bolova. Iako sam pod Nexiumom i meni se upali zeludac i boli me zbog kiseline. Dok sedim puna sam gasova tek kad krenem da se krecem bolje mi je. Nisam htela da uzmem antidepresive koje doktori prepisuju kod ovih tegoba vec sam nabacila patike na noge i cim me uhvati kriza ja napolje u setnju.

Inace i ja imam upalu sinusa, ali imam sjajnog doktora. Dao mi je recepturu za kombinovane kapi tako da pet dana stavljam kapi u sinuse, koristim rastvor pantenola i fizioloskog rastvora i veoma brzo sam ko nova. Nista nepijem od antibiotika.
Moj predlog je da uradis Gastroskopiju ako mozes da izdrzis gde ce ti uzeti uzorak i videti da li imas pilori bakteriju koja pravi gasove u zeludcu. Ili da uzmes sam terapiju ali za to pitaj doktora ivicu ipak je on strucniji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 30, 2009 4:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 02, 2009 8:25 pm
Postovi: 78
Molim te da opises vezbe disanja za dijafragmu, ja recimo radim zgvrcke i lagano spustanje nogu - podignem ih 90 stepeni od podloge, a zatim ih jako sporo sputam na zemlju. Tako 7 puta po 3-4 serije vezbi na dan. I izbegavam usku odecu i zgvrcen polozaj.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 30, 2009 4:30 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 02, 2009 8:25 pm
Postovi: 78
Blackfritz

Molim te za recept za sinuse, posto imam hronicni pan sinusitis (od proklete klime koja me je tukla u lice na poslu prosle godine). Zbog lekova protiv nje sam ovde gde sam, a ona mi se opet vraca polako.

Radio sam gastroskopiju, nemam helico, javljam kada saznam nalaz stolice. Kiselinu po mom subjektivnom osecaju imam zbog sporog varenja. Imam i vrucine i jake malaksalosti, p adoktor sumnja na neku bakteriju iz debelog creva, posto tamo ponekad osecam peckanje posle obroka i goooomilu gasova. Ali tu su vezbe, setnja i najvaznije plivanje, koje uspesno smanjuju tegobe, ponekad ih uopste ni ne osecam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 30, 2009 4:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 24, 2007 2:02 pm
Postovi: 42
Lokacija: Beograd
Pedja,
To su kombinovane kapi koje imas gotove u apoteci 1.Maj kod Londona ali bi najbolje bilo da odes kod doktora da proveri koji je uzrok i da ti da precizno terapiju. Mogu da ti preporucim od srca doktora Dusana Bjelica na VMA on sredom radi i moras da zakazes pregled.
U medjuvremenu ako ovi u 1.maju nedaju kapi ali bi trebali da ti daju uzmi onaj sterimar sa CU i prskaj non stop. Bice ti bolje.
Vezbe za dijafragmu neznam osim onih koje sam radila dok sam vezbala balet. Vodi racuna kod podizanja nogu i opterecivanja donjih misica mozes da dovedes do izletanja hernije. Obicno se to radi kad pokusaju da ti isteraju herniju da bi je slikali kontrastom tj barijumom.
Probaj ovu baletsku tehniku uvlaci stomak i stezi misice zadnjice i stomaka kao da si od kamena pa polako popusti i tako stalno. Zatim podvlaci karlicu pod sebe kao da hoces bradom da dodirnes stomak pa se onda izvuci kao da hoces potiljnkom da dodirnes ledja. pri tom sve vreme vodi racuna na disanje. kad podvlacis karlicu izdah kad se izvlacis u luk uzdah i drzi stegnute misice zadnjice i uvucen stomak i stegnut.
Valjda ce pomoci. Ako i ti nesto znas salji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Cao
PostPoslato: Čet Apr 30, 2009 5:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 27, 2008 4:34 am
Postovi: 40
Lokacija: Ucenik
Taurus_sd
Rekao sam sve lekarima,i da sam uzimao razno razne anabolike( viskoko anabolne i visoko androgene). Uradio sam hormonske analize i sve je bilo normalno. Ali mi objasni kakve to veze ima sa hiatus herniom i ostalim zeludacnim tegobama(posto sam preparate uzimao injektivno)???
Ja sam zavrsio kod kardiologa zbog ljudskog ne znanja o steroidima,pocev od ljudi(koji nisu lekari) koji su povezali gusenje sa srcem,jer toboze hormoni su toliko opsani,pa napadaju prvo srce,a i svako gusenje potice od srca. :-?
Uradim sve pretrage,hormone,krvnu sliku,urin,srce i sve bude zdravo i uredno.
Onda me upute kod gastoenterologa koji mi dijagnostikuje hiatus herniu,gerb itd... Mozda moje znanje o steroidima jeste slabo,ali ljudske predrasude prema njima su ogromne!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 30, 2009 5:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 17, 2007 5:11 pm
Postovi: 365
Ceste nus pojave anabolika jesu povisen pritisak,osecaj gusenja,ankcioznost itd.

Doduse ne kazem ja da ti se to desilo zbog toga,ali i sam kazes da te probleme nisi imao dok nisi uzimao anabolike.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Cao
PostPoslato: Čet Apr 30, 2009 5:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 27, 2008 4:34 am
Postovi: 40
Lokacija: Ucenik
Pedja Jo
kolko ja znam, od namrinica najcesce gasove stvaraju one koje imaju celulozu,jer mi ne mozemo da je svarimo i onda se prave cepovi u crevima koji izazivaju gasove. Meso sigurno ne izaziva gasove,samo ne prijatan miris,vise smrde. Znam kad sam jeo ogromne kolicine proteina,a malo ugljenih hidrata da sam isao retko u wc. Posto meso,jaja itd... imaju ogromnu iskoristljivost,mesu je 80 posto kod jaja skoro 100.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 30, 2009 6:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 17, 2007 5:11 pm
Postovi: 365
U mom slucaju otkad sam uradio onu gastroskopiju groznu,desi se kada jedem ili pijem neki cudan osecaj,kao da nesto ''preskoci''


A koliko je normalno ici u wc puta dnevno? Mislim na veliku nuzdu? To sto ste pricali o onom kolonu..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 30, 2009 7:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 02, 2009 8:25 pm
Postovi: 78
Neznam kako mislis preskoci. Kada su mi radili gastroskopiju i dan posle jeste grozan osecaj, ali posle je meni bilo ok.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 30, 2009 7:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 17, 2007 5:11 pm
Postovi: 365
Ne znam kako da objasnim.. Uglavnom neprijatan osecaj.

Iskreno mene ne bi cudilo da imam sve moguce probleme koji postoje..

H pylori,HiHe,gerb vec imam,tu je i barretov jednjak,sad jos tripujem da imam taj iritabilni kolon..

Iskreno i mene muce gasovi u poslednje vreme,ali ja tu celu krivicu svaljujem na cinjenicu da uzimam dnevno preko 200 grama proteina,dok nisam krenuo u teretanu problema sa gasovima nisam imao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 30, 2009 7:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 17, 2007 5:11 pm
Postovi: 365
tj. imam Gerb i sumnja se na barretov jednjak.. H pylori i HiHe mi niko nije rekao da imam :) Kao ni taj kolon :S


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 30, 2009 8:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 28, 2009 10:43 am
Postovi: 16
Lokacija: Nis
Verovatno sam procitao ovde na forumu, tu gadnu bakteriju, mozes lako da dijagnostiras preko testa iz krvi (samo ako je vec nisi lecio)ako ves kod tebe ne postoje one druge dve metode preko stolice i izdisajni test, kao sto ne postoji kod mene u nisu, pa sam ja probao i preko krvi, a i preko biopsije da vidim da li je imam. Srecom oba testa su bila negativna, valjda se tako kaze :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: cao
PostPoslato: Čet Apr 30, 2009 8:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 27, 2008 4:34 am
Postovi: 40
Lokacija: Ucenik
Taurus_sd

Anksioznost nisam imao,gusenje mi je od hiatus hernie posto ga nema kad je prazan stomak(a i dijagnostikovali su je na gastroskopiji). Visok pritisak mozes da imas samo za dok uzimas steroide posto dolazi do retencije vode. Posle ispisas vodu i nema pritiska,sem ako dodje do ostecenja bubrega ili nekog drugog organa(da bi se napravila velika ostecenja mora da prodje mnogo godina uzimanja)
Nus pojava kao sto je osecaj gusenja ne postoji,znam mnogo ljudi koji se takmice u bodibildingu i niko nije imao takve simptome(tu ima ljudi koji su uzimali 15 i vise godina). sve organe su mi ispitali dok mi nisu nasli poreklo gusenja(hiatus hernia) i posle terapije lekova mi je bilo bolje(nexiumovargil,rupurut),sad samo vodim racuna o ishrani,a kad se prejedem trpim tegobe.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 30, 2009 9:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 17, 2007 5:11 pm
Postovi: 365
Ma ok :) Slazem se da ima puno ljudi koji uzimaju aas,ali postoje te trenutne nus pojave,a postoje i one dugorocne koje mogu da se jave ko zna kad.

U svakom slucaju ok je to sto ti pravdas AAS,ali to ni pod razno ne moze da bude OK ili zdravo..

Tu se pod jedan osoba totalno psihicki promeni,testosteron skoci preko krova,postajes agresivan,sve te nervira svi ti smetaju,ali necemo vise da zalazimo u to jer idemo u off :) Sto se mene tice to svako moze da uzima ipak su to njihovi zivoti,ja samo znam da ja necu :) Mislim kada se uzme sta mozes da dobijes a sta da izgubis nije vredno ni pod razno :) Uostalom lepo telo mozes da imas i kao rekreativac,ali ''bruka'' telo ne mozes.. Tako da.. :)))


Ja sam radio vise analiza krvi i sve su bile clear,sada cekam ovu glupu biopsiju.. Nadam se barem taj pylori da nemam :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 82 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 45 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: