Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 48 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Neformirana stolica, dijareja gubitak kilograma
PostPoslato: Sub Apr 09, 2011 9:46 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 29, 2010 8:17 pm
Postovi: 292
[quote="MladenV"]

Pokusavam da se nasalim kad god mogu jer me ovo psihicki urnise
Tako da moram da pazim
jer kako kazu Svi putevi vode u Kovin - Samo treba da skrenes.

xaxaxaxaxaxa! U prvi grm ili zbun? :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neformirana stolica, dijareja gubitak kilograma
PostPoslato: Pon Apr 11, 2011 9:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 06, 2011 10:35 am
Postovi: 15
Zadnja tri dana od kako pijem Linex i Probiotik f
uz ishranu prepecen hleb, piletina, supica, krompir, sargarepa ( bas mi se dopao hosenfefer ), banane
nemam stolicu uopste
Pojacavam ishranu ali samo sa ovim namirnicama plus od danas pirinac
Procitao sam savete ali kako i lekari daju razlicite dijagnoze sta mi je
Hteo bi da odnesem stolicu ( kad je bude bilo ) na analizu
pa me interesuje
Sta sve da trazim da se uradi?
koje sve analize da uradiom ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neformirana stolica, dijareja gubitak kilograma
PostPoslato: Pon Apr 11, 2011 1:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 14, 2011 3:34 pm
Postovi: 140
CTRL je dala najkorisniji i najpotpuniji savet koji svakome moze koristiti. Ja sam sve ove nalaze sakupila i sutra idem kod gastro. Jednom mi je neko na forumu rekao da je dug put do dijagnoze i bio je upravu. Nalazi koji govore o hronicnoj upali creva su mi na zalost pozitivni, test na okultno krvarenje takodje pozitivan. Ko zna sta ce sutra reci gastroenterolog?
Najteze mi je sto sam izgubila mnogo kg, a strah me da jedem.,sto dodatno iscrpljuje. Prosto se ne usudjujem naprimer da probam makar cetvrtinu kuvanog krompira ili pirinca misleci da ce to doprineti razmnozavanju kandide. a to je preporucljivo kod upalnih bolesti creva. :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neformirana stolica, dijareja gubitak kilograma
PostPoslato: Pon Apr 11, 2011 7:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 11, 2010 10:46 pm
Postovi: 22
MladenV je napisao:
Zadnja tri dana od kako pijem Linex i Probiotik f
uz ishranu prepecen hleb, piletina, supica, krompir, sargarepa ( bas mi se dopao hosenfefer ), banane
nemam stolicu uopste
Pojacavam ishranu ali samo sa ovim namirnicama plus od danas pirinac
Procitao sam savete ali kako i lekari daju razlicite dijagnoze sta mi je
Hteo bi da odnesem stolicu ( kad je bude bilo ) na analizu
pa me interesuje
Sta sve da trazim da se uradi?
koje sve analize da uradiom ?


Stolica se nosi na analizu koprokulture (na gljivice i na bakterije i mikroorganizme, mislim da trebaju 2 uzorka jer se rade dve analize i najbolje je da uradite obe, ja sam ovo radila u 29. novembru u Beogradu, mada mnogi savetju VMA zbog vece preciznosti rezultata u smislu koliko cega ima). Zatim skrining, tj test na prikriveno krvarenje, jedan uzorak stolice, on otkriva mogucnost ulcera ili pak hemoroida koliko mi je poznato, njega verovatno mozete uraditi u vasem domu zdravlja. Jos jedan test je test na svarljivost, mislim da je takodje jedan uzorak u pitanju, ja sam upucena u Dr. Dragise Misovica za ovo, nakon terapije (trenutno lecim jedino kandidu, da se pokaze da li je ona uzrok ostalih problema, posto su mi svi ostali rezultati ok).

Osim stolice, eho abdomena, tj ultrazvuk pokazuje opste stanje organa (jetra, zuc - ovo vam je jako vazno, zuc sam moze da proizvede jako puno problema sa stomakom), potom infektoloski nalazi (hepatitis i hiv koji se rade standardno preko krvi radi otklanjanja sumnje), bilo bi dobro da uradite i test na helikobakter (uzrocnik uglavnom zeludacnih i problema sa varenjem, test se radi na krv ili na izdisaj, skoro svaka privatna laboratorija ce ga uraditi za dan-dva).

Od hrane banane su i meni pomagale, sto je cudno, ali se ne savetuju zbog tezine i sadrzaja secera. Opet, svakom svoje, svarljivost i tolerancija hrane je individualna, jedite ono sto vam prija na stomak i povodite se time :) Bilo bi obro ako ste u mogucnosti da makar informativno porazgovarate sa nutricionistom i uradite test tolerancije na hranu, to je jedna od zavrsnih stvari koje imam u planu i sama posle svega ovoga.

Naravno, nakon gastroenteroloskog pregleda postoji mogucnost da cete biti upuceni na gastroskopiju (pregled zeludca gutanjem sonde) i kolonoskopiju (pregled creva). Mislim da sam ispisala sve moguce analize ovde, ako neko ima nesto da doda bicu zahvalna, u svakom slucaju one su siguran put do dijagnoze.

Pozdrav...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neformirana stolica, dijareja gubitak kilograma
PostPoslato: Uto Apr 12, 2011 8:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 06, 2011 10:35 am
Postovi: 15
Dve analize stolice imam
1. Campylobacter nije izolovan,Aerobne patogene bakterije nisu izolovane
2. Na svarljivost Skrobna zrna retka, masti nisu nadjene, misicna vlakna nisu nadjena
( ovo na svarljivost mi je pod znakom pitanja posto non stop drzim dijetu pa nisam nisiguran sta su mogli da nadju)
Uradjena i nalaliza krvi i urina
uglavnom sve u granicama normale

mnogo mi znaci objasnjenje sta jos treba da uradim od analiza i zahvalan sam ctrl alt de-u na detaljnom upiutstvu
sad znam sta treba da traziml

Yovem vec neke klinike i laboratorije gde bi moglo sve ovo da se obavi pa da vidim

Strahovi i nervoze su poseban problem
Cak sam i osetio da mi je stomak proradio prilikom jedne malo zucnije rasprave
Poceo sam da uzimam i Bromazepan 3mg pred spavanje da bar otspavam malo kako treba
ne zelim da se kljukam lekovima tako da ga izbegavam tokom dana

Zahvaljujem jos jednom ctrl alt del-u na detaljnom savetu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neformirana stolica, dijareja gubitak kilograma
PostPoslato: Uto Apr 12, 2011 7:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Uradi stolicu na Candidu na VMA,jer tamo broje kolonije,a stolicu na parazite i protozoe mozes uraditi u Batutu ili u 29. novombra,ali se po pravilu daju 3 stolice.Svaki dan se daje po jedan uzorak.Mozes uzeti uput od lekara opste prakse,za Batut treba braon uput,a za Gradski zavod beli.Ali da znas da ne rade u svim laboratorijama isto.Meni su u Batutu i na VMA nasli Candidu,a u Gradskom zavodu i na Parazitologiji pri Klinickom nisu.A cak sam davala uzorak dan za danom.
Ali,svi simptomi,pogotovo posle uzimanja antibiotika ukazuju na Candidu,ali da znas da ce ti gastro odmah reci da je ona normalna crevna flora i odmahnuti rukom.Samo par gastroenterologa i to ako im doneses dokaz o broju kolonija hoce da uzmu u obzir postojanje Candide.Kod koga imas zakazano?
Tako su meni odmahivali rukom,a ja vec skoro 2 godine muku mucim.Trenutno sam bez terapije Nistatinom i jedem samo tikvice,bareno meso i jaja,ali cim uzmem i malo krompira,cipsa ili bilo kog drugog skroba,osetim krkljanje u crevima.O slatkom,vocu i jogurtu ne smem ni da razmisljam.
Gastro ce ti sigurno dati i nesto za varenje:Creon ili Festal.
Insistiraj da ti sigurno utvrde da li je Candida ili ne,jer nas je sve vise,a oni nista ne cine po tom pitanju,jer im je tako receno na simpozijumima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neformirana stolica, dijareja gubitak kilograma
PostPoslato: Uto Apr 12, 2011 8:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 11, 2010 10:46 pm
Postovi: 22
Ne bih da miniram, ali od 4 doktora (doktor opste prakse, ginekolog i dva razlicita gastroenterologa) su kod mene prvo i najosnovnije odmah posumnjali da su gljivice, tj kandida uzrok konkretno mojih problema, vec nakon prvih pregleda i analiza i lecili su je. Tako da se ne bih slozila da se kod nas kandida ne shvata ozbiljno, ali treba uvek uzeti u obzir da njena pojava moze biti posledica bilo cega pa i mnogo vecih problema u organizmu i sasvim je savesno ukoliko se ona pokaze na analizama osim lecenja nje same uzeti u obzir i druge bolesti i uzrocnike bolesti kao sto su virusi i patogeni organizmi i sira oboljenja digestivnog trakta i celog organizma.

Ne branim doktore i nas zdravstveni sistem, ali nisam imala neprijatna iskustva uzevsi u obzir generalno uredjenje nase drzave i stanje svih sistema u njoj. Mislim da je prestrogo govoriti kako svi nasi doktori nemaju pojma i kako na sve odmahuju rukom, moguce je izleciti se cak i u Srbiji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neformirana stolica, dijareja gubitak kilograma
PostPoslato: Sub Apr 16, 2011 12:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Moram da kazem,da to jeste tacno da nisu svi gastroenterolozi isti,ali ako cemo bas o nekim imenima,troje eminentnih profesora gastroenterologije je meni i nekim jos clanovima sa foruma na nalaze (dokazane) Candide u stolici, bas tako,odmahnulo rukom i reklo da se Candida ne leci.
To su mi rekli i na Infektivnoj i na Zvezdari,a i na Klinickom.Kao,bili su na simpozijumima i tamo su im rekli da Candidu ne treba leciti,da ona nije uzrok nasim dijarejama,nadimanjima,gasovima,mucninama.Ja sam ih onda pitala, zasto mi je bolje kad pijem Nistatin i nemam tada ta krkljanja u crevima,formira mi se stolica,a neki od njih su slegli ramenima.
Ja se slazem da se pravi uzrok krije u necemu drugom,ali to dokazati je mnogo tesko.Ja sam samo ovu drzavu kostala na stotine hiljada (i ne samo ja),jer me "vozaju" od jednog do drugog.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neformirana stolica, dijareja gubitak kilograma
PostPoslato: Ned Apr 17, 2011 2:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 15, 2011 2:05 pm
Postovi: 20
angelika je napisao:
Ostecenu ili poremecenu crevnu floru jedino s dijetalnom i laganom hranom mozemo leciti i izleciti.

Koliko vremenski (mesec, dva, tri, pa i manje?) je potrebno da crevna flora dođe u normalu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neformirana stolica, dijareja gubitak kilograma
PostPoslato: Sre Apr 20, 2011 9:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 06, 2011 10:35 am
Postovi: 15
Za anon381 ni meni na pocetku niko nije rekao kako tece oporavak
ali kako mi sada kazu i kako pisu ovde na forumu oporavak je induvidualan i traje od mesec pa i na vise.

Bio sam kod gastrologa, pogledao je sve nalaze i konstatovao da nema potrebe da vrsim druge analize. Krvna slika mi je u redu. Bakterija nema u stolici.
Preporucio je da prekinem sa Linex-om i da predjem na sledecu terapiju
Probiotik forte , Colospa retard, Lipaza Amiaza Proteaze i Ksalol

Prestao sam da pijem lineks i presao na ovu terapiju i evo nekoliko dana imam cvrstu formiranu stolicu i samo po jednom dnevno.

Dao sam stolicu na analizu ponovo na svarljivost, bakterije i Kandidu pa cekam rezultate
i zakazao sam kod privatnog gastroenterologa kad stignu rezultati pa da vidimo sta ce reci

Jos uvek pazim sta jedem. Poceo sam da jedem svez hleb i za sada posle 4 dana nema smetnji
pocecu sada sa preradjevinama, jajetom, rezancima i sve tako jedno po jedno na po tri dana da bi se videla reakcija.
Smara me ali tako valjda mora.
Jos uvek se neusudjem da uzmem mlecne proizvode pa mislim prvo da odem da se uradi i test na osetljivost na laktozu.

Vedecu posle azgovora sa gastrologom ponovo i rezultatima sta smem da ukljucim jos u ishranu. Ono sto je nutricionista napisao je vrlo kontradiktorno a i lekar opste prakse mi je polatoga odmah precrtao pa zato ponovo kod gastrologa na kosultaciju.

Najvise mi smeta nervoza
osluskivanje rada stomaka (ranije nikad nisam cuo svoj stomak da krci ili tako nesto)
proveravanje stolice
provera kilaze
i dalje sam zabrinut


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neformirana stolica, dijareja gubitak kilograma
PostPoslato: Sre Apr 20, 2011 1:56 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 29, 2010 8:17 pm
Postovi: 292
Mlaladene potpuno se normalno oporavljas. Ubedjena sam da je sve sto ti se izdesavalo posledica poremecene crevne flore zbog antibiotika, masu ljudi upravo isto tako reagira....nekome smeta vise ovaj nekom onaj antibiotik.
Na mleko ces jos jedno vreme biti vrlo osetljiv...mislim na cisto mleko odnosno i preradjevine koje su u tecnom stanju. Jos jedno vreme vodi racuna o hrani, a onda polakice dodavaj uobicajenu.....i ne slusaj creva :) nek' rade svoj posao, a ti svoj. :wink: Znam dosadno je razmisljati da li i gde ce te stici "zov prirode" ali sto manje razmisljas manje ti zivac radi.. :) Kad krenes sa mlecnim proizvodom preporucam ella sir.....dobar protein nemastan odlicna recimo vecera. I ne brini se.....to je samo jedna prolazna epizoda, videt ces.....! Pozz!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neformirana stolica, dijareja gubitak kilograma
PostPoslato: Pon Apr 25, 2011 1:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Mladene mi koji smo imali dokazanu Kandidu u stolici,uvek smo posle jela culi kako nam krklja u crevima.Meni jedino nije krkljalo kad sam uzimala Nistatin.Znam i jednu zenu koja je izlecila na VMA Kandidu i dugo je cula ta krkljanja.Kandida stvara i gasove.
Sta su ti rekli gde i kako se radi reakcija na laktozu?
Da li uzimas slatko i kako reagujes posle slatkisa.
Umesto mlecnih proizvoda mozes uzeti sojino mleko koje je mnogo svarljivije,nema laktozu,a bogato je vitaminima i gvozdjem.Na njemu mozes praviti i pire i sutlijas sa cimetom.
Javi sta si uradio sa nalazima? Da ti nije mozda taj gastro sa Kliniskog? Oni znam da prepisuju Kreon (za varenje) uz tezi obrok i cak i posle njega moze da ti krklja u crevima.To sam i ja primetila.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neformirana stolica, dijareja gubitak kilograma
PostPoslato: Uto Apr 26, 2011 5:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 15, 2011 2:05 pm
Postovi: 20
MladenV je napisao:
Najvise mi smeta nervoza
osluskivanje rada stomaka (ranije nikad nisam cuo svoj stomak da krci ili tako nesto)
proveravanje stolice
provera kilaze
i dalje sam zabrinut

E to je ono što je i meni preokupiralo svakodnevno provođenje vremena u kupatilu. Upravo to.
Od osluškivanja, do zagledanja u stolicu, ono kao za svaki slučaj, i konstantno hipohondrisanje pre spavanja... ne znam ljudi. Ovo ubija psihu. :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neformirana stolica, dijareja gubitak kilograma
PostPoslato: Čet Apr 28, 2011 6:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 06, 2011 10:35 am
Postovi: 15
Konacno su stigli rezultati stolice i bio sam privatno kod gastroenterologa a i od posla nisam stigao da ista napisem.
Stilica na svarljivost sve u redu prvi put kad je radjena bilo je skrobnih zrna sada vise nema ni toga. Bakterija i parazita nema samo su napisali da Candide ima u malom broju.. Doktor smatra da je i dalje to samo poremecej rada creva i ostajem pri istoj terapiji. Colospa retard 2 puta , Kreon 3 puta , Probiotik i Xalol.
Krcanje u stomaku mi je najcesce ujutro, dok posle rucka cesto osecam jak pritisak u donjem delu stomaka.
Posto jos uvek na svaka tri dana uvodim po jos jedan proizvod u ishranu slatkise jos nisam probao.
Hteo sam da uradim test na tolenranciju na laktozu ali do sada laboratorije kod mene to nerade pa cu potraziti i po Beogradu kad budem nasao javljam.
Nervoza je posebna prica. Proveravanje stolice i kilaze imam utisak da bi se merio na svakih par sati tek da vidim dal se nesto promenilo. Stalno obracanje paznje na rad creva i razmisljanje dal moze da bude i nesto drugo stvarno jako smeta. Ovih dana sam cak imao i prave napade panike ali sam se suzdrzao od uzimanja neceg za smirenje. Zaista pomisljam dal ja sve ovo preuvelicavam i da li sam postao hipohondar. Spavanje je posebna prica zaspim lako ali verovatno pod ovim pritiskom se stalno budim i ustajem rano, oci nece da se otvore ali je glava budna i radi sto na sat.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neformirana stolica, dijareja gubitak kilograma
PostPoslato: Čet Apr 28, 2011 8:28 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Mladene,slobodno imaj poverenja u moj sud.Kada sam procitala sve tvoje simptome,odmah sam znala da je Candida u pitanju.Neki ovde sa foruma su cak rekli da smo mi "laici" i da nas ne slusas.Ako je neko izucio o Candidi,to sam sigurno ja,jer je lecim vec godinu i po,a simptome imam vec 2 god. samo sto ja nisam imala srece da naidjem na nekog pametnijeg sa foruma,nego sam isla odmah kod gastro (neke penzionerke),koja mi je davala antacide,sve zive,a oni su samo pogorsavali stanje i onda me poslase na operaciju zuci i totalno sam sada unistena.
Za kilazu ne brini,ja sam kao iz Dahaua.Uzasno izgledam.Ali,to ti je sad vrzino kolo.Ako ne budes pazio na ishranu,Candida ce stalno biti prisutna i kod najmanjeg pada imuniteta ce se aktivirati i onda nista nisi uradio.
Apsolutno je jasno zasto tako reagujes na mlecne proizvode.Candida njih obozava.Ona se razmnozava u mlecnoj kiselini i seceru.Za slatkise si u pravu.Ne smes ih jesti,ako treba i mesecima.Ali da znas,i voce ti je puno secera.Dozvoljene su samo kiselije jabuke,a na leto i kupine i maline,mada su one meni smetale.Hleb izbaci,ako moze neko nek ti umesi od integralnog brasna,heljdinog,razanog ili jecmenog,bez kvasca.
Ja sam sad za Uskrs,pojela parce torte i pogorsalo mi se stanje.Poceli su opet po malo grcevi,a i kod mene se krkljanje ujutru najvise javlja,a cujem stomak cak i nocu.
Ne smes cak ni svinjsko da jedes.Suhomesnato i sl. preradjevine (virsle,pastete),izbaci.Tu svuda ima secera i aditiva,a na to reaguje Candida. POGLEDAJ MOJU TEMU O CANDIDI (tamo pise sta smes da jedes).U Vegeti ima secera.U svim grickalicama takodje.Jedino su kokice dozvoljene i bademi.
Molim te,napisi mi gde si bio,kod kog gastro i gde si radio stolicu? Mozes i privatnom porukom.
Grozno je to sto nasi GASTROENTEROLOZI nece da lece Candidu,nego nas pusataju da ovako prolazimo mesecima i godinama.Meni jure raznorazne bolesti po organizmu,nista ne nalaze,a za Candidu samo odmahuju rukom.To je strasno,koliko ne znaju.
Candida,uopste nije bezazlena.Ona takodje narusava imunitet,pusta toksine koje primaju bubrezi i jetra.Sta ces raditi kad budes morao da popijes jos koji antibiotik? Da umires od proliva i prolazis ponovo isto? To si trebao da pitas tvog gastro.
Moj ti je savet ili da pocnes sa Nistatinom ili da nabavis Candida clear (prirodni preparat,koji ima da se kupi kod nas) ili da iz Amerike narucis THREELAC (probiotik koji suzbija Candidu).Procitaces na mojoj temi iskustva drugih forumasa. Ako si vec krenuo da lecis prirodnim putem,nastavi,ali da se tek tako sam izlecis,bez icega,to mislim da jos niko nije uspeo.Samo onaj ko je bas imao jak imunitet i puno srece.
Mozed da kupis i ulje divljeg origana.Ima ga u nekim prodavnicama zdrave hrane.Uvoze ga iz Turske.Kosta oko 1750 i deluje ne samo na Candidu,vec i na Eserihiju i jos mnogo drugih bakterija. Probaj da se raspitas i o Zeolitu,mineralu koji detoksikuje creva izvlaceci sve metale i toksine koji su se natalozili u crevima godinama.
Jedna Amerikanka je godinama lecila Candidu i tek kad je pocela sa prirodnim americkim preparatima,uspela je.THREELAC,Zeolit,origano ulje,i jos par njihovih preparata za lecenje Candide.Neki od njih mogu da se nabave kod nas,a mnogi su narucivali iz Amerike.
Dok se ne odlucis sta ces,pij Probiotik Forte,ali znaj da se Candida navikava na sve vremenom i moras ih menjati.Posle predji na Linex ili Probiolog,pa opet Forte.Mada kad bi mogli da nabavimo ove americke jace probiotike,bilo bi dobro.Ja jos nisam stigla da ih nabavim.Pila sam neke,ali posle izvesnog vremena opet isto.
Eto,to su ti moji saveti,a ti odluci kako dalje.
POZDRAV!
Sve kako se psihicki osecas,znaj da ti je od Candide.Ja,kad sam je lecila,bila sam mnogo raspolozenija.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 48 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 42 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: