Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 314 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 21  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 09, 2009 3:22 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Postoje pravila kada se guta kapsula (anemija i gubitak krvi a da pri tom gastroskopija i kolonoskopija ne nadju mesta krvarenja)...nece joj to predlagati vec konstrastno snimanje barijumom, tanko crevo u etapama...ili jos bolje enterokliza...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 09, 2009 3:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 08, 2009 9:40 pm
Postovi: 15
Lokacija: srbija,beograd
Jeste uputio me je na kolonoskopiju, probacu sve da uradim do kraja nedelje. Hvala i prijatna noc


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 09, 2009 3:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 08, 2009 9:40 pm
Postovi: 15
Lokacija: srbija,beograd
Sad sam tek uocila vasu prepisku, tesko da cu sve to uraditi do kraja nedelje, ali probacu kolonoskopiju i gastroskpiju, za ostalo cem videti cao i javicu sta je bilo, uzgred ne moramo valjda da persiramo jedni drugima s obzirom da su ovakvi forumi mesta gde pisemo o naj licnijim problemima, stvarno se gubi granica izmedju privatnog i javnog.

hvala puno i pisemo se


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 09, 2009 7:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 08, 2009 9:40 pm
Postovi: 15
Lokacija: srbija,beograd
zakazana kolonoskopija za cetvrtak u Zemunu, oni to tamo normalno rade cetvrtkom u anesteziji. Bila sam kod gastro... i on kazr prvo kolonos... pa onda dalje.
MACHINE, valjda te nisam udavila nocas, sorry i jos jedno pitanje, da li za fecal calprotectin treba neki uput za Zvezdaru, to mi je blize, ili da odem s uzorkom.
Mozes li ako imas vremena da mi objasnis sta pokazuje ta analiza? U tri reci potrudicu se da brzo kapiram.
Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 09, 2009 7:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 08, 2009 9:40 pm
Postovi: 15
Lokacija: srbija,beograd
zakazana kolonoskopija za cetvrtak u Zemunu, oni to tamo normalno rade cetvrtkom u anesteziji. Bila sam kod gastro... i on kazr prvo kolonos... pa onda dalje.
MACHINE, valjda te nisam udavila nocas, sorry i jos jedno pitanje, da li za fecal calprotectin treba neki uput za Zvezdaru, to mi je blize, ili da odem s uzorkom.
Mozes li ako imas vremena da mi objasnis sta pokazuje ta analiza? U tri reci potrudicu se da brzo kapiram.
Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 09, 2009 8:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 08, 2009 9:40 pm
Postovi: 15
Lokacija: srbija,beograd
nasla sam informacije o FC na netu i sta se dijagnostiguje, ok, ali svuda se navode slucajevi pacijenata s hronicnom dijarejom. S obzirom na moje simptome, a posto si vise istrazivao, zasto mislis da je ova analiza adekvatna.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 09, 2009 8:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 08, 2009 9:40 pm
Postovi: 15
Lokacija: srbija,beograd
nasla sam informacije o FC na netu i sta se dijagnostiguje, ok, ali svuda se navode slucajevi pacijenata s hronicnom dijarejom. S obzirom na moje simptome, a posto si vise istrazivao, zasto mislis da je ova analiza adekvatna.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 10, 2009 12:07 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
To je opsti test iako iam tabelarne podele. Ako je calprotectin manji od 50ug/g onda je to u redu. To je inflamatorni marker calcium binding proteina u fecesu a odnosi se na celokupna GIT. Dakle, uhvaitice i pokazit sa viskom specificnosti i senzitivnosti od >90% sve oblike timora, inflamatornih oboljenja, infekcija i infestacija mikroorganizmima pa i multiplu polipozu. AKo je on u redu najverovatnije ce sve biti OK. Ne treba ti uput, to se ionako placa. Odes na ZV na 2 sprat levo skroz u dno hodnika i tamo imas jedna vrata sa nekom sobicom tu pitas...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 10, 2009 3:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 08, 2009 9:40 pm
Postovi: 15
Lokacija: srbija,beograd
HVALA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 10, 2009 3:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 08, 2009 9:40 pm
Postovi: 15
Lokacija: srbija,beograd
koliko dana se ceka na rezultat?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 10, 2009 11:48 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Ja tada nisam placao a cekalo se 20-30 dana. Iskreno to je impresivno stabilan i pouzdan test i moze se uraditi za 1h...ali su oni obicno imali nagomilane uzorke pa se toliko cekalo. Veoravnot mozes da zamolis za hitno ili doplatis jer nije komplikovan test i ne mora se izvoditi u referentnim centrima kao sto je to potrebno za ASCA test za Crohn-a


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: KBC B.Kosa
PostPoslato: Sub Mar 14, 2009 10:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 14, 2009 9:40 am
Postovi: 2
Da li je neko bio na novom gastro odeljenju KBC B.Kosa?Pocelo je sa radom u oktobru 2008(nisam sigurna), ali sam cula da oni imaju skener sa kojim mogu da urade virtuelnu kolnoskopiju.

Da li neko zna nesto o leakrima koji tamo rade kao i o tome koliko je pregled ovakvim skenerom precizan? :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 14, 2009 1:42 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Pa nije precizan za neka oboljenja i ne moze se uzeti uzorak za PH analizu. Dobar je kada us u pitanju divertikuloze. A detektabilnost je nekih 80%. Pri tom je vrlo skupo. BKosa nema bas kvalitetan gastroenteroloski kadar


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 14, 2009 1:59 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Meni ovde lekar radi kontrole uglavnom ultra zvukom, a kad nesto vise zagusti onda radim CT ili Magnetnu rezonancu. Kolonoskopiju nisam radila bar tri godine i nadam se da ce i ovog puta rezultati magnetne rezonance biti dovoljni da ne moram da radim ovaj za mene mucan pregled. Ali ko sto reche Machine ne mora da znaci da su ovi pregledi dobri za sva oboljenja. Za lekare na KBC Kosa se sa Machine ne bih slozila...moja iskustva su od tamo sasvim ok.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 23, 2009 12:26 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jan 16, 2007 3:02 pm
Postovi: 133
Evo i ja sam danas uradila moju irigografiju hvalim ti se boze sve je u redu i necu morati na kolonoskopiju :D :D :D .Irigografija za one koje nisu radili nek znaju da nije nista strasno,malo dosadno moras da se vrtis i okreces,cas levo, cas desno cas na ledja,cas na stomak,malo je neprijatno kad ti ubrizgaju barijum,imas osecas da ce da izleti .. .....ali sve u svemu nista strasno.Verovatno podnosljivije od kolonoskopije!

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 314 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 21  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: