Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 314 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 21  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 08, 2009 10:44 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Koliko znam retko u kojoj drzavnoj rade, na BKosa nisu...za to je potreban anesteziolog a njoih je malo i u operacionim salama su...cak ni na VMA vise nema...pitajte pre pregleda


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 09, 2009 12:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 08, 2009 9:40 pm
Postovi: 15
Lokacija: srbija,beograd
Hvala, da li se dugo ceka na zakazivanje npr. u colo intermedicus ili u inter timu? Kako sam pretgledala ovu problematiku vidim da se spominju kao "ok" ove irdinacije i lekari koji rade u njima: Zoran Krivokapic i Tarabar,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 09, 2009 12:53 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Ne ceka se ali mi se cini i da ne rade zbog ovog zakona. Inace Tarabar ne radi kolonoskopiju osim na VMA, privatno miu je preko glave i to rade Doder i Perisic. Zavisi na sta ciljas ako ne ciljas na tumore, Krona i ulcerozni mozes bilo gde ako ciljas na tako nesto onda samo VMA, KSC ili Zvezdara...prof. Kriva ne radi kolonoskopiju on je koloretkalni hirurg vec to rade njegovi saradnici...radio jeste ali ne dugo...osim ako znas nekog ili zamolis ili patis duplo...to ne znam...odlicni su ti Mirko Bulajic, Nenad Perisic, Radoje Doder, Milenko Ugljesic, Lukacevic...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 09, 2009 1:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 08, 2009 9:40 pm
Postovi: 15
Lokacija: srbija,beograd
Hvala na ovim zaista brzim i iscrpnim odgovorima. Nemam pojma na sta ciljam jer sam tek od hirurga dobila uput da uradim kolonoskopiju i blagi signal da uradim sto pre. U panici sam potegla prijatelje i oni su mi dogovorili da odem u KCS na Krivokapicevo odeljenje i da mi tamo ks odradi Milos Popovic. Druga mi je opcija da sutra u Zemun kod gastro.. nekog Dugalica i da mi onda u cetvrtak neko tamo odradi ks.
U celu paniku sam upala jer nisam sigurna da li to mogu da odradim bez anestezije. Nisam histerik i dobro podnosim bol, ali ne abdominalni, znam kako mi je bilo i kako sam se ponasala na porodjajima. Ne bi da cela stvar propadne pa da moram opet.
Hvala jos jednom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 09, 2009 1:24 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Dugalic je dobar endoskopista...najbolje u anesteziji. Ja sma radio bez kod Sinise Basare na BKosa i umirao sam od bolova, ali to zavisi od coveka koji radi da li je drvoseca ili je pravi lekar


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 09, 2009 1:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 08, 2009 9:40 pm
Postovi: 15
Lokacija: srbija,beograd
Sada vise nisam sigurna da li dobro kapiram. Da li je Dugalic gastroenterolog ili endoskopist i da li jedno ne iskljucuje drugo. Da li Dugalic ima ime, ovo je sala, i da li on radu na KBC Zemun. Posto se slazem da je najbolje u anesteziji da li to znaci da odem na KBC ili Srbije ili Zemun na ove dogovorene konsultacije pa da vidim gde i kako da to odradim u anesteziji. Mozda su mi pitanja glupa i konfuzna ali kao sto rekoh na samom sam pocetku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 09, 2009 1:56 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Gatroenterolog je subspecijalista interne medicine, u okviru nje ima onih koji se uze bave endoskopijom...dakle, endoskopisti moraju biti gastroenterolozi, nije dovoljno biti samo internista...ass. Predrag Dugalic je nacelnik odeljenja interne medicine u KBC Zemun tu ti je i prof. Gradimir Golubovic

BANDA je napisao:
Sada vise nisam sigurna da li dobro kapiram. Da li je Dugalic gastroenterolog ili endoskopist i da li jedno ne iskljucuje drugo. Da li Dugalic ima ime, ovo je sala, i da li on radu na KBC Zemun. Posto se slazem da je najbolje u anesteziji da li to znaci da odem na KBC ili Srbije ili Zemun na ove dogovorene konsultacije pa da vidim gde i kako da to odradim u anesteziji. Mozda su mi pitanja glupa i konfuzna ali kao sto rekoh na samom sam pocetku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 09, 2009 2:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 08, 2009 9:40 pm
Postovi: 15
Lokacija: srbija,beograd
Hvala na objasnjenju, sad mi je jasno i znam sta mi je ciniti. Nema niceg goreg od poluinformacija iliti poluznanja. Zato sam i postavljala sva ova pitanja. U prethodnim porukama si naveo neka oboljenja i institucije gde se dobro lece, tada nisi spominjao Zemun. Da li u zavisnosti od dijagnoze onda treba menjati kliniku ili ostati tu, naravno pitam za tvoje misljenje, a odluka ce svakako morati da bude moja. Hvalajos jednom. :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 09, 2009 2:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 25, 2008 3:27 am
Postovi: 32
Radio sam pre dve nedelje kolonoskopiju u KC pod anestezijom, pre godinu dana na VMA isto pod anestezijom.
Najbolje bi bilo da odes u KC i da se raspitas, da kazes da zelis da radis pod anestezijom, u najgorem slucaju ces platiti samo anesteziju 3-4000 din, sami ti sigurno nece dati, zahtevaj, naravno, nekoliko dana pre pregleda.
Sto se tice gastroenterologije, mislim da su najbolji KC i Zvezdara, pa onda VMA....Imam iskustva sa KC, svi su dobri, nebitno ko radi, i kad rade mislim da ih je dvoje....takodje, cuo sam sve najbolje o Zvezdari i Njegici Jojic.
Da nisam isao preko poznanstva u KC i na VMA isao bih kod nje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 09, 2009 2:28 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Ovako. U zavisnosti od afiniteta poliklinika postoje svega 3 koje se bave ozbiljnim stanjima poput zapaljenskih bolesti creva i tumora, sve ostalo je manje-vise lako...dakle, ako ne izvuces na lutriji, ne daj Boze, Krona, ulcerozni, tumore ili genetsku polipozu onda si na konju. Centri koji se bave ovim teskim oblicima bolesti creva su podeljene u etape a ja cu ti reci i kako:

zeludac i tanko crevo (ezofagogastroduodenoskopija), kolon

KC Srbije: prof. miodrag Krstic (endovideokapsula), prof. Milenko Ugljesic i Mirko Bulajic (kolon), prof. Zoran Krivokapic (hirurg, kancer kolona najpre)

VMA: poznati stari dr. Stojan Lukacevic, doc. Radoje Doder (gastroskopija, kolonoskopija malo slabije), dr.sci. Nenad Perisic (isto) i cuveni doc.dr Dino Tarabar je najbolji strucnjak za debelo crevo i to: multiple polipoze, IBD i tumori (gastroenterolog endoskopista i onkolog za debelo crevo, ima 2 subspecijlaizacije)

Gradska Bolnica Zvezdara (metabolicko odljenje IBD bolesnika, Kron ulcerozni kolitis) cuvena prof. Njegica Jojic

Irigografije (enterokliza, pasaza creva) prof. Djordjije Saranovic, X-ray

Patohistolozi: doc. Slavica Usaj, Histolab

Hocu da kazem da u zavisnosti od bolesti biras najiskusnije i odredjene klinike koje imaju najvise srodnih pacijenata.

Koje su to tegobe zbog kojih su te uputili na KS? Navedi sve simptome...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 09, 2009 2:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 08, 2009 9:40 pm
Postovi: 15
Lokacija: srbija,beograd
Prvo hvala na informaciji da KC radi s anestezijom onda cu moci da trazim i da raspravim kako moze, a kako ne.
Drugo, simptomi: krv u stolici, gusta crna kao odcedak i sluzava, sada pocelo s blagom dijarejom izuzetno malog obima stolice bez krvi, krvarenje nakon stolice, sada je kao ono sto sam prvo opisala. Nadimanje stomaka, bolan donji stomak, cesti gasovi bez stolice. To bi valjda bilo sve, krvna slika za sada uredna. Hirurg je na rektalnom pregledu, manuelnom, zakljucio da u tom donjem delu nema nikakvih promena ni krvarenja zbog hemoroida i trazio je kolonoskopiju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 09, 2009 2:52 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Crna krv ukazuje na krvarenje iz visih partija digestivnog trakta, mozda i na dejstvo zeludacne kiseline (Helicobacter Pilory koja daje nadimanje i bolove, ali ne daje nikakve smptome na debelom crevu)...ne lici na ulcerozni kolitis ali obzirom na ozbiljnost simptoma preporucujem samo navedene lekare...i to pod hitno...pa javi nalaze...srecno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 09, 2009 3:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 08, 2009 9:40 pm
Postovi: 15
Lokacija: srbija,beograd
ukoliko je gornji deo digestivnog trakta da li onda kolonoskopija ili gastroskopija, ustvari to ce mi verovatno reci gastroenterolog...Hvala na savetima i obecavam da je ovo poslednje pitanje za nocas, neznanje me ubi.
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 09, 2009 3:16 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Pa proktolog vas je uputio na kolonoskopiju zar ne??? Ako idete potom gastroenterologu onda on moze sugerisati i jedno i drugo. A proci ce prilicno vremena dok se to odradi...ja bih uradio i fecal calprotectin (uzorak stolice u casu za urin) na Zvezdari 2 sprat (metabolicko odeljenje gastroenterologije) ili na VMA 5 sprat odeljenje za naucna istrazivanja i odeljenje gastroenterologije (3 sprat), to kosta 1.500 din ali morate pricati direktno sa specijalistom a ne sa laborantima jer ce vas gledati belo, znaci nedjate mikrobiologa ili imunologa pri internoj medicini


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 09, 2009 3:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 25, 2008 3:27 am
Postovi: 32
Najbolje je da radis i jedno i drugo, cak i ako nadju nesto kolonoskopijom treba raditi i gastroskopiju, za svaki slucaj, a 100% ces raditi ako nista ne nadju kolonoskopijom....ako nista ne nadju na ova dva pregleda trebalo bi onda da gutas kapsulu....tako je bar na KC...to je i najlaksi pregled, ali i najskuplji, zbog toga nisam siguran koliko ce zeleti da ga rade, obavezno trazi ako rezultati ova dva pregleda budu ok. Pregled je takav da progutas kapsulu i nosis neki uredjaj oko struka, recimo od 9-16h, moras da budes u zatvorenoj prostoriji, ne blizu mobilnog telefona......i sve vreme bi trebalo da se kreces...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 314 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 21  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 52 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: