Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 314 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Kolonoskopija - sa ili bez totalne anestezije?
PostPoslato: Sre Dec 17, 2014 1:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 17, 2014 12:33 pm
Postovi: 1
srecko73 je napisao:
Evo i mene da se oglasim, registrovao sam se na ovaj sajt danas (bukvalno par sati nakon pregleda kolonoskopije) sa zeljom da odmah podelim iskustvo sa svima vama koje to tek ceka...Radio sam privatno bez anestezije i mogu se pohvaliti dobrim rezultatima (dijagnoza mi je Colon spasticum i Adhesiones intestini), onako laički zaključujem da je zbog učestalog stresa kod mene u pitanju neka vrsta nervoze creva.. ali ono sto je mnogo vaznije je da sam stoički pregurao bolove bez ikakve anestezije..iako se za mene ne bi reklo da sam neki žilav, jak i hrabar tip osobe..ispostavilo se da mi je prilikom pregleda rečeno upravo suprotno..da nisu imali tako smirenog i hrabrog pacijenta..inače se retko sreću u privatnoj praksi sa onima koji odbijaju anesteziju..e sad, što se tiče bolova oni su na momente (kod nekih krivina) zaista jaki ali ne i nepodnošljivi..malo sam se oznojio u licu i stegao zube. Moj zaključak je da više zavisi od samog doktora koji obavlja pregled deb.creva nego od nas koliko smo izdržljivi na bol..inače u životu ne podnosim nadobudne, preglasne i prepotentne ljude, pa tako ni lekare sličnog opisa..imao sam sreće da upoznam doktora koji vas svojim ponašanjem i smirenošću u startu opusti..pa vam taj pregled prodje kao odlazak na masažu stomaka :) obavljena mi je totalna kolonoskopija do dna cekuma uključujući i početak tankog creva..sve sam pratio na ekranu i povremeno ćaskao sa doktorom i sestrom koja se divila zdravom izgledu mojih creva..ovo nije samohvala nego želim da vam iznesem svoje vidjenje da upravo to što čujete i pratite na ekranu u toku pregleda može vam biti od velike koristi.......kad vas uspavaju one latinske reči na papiru posle ne znače koliko iskrena i spontana reakcija samog lekara u toku pregleda..Ne navijam ni za jednu opciju, već samo prenosim svoje iskustvo..


Srecko, koji doktor Vam je radio kolonoskopiju?
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kolonoskopija - sa ili bez totalne anestezije?
PostPoslato: Sre Dec 17, 2014 1:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Обична реклама. :lol:

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kolonoskopija - sa ili bez totalne anestezije?
PostPoslato: Pet Jan 02, 2015 2:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 29, 2014 3:16 pm
Postovi: 2
Aco, ma kakva reklama..mozda stvarno zvuči tako jer nahvalih privatnog doktora (*mada mu ime ne pomenuh)..ali evo u prilog tome da nije reklama napisaću još nešto..na dan kolonoskopije nisam nikako mogao mokriti iako sam imao nagon za istim..sutradan sam uspeo ali nakon 10-ak min stajanja u mestu i forsiranja da to obavim jer sam prethodno uneo dosta tecnosti i bilo mi je cudno zasto nece da krene mokraca...*jer kad vas tako nešto zadesi malo vas uhvati frka i panika pa i to dodatno utiče..ali sledeci dan sam shvatio da tu nesto ne štima i da to nema mnogo veze sa opuštanjem već da jednostavno ne mogu obaviti malu nuždu kao pre kolonoskopije...laički sam pomislio da je organizam doživeo šok zbog svih onih priprema za pregled i sl..Treći dan (nakon 5mučenja prilikom mokrenja) počinje da me hvata panika i pošto je bila nedelja i nije radila ta privatna ordinacija..okrenem hitnu i umesto umirujuće reakcije dobijam savet da uzmem taxi i javim se u bilo koju dežurnu bolnicu..srećom to 4-to jutro sve počinje da se vraća u normalu i hvala bogu problemi nestaju...Tek kasnije saznajem da se to dešava i da nije ništa neobično..moja laička pretpostavka o "šoku organizma" ispostavila se kao istinita..ali je to trebalo neko i da mi kaže.. :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kolonoskopija - sa ili bez totalne anestezije?
PostPoslato: Pet Jan 02, 2015 2:29 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ајд кад ти кажеш.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kolonoskopija - sa ili bez totalne anestezije?
PostPoslato: Čet Mar 12, 2015 9:04 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Feb 20, 2010 1:51 pm
Postovi: 178
Posle pregleda gastroenterologa preporucio mi je kolonoskopiju. Pitao sam da li kod njih u Kbc Bezanijskoj kosi rade sa analgosedacijom i naravno odgovor je bio negativan jer nemaju anesteziologa. E sad meni treba sveza informacija u kom KBC u Beogradu definitivno rade u analgosedaciji? Da li neko ima tu info, s obzirom da ce mi dr opste prakse dati uput gde god ja zelim pa bi mi valjala ta informacija. Inace, cuo sam od jednog dr gastroenterologa da se kolonoskopija NIKADA ne radi privatno jer je to takav pregled da, ne daj Boze ako je neka frka tu si, u bolnici i sve moze da se organizuje, a privatnici samo lepo namlate kintu..nisam pametan..em sam se prestravio sto to moram da radim uopste em sto sada to treba da radim u nekoj nasoj uzasnoj bolnici. Volim privatnike samo zbog uslova, opustene atmosfere i ljubaznosti. Tamo ne ulaze bez kucanja, nema 50 stazista oko doktora..uzas..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kolonoskopija - sa ili bez totalne anestezije?
PostPoslato: Pet Maj 22, 2015 10:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 22, 2015 9:44 pm
Postovi: 1
Danas sam radio privatno kolonoskopiju bez anestezje ,hteo sam sa anestezijom ali danas je petak i morao bih cekati do ponedeljka a i ovako su mi nervi bili otisli od iscekivanja jer bio sam pozitivan na fobti test pa se svasta vrti u glavi i covek da poludi ,i tako sam odlucio bez anestezije ,samo da kazem uopste nije bolelo kako kazu ,malo zaboli kad ide u krivine i kad duva vazduh ali to nije nista traje kratkotrajno meni su radili ukupno oko 15 min. I nije uopste kako se cini strasno verujte mi ,barem meni ,,meni je bilo gore kad sam zavrsio sve pa kad je ostalo jos gasa u stomaku to me je vise bolelo dok nisam sve izbacio a to je bilo za nekih 15 -20min.
Krajni rezultat su samo jako upaljeni hemoroidi koji krvare stepena izmedju 2-3 stadijuma i zato se pojavilo pozitivno na fobti testu, dobio sam neke tablete i faktu cepice i sad cekam oporavak nadam se
:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re:
PostPoslato: Čet Jun 11, 2015 3:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 06, 2013 12:02 am
Postovi: 28
ruzza je napisao:
Radila sam gastroskopiju pre par dana,bez ikakve anesezije.Ne boli,cak nista ne osecas i traje oko dva minuta.Rezultati-odmah.Doduse,radila sam privatno u Somboru i zaista sam prezadovoljna.


I ja sam radio dva puta ali nemamo svi velika usta i grlo i jednjak.... Nismo svi navikli da gutamo to veliko i dugo crevo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kolonoskopija - sa ili bez totalne anestezije?
PostPoslato: Čet Jun 11, 2015 9:44 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Новија апаратура садржи много тање црево него некадашња.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kolonoskopija - sa ili bez totalne anestezije?
PostPoslato: Čet Jun 18, 2015 8:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 10, 2010 10:55 am
Postovi: 6
Ljudi ja sam isto zavrsila juce sa kolonoskopijom, na Kbc Bezanisjka Kosa, mogu vam reci da do ulaska u ordinaciju preznojila sam se citava ali kada sam legla i kada je doktor poceo sa pregledom shvatila sam da nije nista strasno, radila sam bez anestezije, doktor je bio fin sve vreme je pricao samnom, i jednio sto je neprijatno jeste pumpanje creva vazduhom pa imate utisak da cete puci ali to je samo utisak...tako da iskustvo je ok, nije bolno vec je neprijatno, sledece sto me ceka je gastroskopija e to me vec plasi..aaa...pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kolonoskopija - sa ili bez totalne anestezije?
PostPoslato: Čet Jun 18, 2015 8:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 10, 2010 10:55 am
Postovi: 6
dural29 je napisao:
Posle pregleda gastroenterologa preporucio mi je kolonoskopiju. Pitao sam da li kod njih u Kbc Bezanijskoj kosi rade sa analgosedacijom i naravno odgovor je bio negativan jer nemaju anesteziologa. E sad meni treba sveza informacija u kom KBC u Beogradu definitivno rade u analgosedaciji? Da li neko ima tu info, s obzirom da ce mi dr opste prakse dati uput gde god ja zelim pa bi mi valjala ta informacija. Inace, cuo sam od jednog dr gastroenterologa da se kolonoskopija NIKADA ne radi privatno jer je to takav pregled da, ne daj Boze ako je neka frka tu si, u bolnici i sve moze da se organizuje, a privatnici samo lepo namlate kintu..nisam pametan..em sam se prestravio sto to moram da radim uopste em sto sada to treba da radim u nekoj nasoj uzasnoj bolnici. Volim privatnike samo zbog uslova, opustene atmosfere i ljubaznosti. Tamo ne ulaze bez kucanja, nema 50 stazista oko doktora..uzas..

Ja sam radila bez anestezije u Kbc Bezanijska Kosa i nije nista strasno veruj mi a ja sam bas plasljiva, doktor je bas fin, i sve je odlicno...traje 15,20 minuta, nista specijalno...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kolonoskopija - sa ili bez totalne anestezije?
PostPoslato: Pet Jun 26, 2015 2:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 23, 2008 8:38 am
Postovi: 20
ja sam upravo uradio svoju prvu kolonoskopiju i nije bila prijatna trajala je 40 MIn bez anestezije... e sad moje konkretno pinje je da mi neko objasni nalaz ili da mi da link na ovom sajtu gde mogu da mi odgovore HVALA svima ali ipak i ovde cu napisati nalaz:
Colon:Prisutna hiperemija,edem,zamucenje sluznice i gubitak vaskularne sare,promene su najoizrazenije u sigmi i descendensu,a proksimaicno do cekuma nesto blaze.Babori su edematozni.
Malo je elemenata za UC,verovatnije antibiotski kolitis(CI Difficite)
dosta nalaza treba da se urade sa sada pije orvil i multilac
Jos jednom hvala na svakom savetu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kolonoskopija - sa ili bez totalne anestezije?
PostPoslato: Čet Jul 16, 2015 1:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 14, 2015 11:49 pm
Postovi: 37
Dakle..

Prva stvar je naziv teme. Kolonoskopija se ne radi nigde u univerzumu u totalnoj/opstoj anesteziji, vec u tzv. analgo-sedaciji koja podrazumeva da je pacijent uspavan i nesvestan posredstvom sedativa koji je dobio kroz krv (venu na nadlanici najcesce). Neki pacijenti ne budu cak ni sasvim uspavani vec u nekom prijatnom polusnu ali se nicega ne secaju. Sve zavisi od tolerancije na kolicinu sedativa koji anesteziolog ubrizga. Prvo se ubrizgava lek za umirenje jer pacijenti obicno ulaze u salu veoma anksiozni jer su na internetu citali iskustva raznih internet genija i sadista koji nemaju drugo zadovoljstvo nego da pisu kako su ih cerecili i mucili, zatim se malo porazgovara sa anesteziologom koji neprekidno prati reakcije pacijenta i sa sestrom koja takodje nadgleda situaciju.
Nakon nekoliko minuta kada je pacijent osetno smireniji, ubrizgava se sedativ koji obicno "obara" u nekoliko sekundi odnosno cini da pacijent "zaspi" i probudi se uglavnom tek u drugoj prostoriji gde se neko vreme prati i nadgleda. Nedugo nakon budjenja, uglavnom oko 1h, pacijent je sposoban da se sam obuce i sedne i vrlo brzo je u stanju da hoda iako i dalje verovatno blago mamuran pa je pratnja u celom ovom procesu neophodna i zahteva se od strane doktora. Pacijenti bez pratnje se ne obradjuju.

Moja licna preporuka je upravo ova metoda - kolonoskopija + analgo-sedacija. Da sam znala ono sto znam sada, ni u ludilu se ne bih bojala ni kolonoskopije a posebno analgezije. Da sam znala ono sto sad znam, a panicar sam po prirodi, ni red sa ove teme ne bih procitala vec bih se uputila pravo tamo bez odugovlacenja i premisljanja.

Ako ne znate gde da radite pregled - radite ga na VMA. Ako ne znate kod koga, a mislim da do sada vec i vrapci znaju ko je najbolji - kod profesora Dodera. Ako ne znate kako da do njega dodjete, on radi samo sredom od 15:30h na cetvrtom spratu na gastroenterologiji i njenoj dnevnoj bolnici.
Endoskopske metode se sve mogu zakazati telefonom, ali posto je velika guzva, predlazem zakazivanje na licu mesta (pronaci sestru koja je veoma zauzeta i zato ne stize da se javlja na telefon, verovatno cete poludeti pokusavajuci da zakazete telefonom). Ovo je dakle sve u vezi pregleda koji se placa. Kolonoskopija kosta 12000. Analgezija 8000. Zajedno 20000. Jedne srede zakazes, sledece srede si na programu. Ciscenje je dan pre pregleda rastvorom Fortrans to svi vec znate. Ja sam popila 3,5 litre. Smatrala sam da je za moju dotadasnju ishranu (bareno povrce) i telesnu masu to i vise nego dobro ciscenje. Nije isto za ljude od 100 kila koji jedu sve zivo i upola lakse ljude koji jedu probrano. A tamo pise 4 litre mora da se popije - za sve. E bas nisam htela :)
I ko ima hemoroide jedino ce malo da mu se upale zbog stalnog napinjanja, ali to prodje za 3 dana sve.

Ako zelite da radite kolonoskopiju kod prof Dodera (naglasite, imate pravo da birate doktora) ali na uput, takodje dodjite u istu ambulantu sa uputom ali pre podne (mislim da mozete i do 15h) i oni ce vas zakazati, mislim da se zakazuje za 8 meseci najranije. Ako vam nije hitno, ovo je takodje odlicno.

Sad poenta: potpuno odbacite strah od nekakve anestezije i teskog pregleda i opterecenje oko toga sto cete spavati a nesto ce vam migoljiti u guzi i slicno. Ovo je najcivilizovaniji i najkulturniji pregled koji sam prosla u zivotu, a mnoge operacione sale su me videle. Dodjes, skines se, pokriju te, maze te po kosi, normalni su i posmatraju te kao zivo bice sa problemom a ne kao jos jedno dupe koje ce da istrazuju, zaspis sa osmehom, probudis se i prvo sto ugledas je prijatno lice predobre sestre. Pritom, nikad u zivotu nisam imala posla sa ljubaznijim osobljem.

Nadam se da sam bar malo pomogla onima koji se dvoume kao sto sam se ja dvoumila pa se 5 godina patila i odlagala jer su mi ljudi pricali da to ne moze da se izdrzi, drugi su mi pricali da to nije nista, treci da su izdrzali do pola itd. Da je moralo bez anestezije, ne bih je verovatno nikad uradila. Jednom sam gutala sondu i meni je dosta tih endoskopskih carolija istrazivanja mojih supljina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kolonoskopija - sa ili bez totalne anestezije?
PostPoslato: Čet Jul 16, 2015 9:48 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Мазе те по коси? Чиме? Чешагијом? :lol:

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kolonoskopija - sa ili bez totalne anestezije?
PostPoslato: Čet Jul 16, 2015 1:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 14, 2015 11:49 pm
Postovi: 37
Da. Jos neko pitanje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kolonoskopija - sa ili bez totalne anestezije?
PostPoslato: Čet Jul 16, 2015 2:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ма јок. :P

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 314 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: