Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 11, 2008 10:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 11, 2008 10:39 pm
Postovi: 5
Pozdrav svima.Nov sam na ovom formu i zelim Vas svija pozdravit a i postaviti jedno pitanje.Moja majka ima kamen u zucnoj kesi i misli da ga operise laserski ali ju interesuje da li se kamen ponovo vrace poslije operacije?Hvala...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 12, 2008 12:25 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Ne, jer se uklanja cela žučna kesica zajedno sa kalkulusima, pa nema više "rezervoara" u kom bi se taložile soli žučnih kiselina

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 12, 2008 11:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 11, 2008 10:39 pm
Postovi: 5
Hvala na odgovoru.Posto moja majka razmislja o operaciji interesuje je Vase misljene koja je bolja operacija laserska ili klasicna zucne kese.Operisala je ranije slezinu i stalno pod terapiom pije "sintrom", "pronizom" i "letroks".Hvala jos jednom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 14, 2008 7:37 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Da li ici na klasicnu ili laparoskopsku operaciju - to treba da kaze hirurg posle pregleda (jer je vasa majka vec imala operaciju na stomaku - slezinu, te ce obicnim pregledom hirurg proceniti da li postoje priraslice koje su smetnja za laparoskopsku operaciju).

Ako vam hirurg predlozi laparoskopsku operaciju, pistanite (naravno ukoliko je to iskusan hirurg) jer je to za pacijenta mnogo laksa operacija kada je zucna kesa u pitanju (ovo pisem iz iskustva) - oporavak posle operacije je mnogo brzi.
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 21, 2008 8:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 11, 2008 10:39 pm
Postovi: 5
danka je napisao:
Da li ici na klasicnu ili laparoskopsku operaciju - to treba da kaze hirurg posle pregleda (jer je vasa majka vec imala operaciju na stomaku - slezinu, te ce obicnim pregledom hirurg proceniti da li postoje priraslice koje su smetnja za laparoskopsku operaciju).

Ako vam hirurg predlozi laparoskopsku operaciju, pistanite (naravno ukoliko je to iskusan hirurg) jer je to za pacijenta mnogo laksa operacija kada je zucna kesa u pitanju (ovo pisem iz iskustva) - oporavak posle operacije je mnogo brzi.
pozdrav


hvala jos jednom.evo juce sam bio s majkom kod doktora i ponijeli smo mu sve nalaze.doktor ih je pregledao i reko da laserska operacija ne moze jer je vec imala jednu operaciju na stomaku.tako da je ostala clasicna.INR je 1,28 da li moze doci do krvarenja?koliko je sigurno da ce uspjeti operacija?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 21, 2008 8:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
isko je napisao:
danka je napisao:
Da li ici na klasicnu ili laparoskopsku operaciju - to treba da kaze hirurg posle pregleda (jer je vasa majka vec imala operaciju na stomaku - slezinu, te ce obicnim pregledom hirurg proceniti da li postoje priraslice koje su smetnja za laparoskopsku operaciju).

Ako vam hirurg predlozi laparoskopsku operaciju, pistanite (naravno ukoliko je to iskusan hirurg) jer je to za pacijenta mnogo laksa operacija kada je zucna kesa u pitanju (ovo pisem iz iskustva) - oporavak posle operacije je mnogo brzi.
pozdrav


hvala jos jednom.evo juce sam bio s majkom kod doktora i ponijeli smo mu sve nalaze.doktor ih je pregledao i reko da laserska operacija ne moze jer je vec imala jednu operaciju na stomaku.tako da je ostala clasicna.INR je 1,28 da li moze doci do krvarenja?koliko je sigurno da ce uspjeti operacija?

Tesko da moze na taj INR doci do krvarenja pri operaciji.INR moze otici i preko 6 a da ne dodje do spontanih krvarenja.Naravno to nije slucaj sto se operacije tice ali ovaj INR je sasvim u redu.A zbog cega se ovde diskutuje o INR-u??Da nije pacijentkinja na oralnim antikoagulansima iz nekog razloga??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 21, 2008 9:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 11, 2008 10:39 pm
Postovi: 5
severus je napisao:
isko je napisao:
danka je napisao:
Da li ici na klasicnu ili laparoskopsku operaciju - to treba da kaze hirurg posle pregleda (jer je vasa majka vec imala operaciju na stomaku - slezinu, te ce obicnim pregledom hirurg proceniti da li postoje priraslice koje su smetnja za laparoskopsku operaciju).

Ako vam hirurg predlozi laparoskopsku operaciju, pistanite (naravno ukoliko je to iskusan hirurg) jer je to za pacijenta mnogo laksa operacija kada je zucna kesa u pitanju (ovo pisem iz iskustva) - oporavak posle operacije je mnogo brzi.
pozdrav


hvala jos jednom.evo juce sam bio s majkom kod doktora i ponijeli smo mu sve nalaze.doktor ih je pregledao i reko da laserska operacija ne moze jer je vec imala jednu operaciju na stomaku.tako da je ostala clasicna.INR je 1,28 da li moze doci do krvarenja?koliko je sigurno da ce uspjeti operacija?

Tesko da moze na taj INR doci do krvarenja pri operaciji.INR moze otici i preko 6 a da ne dodje do spontanih krvarenja.Naravno to nije slucaj sto se operacije tice ali ovaj INR je sasvim u redu.A zbog cega se ovde diskutuje o INR-u??Da nije pacijentkinja na oralnim antikoagulansima iz nekog razloga??



ona ima tromb venu porta.uzima tablete sintrom.a i operisala je ranije slezinu i sada ne moze da radi lasersku operaciju pa se boji da ne dode do krvarenja.da li to moze biti?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 24, 2008 12:43 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Sa 1,28 sigurno nece doci do krvarenja ali postavljam pitanje, zasto je INR 1,28 kada je to gotovo sasvim normalna vrednost a ne terapijska vrednost????? Pacijent ne uzima dovoljnu dozu!!!!!!!!!!!!

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 25, 2008 10:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 11, 2008 10:39 pm
Postovi: 5
moja majka je imala operaciju u petak i uspjesno je zavrsena.ona se jos nalazi u sobi za intizivnu njegu i danas bi trebalo da izadje iz nje.doktori su zadovoljni njenim nalazima.danas po podne ima da izvadi jos neke.zelim da se zahvalim svima vama koji ste pomogli.HVALA JOS JEDNOM.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 18, 2008 10:17 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Avg 23, 2008 7:25 pm
Postovi: 70
ćaos svima...
da se priključm temi, jer sam u maloj nedoumici šta da radim.
pri rutinskom pregledu su mi našli konkremente u žučnoj kesi (ne znam da li to podrazumeva kamen ili pesak?).
tacnije, u februaru sam radio dopler pa mi je doktor napisao u izveštaju: "u žučnoj kesi se vidi veći broj sitnih konkremenata, više u vidu taloga".
u septrembru mi je doktorka na ultrazvuku napisala: "žučna kesa nije uvećana, u lumenu veći broj sitnih konkremenata; žučni putevi uredni".
ja sam sada u nedoumici šta da radim? da li da idem na lepraskopsko vađenje žučne kese ili da sačekam još malo? ja nemam nikakve tegoba za sada (hvala bogu), ali opet... ili da pokušam sa onim preparatom (Ursofalk) koji je jedan od učesnika Foruma pomenuo?
ako može neko da mi malkice razbistri ovo... ne kontam se u medicinu baš toliko :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 18, 2008 3:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 12, 2008 10:58 pm
Postovi: 24
Lokacija: NS
Doktorica mi je rekla da kamenje u zuci ne bi trebalo topiti kojekakvim lekovima i cajevima, jer postoji opasnost da se oni tako smanjeni odkotrljaju u kanal i zacepe pankreas, sto moze dovesti do mnogo vecih problema. Da li je to tacno? :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 19, 2008 11:51 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 01, 2008 6:10 pm
Postovi: 2010
Lokacija: tu u vashoj blizini
Da tachno je,kada je kamen veci on nema gde iz zhuchne kese,ali kada su sicushni onda shetaju i mogu dospeti u kanale i napraviti katastrofu.Ja sam pre mesec dana operisala zh.kesu,to mi je bio prvi napad i iste vecheri sam ostala u bolnici,radjen mi je klasichan rez,ali sam se brzo oporavila,jedino shto nesmem nishta teshko da podizhem,pazim shta jedem...

_________________
nije srecan onaj ko ima shta zheli,
nego onaj koji ne zheli ono shto nema


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 20, 2008 4:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Avg 23, 2008 7:25 pm
Postovi: 70
OK, jeste logično to što ste napisali do sada, da kamen ne može da izađe iz žučne kese (zbog svoje veličine pre svega), ali opet ljudi izbacuju i kamen i pesak iz žučne kese, kao i iz bubrega.
Kad je pesak u pitanju (ili mulj kako ga doktori često zovu), mišljenja sam da je možda bolje pokušati prvo sa nekom prirodnom medicinom ili preparatima za topljenje kamena/peska, pa ako to ne da rezultata onda laporaskopija ili klasična operacija.
Opet, naglašavam, to je moje (laičko) mišljenje i verovatno se doktori neće složiti sa mnom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 20, 2008 6:25 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 01, 2008 6:10 pm
Postovi: 2010
Lokacija: tu u vashoj blizini
ja sam pre mesec dana operisala zhuchnu kesu,klasichnim rezom,postoperativni tok je OK,interesuje me da li smem jesti palentu ?poshto sam na dijeti i najgore mi je ovo sa hranom,ostalo jesve OK rana je zarasla,pozdravljam vas

_________________
nije srecan onaj ko ima shta zheli,
nego onaj koji ne zheli ono shto nema


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re:
PostPoslato: Ned Jul 06, 2014 3:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 23, 2014 8:46 pm
Postovi: 5
jesy je napisao:
ja sam pre mesec dana operisala zhuchnu kesu,klasichnim rezom,postoperativni tok je OK,interesuje me da li smem jesti palentu ?poshto sam na dijeti i najgore mi je ovo sa hranom,ostalo jesve OK rana je zarasla,pozdravljam vas


Na dijeti ćeš biti do kraja života, isto kao i ja! Pomiri se sa tim i isprobavaj namirnicu po namirnicu kako bi saznala šta ti odgovara. Ja sam palentu jeo već 4tog dana posle operacije. Smeš jesti praktično sve što si jela i ranije ali sa veoma malo masnoća. I ja sam se pitao koliko malo masnoća, dok sam nisam došao do odgovora da je to individualno. Najbolje je da probaš. Napravi palentu kako je inače spremaš i pojedi 2-3 kašike toga i osluškuj svoj organizam. Ako ti ne paše, saznaćeš već posle 10-15 minuta. Malo mučnine, gasova i eventualno dijareja biće ti siguran znak za to. Ako ti posle pola sata nije ništa, brate navali i uživaj ali ne preteruj. Nećeš umreti od toga! Tako ja radim. Ako već isprobavaš onda ne kombinuj da bi znala na šta si reagovala. Pročitao sam negde da biljna vlakna efikasno pomažu pri izbacivanju nesvarenih masnoća iz creva, tako da eto malo ovsenih ili raženih pahuljica može dosta da ti pomogne. Srećno!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: