Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Kalprotektin test
PostPoslato: Pet Maj 29, 2015 5:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 12, 2007 1:36 am
Postovi: 11
Lokacija: paracin
Od februara meseca sam pocela sa gubim kilazu.Inace sam strasno mrsava celi zivot(34 godine)tako da su ti izgubljeni kilogrami(3.5) od mene napravili logorasa...Imam konstante mucine ali ne povracam,nemam proliv vec zatvor i tvrdu stolicu(ali tako mi je od najranijeg detinjstva),imam gorusicu nocu narocito,nemam apetit ali jedem pet puta dnevno na silu, a da nervozna sam dosta ali i to nije nesto sto je kod mene novijeg datuma.U aprilu sam otisla kod specijalite dobila konrolok tablete i da uradim stolicu na kandide,crevne parazite,bakterije,FOBT,i kalprotektin.Sve je u redu i ultrazvuk ali taj kalprotektin je 300 a ref.vrednost <50.Posto sam imala zatvor i odmah tad dala stolicu na analizu, dogovorila sam se sa doktorom da uz pomoc sirupa regulisem probavu pa da ponovim test.Inace on predlaze kolonoskopiju kako bi se iskljucio kolitis, kronova bolest i neko ozbiljnije oboljenje.Da li je bas ta kolonoskopija neophodana?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kalprotektin test
PostPoslato: Sub Maj 30, 2015 2:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 07, 2014 12:43 pm
Postovi: 7
Ja bih poslusao doktora i uradio kolonoskopiju. Ne mora da znaci da imas neko organsko oboljenje, zna kalprotektin da skoci i kod nekih manje ozciljnih peoblema. Kolonoskopiju obavezno uradi u analgosedaciji. Nemoj odugovlaciti, sto prije to uradi. Nemoj da se bojis, pokusaj da nadjes nacin da smanjis stres, jer kad pogledas svijet globalno uvijek ces naci ljude koji imaju vise problema. Srecno :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kalprotektin test
PostPoslato: Ned Maj 31, 2015 7:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Колоноскопију немој да радиш у тоталној анестезији јер то оставља могућност лекарима аматерима да брљају по твојим цревима и направе таква оштећења од којих ћеш се тешко опоравити. Погледај по форуму ко је радио колоноскопију без анестезије па се распитај код кога су радили.

Мораш да из исхране избациш буквално сву хемију па нећеш имати жгаравицу. Погледај шта сам писао на мом сајту www. aca. rs у Савети, Здравље под Желудац а и остало.

Треба да почнеш да пијеш већу дозу пробиотика, рецимо Мултилак два пута дневно (на празан желудац).

Домаћи кефир веома је пожељан као и много више чисте воде (негазиране). Једна шоља куване немлевене пшенице дневно би била пожељна.

Напиши како се иначе храниш.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kalprotektin test
PostPoslato: Pon Jun 01, 2015 4:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 12, 2007 1:36 am
Postovi: 11
Lokacija: paracin
Sto se ishrane i nacina zivota tice,gazirano i sladoled ne jedem 15 godina,cigaretu nisam ni zapalila, alkohol nikad nisam pila, lekove(anibiotike i analgetike)godinama nisam pila,ponekd lek za alergiju i bromazepam 1.5mg po potrebi.Hrana nikad ne jedem ljuto,kiselo,suvise masno.Porodicno proizvodimo organski krompir,sargarepu,cveklu,tikvice,jabuke,kajsije,sljive,sama pravim kiselo mleko.Od mesa jedem barenu piletinu,posnu svinjetinu,cureca prsa.Kupujem flasiranu vodu i to stalno menjam,pijem oko 1.5 l vode,cajeve bas i ne a kafu ponekad.Pocela sam odskoro i ovsenu kasu da jedem,a kravlje mleko cu probati zameniti kozijim mlekom.Receno mi je da bih se ugojila da jedem vise ugljenih hidrata i masti,ali meni masno smeta mogu samo maslac i ponekad kajmak,hleb uvek stari prepeceni hleb i to dosta,pocela sam da pijem djumbir,med i limun u mlakoj vodi,radim jogu,posle vecere ne spavam bar cetiri sata da ne bih imala kiselinu ali je ipak imam....Sada sam od terapije dobila nolpaza 1*1,b kompleks i gelusil po potrebi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kalprotektin test
PostPoslato: Uto Jun 02, 2015 6:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Киселина која ти се јавља после јела поуздан је знак да ти храна не одговара јер или не можеш да је свариш довољно брзо (због мањка желудачне киселине) или има хемије у њој.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kalprotektin test
PostPoslato: Čet Jun 04, 2015 10:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 28, 2015 11:02 am
Postovi: 16
Nadam se da je tvoj problem resen. Da li si radila kolonoskopiju? Kakav je nalaz? Ja isto cekam rezultat kalprotektina pa me zanima sta ti je dr rekao u vezi njega. pozdrav i sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kalprotektin test
PostPoslato: Čet Jun 04, 2015 11:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 12, 2007 1:36 am
Postovi: 11
Lokacija: paracin
Nisam radila kolonoskopiju,ne znam ni da li cu je raditi.Kalprotektin test cu ponoviti sledece nedelje,pa ako je povisen onda idem kod hirurga na razgovor u vezi kolonoskopije.Doktor mi je rekao da kalprotektin test u principu sluzi da bi se videlo da li su u pitanju nervozna creva ili postoji neko organsko oboljenje.Neznam Brankaj. kakvi su tvoji problemi>


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kalprotektin test
PostPoslato: Pet Avg 28, 2015 12:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 27, 2015 2:24 pm
Postovi: 12
Pozdrav Zerami,

da li si u medjuvremenu ponovila test kalprotektina i kakvi su rezultati, jesi li radila jos neke pretrage?

Ja imam povisen kalprotektin ali kolonoskopijom nisu utvrdjene patoloske promene...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 98 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: