Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 63 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: iritabilni kolon
PostPoslato: Pon Sep 01, 2008 2:36 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 28, 2008 1:29 pm
Postovi: 56
Dijagnostifikovan mi je iritabilni kolon.U zadnj a tri dana sam jako puno preterao u picu tacnijue pivo,juce nakon rucka sam dobio bolove u stomaku i celi dan sam prelezao,kada sam u jednom momentu pritisnuo rukom donji deo stomaka sa leve strabne secnulo mi je jako ,se vajuci bol,i noga me je bolela,danas nemam taj bol toliko jako,kao da prolazi al posle jela svaki put moram na wc i stolica mi bude pola formirana al je nekako belicasta i kao da imam malo nesvarene hrane tacnije delove luka sam primetio,nema krvi,kolonoskopiju sam radio pre 4 mesca i imam samo iritabilni kolon i spazme.da li je to zbog piva ili sta??? :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 01, 2008 2:43 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
o da!

super vam je terapija!

izgleda da josh ne shvatate ozbiljnost i sushtinu svog stanja!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 01, 2008 2:57 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 28, 2008 1:29 pm
Postovi: 56
Pio sam ja dicetel i onda mi se popravilo stanje,priznajem da sam zadnja 3 dana bio nepazljiv ,samo recite mi da li je to odd toga,brine me ta bol,nadam se da ne moram opet na kolonoskopiju posto sam je tesko podneo sa 25 god.i dal se stanje moze nakon 3 meseca od kolonoskopije pokvariti,plasim se zbog krona ili UC


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 01, 2008 3:31 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 28, 2008 1:29 pm
Postovi: 56
?????????????????? :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 01, 2008 4:16 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Stanje svake celije se za 10 dana moze promeniti!

Ali mi se chini da vas muchi samo sopstvena greshka! Opijanje!

Ako vi ne vodite rachuna o sebi ko ce??

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 01, 2008 4:23 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 28, 2008 1:29 pm
Postovi: 56
u pravu ste!!! resio sam totalno da promenim nacin zivota!!Znaci alkohol a ppogotovu pivo OUT malo bolja ishrana i sto manje stresa...Sta mi savetujete,kada da se obratim opet mom gastroenterologu,jel da sacekam malo tj jel mislite da nije nista alarmantno?!?!?!?!puno pozdrava


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 01, 2008 4:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Sachekajte par dana, pazite shta jedete i pijete i ako ne prodju tegobe obratite se dr! I malo vishe volite sebe!

Pozdrav

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 01, 2008 6:42 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 28, 2008 1:29 pm
Postovi: 56
nemam ja bas neke jake simptome tipa da ne mogu da idem negde ili da ustanem iz kreveta nego ja sad stalno razmisljam o tome i kad se pipam dole po stomaku ocekujem da ce da me jako sevne ,to se i dogodi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: za VALDEZ
PostPoslato: Pet Sep 05, 2008 2:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 14, 2008 3:58 pm
Postovi: 9
Valdez,
nisi jedini sa problemom koji se zove Iritabilni kolon. I ja imama takvu dijagnozu i mucim se s njom vec duze vreme. S vremena na vreme je bolje pa opet lose i tako. Cisto sumnjam da takav funkcionalni poremecaj moze da se lako izleci. Da li osim bolova koje opisujes imas jos neke simptome, ili si imao ranije, tipa prolivaste stolice sa sluzi, nadimnje, gasovi , glasno krcanje u crevima .... Ja imam sve ovo i vrlo se lose osecam zbog toga. Nije da je nepodnosljivo ali je jako neprijatno, zamisli u drustvu si a ono pocnu creva da krce toliko glasno da ti dodje da odmah pobegnes glavom bez obzira. Javi se!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 05, 2008 11:25 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 28, 2008 1:29 pm
Postovi: 56
Ja nisam imao nikad prolive,imao sam malo sluzi u formiranoj stolici i bolove u donjem delu stomaka..Tada sam ipak bio resio da uradim kolonoskopiju i jako se namucio zbog spazma kojeg sam imao.Iskreno da ti kazem ja nemam neke jake bolove,krcenje creva,i tako to...gasove imam i to ujutro a preko dana slabo.Moja terapija je rudakol 3x1 30 min pre jela i ksalol 3x1 i meni to pomaze,reci cu ti i to da sam cak sa ovim tegobama uspeo i da se ugojim par kilograma,plivanje ti je najbolje,ja cak i bicikl svakodnevno vozim lagano po 10 km,da ima veze sa psihom-ima.Meni kad dodje ispitni rok-opa proradi iritabilni kolon.Cini mi se da je sve individualno,eto kazem ti meni ishrana ne smeta,samo kad sam malo pod stresom bude nezgodno.Ujutro imam malo jac ebolov eali posle odlaska u wc sve prodje.Stolica mi je uglavnom formirana.Nemoj se ustrucavati da uzmes neki sedativ,to moze samo da ti pomogne..Pitaj sta te interesuje,tu sam da ti pomognem koliko god mogu!!!!! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 06, 2008 12:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 14, 2008 3:58 pm
Postovi: 9
Zdravo Valdez,
bas mi je drago sto si se javio, bar mogu sa nekim ko ima isti problem kao ja da prodiskutujem. I ja sam veoma tesko podnela kolonoskopiju, ustvari uradjena mi je do polovine transverzuma, jer nisam mogla da podnesem zbog izrazenih spazama. Terapiju sam dobila i ona je doslovce kao tvoja, Rudakol 3x1 i ksalol od 0.25. Rudakol sam uzimala oko 4 meseca i zadnjih mesec dana nemam izrazene bolove, ali i dalje imam gasove i prolive, a krcanje u crevima me ubi. To je nesto sto me uzasno nervira i stvara paniku jer se sad plasim da nije problem u tankom crevu a iskreno da ti kazem bas mi se ne ide kod lekara posle svega sa kolonoskopijom. Neznam kako da se resim tih krkljanja i gasova u crevima. Znam da stres doprinosi svemu tome a ja sam prirodno zivcana pa ne mogu lako da ga svladam. Kako je tebi, jel ima poboljsanja? Jedan mali savet oda mene: alkohol batali ilil smanji na minimum jer on veoma utice na pogorsanja kod iritabilnog kolona. Ako imas neki savet za mene javi se. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 06, 2008 9:25 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 28, 2008 1:29 pm
Postovi: 56
Primetio sam to u vezi sa alkoholom i sada cu da ga batalim koliko god mogu,podnosljiva je casica pelinkovca posto se zna da dobro utice na stomak.Rudakol pijem tek nedelju dana,i sta ja znam,mozda je jos rano da dajem neke prognoze,treba piti 2 litre vode dnevno i jesti voca dosta,ne znam zasto imas stalno prolive i krcenje ali to je normalno za IK .Ili imas prolive ili zatvore.I ja sam zivcan po prirodi a i zadnjih 8 godina sam svasta doziveo a imam 25 god. Da li Rudakol pijes pola sata pre svakog glavnog obroka,dorucak,rucak,vecera ,ili bas tacno na svakih 8 sati???Ja imam problema i sa hronicnim gastritisom...Znaci strasno...Ja sam isto kolonoskopiju do pola izdrzao tacnije 60 cm mi se plasirao aparat,i ne ide vise bez anestezije totalne ni za zivu glavu.Probaj espumisan tablete za gasove,ja pijem i viva jogurt,smanji ono sto nadima,tipa grasak,buranija,grozdje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 06, 2008 10:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 14, 2008 3:58 pm
Postovi: 9
Imas malo godina a dosta problema. Ja imam desetak godina vise od tebe ali godine nisu merilo za bolest. Rudakol pijem od prilike na 20-tak min. pre glavnih obroka i neznam, nesto nisam bas sigurna da mnogo pomaze, a i doktor mi je rekao da on individualno deluje kod osoba. Znaci nekom pomaze a nekom ne. Probaj da ga pijes bar tri meseca to mi je savetovao jedan prof. doktor gastrenterolog sa kojim sam kontaktirala preko drugog foruma. Inace u gradu gde zivim je manjak lekara iz ove oblasti a i ovi sto postoje nisu vicni u objasnjavanju pacijentima o prirodi njihove bolesti. Tako se ja informisem malo usput preko poznanika, malo preko internta i sto se IK tice nisam cula daje lako izleciv i da kod mnogih ostaje trajno. Nadam se da ti i ja nismo u toj grupi i da nas cekaju neki bolji dani sto se Ik tice. Pozdravljm te!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 06, 2008 11:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 28, 2008 1:29 pm
Postovi: 56
Eeee Jasnav da ti znas sta sam ja sve prosao sa 25 god nije ni cudo sto imam gastro probleme tj probleme sa zeludcem i kolonom i to sve zbog nerviranja,plasim se iskreno da ti kazem sta ce biti u 40-50 godinama a i u familiji sam imao slucaj karcinoma debellog creva pa me i to dodatno plasi,znaci HAOS .IK koliko ja znam se ne moze izleciti,to je funkcionalni poremecaj creva i mozes ga samo kontrolisati ,sta ces,ima i gorih stvari kao sto je kronova bolest ili ulcerozni kolitis..Veruj mi ja stvarno znam malo ljudi mojih godina koji nemaju neki zdravstveni problem,ne znam sta je to ali nam drustvo ocigledno propada...ja imam sjajnog gastroenterologa i samo kod njeg aidem i evo leci me vvec 2 godine i totalno je upoznat sa mojim stanjem..Bilo bi dobro da nadjes svog gastroenterologa u kojeg ces imati poverenja i bice ti bolje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 17, 2009 9:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 17, 2009 8:34 pm
Postovi: 1
Evo i ja da se prikljucim za sve nas ovoj neprijatnoj temi,koja po meni nacisto unistava zivot.Nadam se da mi mozete barem malo pomoci barem ovom reazmenom iskustva sta se kome desava,sta radi i kako vidim da Valdez ima puno iskustva.Meni se desava ovako,dobijam strujanja u crevima u donjem delu stomaka,na nivou kukova,od desnog ka levom,kao da nesto konstantno prolazi i te akcije creva se cuju.Dobijam lazne nadrazaje za stolicu u debelom crevu i kada odem u wc nikad nisam siguran da li je to to,da sam izbacio sto je trebalo ili ce crevo samo ili zbog tih nadrazaja odluciti da izbaci nesto kasnije samo od sebe.Stolice su neformirane,kasaste,iznenada dolaze i moram brzo da reagujem da bih stigao do wca,posle nuzde osecam da me zavrsni deo debelog creva pece od te izbacene stolice,valjda zbog toga sto je bogata tim zeludacnim ili nekim drugim sokovima,ne znam a to mi se pre ovih ovakvih problema nikada nije desavalo,ta nesigurnois,nadrazaji i da me pece.Ne znam sta da kazem vise,stalno razmisljam o ovome,strah me je da mi se nesto tako ne desi dok sam u gradu ili u nekom drustvu,ta lazna nuzda pa da nesto bude izbaceno,ne znam sta bih,imam 26 godina,treba prihvatiti tu mogucnost da moze da ti se desi da nuzdu izvrsis u gace u tim godinama,to je ponizavajuce.

Sta vise da kazem,ako mozete pomozite,bilo kako,bilo ko....
Hvala


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 63 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 49 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: