Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 646 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 44  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pet Mar 14, 2014 8:53 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Nov 29, 2008 1:34 am
Postovi: 187
Lokacija: Stara Pazova
mihajlomitrovic je napisao:
Deda Mihajlobre, molim vas da ako ikako mozete da mi pomognete i posaljete mi jedan taj vas melem. Ostavicu vam adresu u privatnoj poruci.

Imenjace moj sad sam procitao poruku, idem na postu, i saljem vam moj Melem, od koga ce vam biti sigurno bolje.
Odrzavajte higijenu, to je najbitnije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pon Mar 17, 2014 7:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 14, 2014 8:29 am
Postovi: 7
Mihajlobre je napisao:
mihajlomitrovic je napisao:
Deda Mihajlobre, molim vas da ako ikako mozete da mi pomognete i posaljete mi jedan taj vas melem. Ostavicu vam adresu u privatnoj poruci.

Imenjace moj sad sam procitao poruku, idem na postu, i saljem vam moj Melem, od koga ce vam biti sigurno bolje.
Odrzavajte higijenu, to je najbitnije.
Deda Mihajlo, melem je stigao.
, i vec ga mazem, nego recite mi koliko puta na dan trebam da mazem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pon Mar 17, 2014 8:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Nov 29, 2008 1:34 am
Postovi: 187
Lokacija: Stara Pazova
Deda Mihajlo, melem je stigao.
i vec ga mazem, nego recite mi koliko puta na dan trebam da mazem.[/quote]
Postovanje, drago mi je da vam je stigao melem. Mazite ga tri, cetiri puta dnevno. Najvaznije je da uvece namazete na tufer melem, i stavite ca na cmar, da prenoci, sutradan ce vam biti bolje, necete imati ni svrab ni bolove.
Pozdrav deda Mihajlo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Uto Mar 18, 2014 1:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 14, 2014 8:29 am
Postovi: 7
Svaka cast deda Mohajlo, Ja danas nemam svrab i ne osecam bol u anusu. Cak mi se cini, kao da se cvoric povukao.
Puno vam hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Čet Mar 27, 2014 12:19 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 21, 2007 11:44 am
Postovi: 138
Pitanje, spoljni hemoroidi su mi se pojavili u nedelju uvece, od ponedeljka prepodne mazem hepatrombin kremom i koristim iste cepice. Znaci 3 dana uzastopce i nema nikakvih poboljsanja. Znam da je ovo dugotrajan proces oporavka, a moje pitanje je sledece: Radim posao u kojem sam stalno u pokretu, na nogama, puno setnje, ukljucujuci i nekad savijanja, da li je to lose? Da li bih mozda trebala da mirujem kod kuce? Da li to utice na hemoroide?
Ovo pitam zato sto ujutro kad ustanem deluje mi kao da je hemoroid manji, a popodne kad se vratim kuci sa posla ili uvece, kao da je iste velicine kao i do sada, da se nista nije promenio. Ili mozda samo umisljam..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Čet Mar 27, 2014 10:31 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Nov 29, 2008 1:34 am
Postovi: 187
Lokacija: Stara Pazova
andrejica je napisao:
Pitanje, spoljni hemoroidi su mi se pojavili u nedelju uvece, od ponedeljka prepodne mazem hepatrombin kremom i koristim iste cepice. Znaci 3 dana uzastopce i nema nikakvih poboljsanja. Znam da je ovo dugotrajan proces oporavka, a moje pitanje je sledece: Radim posao u kojem sam stalno u pokretu, na nogama, puno setnje, ukljucujuci i nekad savijanja, da li je to lose? Da li bih mozda trebala da mirujem kod kuce? Da li to utice na hemoroide?
Ovo pitam zato sto ujutro kad ustanem deluje mi kao da je hemoroid manji, a popodne kad se vratim kuci sa posla ili uvece, kao da je iste velicine kao i do sada, da se nista nije promenio. Ili mozda samo umisljam..

To sto ste stalno u pokretu je jako dobro, i od toga vam ne moze biti lose. Fizicki napor je los. Tri najvaznije stvari kojih se trebate pridrzavati su higijena ,odrzavajte hogijenu anusa posle svakog praznjenja creva. Za higijenu koristite samo vodu, bez sampona i jakih sapuna, jer oni mogu da nastete, jer nadrazuju kozu. Druga stvar je unos vode u organizam, i treca stvar ishrana. Ne smete dozvoliti da imate tvrdu stolicu, uzimajte hranu vlaknastog porekla, a vodu konzumirajte minimalno dve litre dnevno. Ali bas vodu, ne neke sokove, samo vodu.U terapiji hemoroida obično se koriste masti i čepići koji smanjuju bol, smanjuju upalu, sprečavaju infekcije, sprečavaju koagulaciju krvi i nastanak tromba . Od biljnih lekova koriste se kantarionovo ulje (mast ili čepići), maslinovo ulje, nevenova mast ili čepići, ekstrakt divljeg kestena, kokoca, hajdučke trave, propolisa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Čet Mar 27, 2014 10:41 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 21, 2007 11:44 am
Postovi: 138
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pet Mar 28, 2014 8:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 14, 2014 6:14 pm
Postovi: 6
Izasli su mi hemoroidi pre 3 dana,izazvani su losom ishranom u prethodnom periodu,i ranijih godina je znala da mi krvari stolica posle par dana lose ishrane,ali nikada nije bolelo.Koristim hepatrombin mast i cepice i jos jednu bejbi kremu,povlace se polako,zanima da li mogu da se vratim teretani kada se povuku skroz,bavim se bodybildngom profesionalno ? hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sub Mar 29, 2014 1:06 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Nov 29, 2008 1:34 am
Postovi: 187
Lokacija: Stara Pazova
djomlaks je napisao:
Izasli su mi hemoroidi pre 3 dana,izazvani su losom ishranom u prethodnom periodu,i ranijih godina je znala da mi krvari stolica posle par dana lose ishrane,ali nikada nije bolelo.Koristim hepatrombin mast i cepice i jos jednu bejbi kremu,povlace se polako,zanima da li mogu da se vratim teretani kada se povuku skroz,bavim se bodybildngom profesionalno ? hvala unapred.

Neznam, koliki je napor u bodinildingu, ali svako naprezanje steti .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sub Mar 29, 2014 11:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 14, 2014 6:14 pm
Postovi: 6
Mihajlobre je napisao:
djomlaks je napisao:
Izasli su mi hemoroidi pre 3 dana,izazvani su losom ishranom u prethodnom periodu,i ranijih godina je znala da mi krvari stolica posle par dana lose ishrane,ali nikada nije bolelo.Koristim hepatrombin mast i cepice i jos jednu bejbi kremu,povlace se polako,zanima da li mogu da se vratim teretani kada se povuku skroz,bavim se bodybildngom profesionalno ? hvala unapred.

Neznam, koliki je napor u bodinildingu, ali svako naprezanje steti .


Pa do sada mi nije smetalo,meni su se ovi problemi javili pre 3 dana u smislu da sam imao malo vece pecenje i tu kuglicu,ali unazad par godina sam imao i krvarenja u stolici,i slabije pecenje ,a i kuglica je bila manja i sve sam normalno radio,samo da naglasim da se hranim jako dobro ,dosta vlakna unosim posto mi je to potrebno zbog sporta kojim se bavim,inace u zadnjjih 20 dana nisam vezbao bio zbog posla,sedeo sam dosta i hranio se brzom hranom,stolica je uvek bila tvrda i verovatno se hemoroid upalio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sub Mar 29, 2014 2:33 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Nov 29, 2008 1:34 am
Postovi: 187
Lokacija: Stara Pazova
djomlaks je napisao:
Mihajlobre je napisao:
djomlaks je napisao:
Izasli su mi hemoroidi pre 3 dana,izazvani su losom ishranom u prethodnom periodu,i ranijih godina je znala da mi krvari stolica posle par dana lose ishrane,ali nikada nije bolelo.Koristim hepatrombin mast i cepice i jos jednu bejbi kremu,povlace se polako,zanima da li mogu da se vratim teretani kada se povuku skroz,bavim se bodybildngom profesionalno ? hvala unapred.

Neznam, koliki je napor u bodinildingu, ali svako naprezanje steti .


Pa do sada mi nije smetalo,meni su se ovi problemi javili pre 3 dana u smislu da sam imao malo vece pecenje i tu kuglicu,ali unazad par godina sam imao i krvarenja u stolici,i slabije pecenje ,a i kuglica je bila manja i sve sam normalno radio,samo da naglasim da se hranim jako dobro ,dosta vlakna unosim posto mi je to potrebno zbog sporta kojim se bavim,inace u zadnjjih 20 dana nisam vezbao bio zbog posla,sedeo sam dosta i hranio se brzom hranom,stolica je uvek bila tvrda i verovatno se hemoroid upalio.

To sto vam je stolica bila krvava, to su vam proradili unutrasnji hemoroidi, vasa je sreca, sto unosite dosta vlakaste hrane u organizam.Tvrda stolica hoce da napravi problem sa hemoroidima. Ako i dalje budete imali tvrdu stolicu, probajte sa suvim sljivama da resite taj zatvor stolice.
Pozdrav deda Mihajlo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sub Mar 29, 2014 4:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 23, 2014 3:59 pm
Postovi: 6
Pozdrav

Jeo sam par dana bas dosta rostilja(debilcina sta ces -.-)

I juce posle stolice(tvrda)sam primetio malo krvi na wc papiru...danas takodje :(

1 puta nisam imao ni bol ni svrab a drugog mali bol i svrab narednih sat vremena od stolice.

Citao sam ovu temu sada i vidim da se preporucuje najvise higijena i neki preparati.

Nikada nisam imao ovaj problem iako dosta sedim...i stolica mi je bila vecinom tvrdja nego meksa...ali eto.

Moje pitanje je imam i cepice i faktu mast..pa koje da upotrebim? ja licno mislim da je unutrasnji hemoroid posto nije nista ispalo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pon Mar 31, 2014 12:03 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Nov 29, 2008 1:34 am
Postovi: 187
Lokacija: Stara Pazova
V for Vendetta je napisao:
Pozdrav

Jeo sam par dana bas dosta rostilja(debilcina sta ces -.-)

I juce posle stolice(tvrda)sam primetio malo krvi na wc papiru...danas takodje :(

1 puta nisam imao ni bol ni svrab a drugog mali bol i svrab narednih sat vremena od stolice.

Citao sam ovu temu sada i vidim da se preporucuje najvise higijena i neki preparati.

Nikada nisam imao ovaj problem iako dosta sedim...i stolica mi je bila vecinom tvrdja nego meksa...ali eto.

Moje pitanje je imam i cepice i faktu mast..pa koje da upotrebim? ja licno mislim da je unutrasnji hemoroid posto nije nista ispalo.
Mogu ti preporuciti melem koji ja proizvodim. Ako si zainteresovan, posalji mi poruku. Garantujem da ce vas bol i svrab napustiti vec nakon drugog mazanja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sre Apr 02, 2014 12:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 25, 2009 9:27 am
Postovi: 43
Od simptoma imam samo svrab i crvenilo. I kao neka zadebljanja tj male otekline oko anusa kojih cas ima cas nema. Ako se cesem onda su veca. Kao vena kada se naduje. Onda kad se sve smiri splasne. Mazao sam Hemor M I bilo je bolje ali cim sam prestao opet sve po starom. Da definitvno budem siguran da su u pitanju hemoroidi?
Inace te male otekline, ima ih nekoliko i nisu bas na samom anusu nego oko njega.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Čet Apr 03, 2014 2:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 07, 2012 10:30 pm
Postovi: 5
Ja sam koristio melem koji pravi dedaMihajlo i mogu Vam reci da je,od svih koriscenih,najbolji.Uz pravilnu primenu,preporucenu ishranu i redovnu higijenu,krema je vise nego dobra.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 646 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 44  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: