Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 646 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 44  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sre Jan 02, 2013 7:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 31, 2012 5:05 pm
Postovi: 13
Shtrki je napisao:
Filthy McNasty je napisao:
Shtrki je napisao:
Ljudi, mene zanima da li postoji osoba koja je izlecila hemoroide i kako?


Ja se ovde ubih pisajuci (iz licnog iskustva) sta i kako u, da li si procitao postove u zadnjih nekoliko starnica........ jednostavno, ne postoje kreme ili bilo sta slicno sto ce vam izleciti hemoroide, problem je vezan za ishranu i regulisanje digestivne flore.

Naravno da sam čitao tvoje postove, i nije da sam neki hejter ali mislim da Candida nema veze sa hemoroidima (kažem to jer sam imao Candidu zbog nezaštićenih seksualnih odnosa), a i moj komšija je hirurg koji kad me je pregledao nije mi nista napomenuo u vezi sa tom bolešću. Slažem se da treba da se korektuje ishrana ali ne toliko rigorozno kao sto si ti naveo/la (npr. izbaciti šećere i tako to). Ja sam samo izbacio ljuto u potpunosti, a ionako ga nisam jeo mnogo i često. Počeo sam da unosim vlakna u ishranu i da pijem više tecnosti. Problem sa hemoroidima mi se javio pre 10ak dana pa sam na preporuku jednog drugog hirurga počeo da koristim Hemor M mast, jer kako on kaže pomoću ove kreme njemu su se hemoroidi povukli i od tad nema više probleme sa njima. Mene zanima da li se neko jos u potpunosti izlečio i kako, jer ne planiram da do kraja života vučem ovu bolest. Evo to je ta krema
Slika
http://apotekaonline.rs/hemoroidi-suljevi/hemor-m-mast



Kao sto sam napisao ja sam imao veoma ozbiljinih problema koje sam prakticno sam sebi izazvao usled ignorisanja. Nakon bolnickog lecenja i podvezivanja nisam imao problema 10godina sve do Septembra.

Ono sto sam primetio je da mi odredjene stvari pogorsavaju situaciju a to je recimo Njamb, ljuti i alkohol. Takodje Faktu cepici su mi odmogli i to veoma. Kada sam ih dobio u Septembru i nakon pogorsanja stanja koriscenjem Faktu cepica, poceo sam da koristim Vaginalete na bazi kantariona kao i da mazem spoljasnji deo uljem od kantariona. Izbacio sam Coca-colu i gazoranu. Svaki dan pio barem jednu Limunadu sa 1 velikim limunom i barem 2-3L vode. Takodje cim se probudim sam pio lanene semenke koje su predhodnu noc bile u malo vode ( one omeksavaju stolicu ) sa 0.5L mlake vode. Za dorucak jam jeo Musli ( sam sam kupovao stvari koje sam mesao ) sa suvim brusnicama, bananom, lanom, ovsenim pahiuljicama, lenkom, orasima.... sve to sam prelivao vrelom vodom i ostavio da odstoji 15min i onda mesao ja Jogurtom i tako jeo. Uz sve to sam koristio i Phlebodia tablete i probelmi su nestali vec posle 7 dana. Nazalost nemam doboljnos amokontrole pa sam nastavio da jedem previse zacinjenu hranu, Coca-colu, vec kolicine kafe i opet su se pojavili. Kako su unutrasnji i krvare moram opet da primenim neki tretman.
A iskreno ako nisi voljan da cekas duze i da se nerviras moj savet ti je da ako imas unutrasnje probas sa podvezivanjem. Procedura mozda jeste neugodna al brzo bude gotovo, za manje od 15min i nakon toga mozes kuci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pet Jan 04, 2013 4:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 04, 2013 4:12 pm
Postovi: 1
Surfovao sam po netu ali maltene nisam nasao nigde odgovor kako se zaustavlja krvarenje kod hemoroida, sem ovde na forumu na jednoj temi je danka nesto spomenulo davne 2007 godine(Faktu cepici ili krema). Dakle prilicno nezdravno se hranim, a i pijem alkohol, pogotovu ovih dana, ali nisam imao velikih problema. Pre godinu ili dve dana mi se pojavio kako da kazem, kao neki mali baloncic, ali se posle 2 dana samo od sebe to povuklo. I sada ponovo. Znaci tamo pred novu godinu sam isao na neki put i imao zatvor 2-3 dana, za novu godini sam trpeo da ne idem u wc neka 3-4 sata i posle nove godine od alkohola i cega sve ne imao sam proliv. Tada se opet pojavio sulj. Isti osecak kao tada pre 2 godine. Ali sada kada idem u wc tj posle kada obrisem i operem se curi krv(ne curi bas, vec kada uzmem papir da obrisem cmar vidi se krv svetle boje, mozda nesto izmedju crvene i roze). Ne samo tada nego sedim, nista ne radim i posle nekih sat vreme odem ponovo u wc da proverim jel stalo opet na papiru krv. Juce isto, isao sam u neku setnju, pola dana nisam bio kuci, i kada sam dosao, na gacama je bilo krvi i krv se videla na pantalonama. Znaci da poludi covek. Inace mogu da setam, ne smeta mi, isto kada lezim mi ne smeta, jedino kada sedim malo smeta. Pomagajte ljudi. Za Badnji dan i Bozic idem kod neke familije, ne mogu svakih sat vremena ici u wc. Nisam nasao tacno ni koja krema ni stapici ulosci nista, Hvala unapred na odgovorima. Molim boga samo da neko brzo odgovori...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sub Jan 05, 2013 1:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 31, 2012 5:05 pm
Postovi: 13
Prvo moras da izbacis slatko, gazirano, alkohol, kafu i mislim duvan, barem dok nisi siguran da je proslo. Kada se probudis pokusaj da na prazan stomak popijes 0.5l mlake vode ( nije obavezno 0.5l moze i manje ). To ce u narednih 2 sata naterati da ides na WC. Takodje ujutro za dorucak pojedi musli ( ovsene pahuljice sa kombinacijom suvog voca i lesnika ), neka odstoji malo u vodi i posle dodaj jogurt. Pokusaj da izbegavas masnu i suvu hranu, zacinjeno i ljuto moze da ti smeta ( meni drasticno pogorsa stanje ). I obavezno nakon svakog odlaska i WC operi se ( nemoj da koristis sapun ako nisi siguran da moze da ide na taj predeo ).

E sada sta da koristis. I ja sam dobio ( ponovo ) unutrasnje hemoroide. Oni uglavnom krvare ( i ne bole kao sto zanju spoljasnji ) a kada krvare znaci da su se upalili. Neko je vec napisao da je koristio faktu cepice, meni oni nisu pomogli, cak sta vise mislim da su mi odmogli. Umesto njih sam uzeo da koristim Vaginalete jer su na bazi kantariona koji kazu da pomaze, takodje ako ti ispadaju mozes da koristis Apivis mast ( ona se maze na spoljasnji deo a ne unutrasnji ). Mozes da pokusas i sa Phlebodia tabletema takodje. MEni je upala i dalje u toku ( nazalost ) al za razliku od tebe ja nemam problema da mi krv krene sama od sebe. Meni se pojavi samo nakon praznjenja i to bude 20-tak kapi ( mozda malo vise ) i onda stane. Takav isti problem sam imao i u Septembru al nazalost dozvolio sam sebi da se ponovi,losa ishrana i puno gaziranog ( ne pijem i ne pusim ) i problem sam resio za 5-6 dana tako kako sam ti napisao. Ti kazes da ti sama od sebe krene krv ( dok sedis/hodas ), verovatno imas veoma veliku upalu pa je najbolje da obratis paznju koliko krvi izadje napolje jer ako potraje moze da izazove ozbiljnu anemicnost. Ja sam tih problema imao 2002 godine i umalo nisam umro ( necu da te plasim ) jer sam bio glup klinac koji je taj problem ignorisao. To ti samo pominjem jer sam tada imao iste simptome kao i ti ( recimo "prdnem" i krene krv, sedi i krene krv.... ).

Znaci obrati paznju na problem koji imas jer nije nimalo naivan, i nemoj da mislis da ces to resii u roku od par dana ( jedino mozes podvezivanjem koji nije bolno ) i da ces nakon toga moci da nastavis sa starim nacinom zivota....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sub Jan 05, 2013 2:20 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2012 8:14 pm
Postovi: 65
Poz za sve.
Procitala sam dosta postova, ali ne sve, trenutno spor mi net, nemojte mi zameriti.
Elem, da i ja pitam, imam unutrasnje i spoljasnje hemoroide, to mi je od proliva, isla sam kod gastro ma kaze sve je ok, pitam je hoce li se povuci, kaze hoce kad resis problem proliva. Pa kako da resim? Idi kod endikrinologa ili tako nesto uglavnom za gutanje sonde lekar, ma kaze sve je ok...smorili su me setaju me ko budalu...Insistiram da mi kazu koji stepen imam hemoroide ima ih od 1-4 ma gledaju me belo, cude se kako sam uopste cula za to...
Pa kazem na netu...Aha to su bezveze stvari, bolje citaj nesto drugo...
Moj problem, polako ali sigurno mi krvare hemoroidi, koristila sam faktu, nista, neke lekove koje mi gastro prepisala ma nista, ovu kinesku mosusnu nije lose mada i ona mi vise nista nepomaze...mazem sta stignem deciju, cink, neven...
Mislim da imam 3 stepen, a 4 -ti je za operaciju...
ovo podvezivanje nije lose, nekako cini mi se zastarelo, postoje modernije metode npr
operacija aparatom "ligasure", ili podvezivanje THD metodom...
Ovo je kod privatnika, ne znam da li smem da kazem koje su klinike u pitanju, ali cini mi se da je bolje od ovog sto imaju u drzavnim...
Mada tu je taj strah, zna se kod privatnika kako je, operacija uspela a pacijent...
Bas sam u bedaku, naravno drzavni lekari nikad culi za ove metode koje su normalne u razvijenijim drzavama...
Ne znam sta da radim vise...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sub Jan 05, 2013 4:19 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
novosadjanin82 je napisao:
......... I obavezno nakon svakog odlaska i WC operi se ( nemoj da koristis sapun ako nisi siguran da moze da ide na taj predeo )
..............i da ces nakon toga moci da nastavis sa starim nacinom zivota....

Како да не користи сапун?!
Треба да се користи непарфимисани сапун, најбоље онај дечији. И обавезно нечим намазати, ако ничим другим а оно неком павловићевом масти са цинком. Кожа чмара треба да је масна због мањег трења.

И наставити са старим начином живота је баш интересантно. Онај коме није стало до свог здравља не треба да се замара са одласком до лекара нити да смара нас по форуму који желе да помогну или поделе своја искуства у решавању разних проблема.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sub Jan 05, 2013 4:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
ella1 je napisao:
........ kaze hoce kad resis problem proliva.

Да ли хоћеш да кажеш да још увек имаш пролив, а бавиш се питањем хемороида?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sub Jan 05, 2013 4:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 31, 2012 5:05 pm
Postovi: 13
aa_aca je napisao:
novosadjanin82 je napisao:
......... I obavezno nakon svakog odlaska i WC operi se ( nemoj da koristis sapun ako nisi siguran da moze da ide na taj predeo )
..............i da ces nakon toga moci da nastavis sa starim nacinom zivota....

Како да не користи сапун?!
Треба да се користи непарфимисани сапун, најбоље онај дечији. И обавезно нечим намазати, ако ничим другим а оно неком павловићевом масти са цинком. Кожа чмара треба да је масна због мањег трења.

И наставити са старим начином живота је баш интересантно. Онај коме није стало до свог здравља не треба да се замара са одласком до лекара нити да смара нас по форуму који желе да помогну или поделе своја искуства у решавању разних проблема.


bilo koji sapun moze da iritira, mnogi kazu da je najbolje malkom vodom isprati a ne prati i ribati sapunom....

Gde si procitao da sam ja napisao da treba da nastavi sa starim nacinom zivota. Kada nesto citiras uctivo je da citiras ceo deo a ne da stavis ............ prakticno iseces recenicu sa namerom da dobijes drugaciju koncepciju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sub Jan 05, 2013 5:47 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
novosadjanin82 je napisao:
........ Znaci obrati paznju na problem koji imas jer nije nimalo naivan, i nemoj da mislis da ces to resii u roku od par dana ( jedino mozes podvezivanjem koji nije bolno ) i da ces nakon toga moci da nastavis sa starim nacinom zivota....

Извини, није ми била намера теби то да пребацим. Само сам се надовезао на твој текст који сам сада као цео пасус цитирао. Дакле, тај део твоје реченице само је био повод да споменем да се онај, ко мисли да тражи помоћ на овом форуму рачунајући да не води рачуна сам о себи, понаша некоректно.

Сапуном не треба рибати кожу него се шака насапуна и само пеном опере. Дакле, без директног контакта сапуна са кожом. Не треба користити течне сапуне, јер превише улазе у поре и иритирају кожу.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sub Jan 05, 2013 6:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 31, 2012 5:05 pm
Postovi: 13
aa_aca je napisao:
Само сам се надовезао на твој текст који сам сада као цео пасус цитирао. Дакле, тај део твоје реченице само је био повод да споменем да се онај, ко мисли да тражи помоћ на овом форуму рачунајући да не води рачуна сам о себи, понаша некоректно.

Сапуном не треба рибати кожу него се шака насапуна и само пеном опере. Дакле, без директног контакта сапуна са кожом. Не треба користити течне сапуне, јер превише улазе у поре и иритирају кожу.



Ljudi nisu bas poznati po tome sto prekinu sa starim navikama, cak sta vise mnogi se vrate istim misleci da im se takva situacija nece ponovo desiti.

Nisam mislio bukvalno. Spomenio sam da sam procitao da nije preporucljivo koristiti sapun jer on sadrzi Glicerol koji je jedna vrsta alkohola. Problem sa alkoholom je taj sto on prosiruje krvne sudove ( zato se zacrvenimo kada smo pripiti/pijani ) a to bas i nije pozeljno ako imas upalu, odnosno hemoroid koji krvari.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sub Jan 05, 2013 7:03 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2012 8:14 pm
Postovi: 65
aa_aca je napisao:
ella1 je napisao:
........ kaze hoce kad resis problem proliva.

Да ли хоћеш да кажеш да још увек имаш пролив, а бавиш се питањем хемороида?


Ma da, kapiram da mi nije to naj resenje, al sta da radim?
Bas sam razocarana, odem kod doktorke specijaliste, imam hiljadu pitanja, kad u ordinaciju ulazi kako ko stigne, ova dr se dopisuje na tel, bas bzv...Vise mi se i ne ide, svaki put se osetim ko pokisla...
A naravno ni ne slusa me sta je pitam, daje mi neke lekove koji vise nisu u proizvodnji, koliko ja znam, pa joj to napomenem, aha kao jes vala evo ti drugi lek...
A anus mi je rascvetan, krvari mi, pa sam u bedaku...
Za ovog decka sto trazi pomoc, koliko ja znam i koliko sam procitala ukoliko ti stalno krvare hemoroidi to je veliki problem, znaci imas 4 stepen a to je za operaciju..
Savetujem ti da hitno trasis uput kod gastroenterologa, pa ce on proceniti sta i kako..
A ti probaj da mazes ovu mosusnu mast..
I ako si iz bg, trazi ili gradsku bolnicu, ili dragise misovic, nikako klinicki, zbog manje guzve...
i trazi hitan uput, da necekas..
To je sto ja znam i sto sam isla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sub Jan 05, 2013 7:48 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2012 8:14 pm
Postovi: 65
Da ne bude zabune, da nesto plasim ovog momka sto trazi pomoc, ja sam nesto sama sa sobom povezala da ima 3 stepen, mada lekar nije ni potvrdio ni porekao...
Ti u svakom slucaju moras kod lekara, a uj medjuvremenu mazi mosusnu mast...
Ukoliko ti hemoroidi bas krvare moras u hitnu...
Ti najbolje znas kako se osecas..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sub Jan 05, 2013 10:43 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
ella1 je napisao:
Ma da, kapiram da mi nije to naj resenje, al sta da radim?........

Чекај бре, мало. Ако стално имаш пролив мораш да га средиш. Какви море хемороиди?! Од пролива ћеш дехидрирати, пашће ти гвожђе, а можеш да добијеш и улцерозни колитис. Шта радиш по питању пролива?

Црни чај, Лоперамид, Флонивин,...?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sub Jan 05, 2013 10:46 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
novosadjanin82 je napisao:
......sapun jer on sadrzi Glicerol koji je jedna vrsta alkohola. Problem sa alkoholom je taj sto on prosiruje krvne sudove ( zato se zacrvenimo kada smo pripiti/pijani ) a to bas i nije pozeljno ako imas upalu, odnosno hemoroid koji krvari.

Нисам баш приметио то за сапун, али добро. У сваком случају ништа катастрофално се неће десити ако се проба. Опет, ако се лепо не оперемо, ... не знам.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pon Jan 07, 2013 4:55 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2012 8:14 pm
Postovi: 65
aa_aca je napisao:
ella1 je napisao:
Ma da, kapiram da mi nije to naj resenje, al sta da radim?........

Чекај бре, мало. Ако стално имаш пролив мораш да га средиш. Какви море хемороиди?! Од пролива ћеш дехидрирати, пашће ти гвожђе, а можеш да добијеш и улцерозни колитис. Шта радиш по питању пролива?

Црни чај, Лоперамид, Флонивин,...?

Duga je to prica, isla sam kod raznih lekara specijalista, nakljukali me raznim lekovima i nista...
Malo sam sredila prolive, nisu bas klasicni prolivi, malo mi je meksa stolica i imam oko 2 puta dnevno...
Krvna slika mi je ok, i druge razne analize, imam kandidu moguce da je od toga, a moguce je da imam sindrom nervoznih creva...
kandidu sama lecim, od lekara nemam nikakav savet,bas nista..
Ma sta da kazem odem kod lekara kad tamo haos dopisuju se sms, pricaju viceve a ja tu kao na pregledu...
Em cekam mesec i po dana na taj pregled, em i nezavrsim posao..
Pa mi sestre izgube karton a bas sam tada trebala da idem na neku hirusku intervenciju...
Ma sta ima veze nista ti nefali...
Mislim dobro je i to sto imamo lekare, i lecenje za dz, ali ja u poslednje dve godine ista prica..
I posle se ljute sto su ljudi prinudjeni na nadrilekarstvo...
Da se vratim na temu, sada mazem pavlovicevu, malo mi pomaze mada znam da i to nije trajno resenje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pon Jan 07, 2013 8:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
ella1 je napisao:
...... Malo sam sredila prolive, nisu bas klasicni prolivi, malo mi je meksa stolica i imam oko 2 puta dnevno...
Krvna slika mi je ok, i druge razne analize, imam kandidu moguce da je od toga, a moguce je da imam sindrom nervoznih creva...
kandidu sama lecim, od lekara nemam nikakav savet,bas nista........... I posle se ljute sto su ljudi prinudjeni na nadrilekarstvo...
Da se vratim na temu, sada mazem pavlovicevu, malo mi pomaze mada znam da i to nije trajno resenje...

Пролив је када је столица течна и није формирана. Ако је мекша то је у реду. Важно је да је формирана. Да ли је?

Два пута дневно није баш добро јер се маса корисних материја ресорбује управо у дебелом цреву, па ако пречесто имаш столицу онда нема времена за ресорпцију. Пробај са чајем од камилице или црним чајем - да пијеш наравно. :D

Надрилекарство је веома интересантан термин. Данашње званично лечење се врши вештачким хемијским средствима и потиче управо од некадашњег врачарства. Да ли знаш како се на руском језику каже "лекар"? Каже се "врач". Данас се покушава са применом физике у дијагностици и лечењу и то они други називају надрилекарством: ирисдијагностика, ЕПТА систем, термовизија, магнетотерапија, хомеопатија, светлосна терапија, звучна терапија... Нешто сам описао на мом сајту http://www.*/ али има још да се пише.....

Кандиду можеш да средиш домаћим кефиром, али на дуге стазе. Не знам каква би била примена соде бикарбоне против кандиде. Базна средина веома темељно убија и гљивице и бактерије. Нисам ни читао и користио ту терапију али вреди размислити. Погледај по интернету, а скокни и до Симонцинија http://www.curenaturalicancro.com/thera ... ncini.html и погледај како он лечи туморе содом бикарбоном. Само као идеја за разматрање: испирање дебелог црева раствором соде бикарбоне.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 646 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 44  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 39 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: