Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 646 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 44  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pon Okt 22, 2012 11:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Okt 22, 2012 1:16 am
Postovi: 53
Problem hemoroida je u principu vezan za ishranu i patogene (prvenstveno prisustvo kandide). Raznorazne kreme i kojekakva cuda ne otklanjaju uzrok problema vec samo deluju na simptome.

Licno iskustvo, problemi sa hemoroidima su poceli sa dijagnostifikovanim Kronom i to je sve trajalo dok nisam poceo sa SCD - Specific Carbohydrate Diet koja je inace u temi Kron/UC samo stidljivo pomenuta , na zalost, ili sam ja nesto mozda propustio jer sam se tek ovih dana ukljucio pa nisam bas sve iscitao.
Cim sam izbacio secere i zitarice hemoroidi su nestali za svega nedelju dana i evo od 1. juna 2011 , nemam nikakvih problema.

I ne samo hemoroditi, Kron je proslost (kao i 3000mg Salofalk-a dnevno).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Ned Nov 11, 2012 10:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 11, 2012 10:14 am
Postovi: 4
Pozdrav svima.
Da li je neko koristio Xemoven, u pitanju je krema i kapsule. Preporucuju terapiju tri meseca, cena nije mala, pa me zanima da li je neko koristio ili nesto cuo o ovom preparatu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pon Nov 12, 2012 1:40 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Okt 22, 2012 1:16 am
Postovi: 53
Hemoroidi se ne lece nikakvim kremama i kapsulama, deluje se na simptom a ne na uzrok problema.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Čet Nov 15, 2012 2:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 26, 2011 12:04 am
Postovi: 267
Pozdrav.

Imam 21 godinu i mislim da imam problem sa hemoroidima. Preključe mi je počeo neki nelagodan osećaj posle odlaska u wc a prilikom tuširanja sam primetio da imam kružić veličine graška na samom analnom otvoru. Pošto me nije bolelo niti krvarilo bilo šta otišao sam da spavam i sutradan je bilo ok dok nisam opet otišao u wc, nakon čega je ponovo počeo neki nelagodan osećaj, a povremeno i bol. Bio sam danas kod lekara opšte prakse i uzeo uput za specijalistu, ali su mi zakazali tek za 25 dana :roll:
Pošto pretpostavljam da je ovo što imam hemoroid kupio sam kremu Faktu na predlog farmaceuta u apoteci. Zanima me da li taj hemoroid treba vratiti unutra ili ne, pošto vidim da mnogi pišu o tome? Ako sam dobro shvatio postoje i neki spoljašni hemoroidi, oni ne trebaju da se vraćaju zar ne?

Unapred hvala na odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pet Nov 16, 2012 10:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 11, 2012 10:14 am
Postovi: 4
Filthy McNasty

Kazi nam tvoja iskustva sa hemoroidima ( koliko dugo si imao problema i kog stepena), i koji je tvoj savet u lecenju. Vec par godina patim od hemoroida, probao sam razne preparate, izbacio zacinjenu hranu, alkohol, secer, wc-papir, jeste da nemam vise velikih problema, ali su oni i dalje tu. Da li postoji sansa da hemoroidi potpuno nestanu. Sta si mislio kada si rekao da si izbacio zitarice, da li samo belo brasno.
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Ned Nov 25, 2012 7:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 18, 2012 12:34 am
Postovi: 14
Imam nesto slicno sto i vi,ali da objasnim,naime,meni se ovo desilo jednom ili dva puta prije i traje samo jedan dan..Svaki put kad mi se desi imam zatvor,jedva neku tvrdu stolicu i popijem BioPro )mljevene razne sjemenke) i onda sve izbacim prvo tvrdo onda sve mekse i mekse (ponekad po 10tak puta na dan,nikad manje od 5) i problem mi se javi u nekoliko zadnjih stolica,tacnije,izbacujem meko i onu sluz iz crijeva i pecka me,kad ocistim na papiru primijetim malo krvi blijedo skroz kao sukrvica i pece me anus...Inace imam problema sa zelucem i dvanaestopalacnim crijevom,pa mi je kad pojedem nesto jako ili ljuto zatvor normalna stvar.Da li se tu radi o hemoroidima,necem ozbiljnijem ili jednostavno iziritiranom anusu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pon Nov 26, 2012 7:30 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Okt 22, 2012 1:16 am
Postovi: 53
Gile NS je napisao:
Filthy McNasty

Kazi nam tvoja iskustva sa hemoroidima ( koliko dugo si imao problema i kog stepena), i koji je tvoj savet u lecenju. Vec par godina patim od hemoroida, probao sam razne preparate, izbacio zacinjenu hranu, alkohol, secer, wc-papir, jeste da nemam vise velikih problema, ali su oni i dalje tu. Da li postoji sansa da hemoroidi potpuno nestanu. Sta si mislio kada si rekao da si izbacio zitarice, da li samo belo brasno.
Pozdrav.


Problem je trajao od pocetka sa Kronom, nekih 6 godina. Ne bih znao da ti kazem koji je stepen u pitanju, prvi problem se javio kada sam na toalet papiru primetio malo krvi, nista znacajno ali nimalo prijatno. Krv nisam primecivao kasnije ali su problemi bili konstantni sve dok nisam krenuo sa SCD , do dan danas , evo godinu i po dana hemoroidi jednostavno proslost, anus kao u deteta od 5 godina.
Sve se u principu svodi na (nepravilnu) ishranu koja opet direktno utice na preterani razvoj candide i ostalih patogena. To je uzrok problema na koji razne kreme nemaju nikakvog uticaja, a ne samo sto maskiraju simptome vec mogu na duze staze izazvati razne nezeljene efekte ako pricamo o “lekovima” na bazi kortikosterioida, to je zlo.

Takodje , zacinjena hrana (ljuto) nije uzrok problema sa hemoroidima, to je samo manifestacija vec postojeceg problema. Ja vec nekoliko meseci skoro svakodnevno konzumiram ¼ kasicice cayenne pepper jacine 40,000 HU (heat units) , da bi stekao sliku koliko je to ljuto, pa recimo da u isto vreme pojedes 3-4 feferone sa sve semenkama.

Izbaci sve secere, pogotovu rafinisane, zitarice takodje, hleb sadrzi kvasac koji takodje hrani candidu.
Protiv candide mozes poceti sa oregano uljem , kasnije ako i dalje imas problem sa ovom posasti, soda bikarbona+limunov sok. Nadji dobre probiotike da drzis candidu pod kontrolom.

Ako i dalje imas problema, verovatno ti je organizam/digestivni trakt prilicno toksican i ne bi bilo lose da uradis kompletno ciscenje bubrega, jetre i debelog creva. Izguglaj “liver flush Hulda Crark (ili Andreas Moritz) , procedura je prilicno jednostavna. Mozes uz raditi i coffee eneme (http://www.coffee-enema.ca/ ) za jetru da bi izbacio toksine iz iste. Kada sam nedavno prvi put uradio liver flush po pomenutoj metodi , iako su hemoroidi bili potpuno ok, prilikom svakog praznjenja u toku procedure sam imao jako pecenje anusa sto je znak da se iz jetre izbacuju toksini.

Cela ova stvar zahteva strpljenja i vremena, sama procedura ciscenja jetre minimum 4 meseca, pre toga uraditi jednomesecno ciscenje bubrega, to je vrlo vazno.

Evo par linkova na srpskom za one koji kubure sa engleskim jezikom:
http://www.alternativa-za-vas.com/index ... e-bubrega/
http://www.alternativa-za-vas.com/index ... nje-jetre/
http://www.alternativa-za-vas.com/index ... e-crijeva/

Sve ovo mozete uraditi kod kuce.
U svakom slucaju, kompletana detoksifikacija organizma je uopste jako korisna za generalno zdravlje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Čet Nov 29, 2012 11:45 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 26, 2011 12:04 am
Postovi: 267
Pozdrav.

Evo mene posle 7 dana od pojave hemoroida prošao sam od sebe uz povremeno mazanje faktu kreme (koja mi je ipak dosta pomogla).
Samo sam malo korigovao ishranu kako bi pobedio zatvor koji sam imao, svaki dan dosta voća + suve šljive + čaša sa medom ujutru pre obroka koju je neko u ovoj temi preporučio i stolica je sada redovna i uredna, a hemoroid se povukao i sada nemam problema. Zanima me da li mislite da ipak treba da odem do doktora na pregled?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pet Dec 28, 2012 9:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 30, 2009 12:25 pm
Postovi: 6
Ljudi, mene zanima da li postoji osoba koja je izlecila hemoroide i kako?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pon Dec 31, 2012 5:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 31, 2012 5:05 pm
Postovi: 13
Ovako,
pre neku 10 godina poceo je moj problem sa hemoroidima. U pocetku nije bio nikakv probelm, samo blago peckanje nakon vrsenja nuzde i to je to. Kao klinac ( imao 20godina ) odlucio sam da ignorisem. Stanj se sve vise pogorsavalo da bi na kraju nakon svakog vrsenja nuzde iz mene izlaziolo barem 20-30ml krvi, ja sam i dalje odlucio da to ignorisem i tako par meseci, sve dok se nisam onesvestio i zavrsio u bolnici gde mi je uradjena krvna slika, rezultato su bilo veoma zabrinjavajuci ( tacnije prakticno nemoguci za zivu osobu ), pa su ponovljeni, taj dan sam se opet onesvestio al nisam otisao u bolnici, u medjuvremenu pokupio sam rezultate i bili su isti, hemoglobin 40 ( min mislim da treba da bude 120 za muskarce ), leukociti isto tako ( 3x manje nego minimum ), prakticno ceo nalaz je bio takav.
Nakon toga prebacen sam hitno u bolnicu i poceo da primam transfuziju krvi, negde oko 3-4l krvi za 10 dana sam primio ( mozda i vise ). Uglavnom u bolnici sam proveo nekih mesec dana gde mi je jedino lecenje bilo zabrana hrane ( sa namerom da mi hemoroid zaraste ) i za to vreme sam primao infuziju i takodje oslabio nekih 8-10kg za mesec dana.
Kada sam pusten kuci, krvna slika je bila popravljena, krvarenje donekle unormaljeno al i dalje je moralo da se zaleci. Pa su mi zakazali podvezivanje hemoroida. Nakon podvezivanja ( koje je trajalo manje od 10min ) otisao sam kuci i nisam imao problema sve do sada. Sto znaci da si mi veoma pomgoli.

E sada, ponovo su mi se pojavili negde u Septembru, poucen iskustvom odmah sam poceo da "terapijom", koja je recimo isla ovako.
Kupio sam Vaginalete ( da zvuci cudno ) na bazi kantariona ( mozda su sve al ove sam uzeo na savet prijatelja ( koji je neurohirurg ) ), njihova cena nije skupa ( negde oko 300din kutija ), Phlebodia tablete ( one jesu skuplje oko 1300din 30 tableta ) i Apivis mast ( oko 400din ) koja je na bazi propolisa. Mazao sam time hemoroid koji je ispadao i nakon nekih 10 dana sve se povuklo. E sada ( juce ) nakon vrsenja nuzde ( nije bilo krvi ) opet sam primetio da mi je ispao hemoroid al nije bilo krvi nakon vrsenja nuzde. Krenuo sam da operem analni otvor i nakon pranja krv se pojavila ( pre toga nije je bilo ). Krvi je bilo relativno mnogo, recimo 5-6 WC papira mi je trebalo da je zaustavim/obrisem.

Moje pitanje je sta da radim sada, ima li neko savet? Nisam pusac, kafu pijem mozda jednu na dan, ne jedem ljuto i zacinjeno, pijem svako jutro lanene semenke ( koje su predhodnu noc odstojale u vodi )....

Hvala unapred na savetima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pon Dec 31, 2012 9:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 19, 2012 10:49 pm
Postovi: 26
Da i ja kazem sta mi je pomoglo.koristila sam cepice i mast.al mi je flogocid najbolje pomogao


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Uto Jan 01, 2013 7:13 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Okt 22, 2012 1:16 am
Postovi: 53
Shtrki je napisao:
Ljudi, mene zanima da li postoji osoba koja je izlecila hemoroide i kako?


Ja se ovde ubih pisajuci (iz licnog iskustva) sta i kako u, da li si procitao postove u zadnjih nekoliko starnica........ jednostavno, ne postoje kreme ili bilo sta slicno sto ce vam izleciti hemoroide, problem je vezan za ishranu i regulisanje digestivne flore.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sre Jan 02, 2013 1:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 30, 2009 12:25 pm
Postovi: 6
Filthy McNasty je napisao:
Shtrki je napisao:
Ljudi, mene zanima da li postoji osoba koja je izlecila hemoroide i kako?


Ja se ovde ubih pisajuci (iz licnog iskustva) sta i kako u, da li si procitao postove u zadnjih nekoliko starnica........ jednostavno, ne postoje kreme ili bilo sta slicno sto ce vam izleciti hemoroide, problem je vezan za ishranu i regulisanje digestivne flore.

Naravno da sam čitao tvoje postove, i nije da sam neki hejter ali mislim da Candida nema veze sa hemoroidima (kažem to jer sam imao Candidu zbog nezaštićenih seksualnih odnosa), a i moj komšija je hirurg koji kad me je pregledao nije mi nista napomenuo u vezi sa tom bolešću. Slažem se da treba da se korektuje ishrana ali ne toliko rigorozno kao sto si ti naveo/la (npr. izbaciti šećere i tako to). Ja sam samo izbacio ljuto u potpunosti, a ionako ga nisam jeo mnogo i često. Počeo sam da unosim vlakna u ishranu i da pijem više tecnosti. Problem sa hemoroidima mi se javio pre 10ak dana pa sam na preporuku jednog drugog hirurga počeo da koristim Hemor M mast, jer kako on kaže pomoću ove kreme njemu su se hemoroidi povukli i od tad nema više probleme sa njima. Mene zanima da li se neko jos u potpunosti izlečio i kako, jer ne planiram da do kraja života vučem ovu bolest. Evo to je ta krema
Slika
http://apotekaonline.rs/hemoroidi-suljevi/hemor-m-mast


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sre Jan 02, 2013 1:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 30, 2009 12:25 pm
Postovi: 6
SREĆNA NOVA GODINA SVIMA, NAJVIŠE VAM SREĆU ŽELIM I DA ŠTO MANJE IDETE KOD LEKARA, A SVE OSTALE ŽELJE ĆE VAM SE OSTVARITI AKO IMATE OVA DVA "VAŽNA SASTOJKA" KOJI ČINE OSNOVU ZA SREĆAN ŽIVOT!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sre Jan 02, 2013 6:47 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Све креме против хемороида служе да побољшају ресорпцију крвних угрушака из истих, не би ли се како повукли дотични крвни судови.

Храна је битна само толико колико је потребна редовна свакодневна столица нормалне чврстине (ни превише мекана ни тврда).

Љуто у умереним количинама веома помаже зарастању рана у цревима, па ми није јасно зашто велика већина лекара забрањује љуто. Љуто не треба узимати само у екстремним оштећењима органа за варење.

Важно је да се на ВЦ шољи што краће седи, јер мишић ректума предуго бива раширен и крвни судови могу да испадну, тј. да се јаве хемороиди.

Најважније је да се ојача тај мишић стезач - стискањем "на празно".

Постоје биљни препарати који имају улогу у јачању зида крвних судова, што може да буде корисно и као превентива појављивању хемороида.

Постоји један стари рецепт који ја лично нисам испробао. Можете га прочитати на мом сајту Ацин сајт под Савети, Здравље, Хемороиди.

Лично сам користио "Прополис крему" који прави "Пчеларска кућа Ковачевић". Мени је била одлична, али ја нисам имао баш огромне хемороиде као што код неких особа умеју да буду.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 646 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 44  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: