Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 646 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 44  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 05, 2008 12:02 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 06, 2007 10:01 pm
Postovi: 139
Detaljno je opisano na prethodnim stranama, pogotovo kada je rec o iskustvima nas koji smo imali takve probleme. Naravno, saveti lekara su najvazniji


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 06, 2008 2:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 18, 2006 1:32 pm
Postovi: 11
Imam pitanje,

nesto sam kopala po internetu i slucajno naletela na nekoliko tekstova o jednoj novoj metodi uklanjanja hemoroida od II - IV stadijuma, zove se DG-HAL, za hemoroide IV stepena ona je nesto modifikovana, tu se zove (ako sam ja ovo uopste dobro ukapirala) DG-HAL RAR. Koliko sam uspela da procitam, to je u sustini vrsta ligitacije uz pomoc doplera i cini mi se da su hirurzi sirom sveta odusevljeni ovom procedurom, navodno se izvodi ambulantno i bez anestezije posto je bezbolna, traje 15 minuta, pacijent odmah moze kuci i klinicka ispitivanja pokazuju da je izlecenje/znacajno poboljsanje nesto oko 90%, da su postoperativni problemi retki i da je procenat recidiva bolesti vrlo mali. I da je gro pacijenata vrlo zadovoljan posle operacije.

Deluje primamljivo, samo sto ja nisam uspela da pronadjem nijedan jedini clanak na nasem jeziku ili vezan za nasu drzavu, te me zanima da li se kod nas ova procedura uopste izvodi i gde? Da li je ta intervencija zaista tako "laka" kao sto je u tekstovima opisuju i zaista tako dobra (u smislu da daje najbolje rezultate, a nije mnogo invazivna) ? Ima li neko bilo kakve informacije o ovome?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 09, 2008 12:53 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Malo venoprotektivima, malo dijetetskim rezimom a na kraju ako nista ne pomogne, sklerozacijom.

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Ìàñò îä íåâåíà.
PostPoslato: Sub Feb 23, 2008 9:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 23, 2008 8:59 pm
Postovi: 11
£à ñàì êîðèñòèî ìàñò îä íåâåíà, è íà¼âèøå ìè ¼å ïîìîãëà. Ìîæåø ¼å êóïèòè ó DM êîçìåòèöè, îäëè÷íà ¼å âèøå ìè ¼å ïîìîãëà îä ôàêòóà è îñòàëèõ ìàñòè. Ìîæäà òè ¼å íåêî âåž ðåêàî èëè ñè ïðî÷èòàî. Ìðçè ìå ñàä äà ÷èòàì ïî ôîðóìó. Ìîãó òè ïîìîžè ÷à¼åâè, îä êàíòàðèîíà, æàëôè¼å (ïîñåáàí íà÷èí ïðèïðåìå). Ïðîìåíà íàâèêà ó èñõðàíè. Çàáîðàâè ïðæåíó è ïå÷åíó õðàíó, ïîãîòîâó ìåñî, òàêî


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 24, 2008 5:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 1:00 pm
Postovi: 32
Ja sam se konacno nakanila da idem kod lekara, medjutim ispalo je nekako kao da nisam ni isla. Posto sam student, otisla sam na Polikliniku u Krunskoj, prvo kod lekara opste prakse, u nadi da ce mi pomoci ili me uputiti dalje. Medjutim, doktorka me nije ni pregledala, postavila mi je par pitanja, zakljucila da jesu hemoroidi i rekla mi ono sto sam i sama saznala uglavnom na ovom forumu. Ja sam i pre toga pocela da pazim na ishranu (trudila se da imam redovnu stolicu) i koristila FAKTU mast i supozitorije. Rekla mi je da tako nastavim, i da ako bude ozbiljnijih krvarenja odem kod hirurga u Prote Mateje. Ja nemam ozbiljnijih krvarenja, ali su zato redovna, a tu su i bolovi pri svakom nezgodijem dodiru (cak i kada se tusiram). Zaista se trudim da pazim na ishranu i koristim Faktu vec duze vreme, ali mi nikako nije bolje, sto nebi bilo stasno da bar stagniraju, ali meni je cini mi se sve gore i gore.
Molim nekog za savet jer ja ne znam sta da radim. Da li da izdrzim i budem strpljiva, ili da odem kod hirurga ili nesto trece...?
Upomoc! :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 26, 2008 5:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 06, 2007 10:01 pm
Postovi: 139
Pokušajte sa mastima Faktu ili Procto Glyvenol (ova se ne koristi duže od 14 dana) i sa Detralex tabletama (prva četiri dana po šest tableta, a onda naredna tri po četiri tablete dnevno). Može i kombinacija ove dve masti npr. Procto Glyvenol ujutro, a Faktu (npr. čepića) uveče. Gledajte da vam sve vreme stolica bude kašasta, da se ne bi dodatno povredili tokom defekacije. Pijte dva puta dnevno posle jela čaj protiv šuljeva Biljne apoteke Josif Pančić iz Beograda.
Ako vam problemi ne prođu za desetak dana onda ipak bolje potražite savet lekara. Napominjem, da ja nisam lekar, nego vam dajem savet iz ličnog iskistva. Ipak sam na kraju tražio pomoć doktora, i osim hemoroida imao sam i analnu fisuru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 26, 2008 9:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 16, 2007 9:04 pm
Postovi: 36
I sta ste radili sa tom fisurom?I ja imam i jedno i drugo,nekad me od faktu masti jos vise pece,posle praznjenja me sfinfter jako boli,a krvarenja nekad ima nekad ne...ali taj bol je uzasan....nekad sve to spontano prestane,a nekad se javi i kad mi je stolica redja,a ako je tvrda skoro da osecam pucanje koze....inace imam urednu stolicu,svakodnevno,ali kad sam van kuce po ceo dan moram da jedem suvu hranu i onda bude jako tvrda.Imam i gasove koji su potpuno bez mirisa,pa sam citajuci ove postove nesto utripovala da mozda imam ulcerozni kolitis....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 26, 2008 10:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 26, 2008 9:34 pm
Postovi: 10
Procitala sam pocetak ove teme i moram priznati da sam odusevljena sto ipak ima ljudi koji mogu otvoreno da pricaju o ovom problemu.
Imam ga i ja, ali nisam nikada ni sa kim pricala, jer svi zaziru od toga. Elem, majka mi je bolovala od hemoroida koji su, izgleda na kraju napravili problem na debelom crevu, nazvan rak, zbog koga je nakon par godina i preminula.
Imam problem sa povremenim sitnim crvenim tackicama, a nekada (a to se do sad desilo par puta) i sa time da mi "ispadne" kuglica na samom analnom otvoru. Kao sto procitah na pocetku teme, mogla sam definitivno da zakljucim da je rec o hemoroidu. Zbog problema koji je moja majka imala, prosto sam skriveno uplasena zbog istog, i ne znam da li mi je dovoljno da promenim ishranu i pridrzavam se uputstava Gosp. Danke. Inace, ishrana mi je grozna, jer sam prosto ovisna o grickalice, neredovnu ishranu "kasikom"... Bila bih iskreno i veoma zahvalna na savetu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 27, 2008 9:01 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 06, 2007 10:01 pm
Postovi: 139
Obzirom na porodicno iskustvo ne bi bilo pogresno jednom godisnje otici na kontrolu. To je manje zlo od genetskog potencijala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 27, 2008 9:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 16, 2007 9:04 pm
Postovi: 36
A meni da neko odgovori???? :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 27, 2008 10:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 26, 2008 9:34 pm
Postovi: 10
svetosavska je napisao:
Obzirom na porodicno iskustvo ne bi bilo pogresno jednom godisnje otici na kontrolu. To je manje zlo od genetskog potencijala

Uh, sve mi se nesto ne da da odem na pregled, jer nikad nisam ni iskusila isti, nit cula od drugih kako to izgleda.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 28, 2008 10:35 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 06, 2007 10:01 pm
Postovi: 139
osoba xx je napisao:
A meni da neko odgovori???? :(


Pokušajte sa mastima Faktu ili Procto Glyvenol (ova se ne koristi duže od 14 dana) i sa Detralex tabletama (prva četiri dana po šest tableta, a onda naredna tri po četiri tablete dnevno). Može i kombinacija npr. Procto Glyvenol ujutro, a Faktu (npr. čepića) uveče. Gledajte da vam sve vreme stolica bude kašasta, da se ne bi dodatno povredili tokom defekacije. Pijte dva puta dnevno posle jela čaj protiv šuljeva Biljne apoteke Josif Pančić iz Beograda.
Ako vam problemi ne prođu za desetak dana onda ipak bolje potražite savet lekara. Napominjem, da ja nisam lekar, nego vam dajem savet iz ličnog iskistva.
Kada ste van kuce i jedete suvu hranu pijte sto vise tecnosti i to najmanje 2 litre vode ili prirodnih vocnih sokova dnevno. Prema fenomenalnom receptu gospodje Danke sa ovog Foruma, popijte ujutro na prazan stomak 2,5 dl vode u koju je prethodne veceri razmucena 1 kasika meda i ne naprezite se tokom defekacije.
Ako vam sve ovo ne prodje za tri nedelje, onda je ipak bolje da potrazite misljenje doktora


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 28, 2008 10:45 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 06, 2007 10:01 pm
Postovi: 139
svetosavska je napisao:
Ako vam problemi ne prođu za desetak dana onda ipak bolje potražite savet lekara. Napominjem, da ja nisam lekar, nego vam dajem savet iz ličnog iskistva.
Ako vam sve ovo ne prodje za tri nedelje, onda je ipak bolje da potrazite misljenje doktora


Da ne budem kontradiktoran. Ako za 10 dana ne osetite bas nikakvo poboljsanje, onda ne cekajte, idite kod lekara. Medjutim, ako vidite da vam je bolje, onda imate mogucnost da balansirate do tri nedelje. Ali, ako vam se, nedaj Boze, stanje pogorsava, idite ODMAH.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: postovana Gospodjo!!
PostPoslato: Čet Mar 06, 2008 5:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2008 5:03 pm
Postovi: 2
Lokacija: Bosna i Hercegovina
vidim da ste vi veoma upuceni u hemoroidalnu bolest...
imam 23 godine... :( i problem sa hemorodima..hemoroidi mi se cesto upale, nisu unutarnji..nego vanjski..koji znaju cesto puta puci i obilno krvare.
Do sada se nisam nikome obracao za pomoc, jer me je jednostavno SRAMOTA obratiti se licno bilo kome, pa cak i roditeljima..Htio sam vam se ovom prilikom zahvaliti na ovako dobrim savjetima..
mislio sam sebi naruciti neki preparat putem interneta ali kad vidim cijenu tih preparata (najmanja do sada sto sam vidio je 50 EURA) odmah odustanem...jer ne mogu sebi to priustiti..pa me zanima jel vi znate koji lijek da je "jeftin" a ujedno ucinkovit za lijecenje i da li mogu taj lijek kupiti u apoteci BEZ RECEPTA ?
hvala vam velika...s postovanjem
Bosanac_23


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 07, 2008 12:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 05, 2008 11:18 am
Postovi: 4
#email23

Nema čega da vas bude sramota... Ne želim da vas plašim ali... mene je bilo sramota, pa mi drugi nisu verovalo da je to jako bolno a onda se na kraju ispostavilo da više nisu "obični" hemoroidi nego tumor rektuma...
U svakom slučaju mladi ste i bilo bi dobro da to lečite pravilno... idite kod lekara i nemojte da se stidite i da o vašem problemu pričate i roditeljima.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 646 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 44  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 39 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: