Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 48 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: helico bakteriju pylori, Molim za pomoc.
PostPoslato: Ned Feb 12, 2012 12:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 12, 2012 1:46 am
Postovi: 9
Zeleo bih samo da napomenem da je za eradikaciju H.pylori upotreba antibiotika obavezna!Najcesce se koriste fromilid i amoksicilin(ne za one koji su alergicni na penicilin),ali svakako moze i kombinacija neka druga dva antibiotika.Jos jedna bitna stvar je da ima pacijenata koji ne odgovaraju na terapiju,tj.imaju rezistentan oblik bakterije,pa im je postalo prakticno nemoguce da uniste bakteriju.Po novim protokolima,za takve pacijente se ponekad koriste i tri razlicita antibiotika.Sto se dijagnoze tice,seroloski testovi su nepouzdani,ali mnogi ljudi nemaju para pa im se dijagnoza bazira na ovim testovima.Pouzdaniji su ureaza izdisajni test koji je skup(par hiljada dinara) i gastroskopija sa biopsijom,ali na to se ceka(mada moze i privatno,a to tek kosta).Ko se odluci na ureaza izdisajni test,da ne pije antibiotike i inhibitore protonske pumpe mesec dana pre testa.Jos jedna stvar jako bitna je da se eradikacija bakterije mora(treba) raditi kad se dokaze jer spada u grupu izazivaca karcinoma zeluca.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: helico bakteriju pylori, Molim za pomoc.
PostPoslato: Ned Feb 12, 2012 10:41 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Nov 12, 2010 12:36 pm
Postovi: 60
Da li iko zna gde se privatno u novom sadu moze uraditi ureaza izdisajni test?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: helico bakteriju pylori, Molim za pomoc.
PostPoslato: Uto Feb 14, 2012 2:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 01, 2010 8:11 pm
Postovi: 48
stafa70 je napisao:
Olinad je napisao:
Sedativa se treba kloniti kad god mozes, narocito ako si mlad. Meni su nudili sedative kad sam imao problema i nisam zeleo ni jedan da uzmem, to je bila dobra odluka.

No, sto se moje helico bakterije tice, problemi su mi skoro u potpunosti prosli. Za 2 meseca cu opet kontrolisati heliko pa cemo videti da li sam je se definitivno resio. S vremena na vreme imam blagi pad imuniteta i blage mucnine ali sve u mnogo manjoj meri nego pre. Pijem todoxin za imunitet i mnogo mi pomaze.

Srecno svima :)

pozdrav svima,ja sam vadio krv i pokazalo se da imam HB, IGG 4,09[koliko je to drasticno?],e iz onog sto procitah a sve i svasta sam procitao reci mi molim te sta si ti to koristio osim todoxina pa ti je bolje?znam da je rezim ishrane veoma bitan i da tek teba da idem do doktora da vidim sta i kako dalje,ima tu neka terapija od nekog lekara AMOKSICILIN 500mg 2*2,CLATHROCIN 500mg 2*1 i CONTROLOC 20mg 2*1 znaci posle svega sto sam procitao,nemam pojma na koju stranu..evo i jednog zanimljivog teksta od jednog forumasa
mao sam čir na želudcu i na dvanaestopalačnom crevu do 1978. godine.Verovali ili ne , ali ja sam ga i z l e č i o na jedan jednostavan način i sve do danas nije se ponovio niti sam više imao bilo kakovih tegoba sa želudcem. O kakovoj se terapiji radi ?
Kao prvo ako ste pušač morate da odlučite dali ćete u ustima imati cigaretu i dalje imati čir na želudcu ili ćete zaboraviti cigarete i zaboraviti da ste imali čir na želudcu .
Kada se odlučite , možete započeti sa terapijom koja glasi :
30 dana bez prekida , svako jutro na prazan stomak u ustima rastopiti i progutati 10 grama svežeg kvasca , tačno nakon 30 minuta doručkovati suv obrok bez ikakve tečnosti
( čaj , mleko , sokovi i drugo ). Posle toga ne smete ni jesti ni piti tečnost najmanje 3,5 časova , a nakon ta tri i po časa možete konzumirati svu hranu koja vam je na jelovniku.
Predlažem da pre ove terapije medicinskim nalazima dokažete da imate čir i da posle upotrebe kvasca također proverite rezultate što sam i sam učinio . Moj lekar me pitao šta sam ja to uradio kad više nemam čireve . Mislite da mi je verovao kada sam mu rekao ?
Baš me briga za njegovo neverovanje , ali ja ni nakon 32 godine nemam čireve na želudcu .
Milivoj


Ja sam imao oko 4.5 helikobakteriju, znaci tu smo slicni, to nije drasticnojer znam da ljudi imaju i po 10. Terapiju antibioticima za heliko treba popiti, ona se pije uglavnom 10 ili 14 dana, moze i 7, sve zavisi kako doktor odluci. Kad zavrsis terapiju trebas da malo promenis rezim, znaci da izbacis gazirano i kiselo i naravno alkohol, da imas ujednacen ritam spavanja, da nisi budan celu noc, ne non stop za racunarom, uz takav rezim sam pio i todoxin i sada mi je mnogo bolje a porslo je 6 meseci od moje terapije.
Srecno :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: helico bakteriju pylori, Molim za pomoc.
PostPoslato: Sre Feb 15, 2012 3:38 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Nov 12, 2010 12:36 pm
Postovi: 60
hvala ti,ali mi samo reci zasto pijes todoxin mislim rekao si da je za jacanje imuniteta ali kako on ima dejstvo tj vezu za zelucem ili je to zbog promene rezima ishrane itd...sad ja malo gnjavim ali ako nije tesko malo pojasni..hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: helico bakteriju pylori, Molim za pomoc.
PostPoslato: Pet Feb 17, 2012 4:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 16, 2012 3:51 pm
Postovi: 4
Zapoceo sam temu na drugom mestu al evo videh da i ovde ima nesto slicno pa da vas pitam za misljenje.

Zeleo bih da se konsultujem sa ljudima koji imaju malo vise iskustva od mene sa gastritisom.Imam 21 godinu, nisam sklon bolestima i pre ovih pregleda nisam bio dugi niz godina kod lekara.Imao sam i ranije problema sa stomakom ali to je bilo samo kad se veoma iznerviram i to se pokaze tako sto pocne zeludac jako da me boli i to prestane nakon odredjenog vremena.U decembru prosle godine osetio sam nelagodnosti u zeludcu u vidu mucnine i nadutosti i jedno vece sam imao takozvani "napad gastritisa" koji je dosta podsecao na srcani udar jer nisam mogao da disem ali se kasnije pokazalo da su svi ti problemi gastro prirode (radjen mi je ekg i pregled grudi,pritisak itd).Posle toga tegobe su se pogorsavale toliko da sam ceo dan provodio u krevetu sa bolovima u zeludcu,nadutoscu,mucninom i kiselinom koja se sirila skoro do grla sto je izazivalo i bol u grudima.Da ne bih duzio pricu jer sam bio kod mnogo lekara (vecina je rekla nije ti nista idi kuci) na kraju sam uradio gastroskopiju i utvrdjen mi je hronicni gastritis i sumnja na jedno stanje zvano aberantni pankreas sto treba da utvrdim za neko vreme u Klinickom centru preko Ehoendoskopije.Radio sam test na Helikobakter (Igg iz krvi) i pokazalo se negativno mada imam veliku sumnju da je upravo bas ona kriva za moje stanje.Stanje mi se znatno poboljsalo u januaru i moram da naglasim da nije zbog lekova vec samo od sebe i u tome je glavni problem.Terapija koja se sastoji od Gastroperiodna,Kontroloka,Espumisana,Iberogasta,Buskopama,Pepsan gela i cajeva mi nista nije pomogla i stanje mi je podjednako isto kao i kad ne pijem nista od njih.Od pre nekoliko dana sam dobio i jake bolove u zeludcu i zanima me zbog ceka je tako s obzirom da ih nisam imao vec preko mesec dana? Lekovi koje trenutno pijem su Gastoperidon (pio sam Klometol ali nista ne pomaze) i Espumisan.Nadutost, mucnina i bolovi dodju i prodju sami od sebe u bilo kom periodu dana ili noci nema nekih pravila.I pored svega toga slezina mi je izduzena ali kazu da to nema veze sa gastritisom i da je to verovatno zato sto sam visok.Samo jos da dodam nemam problema sa prolivom (nema krvi u stolici), ne povracam ali osecam kako mi stomak vrlo tesko vari hranu (u decembru sam naglo izgubio dosta kilograma ali to je stalo kad sam krenuo opet redovnije da jedem).I danas mi je opet pocela totalna odbojnost prema hrani sto znaci da jedva mogu nesto da pojedem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: helico bakteriju pylori, Molim za pomoc.
PostPoslato: Pet Feb 17, 2012 4:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 16, 2012 3:51 pm
Postovi: 4
stafa70 je napisao:
Da li iko zna gde se privatno u novom sadu moze uraditi ureaza izdisajni test?

Ima u Beogradskim privatnim klinikama samo je problem sa reagensom posto ga niko ne moze nabaviti.Probajte u Konzilijumu,Beolab,Hexalab i evo jos nekih http://www.beogradskiadresar.com/laboratorije-beograd.html


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: helico bakteriju pylori, Molim za pomoc.
PostPoslato: Pet Mar 02, 2012 3:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 01, 2010 8:11 pm
Postovi: 48
stafa70 je napisao:
hvala ti,ali mi samo reci zasto pijes todoxin mislim rekao si da je za jacanje imuniteta ali kako on ima dejstvo tj vezu za zelucem ili je to zbog promene rezima ishrane itd...sad ja malo gnjavim ali ako nije tesko malo pojasni..hvala unapred


Todoxin sam pio na svoju ruku, on je za jacanje imuniteta i nikako ne moze da skodi. Meni su antibiotici izazivali blage mucnine pa sam pio antibiotik da dovedem imunisistem u normalu. Lek je na biljnoj fazi, ne moze da skodi jedna kutija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: helico bakteriju pylori, Molim za pomoc.
PostPoslato: Sre Mar 21, 2012 6:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 21, 2012 6:16 pm
Postovi: 8
Pa evo da nekom pomognem,a moada i ja nesto novo saznam:
test iz krvi na helikob. nije bas pouzdan.on ne daje trenutno stanje prisutnosti helikob.pouzdaniji je test putem izdisaja kosta oko 3000 din i bezbolan je.on pokazuje trenutnu prisutnost bakterije.
Ja sam prvo radio iz test iz krvi.(58.5),ispio 14 dana amoksicilin 2x2,klatromicin 2x1.kontrolok 40 mg.2x1,napravio pauzu 3 meseca pa uradio urea izdisajni test.rezultat je 24,4 a normalno je do 4.
Sada tzreba da putem sonde uradim pregled i preko isecka utvrdim koji lek najbolje deluje na bakteriju,posto je postala rezistentna.e sad kako cu se nje resiti neznam..
Pre toga sam imao operaciju hijatus hernije,i nisam imao helikob.a sad mi ona pravi problem.
Ja nisam probao ali neko kaze da je sok od svezeg kupusa dobar(smanjuje kiselinu u zelucu),jer ovoj bakteriji pogoduje kisela sredina...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: helico bakteriju pylori, Molim za pomoc.
PostPoslato: Sre Mar 28, 2012 1:17 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
opet ja
iako kazu nema drugog leka nego trojna terapija (jaki antibiotici koji unistavaju sve) ja preporucujem da je ne uzimas ni po koju cenu---meni je tek posle druge trojne terapije organizam toliko oslabio i razboleo sam se jos vise--i sad se lecim cak i nervni sistem i kolitis a na bakteriju i ne obracam paznju-uzimao sam ranisan 2 meseca redovno i sad povremeno --uzimam eglonyl-za nervozu zeluca i salazopirin za kolitis i mnogo mi se smanjile tegobe a i moj gastroenterolog ne obraca paznju na heliko.... i doktorka-rodjaka kaze da ne pijem za nju nista-kako dosla tako ce i da ode.
Licno mislim da nervoza najvise doprinosi kolicini helikobakter!
KAKVE SU TVOJE TEGOBE-jel bas tako nepodnosljivo-jesi li probao piti ranisan?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: helico bakteriju pylori, Molim za pomoc.
PostPoslato: Pet Mar 30, 2012 3:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 21, 2012 6:16 pm
Postovi: 8
vasa je napisao:
opet ja
iako kazu nema drugog leka nego trojna terapija (jaki antibiotici koji unistavaju sve) ja preporucujem da je ne uzimas ni po koju cenu---meni je tek posle druge trojne terapije organizam toliko oslabio i razboleo sam se jos vise--i sad se lecim cak i nervni sistem i kolitis a na bakteriju i ne obracam paznju-uzimao sam ranisan 2 meseca redovno i sad povremeno --uzimam eglonyl-za nervozu zeluca i salazopirin za kolitis i mnogo mi se smanjile tegobe a i moj gastroenterolog ne obraca paznju na heliko.... i doktorka-rodjaka kaze da ne pijem za nju nista-kako dosla tako ce i da ode.
Licno mislim da nervoza najvise doprinosi kolicini helikobakter!
KAKVE SU TVOJE TEGOBE-jel bas tako nepodnosljivo-jesi li probao piti ranisan?


vasao, neznam da li se obracas meni.ja sada nemam neke izrazene tegobe.imam povremeni pritisak u gornjem delu zeluca,povremeno naduvanje u stomaku,povremene gasove,najveci problem mi prestavlja pojava proliva,odjednom od nogu osetim da mi creva krce pa odmah proliv.onda neki dan nista pa opet.mislim da je to od bakterije.pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: helico bakteriju pylori, Molim za pomoc.
PostPoslato: Pet Mar 30, 2012 8:05 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
da-tebi sam se obratio a naravno i drugima.
moj prijatelj ima slicne tegobe kao ti --posebno kad popije kafu-izbegavaj je.
kao sto sam pisao moj gastroenmterolog ne pridaje nikakvu paznju bakteriji a eto posle ranisana se bolje osecam--do duse ja proliv nikad nemam
srecno i vodi racuna sta jedes


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: helico bakteriju pylori, Molim za pomoc.
PostPoslato: Sre Apr 04, 2012 1:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:55 pm
Postovi: 16
Pozdrav, devojka je imala problema sa hb prosle godine,rezultati su bili iz krvi, dobila je terapiju, ali joj doktorka nije dala nikakvu dijetu.Sada ponovo oseca tegobe i bila je kod iste doktorke, i cula o dijeti u cekaonici.Ni sada doktorka nije spomenula dijetu, oslala je opet da vadi krv i videcemo sta ce biti dalje.Ako moze neko napisati sta treba od hrane izbegavati, bio bih zahvalan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: helico bakteriju pylori, Molim za pomoc.
PostPoslato: Sre Apr 04, 2012 5:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Preporucujem da tvojoj devojci budes od koristi tako sto ces shvatiti ili bar prihvatiti njene probleme i kao prvo da se oslobodi stresa--mislim da je tu 50% resenja a ostalo kao sto sam rekao --NIKAKO NE PREPORUCUJEM ANTIBIOTSKU TERAPIJU-i u ishrani sama da oseti sta joj smeta-jer nije isto kod svih a moze se naci ovde na netu i rezim ishrane.
Ako ima problema sa zelucem-varenjem-kiselinom onda ranisan i mislim da ce se sve srediti.
Opet ponavljam da moj gastroenterolog ne pridaje nikakvu paznju HB. vec leci KOLITIS.
Neka ona ispita i snimi zeludac i creva--zavisi od tegoba-mozda je tu veci problem od HB?
srecno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: helico bakteriju pylori, Molim za pomoc.
PostPoslato: Čet Apr 05, 2012 3:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:55 pm
Postovi: 16
Hvala Vaso, naravno da sam uz nju i nemamo nekih problema da se svadjamo i da je nerviram.Mozda ona malo zbog posla bude ponekad nervozna, ali to su sitnice.
Nisam puno trazio po netu, danas cu pogledati oko ishrane malo detalja, culi smo da jogurt, beli hleb i jaje ne bi trebala da konzumira.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: helico bakteriju pylori, Molim za pomoc.
PostPoslato: Sre Apr 11, 2012 1:51 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Jesi li siguran da su to sitnice--probaj da razgovaras vise o tim problemima na poslu-mozda su njoj krupni problemi.
SAMO BEZ NERVOZE AKO JE IKAKO MOGUCE AKO NE POPITI I KOJI SEDATIV NIJE STRASNO mada bi bolje bilo naravno bez sedativa.
NEKA PROBA CAJ OD KANTARIONA neki period-dobar je i za nervni sistem i za probavu.
Samo bez antibiotika ako ikako moze--
Ja popijem ranisan kad osetim problem i izbegavam hranu koja mi ne odgovara i pijem sedative inace i bolje mi je a bakterija neka ceka..ne treba joj pridavati veliku paznju---ako nesto drugo-bitnije nije u pitanju kao kod mene kolitis.
SRECNO


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 48 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: