Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 47 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4
Autor Poruka
 Tema posta: Re: fissura perianalis
PostPoslato: Uto Feb 21, 2012 1:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 21, 2012 12:52 pm
Postovi: 2
Dobar dan, zanima me da li olabavljenost debelog creva moze da se resi operativnim putem? Unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: fissura perianalis
PostPoslato: Uto Feb 21, 2012 1:48 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Nov 07, 2008 7:03 pm
Postovi: 93
Ne znam da li mislite na ovako nesto. Meni je taj "srednji " deo creva skroz spusten, znaci dosta je duzi i istegljen. Internista je rekao da postoji mogucnost skracivanja creva, ali ne savetuje jer je dosta teska operacija. Ja se mogu sutra popodne javiti sa CT nalazima, posto ujutru putujem za NS na snimanje.Verujem da ce me posavetovati.

Skoro sam radila irigografiju, zbog stalnih bolova u donjem stomaku. Vec nekoliko godina unazad. Sve je u redu, nalazi dobri, krvna slika dobra,ultrazvuk, ginekolog, dva carska reza od pre 21 i 13 godina. Kilaza uredna (162cm i 56kg) . Bol je tu konstatno, potpuno me paralise i ne mogu normalno ziveti ni raditi. Vec sam isla i psihologu itd...itd.Sama sebi sam vec dosadna, al kad boli , boli. Nema planiranja unapred, nema kvalitetnog zivota. Ne znam kako ce mi sutra biti.
Evo nalaza. Kontrast nesmetano i bez zastoja puni sve delove kolona koji je ostrih kontura i pravilnih haustracija. TRANSVERZALNI DEO JE IZRAZITO PTOTICAN,STO OSTAJE I NA SNIMKU POSLE PRAZNJENJA. Uredan prikaz terminalnog ileuma i crvuljka,koji je uperen prema kranijalno i savijen. POsle praznjanja se na sluznici ne vide pat.promene.
Dr. kaze da mi taj deo creva skroz spusteno dole. Za bolove Buskopan, moze i 3 x dnevno. Laksa hrana. Eventualno da se uradi CT karlice da se vide vezivna tkiva , misici...
Poludecu. Dal neko moze meni da objasni sta se to zapravo desava?! Bolje nece biti, mora da postoji nesto za ublazavanje tegoba. Ja sam inace, zdrava,al vise ne mogu da se smejem, nisam opustena, ne mogu tako.Od decembra me bas stislo, mozda sam 2 dana bila bez tegoba.Pijem Espumisan, Probiotik, Rapten k. Puno cajeva. Ali nista ne pomaze. Imam 42 godine


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 47 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: