Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 47 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: fissura perianalis
PostPoslato: Pon Feb 08, 2010 3:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 27, 2010 11:19 pm
Postovi: 19
Nitroglicerinske masti?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: fissura perianalis
PostPoslato: Pon Feb 08, 2010 11:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Da li je neko sa Kronom imao analnu fisuru ? Kod mene jos od 2002 sumnjaju da imam Kron,ali je jos ne dokazan.Pre par meseci sam operisala zucnu kesu i od tad pocinju moje muke sa crevima.Tri dana posle operacije pocinju prolivi koji uzasno peku pri rektalnom delu.Pila sam i dosta antibiotika + Orvazil i Amoksicilin (terapija za Helikobakteri) i od tad krecu jos gori prolivi koji su se bili taman malo smirili.Odmah ja ukapiram da je verovatno kandidijaza creva od antibiotika i bila sam u pravu.Medjutim ova pecenja se javljaju posle uzimanja sokova i jogurta (mleko i ne smem da uzmem).Ne tog momenta,vec sutradan kad imam stolicu.Mislim da imam analnu fisuru,jer me bas pece i koliko sam ja zapazila taj deo je upaljen.Mazem Hepatrombinom H (i on je za fisuru),perem se odmah posle stolice,ali nista ne pomaze. Posle dubljeg stavljanja Hepatrombina zaboleo me je rektalni deo,pa se reflektovao bol na tanko crevo i odmah sam dobila proliv. Da ne govorim da sam maltene pala u depresiju,PA DOKLE VISE BOLOVI PO CREVIMA ?! Pa kako da radim kolonoskopiju kad ne mogu ni 2 cm Hepatrombina da izdrzim? Znam da sad rade sa anestezijom,ali kako da procistim creva 3 dana,kad ovoliko pece ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: fissura perianalis
PostPoslato: Čet Feb 11, 2010 11:39 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Hvala vam na odgovoru.
Nisam vam napisala da su mi u stolici nasli Candidu Species.Kakva je to vrsta Candide? Ima li veze sa tropskom vrstom i kako sam uspela da je dobijem? Ja,doduse,posle operacije zucne kese jesam pila dosta antibiotika,cak i za Helikobakteri pilory ( Amoksicilin i Orvazil) i od tad se stanje naglo pogorsalo. Rektalno pecenje mi se javilo odmah posle operacije (4.dan), cim sam dobila tecne stolice,pa se smirivalo,a pogotovu se javlja posle nekog soka i posle kiselog mleka i jogurta,tako da ih vise ne pijem. Da li je moguce da sam inficirana posle klistiranja pred operaciju i laparoskopske metode ? MOLIM VAS,odgovorite mi,znaci mi vase misljenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: fissura perianalis
PostPoslato: Sre Feb 17, 2010 9:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 27, 2010 11:19 pm
Postovi: 19
A Hemoclivin? jel dobar on za fissuru ani?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: fissura perianalis
PostPoslato: Sre Feb 17, 2010 12:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Predlazem da se ne majete mediciniskim izrazima i uradite onako kako vam se kaze. Candida Species znaci da nije specificiran rod, vec ukazuje na neku vrstu. To je najcesce Albicans...nema veze sa podnebljem jer je ona saprofit i svi je skoro imaju, u normalnim granicama.

Kako neko moze da vam sumnja na krona tolike godine? Ili vi niste dobro preneli ili ste isli kod nekih nadrilekara. Kolonoskopija sa patohistoloskom analizom ce dati konacan sud. Uradite takav pregled i znacete na cemu ste...

quincekap je napisao:
Hvala vam na odgovoru.
Nisam vam napisala da su mi u stolici nasli Candidu Species.Kakva je to vrsta Candide? Ima li veze sa tropskom vrstom i kako sam uspela da je dobijem? Ja,doduse,posle operacije zucne kese jesam pila dosta antibiotika,cak i za Helikobakteri pilory ( Amoksicilin i Orvazil) i od tad se stanje naglo pogorsalo. Rektalno pecenje mi se javilo odmah posle operacije (4.dan), cim sam dobila tecne stolice,pa se smirivalo,a pogotovu se javlja posle nekog soka i posle kiselog mleka i jogurta,tako da ih vise ne pijem. Da li je moguce da sam inficirana posle klistiranja pred operaciju i laparoskopske metode ? MOLIM VAS,odgovorite mi,znaci mi vase misljenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: fissura perianalis
PostPoslato: Sre Feb 17, 2010 12:11 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Pise vam lepo kako se zove i gde se nabavlja...

razbijac89 je napisao:
Nitroglicerinske masti?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: fissura perianalis
PostPoslato: Sub Mar 06, 2010 5:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 27, 2010 11:19 pm
Postovi: 19
Evo update :

- Prvo sam probao sa pentanol mascu i anestezinom i mazao sam to nedelju dana 1-2 puta dnevno, a onda sam kupio Hemclivina ( koji kosta 1500 din ) i njega sam stavljao redovno, duple doze, i kao da mi je malo bolje, ali opet se oseca znojenje, ponekad slabi bolovi u donjem delu stomaka.

Sta da radim sledece? Ja bih probao i sa ovom nitroglicerinskom mascu, samo da je nadjem. Ako i to ne pomogne, onda?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: fissura perianalis
PostPoslato: Sub Mar 06, 2010 6:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 10, 2007 8:09 pm
Postovi: 29
Vodi racuna o ishrani, ali stravicno vodi racuna...
Hemoclin ni meni nije pomogao, sad trenutno uvek posle stolice stavljam cepice od kantariona i mazem Bepanthenom plus (kod nas nema da se kupi, ali to je u sustini Galenikin pantenol). Dok nemam problema sa stolicom, nemam problema ni sa fisurom (oseca se pod prstima, ali ne boli jako), a cim se zaboravim i navalim na suhomesnate proizvode, kuvana jaja ili rostilj, odmah povredim i sve tako u krug. Ja je imam 2 i po godine, probala sam sve moguce i nemoguce kreme i pomadice, i zakljucila da je najvaznije od svega paziti sta jedes, jer joj time dajes sansu da zaraste.
Vlakna, vlakna i samo vlakna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: fissura perianalis
PostPoslato: Sub Mar 06, 2010 9:25 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Ne razumem zasto niko ne slusa (cita) sta se govori (pise).

1. nitroglicerinska mas (Ivancic i Sinovi, apoteke)
2. Detralex (oralno po uputima, protiv, ulcera, upala, hemoroida, svraba, peckanja...)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: fissura perianalis
PostPoslato: Sub Mar 06, 2010 10:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 23, 2008 1:30 am
Postovi: 17
Lokacija: Tamo gde ljubav stanjuje
ja знам да fisuran ung у себи САДРЖИ нитроглицерин, а на претходним мојим коментарима можете да видите у којој апотеци може да се нађе....

сад, можете да их питате да ли праве само нитроглицеринску маст, без осталих додатака или како то већ фамаколози раде...

_________________
Pazi sta zelis, moze ti se ostvariti.
Pazi sta zelis, mozes zazaliti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: fissura perianalis
PostPoslato: Sub Mar 06, 2010 11:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Mi Vas MACHINE slusamo,ali moramo i pitanja da postavljamo.Ja lutam od 2002. godine,ne svojom krivicom.Tada su mi radili kolonoskopiju,ali doktor koji je to radio nije hteo da uzme biopsiju,iako mu je kolega koji je stajao pored njega predlozio .Zakljucili su da nije Kron,iako nisu dosli do terminalnog ileuma.Sledece nedelje ponovo radim kolonoskopiju,ali pod anestezijom(sedacijom) i zamolila sam doktora koji ce to da radi,da uzme biopsiju.On mi je cak rekao:"Kakva Candida,ona se ne leci lekovima,vec prirodnim putem" . ???? Ja sam pila Nistatin i bilo mi je malo bolje,ali sad sam prestala pred kolonoskopiju.Ne znam samo zbog ove analne fisure kako cu da ispraznim creva ? Trebalo bi da popijem 4 kesice Fortransa? Sta ako me bude mnogo peklo? Sta da mazem ? Meni pomazu supozitorije na biljnoj bazi (kantarion,neven),a Fisuran nisam jos kupila jer su mi u apoteci Ivancic i sinovi rekli da ne stavljam na svoju ruku,vec samo ako je hirurg prepisao.Cekam kolonoskopiju da mi kazu sta konkretno imam rektalno.
Primetila sam da mene pece posle kiselih stvari : jogurt, sok,integralne kifle koje imaju puno semenja. Juce sam jela neke bombone sa kikirikijem i susamom i danas hocu da umrem koliko me pece.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: fissura perianalis
PostPoslato: Pet Mar 19, 2010 11:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 27, 2010 11:19 pm
Postovi: 19
Da obnovim temu malo :
- Ja imam simptome kao sto je navela sreckica, ali nisam pokusao josh sa onim sto je njoj pomoglo, posto nisam mogao da nadjem ni jedno ni drugo. Pokusao sam sa hemoclivinom, koji mi uopste nije pomogao, a posto nisam mogao da nadjem gore navedeno uzeo sam pantenol mast i anestezin od 3 posto, i mazao ih naizmenicno, ali uglavnom posle stolice. Pomazu po malo, ali od izlencenja nije bilo nista.
- Idem za beograd, pa cu pokusati da nadjem ovu mast Fissuran Ang, i taj anestezin, i javicu rezultate posle 3 nedelje. ( Valjda cu konacno da se izlecim.)

Hteo bih da pitam samo, posto sam retko nalazio na forumima, koje su opcije ako nijedna mast ne pomogne?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: fissura perianalis
PostPoslato: Pet Mar 19, 2010 11:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 27, 2010 11:19 pm
Postovi: 19
nasao sam i ovo : http://www.zdravljenadlanu.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=58:analna-fisura&catid=37:opta-hirurgija&Itemid=84

pokusacu i to. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: fissura perianalis
PostPoslato: Pet Apr 02, 2010 10:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Meni su na anoskopiji rekli da nemam analnu fisuru,vec hemoroide II stepena.I dalje me pece kad mi se izlije naglo zuc ili kad ne pazim sta jedem.To je i neka dodatna analna iritacija.
Jedna med. sestra koja je skoro operisala debelo crevo,pa joj se kasnije javila analna fisura mi je ispricala kako se ona leci.
Posle svake stolice oprati se,ako ne decijim sapunom,onda obavezno toplom vodom.Spolja mazati Pavlovicevu mast,a iznutra malim prstom (prethodno dobro iseceni nokti) mazati jedan dan : FACTU MAST, drugi dan FISURAN,treci dan SALJICEVU kremu za oziljke (cvrstu,ne tecnu).I tako naizmenicno.Posle mesec dana je otisla kod proktologa na anoskopiju i mnogo je bilo bolje. Bolje pokusati sve nego ici na operaciju. Ja sam mazala tako samo Factu mast i mnogo mi je bolje,mada pece malo kad se stavlja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: fissura perianalis
PostPoslato: Uto Apr 06, 2010 8:38 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jan 26, 2010 7:52 pm
Postovi: 52
Ajde da se i ja ukljucim u ovu temu.


Ja sam primetio da vec neko vreme sa vremena na vreme nadjem na toalet papiru malo crvenila,krvi.. Nije svaki put kada idem u WC,ali jeste ponekad.. Tacno mogu da osetim sa strane mesto odakle ide krv,jer je osetljivije kada pipnem toalet papirom.


Ta krv je u principu jedini simptom koji imam,ovako nemam neke bolove ili tako nesto. Slucajno sam na netu trazio o ovom problemu i video da se zove Analna Fisura i vidim da se ovde pise o tome.


Meni je ishrana korigovana,dnevno unosim puno povrca i pijem zelene napitke,ipak ponekad stolica zna malo teze da se isprazni,ali ne secam se kad sam imao zatvor poslednji put.


Trenutno kod sebe imam samo Pantenol kremu i Pantenol mast,vidim da se to spomenulo u nekoj temi. Jel moze neko da mi kaze kad treba to da namazem,i u kojoj meri.

Moje neko logicno razmisljanje je posle praznjenja,i pred spavanja. Iskreno plasi me da se ovo ne pretvori u nesto ozbiljnije.. To je poslednja stvar koja mi treba pored ostalih problema..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 47 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 36 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: