Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 225 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Uto Maj 20, 2008 11:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 14, 2007 9:24 am
Postovi: 17
Lokacija: Beograd
Pozdrav svima sa ovog foruma,skoro sam bio kod lekara zbog bolova posle velike nuzde u analnom predelu, jedan hirurg na klinickom centru mi je nasao analnu fisuru i fistulu i predlozio mi operativni zahvat,rekao mi je da je to zahvat koji traje od 5 do 7 minuta i da odlezim sat vremena i idem kuci,ja sam bez obzira na tu njegovu pricu jako uplasen i neupoznat sa tom bolescu i operativnim zahvatom,da li je neko vec imao iskustva sa ovom bolescu ili odprilike poznaje operativni tok tj. sta se tacno tu sece,krpi,vadi pozdrav?

_________________
Kluzo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 21, 2008 2:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 10, 2007 8:09 pm
Postovi: 29
Koliko ja znam, tu se radi kiretiranje sfinktera, znaci kao secnu ti misic koji je previse zategnut i tako olabave pritisak na analni otvor, a samim tim zaraste i fisura (tako je meni hirurg objasnio). Inace imam isti problem, s kojim se mucim vec ravno 10 meseci, predlozili su seckanje, ali se meni nesto bash i ne ide odmah, prvo pokusavam da izlecim, menjam masti za mazanje, malo mi je kao bolje, ali od potpunog izlecenja sam daleeeeko.Ako bas ne budem uspela kantarionom,hidrociklinom,anestesinom, i svinjskom mascu...moracu na operaciju.Ali optimista sam, verujem da ce proci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 21, 2008 5:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 14, 2007 9:24 am
Postovi: 17
Lokacija: Beograd
Auuu znaci propao sam,mislio sam da je to mnogo laksa intervencija!

_________________
Kluzo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 21, 2008 6:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 10, 2007 8:09 pm
Postovi: 29
Mene je samo strah od sledeceg: ako sam dobro ukapirala, fisuru izaziva spazam sfinktera, i oni ce ga tako "olabaviti".Ja sad imam 35 godina, i svi misici su mi jos ok :)...ali sta ce biti sa tim sfinkterom kad budem, dajboze, dozivela 60..pa kad misici inace "olabave"...ne smem ni da pomislim, pa cu se lechiti dok god budem izdrzala, jer sad kad redovno mazem, perem i pazim, mnogo me manje boli nego pre...ako nista, idemo zajedno :)))Glavu gore, ako bude morala operacija, sto se mora nije tesko.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Fistula perianalis
PostPoslato: Pet Maj 23, 2008 9:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 10, 2007 9:02 pm
Postovi: 16
Lokacija: Beograd
Pogledajte forum abscessus perianalis. Tamo sam raygovarao sa jednim doktorom iz Novog Sada. i za tu dijagnozu, moram da malo razocaram mamu, ne pomazu nikakve kremice, pomadice, lekovi, verujte mi pokusao sam sve moguce. Jedino resenje je da se hiruski to odstrani, sastruze. Nemojte zapostavljati moze da se pogorsa. Verujte mi jer se inace lecim na VMA. Meni se to desilo u novembru prosle godine i zakazali su mi hirusku intervenciju 15.07. ali operacija je pod totalnom anestezijom. Jer doktor mi je rekao da taj kanal koji se napravio - fistula moze da bude jedan ali da se na kraju mozda grana. Pa je potrebno duze vreme. Naravno taj dan posle intervencije se ide kuci. Sama operacija nije strasna ni opasna, ali su post operativni tokovi malo neprijatni i bolni, neko vreme necete moci da sedite i kod same velike nuzde ce biti malo bolno, ali ne nepodnosljivo. Meni su otvorili hiruskim putem tu fistulu koja jos uvek vlazi i proizvodi tecnost neprijatnog mirisa ponekad je malo zickasta sa malo gnoja. Ako zelite da popricate samnom u vezi toga jer sam se zaista dobro informisao o tome na forumu ABSCESSUS PERIANALIS. Procitao sam sve moguce naucne radove o tome. Ali verujte mi sve tegobe ce prestati kada se uradi operacija, a do tada samo odrzavanje higijene posle svake nuzde. Glavu gore i nemate sta da brinete. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fistula perianalis
PostPoslato: Pet Maj 23, 2008 9:38 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Legi je napisao:
Jer doktor mi je rekao da taj kanal koji se napravio - fistula moze da bude jedan ali da se na kraju mozda grana. Pa je potrebno duze vreme.


Eventualna arborizacija fistule se moze utvrditi fistulografijom sa kontrastom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 26, 2008 6:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 26, 2008 6:50 pm
Postovi: 2
ej ljudi, Legi ima pravo, perianalna fistulla se mora operirati, nema drugog liječenja....nikakve kreme, masti, kupke i slično.....ja sam sve probala i na kraju sam bila na operaiji i to je jedini način za izlječenje....sad sam super....zato ne bojte se i ne čekajte, operacija nije strašna, uostalom spavate cijelo vrijeme......bolovi su minimalni, ali sve to brzo prođe....sretno svima koji idu pod nož
:D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 27, 2008 12:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 14, 2007 9:24 am
Postovi: 17
Lokacija: Beograd
Hvala vam ljudi na podrsci jos se nisam operisao trebalo bi sto skorije inace sam odlozio zbog diplomskog,kada me je hirurg pregledao rekao mi je da ce to da uradi pod lokalnom anestezijom,kao dve inekcije ce mi dati kao anesteziju 5 do 7 min operacije ,sat vremena lezanja i posle kuci.
Jedino mi preostaje da verujem da je Legi upravu i da nije tako strasno,ali reci mi Legi da li si ti analnu fisuru imao ili samo fistulu?

_________________
Kluzo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 28, 2008 9:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 26, 2008 6:50 pm
Postovi: 2
i ja sam tako odgađala, pa sad novi posao, pa vjenčanje, ali ipak je dosla moja perianalna fistula na red.....ja sam trazila opcu anesteziju jer sam se bojala ako ce trebati rezati dublja da me ne boli, a i lakse mi je kad nista ne cujem dok me rezu......nemoj se bojati, operacija nije strasna, samo se treba iza cesce tusirati da je to podrucje cisto, malo ce ti biti teze sjesti, ali to je vrlo kratko vrijeme....sve to brzo prode.....10 dana iza operacije sam ponovo trcala i rolala se tak da stvarno nije bed.....
javi se iza operacije......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 29, 2008 8:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 10, 2007 8:09 pm
Postovi: 29
Koja je razlika izmedju fistule i fisure?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 29, 2008 9:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 10, 2007 9:02 pm
Postovi: 16
Lokacija: Beograd
Koliko ja znam i koliko sam upucen u sve to FISURA je skoro kao potkozna bubuljica bez tendencije sirenja i ona moze da se odstrani malim hiruskim zahvatom lokalna anestezija 5-7 minuta. a FISTULA je kanal koji je nastao sirenjem FISURE (sto se meni desilo ) :evil: i ako se ne reaguje na vreme moze zaista da se iskomplikuje pa samim tim da i operacija bude ozbiljnija. Ja recimo idem na operaciju pod totalnom anestezijom, jer ova kratka kao sto je hirurg rekao nije dovoljna jer citiram "ko zna sta cu jos da nadjem kad te budem operisao" da bas tim recima. Nije da vas plasim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 30, 2008 5:47 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Legi je napisao:
Koliko ja znam i koliko sam upucen u sve to FISURA je skoro kao potkozna bubuljica bez tendencije sirenja i ona moze da se odstrani malim hiruskim zahvatom lokalna anestezija 5-7 minuta. a FISTULA je kanal koji je nastao sirenjem FISURE (sto se meni desilo ) :evil: i ako se ne reaguje na vreme moze zaista da se iskomplikuje pa samim tim da i operacija bude ozbiljnija. Ja recimo idem na operaciju pod totalnom anestezijom, jer ova kratka kao sto je hirurg rekao nije dovoljna jer citiram "ko zna sta cu jos da nadjem kad te budem operisao" da bas tim recima. Nije da vas plasim.

Greska u koracima.Fistula nastaje kao hronicna komplikacija perianalnog apscesa a fisura je tek pukotina sluznice analnog kanala.Fisuru uzrokuju najcesce dijareja,opstipacija,porodjaj i vremenom ce da zaraste osim ako nije bas duboka pa se radi sfinkterektomija a fistula je asocirana sa hronicnom infekcijom i mora da se otvori fistulotomijom da bi zarasla.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 01, 2008 1:12 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 22, 2006 10:12 pm
Postovi: 74
Lokacija: Beograd
Da li analna fisura boli?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 01, 2008 3:35 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Jeste bolna je.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 21, 2008 2:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 14, 2007 9:24 am
Postovi: 17
Lokacija: Beograd
A recite mi jel je neko imao operaciju fisure i da li se moze hodati posle toga, koliko je bolno i kakav posleoperativni tok me ocekuje,ovo pitam cisto da bi se psihicki pripremio mada znam da je to sve individualno ali eto zanimaju me vasa iskustva,pozdrav za sve :)!!!!!!!

_________________
Kluzo


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 225 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 33 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: