Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 225 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 15  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Uto Mar 19, 2013 12:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 19, 2013 12:03 pm
Postovi: 1
Da li moze neko molim vas da mi pomogne i kaze na kojoj klinici, kod kog doktora u Beogradu je sigurno operisati analnu fisuru...ko je dobar za to...jer nisam iz Srbije pa sam neupucena?Vidim uglavnom pisete o toj fistuli ovdje...a meni poslije pola godine mucenja sa fisurom je receno da na drugi nacin bolovi proci nece..znam da je zahvat relativno lagan i da kratko traje ali ne znam moze li da ima nekih negativnih posljedica???...Ako iko zna nesto vise i ima iskustva molim da napise...svaka inf mi je dobrodosla


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Uto Mar 19, 2013 11:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 14, 2012 11:11 pm
Postovi: 7
Ja sam posle porodjaja dobila suljeve,polip i fisuru velicine sljive.Mene jako pece kad idem u wc,imam osecaj kao neke kostice da izbacujem,tako grebe i pece!I bude mi na papiru malo krvi ali tek tek.Ja sam trebala ici na kolnoskopiju u novembru ali nisam otisla,a porodila sam se u avgustu.Mene zanima koliko vremena treba da to zaraste,i sta da radim...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Čet Mar 28, 2013 2:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 28, 2013 11:46 am
Postovi: 1
Evo i ja da se javim.Imala sam analnu fisuru 14 meseci.Samo Bog i oni koji imaju fisuru znaju koje su to muke.Ne postoji u ovoj zemlji niti u inostranstvu to sto nisam koristila da bih se izlecila.Starno sam se plasila operacije i bila sam ubedjena da nesto mora da pomogne.Nazalost,bespotreno sam se mucila,i sebe i sve oko sebe jer to se ne leci tako.Pre mesec dana sam se operisala u Beogradu i ja danas zivim normalan zivot konacno nakon vise od godinu dana patnje.Ovde pisem da bih pomogla ljudima da se ne muce bespotrebno kao ja,jer fisura je bolest koja utice na celokupan stil zivota-zdravstveno,porodicno,psihicki,socijalno...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Pon Maj 06, 2013 5:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 31, 2012 7:27 pm
Postovi: 14
ja i dalje cekam da se napuni gnojem da bi mi bilo sta uradili mucim muku svaki dan !!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Sub Maj 18, 2013 8:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 18, 2013 8:35 am
Postovi: 1
Najbolje je otići u Klinički centar Srbije,Institut za gastroenterologiju kod dr Ćeranića.Sama operacija traje manje od 2 minuta a tegobe nestaju odmah po izlasku iz sale.Otpust je trenutni i i jedina terapija je fibrolan mast za zarastanje rana i Laksomucil uz lakšu ishranu.Ovde niko ne pominje xylocain gel koji se koristi pre defekacije jer je on anestetik koji opušta mišić anusa i samim tim sprečava pojavljivanje fisure.Kod mene je fisrura bila,veoma bolna i pored sve terapije(xylocain,laksomucil,nitroglicerinska mast...)moralo je otići na operaciju.Da sam znao da je to tako jednostavno,otišao bih odmah.Sama operacija se sastoji iz malog hirurškog reza na anusu po samom mišiću anusa i on se automatski posle toga opusti i bolovi nestaju.Samim tim zarastanje rane i fisure traju od 2 do 5 dana a pri tom nemate uopšte nikakve bolove.A to je valjda najbitnije.Treba uzeti u obzir da se fisure veoma brzo vraćaju ako ste pod stresom,ne hranite se adekvatno i ne koristite xylocain gel pre defekacije.Samo što se posle toga mnogo brže lokalizuju uz upotrebu supositorija Bilje Borča i navedene terapije.U svakom slučaju,srećno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Pet Jun 07, 2013 10:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 07, 2013 10:12 pm
Postovi: 4
E ovako, kad sam vidio da se treba registrovati da napisem nesto, bilo mi je mrsko, ali kad se sjetim kroz sta sam prosao onda shvatam vas sve kroz sta prolazite i bicu jasan sa odgovorom.

Ovako, prvo je bitno da doktor odredi da li je potreba operacija. Ako vam je odredio da je potrebna operacija, ja savjetujem da odete i drugom doktoru, jer danas ima svakakvih doktora.

PAZITE! Analnu fisuru nije moguce uspjesno operisati lokalno! To podrucije je jako bolno i sa lokalnom anestezijom je nemoguce uspjesno operisati. Prica tipa traje 20 minuta operacija, ides kuci i skaces poslije 3 dana je bajka za djecu. Razlog pojave Analne fisure je takav da je crijevo "pokidano" s unutrasnje strane, a vani je vidljivo samo dio koji je se zagnjojio itd... tako da ovi lokalci samo odstrane taj vanjski dio, a problem ostaje! Problem je unutrasnjeg karaktera.

Ja savjetujem svima da pronadju dobrog hirurga koji ce to operisati sa opstom anestezijom, jedino tako je moguce do kraja odstraniti sve negativne stvari i rijesiti probleme za sva vremena! Lokalnom anestezijom i operacijom, ponavljam to nije niti sigurno niti dobro za vas! u preko 95% slucajeva lokalnim operacijama se to vrati ponovo! A onda nastaju problemi jos veci!

U opstoj anesteziji operacija traje nekih 30tak minuta za dobrog hirurga. Poslije operacije pacijent ima tampon u anusu kojeg tek vadi 24 sata nakon operacija, pacijent lezi u bolnici 2-3 dana, dok ne dobije formiranu stolicu da bi se doktor uvjerio da je sve ok. Tokom ta 2-3 dana, pacijent dobije, barem sam ja nekoliko infuzija, 10tak inekcija, antibiotika... itd...

S tim iskustvom, ja postavljam pitanje, kako je ikako i moguce pomisliti da lokalno se moze iskorijeniti ovaj problem? Kako je moguce odraditi to nesto 20tak minutai kaze hajde kuci. Ja u to ne vjerujem.

Takodjer, u razgovoru sa doktorom koji je dobar u domenu gastroskopije itd... savjetovao me je da uradim to sa opstom anestezijom, jer tako se jedino moze uspjesno odstraniti problem, ali i to da je podrucije oko anusa jako osjetljivo i bolno za lokalne intervencije, ako naravno zelimo da se to do kraja rijesi.

NAdam se da sam nekome pomogao, malo je opsirno! Ali ja savjetujem svima da nikako ne rade LOKALNE OPERACIJE! TO SU PREVARE!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Pet Jun 07, 2013 10:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 07, 2013 10:12 pm
Postovi: 4
E ovako, kad sam vidio da se treba registrovati da napisem nesto, bilo mi je mrsko, ali kad se sjetim kroz sta sam prosao onda shvatam vas sve kroz sta prolazite i bicu jasan sa odgovorom.

Ovako, prvo je bitno da doktor odredi da li je potreba operacija. Ako vam je odredio da je potrebna operacija, ja savjetujem da odete i drugom doktoru, jer danas ima svakakvih doktora.

PAZITE! Analnu fisuru nije moguce uspjesno operisati lokalno! To podrucije je jako bolno i sa lokalnom anestezijom je nemoguce uspjesno operisati. Prica tipa traje 20 minuta operacija, ides kuci i skaces poslije 3 dana je bajka za djecu. Razlog pojave Analne fisure je takav da je crijevo "pokidano" s unutrasnje strane, a vani je vidljivo samo dio koji je se zagnjojio itd... tako da ovi lokalci samo odstrane taj vanjski dio, a problem ostaje! Problem je unutrasnjeg karaktera.

Ja savjetujem svima da pronadju dobrog hirurga koji ce to operisati sa opstom anestezijom, jedino tako je moguce do kraja odstraniti sve negativne stvari i rijesiti probleme za sva vremena! Lokalnom anestezijom i operacijom, ponavljam to nije niti sigurno niti dobro za vas! u preko 95% slucajeva lokalnim operacijama se to vrati ponovo! A onda nastaju problemi jos veci!

U opstoj anesteziji operacija traje nekih 30tak minuta za dobrog hirurga. Poslije operacije pacijent ima tampon u anusu kojeg tek vadi 24 sata nakon operacija, pacijent lezi u bolnici 2-3 dana, dok ne dobije formiranu stolicu da bi se doktor uvjerio da je sve ok. Tokom ta 2-3 dana, pacijent dobije, barem sam ja nekoliko infuzija, 10tak inekcija, antibiotika... itd...

S tim iskustvom, ja postavljam pitanje, kako je ikako i moguce pomisliti da lokalno se moze iskorijeniti ovaj problem? Kako je moguce odraditi to nesto 20tak minutai kaze hajde kuci. Ja u to ne vjerujem.

Takodjer, u razgovoru sa doktorom koji je dobar u domenu gastroskopije itd... savjetovao me je da uradim to sa opstom anestezijom, jer tako se jedino moze uspjesno odstraniti problem, ali i to da je podrucije oko anusa jako osjetljivo i bolno za lokalne intervencije, ako naravno zelimo da se to do kraja rijesi.

NAdam se da sam nekome pomogao, malo je opsirno! Ali ja savjetujem svima da nikako ne rade LOKALNE OPERACIJE! TO SU PREVARE!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Sre Jun 26, 2013 8:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 26, 2013 8:04 pm
Postovi: 2
Vidim da ima jako puno pitanja u vezi fistule i fisure. Moje iskustvo je ovakvo. Negde u Oktobru 2012 dobila sam hemoroide i kako sam bila pod stresom pogorsala sam stanje timesto sam na svoju ruku htela da se resim posasti. Prvo sma uzimala laksative da bih primetila da osim bolova od hemoroida sam pocela da dobijam i bolove kao peckanje pri praznjenju. Zatim sam nasla na netu da bih olaksala bol stavljala led umotan u vatu i da ce to ublaziti bolove. Bolovi se jesu ublazivali, ali su se isto tako i vracali. Imala sam zatvore, naprezala se, malo krvarila pri stolici stavjala led, i na kraju od bolova pocela sve ucestalije da stavljam led. Zatim su nekako bolovi prestali, da bih primetila da prilikom praznjenja izlazil kao neka sluzavi trag i na cmaru se pojavi kao neki polip. TEK TADA ODEM do lekara opste prakse koji posalje uput za specijalistu. Kad sam posle mesec dana dosla do specijaliste, samo je pogledao i rekao da daje uput za hirurga i da mi izlazi malo gnoja. Kada mi je stigao uput za specijalistu pisalo je "cryptoglandular sepsis with possible associated fissure". Tada pocnem da trazim po netu i naravno svasta nadjem po tom pitanju. Kao i vecina ovde, nikada cula nisam za takvo sta. Iako sam vegeterijanac, treniram svaki dan, uopste, hranim se i zivim zdravo, od velikih stresova (gubljenje posla, zaostatak u ratama za stan itd.), ipak dobijem nesto sto koliko sam razumela je uglavnom tipicno za los nacin zivota ili kod ljudi koji imaju HIV, Crohn, papiloma virus ili ne daj boze, tumor ili rak. Operacija, barem kod mene, je trajala 2 sata, zasto, jos uvek ne znam, ponovni pregled u bolnici imam 24 Juna. Otvorena je fistula, dobila sam botoks i uradjena je Da kazem, da ni meni hirurg NISTA nije rekao, samo sam potpisala da pristajem na operaciju to je to. Operacija je bila 10 Juna ali jos uvek osecam pomalo bol, nekad vise nekada manje, i vrlo malo se jos vidi trag od krvi pri praznjenju. HIGIJENA JE IMPERATIV posle operacije kao i da se drzi gaza i menja nekoliko puta na dan, jer MORA da bude suvo! Takodje, preporucuje se sedenje u sitz bath sa Epsom solju (ili necim drugim sto bi vam doktor preporucio), nekoliko dana nakon operacije poceti. Ono sto me brine, cini mi se da ponovo na papiru vidim trag gnoja. Sta se desava znacu posle pregleda i vraticu se ovde da napisem sta mi je doktor rekao. Ono sto mene zanima, ukoliko ima ovde neki specijalista, da li je moguce da se fistula dobije a da se nema neki od gore navedenih "predispozicija", HIV, papiloma virus, Crohn itd?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Sre Jun 26, 2013 8:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 26, 2013 8:04 pm
Postovi: 2
Izvinite, nisam zavrsila recenicu "Otvorena je fistula, dobila sam botoks i uradjena je Sigmoidoscopy "


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Sre Mar 26, 2014 8:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 26, 2014 8:27 am
Postovi: 1
Da podelim svoje iskustvo oko operacije analne fistule.
U ponedeljak 24.3 sam operisan na I hirurškoj, doc.dr.Marković.
Radi se u opštoj anesteziji, trajala je oko pola sata u mom slučaju.
Posle operacije ima nešto malo bolova ali ništa strašno, već sutradan ujutro nema nikakvih bolova. Srećom prošlo je sve ok sa operacijom i pušten sam već sutradan ujutro 25.3, znači samo jednu noć sam prespavao u bolnici. Malo nezgodno je vađenje tampona koji se stavlja posle operacije da zaustavi krvarenje, međutim izdržljivo je.
Mučim se sa fistulom već nekoliko godina, ruku na srce nisam ni znao da je u pitanju fistula mislio sam da je spoljni hemoroid u pitanju, sve dok nisam otišao kod doktora Markovića na pregled. Sad čekam da vidim kako će ići sa zarastanjem rane i sa stolicama, nadam se da će biti ok. Svi se plašimo, jasno i nije prijatno kad saznaš da treba ići na operaciju, ali treba rešavati stvari na vreme. Da sam znao o čemu se radi otišao bih i ranije.
Veliki pozdrav ovom prilikom za sjajno osoblje I hirurške III odeljenje i naravno docenta Markovića, krivo mi je samo što znam da nisu pravedno nagrađeni za posao koji fenomenalno obavljaju. Valjda će se nekad i ovoj našoj državi pravedno vrednovati oni ljudi od kojih zavise životi drugih ljudi.
Ako imate nekih pitanja u vezi sa mojim iskustvom rado ću odgovoriti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Čet Apr 03, 2014 8:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 03, 2014 5:15 pm
Postovi: 2
Vec duze vreme patim od hemoroida i problema sa fisurom.Posle porodjaja stanje se pogorsalo,probala sam sve moguce kreme i masti ali avaj,,,nista...cak i Fisuranal Ivancic i sin.Zakazala operaciju na VMA pa sta bude.Operacija trajala vrlo kratko,ne secam se jer se obavlja u totalnoj anesteziji kratkog dejstva.Bolovi su prisutni ali nista intenzivniji od onih koje trpim vec godinama od pomenutih problema.Da kazem da su me operisali u dnevnoj bolnici.Jos tog dana sam bila kod kuce.Imala sam i stolicu i nije bilo problema.Jeste nezgodan taj tampon ali i on mi je vec ispao sutradan.Vazno je samo cesto se prati sapunom i vodom.Bilo je gnoja ali sad je to minimalno.Jedino imam problem s tim sto vidim da su mi sad hemoroidi dosta izrazeni i jako bolni.Nadam se da ce se i oni povuci.Za 7 dana idem na kontrolu.Nadam se da ce mi se i kvalitet zivota promeniti obzirom da ta grozna fisura unosi takvu nervozu da je to nekad nepodnosljivo.Da ne pominjem da nekada sednem i ne mogu da ustanem.Posle operacije se seda onako...s guza na guz.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Čet Apr 03, 2014 8:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 03, 2014 5:15 pm
Postovi: 2
Vec duze vreme patim od hemoroida i problema sa fisurom.Posle porodjaja stanje se pogorsalo,probala sam sve moguce kreme i masti ali avaj,,,nista...cak i Fisuranal Ivancic i sin.Zakazala operaciju na VMA pa sta bude.Operacija trajala vrlo kratko,ne secam se jer se obavlja u totalnoj anesteziji kratkog dejstva.Bolovi su prisutni ali nista intenzivniji od onih koje trpim vec godinama od pomenutih problema.Da kazem da su me operisali u dnevnoj bolnici.Jos tog dana sam bila kod kuce.Imala sam i stolicu i nije bilo problema.Jeste nezgodan taj tampon ali i on mi je vec ispao sutradan.Vazno je samo cesto se prati sapunom i vodom.Bilo je gnoja ali sad je to minimalno.Jedino imam problem s tim sto vidim da su mi sad hemoroidi dosta izrazeni i jako bolni.Nadam se da ce se i oni povuci.Za 7 dana idem na kontrolu.Nadam se da ce mi se i kvalitet zivota promeniti obzirom da ta grozna fisura unosi takvu nervozu da je to nekad nepodnosljivo.Da ne pominjem da nekada sednem i ne mogu da ustanem.Posle operacije se seda onako...s guza na guz.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Sre Apr 30, 2014 1:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 22, 2014 4:20 pm
Postovi: 10
senkal je napisao:
Vec duze vreme patim od hemoroida i problema sa fisurom.Posle porodjaja stanje se pogorsalo,probala sam sve moguce kreme i masti ali avaj,,,nista...cak i Fisuranal Ivancic i sin.Zakazala operaciju na VMA pa sta bude.Operacija trajala vrlo kratko,ne secam se jer se obavlja u totalnoj anesteziji kratkog dejstva.Bolovi su prisutni ali nista intenzivniji od onih koje trpim vec godinama od pomenutih problema.Da kazem da su me operisali u dnevnoj bolnici.Jos tog dana sam bila kod kuce.Imala sam i stolicu i nije bilo problema.Jeste nezgodan taj tampon ali i on mi je vec ispao sutradan.Vazno je samo cesto se prati sapunom i vodom.Bilo je gnoja ali sad je to minimalno.Jedino imam problem s tim sto vidim da su mi sad hemoroidi dosta izrazeni i jako bolni.Nadam se da ce se i oni povuci.Za 7 dana idem na kontrolu.Nadam se da ce mi se i kvalitet zivota promeniti obzirom da ta grozna fisura unosi takvu nervozu da je to nekad nepodnosljivo.Da ne pominjem da nekada sednem i ne mogu da ustanem.Posle operacije se seda onako...s guza na guz.....

Ja sam imala THD operaciju i nemam nikakvih problema. Već posle dva dana sam bila kao nova.A kad se setim samo muka pre operacije i bespotrebnog odlaganja...

_________________
www.menda.rs


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Sre Apr 30, 2014 8:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 24, 2014 9:02 pm
Postovi: 5
Evo mog otkrića. Ja sam imala bolno praznjenje evo vec 4 meseca, nekad manje nekad više. Mazala sam poslednjih mesec dana fisuran, ali on mi nista posebno nije pomogao. Poslednjih nedelju dana stavljamm kantarion vaginalete u analni otvor i to pola vaginalete ujutru a pola uvece. Da ne ureknem, evo vec dva dana imam normalna praznjenja i bez krvi! Ja mislim da je meni fisura zarasla od kantariona. Probajte!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Čet Maj 01, 2014 11:43 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 06, 2010 3:52 pm
Postovi: 337
Evo i mene medju vama..imam Kronovu bolest i na to mi se nakačila sad fisura ..znači da mi neko kaže da tako boli nebi verovala.
Nekad mi to prošlo za 3-4 dana ali ovo već traje skoro dve nedelje i više nemam snage uopšte...koristim nitroglicerinsku kremu i kantarion ulje jer ne mogu da uspostavim kontrolu da imam jednu stolicu...ceo dan trčim u kupatilo u tople kupke pa procedura pa bolovi i bolovi da bukvalno hodam na prstima do kreveta i ne ustajem samo ako opet treba kupka ili nedaj bože u wc ...popijem nekad i baralgetas i ništa ni to ne pomaže...
Bila sam kod profesora Ćuka u KBC Zvezdara na pregledu za op ali je on odbio zahvat zbog Krona..Očajna sam šta više da koristim..pijem..aplikujem?molim za savet :(


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 225 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 15  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 34 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: