Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 225 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 15  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Sub Nov 17, 2012 2:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 15, 2012 5:36 am
Postovi: 7
KrvTiIsusovu je napisao:
Da li uopšte znaš kakva je operacija u pitanju? Da li si bio/bila kod gastroenterologa? Da li znaš šta je uzrok fistule?


Apsolutno nista ne znam. Bila sam na vma i na klinickom centru (u oba slucaja su u pitanju hirurzi, koju su me pregledali) u oba izvestaja je napisano samo fistulae perianalis. Rekli su mi da je potrebna operacija u opstoj anesteziji i da ce rana biti otvorena. Pitala sam na klinickom da li ce mi jos neke analize raditi i rekli su mi da nece. Najvise me brine sto sam jako malo informisana, nista ne znam o oporavku, a doktori bas nisu bili voljni da mi bilo sta objasne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Sub Nov 17, 2012 3:01 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Maj 07, 2010 5:35 pm
Postovi: 66
Au jebem ti sistem. Pod hitno kod gastroenterologa u neki KBC. Mene su vucarali godinu i nešto dana zbog proliva, na kraju dobijem fistulu zbog koje su me opet vucarali hirurzi pola godine. Temperatura povremena, retke stolice, loša krvna slika... na kraju SLUČAJNO hirurg reši da uradi dodatne analize pošto sam imao temperaturu pred operaciju i prebaci me na gastro odeljenje a tamo zaključe da imam Kronovu bolest. Nemoj se zajebavati idi kod gastroenterologa. Ne može crevo tek tako da pukne. Da li su ti radili neke krvne analize? Da li imaš


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Sub Nov 17, 2012 2:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 15, 2012 5:36 am
Postovi: 7
O svasta Boze... Mene vuku od avgusta. Jako mi je bilo cudno sto me tako olako salju na operaciju. Nikakve analize mi nisu radili osim pregleda. Na vma su mi rekli da povadim nalaze i donesem na dan operacije. Krvnu sliku, snimak pluca, srca itd. A, na klinickom mi ni to nisu rekli. Mozes li molim te jos da mi kazes o operaciji nesto.. Koliki su bolovi, koliko ti je trebalo da se oporavis.. I koje analize gastroenterolog treba da mi uradi? Svaka informacija mi znaci.
Hvala ti puno na odgovorima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Sub Nov 17, 2012 3:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Maj 07, 2010 5:35 pm
Postovi: 66
Slušaj me sad. Idi što pre kod gastroa. U KBC-ovima se zakazuju pregledi i po mesec dana unapred. Vidi možeš li negde bez zakazivanja. Moraš krvne analize da uradiš da budeš sigurna od čega ti je nastala fistula. Ta analiza nije obična krvna slika. Forum mi je isekao prethodnu poruku... pitao sam te da li imaš nekakve tegobe, prolive, temperaturu? U sledećem postu ću ti napisati 2 procedure.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Sub Nov 17, 2012 3:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Maj 07, 2010 5:35 pm
Postovi: 66
Jedna operacije je struganje fistule kako bi se napravila rana koja potom treba da zaraste. Druga procedura je postavljanje setona, odnosno jedne trake (gumice) koja stoji tu da se fistula ne bi zatvorila sa donje strane, jer ako se zatvori onda ponovo može da nastane apscec i ponovo da pukne. Ja taj seton imam već par 3-4 meseca a fistulu godinu i nešto dana. Jedini problem mi je što moram duže da se brišem posle nužde. A inače seton se drži dok se fistula ne isčisti od infekcije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Sub Nov 17, 2012 3:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 15, 2012 5:36 am
Postovi: 7
Auuu... Ne znam sta da radim, ako mi analize ne budu gotove do operacije.. Nemam ja nikakve tegobe, osim sto me fistula boli kada se zatvori. A, takodje mi je problem sto mi se pre tri dana i sa druge strane pojavila, ali se jos nije otvorila. Ne mogu da verijem kavo nam je zdravstvo...
Samo jos jedno pitanje... imas li bolove sada? Kako ti je bilo posle operacije?
Moj najveci strah je da nece hteti da mi daju lekove protiv bolova...
Od srca ti hvala na odgovorima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Sub Nov 17, 2012 4:01 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Maj 07, 2010 5:35 pm
Postovi: 66
Samo pogledaj moj nick i sve će ti biti jasno što se zdravstva tiče.

Nemam apsolutno nikakve bolove. Bio sam pod totalnom kad su mi stavljali seton, bolelo me je malo nešto posle intervencije... i malo mi je trebalo da se naviknem.
Znači ti imaš još jedan apscec? A joj... koliko imaš godina?

Ako imaš para preporučio bih ti u privatnu kliniku na pregled da ideš. Nikakva operacija ti neće pomoći ako imaš nešto što stalno stvara fistule.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Sub Nov 17, 2012 10:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 15, 2012 5:36 am
Postovi: 7
I meni su rekli kada sam ih pitala da cu ici pod opstu anesteziju. Imam 24 godine. Nije mi novac problem. Pokusala sam da dodjem do doktora Krivokapica, jer sam cula da je on najbolji za to, ali su mi na njegovoj klinici rekli da on radi samo preglede i da je to sitno za njega.. U smislu nece da operise cak ni privatno. Zatim sam cula da je Maja Pavlov odlican strucnjak za fistule i kod nje sam na klinickom bila na pregledu. Tamo idem i na operaciju. Kod koga si ti operisan? Koja je to privatna klinika? Ja nisam sigurna da li je to jos jedna fistula kod mene. Prosto predpostavljam, jer je tvrdo i sa suprotne strane mi je od ove fistule za koju mi je operacija zakazana. A, i za prvu je sve tako pocelo samo se ova jos nije otvorila.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Ned Nov 18, 2012 1:00 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Maj 07, 2010 5:35 pm
Postovi: 66
Jooj srećo, to ti je to... nikako operacija. Mogu preporučiti doktora Tarabara koji radi na VMA i privatnoj klinici Vuk (blizu Vuka). Nemoj ni slučajno ići na operaciju verovatno je nešto ozbiljnije. Nemoj se sekirati nikako. Meni kad su rekli da imam Krona mene boleo q. Šećeraš koji je bio sa mnom u sobi je pizdeo koliko je mene boleo q što imam Krona :lol: ... samo opušteno....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Sre Jan 16, 2013 8:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 31, 2012 7:27 pm
Postovi: 14
e ovako ,imala sam 17 godina kad me zadesilo nesto uzasno ,nisam imala pojma da tako nesto moze da se desi ,osetila sam blage bolove pored analnog otvora jednog dana u narednih 12 sati ta izraslina ili sta vec je toliko narasla da sam ja puzala po patosu ,nisam mogla da sedim ,hodam i da lezim sem u jednom polozaju ,posto je bol postao nepodnosljiv i bilo je sve gore i gore otisla sam u hitnu ,tamo su me odma stavili na sto i poceli da seku na zivo bez bilokakve anestezije ,ja sam bukvalno vristala kao konj ,nisam bila svena svega jer sam od stresa pocela da se gubim i da padam u nesvest (takva sam ,tolerancija na bol mi je ravna nuli)znam da sam osetila kako sece i kako mi gura prs i kako sa negom iglom bode ,molila sam ih za anesteziju ali jok nisu mi dali .Posle toga su mi usili ranu ,kakvo olaksenje je bilo posle toga ,medjutim posle godinu ili dve istya prica ,svesna onog sto me ceka ,malo su me jurili po bolnici oko stola drugarica i drug ,ulazila sam i izlazila iz ordinacije opet kuknjava vristanje ,anesteziju ne daju , i ajde opet nekako prodjem kroz sve to .taj put mi nisu usivali nista ostalo je tako otvoreno ,doktor mi je rekao da je upitanju APSCES veze ja tad nisam imala sta je to ,tad mi je dao uput za operaciju na koju ja naravno nisam otisla .Sad imam 27 godina ,i u petak idem na snimanje i pripremu za operaciju jer nisam na vreme godinama je men to bolelo ,bolela me noga pa cak i stomak ponekad imala sam zatvore i po 10 dana ,a kad nije zatvor onda je proliv,stomak mi je naduven uvek i nijedan doktor do sad me za to ne shvata ozbiljno sve sto kazu jeste pazi sta jedes al nista mi ne pomaze .Da se vratim na APSCES :) e onda posle svih tih manjih bolova ,napravi se to pa pukne ,pa bol u nozi ... malo mi je i ta rana krvarila ,sve je pocelo 30 decembra 2012 ..trpela sam do prvog januara i otisla u hitnu ,e sad meni su tu neki kvazi doktori pricali kako su mi to unutrasnji suljevi ustvari i ja sam svo vreme mislila da je to u pitanju ,u hitnoj su mi dali neku inekciju i panklav 2x od 1000mg ,e onda da stvar bude jos gora dobijem i mentruaciju i proliv a kako je samo bolelo posle svakog odlaska u wc i kako je peklo i svrbelo .Danas sam otisla kod hirurga ,pogledao me je iscedio gnoj ,ali posto nije mogao lepo da vidi zakazao mi je snimanje u bolnici za petak i reko da idem na operaciju , sta ce da bude ne znam ,znam samo da za svih 10 godina od kas se pojavilo nije bolelo kao ovih 15 dana .zato ne odlazite na vreme na lecenje :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Uto Jan 29, 2013 3:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 10, 2009 9:05 pm
Postovi: 9
Meni je incizija rađena prije skoro 3 godine, na živo , a operisana sam u aprilu mjesecu.

Operacija je majka pri inciziji i pri svemu onome što je bilo prije operacije.
Tako da operacije se ne treba plašiti. Preporučujem svima - odraditi što prije.

Uzdravlje! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Uto Jan 29, 2013 5:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 31, 2012 7:27 pm
Postovi: 14
nelisima je napisao:
Meni je incizija rađena prije skoro 3 godine, na živo , a operisana sam u aprilu mjesecu.

Operacija je majka pri inciziji i pri svemu onome što je bilo prije operacije.
Tako da operacije se ne treba plašiti. Preporučujem svima - odraditi što prije.

Uzdravlje! :wink:


sta je to " INCIZIJA " jer ja nemam pojma kako se zove to sto su mi radili , ja sam bila na endoanalnom ultrazvuku pre par dana medjutim kazu da se tiu nesto zatvorilo u medjuvremenu i da treba da cekam da mi se to otvori da bi mi uradili kontrastno snimanje pa tek onda operacija , nista ne razumem :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Pon Feb 04, 2013 10:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 04, 2013 10:08 am
Postovi: 3
Imala sam operaciju fistule pre desetak dana. Nije nista strasno, samo se covek uplasi kad mora tu dole nesto da se secka. Moja fistula je imala kanal koji je stigao do creva i probio ga. Ja sam se isprepadala zbog toga, svasta sam procitala i zakljucak je da ne treba mnogo citati po net-u.

Odgovor za Bucko85 o tom snimanju kontrastom-zatvorio ti se kanal, verovatno je prestalo i da ti curi pa zato snimanje kontrastom nece biti verodostojno. Tako su meni rekli. Oni tim snimanjem treba da vide kuda idu kanali od fistule, koliko ih ima i da li je neki stigao do creva da bi znalali kako da operisu.

Zakljucak je da sto pre treba ici na operaciju jer se to cudo samo povecava i posle treba vise da se sece, a na operaciju se mora. Da treba opet da idem na operaciju ne bih se ni malo plasila, koliku sam frku bila digla...Plasila sam se od postoperativnog perioda, medjutim nista strasno, bolovi od te rane nisu vredni pomena, jedino sto prva dva do tri dana boli kad idete u wc, ali popijete analgin i prodje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Pon Feb 04, 2013 5:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 31, 2012 7:27 pm
Postovi: 14
jeccika je napisao:
Imala sam operaciju fistule pre desetak dana. Nije nista strasno, samo se covek uplasi kad mora tu dole nesto da se secka. Moja fistula je imala kanal koji je stigao do creva i probio ga. Ja sam se isprepadala zbog toga, svasta sam procitala i zakljucak je da ne treba mnogo citati po net-u.

Odgovor za Bucko85 o tom snimanju kontrastom-zatvorio ti se kanal, verovatno je prestalo i da ti curi pa zato snimanje kontrastom nece biti verodostojno. Tako su meni rekli. Oni tim snimanjem treba da vide kuda idu kanali od fistule, koliko ih ima i da li je neki stigao do creva da bi znalali kako da operisu.

Zakljucak je da sto pre treba ici na operaciju jer se to cudo samo povecava i posle treba vise da se sece, a na operaciju se mora. Da treba opet da idem na operaciju ne bih se ni malo plasila, koliku sam frku bila digla...Plasila sam se od postoperativnog perioda, medjutim nista strasno, bolovi od te rane nisu vredni pomena, jedino sto prva dva do tri dana boli kad idete u wc, ali popijete analgin i prodje.


od kad sam se vratila iz Beograda svaki dan posle odlaska u wc boli , ali ne vidim da curi gnoj pa nisam pametna dal da se pakujem i da idem na to snimanje sta ako odem i ne u radim nista , ne znam dal je krenulo da curi negde unutra ne znam , strah me je najvise sto sam cekala 10 godina , jel mozes da mi kazes gde si se operisala i kod kog doktora ako nije problem . Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analna Fisura i Fistula
PostPoslato: Pon Feb 04, 2013 9:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 04, 2013 10:08 am
Postovi: 3
Da te utesim nije ni moj problem od juce. Godinama sam imala bolove posle odlaska u toalet i lecili su me od unutrasnjih hemoroida koje u stvari nemam. Ta fistula se naduvala i pucala dva puta u razmaku od dva meseca i tek kad se drugi put desilo otisla sam na pregled. Meni je kanal bio otvoren, curila je sukrvica i gnoj iz njega i tad su mi uradili snimanje.

Boli te verovatno jer ti je ostecena sluzokoza rektuma, bolelo je i mene. Dok sam cekala operaciju pila sam Transilane, to su kesice sa nekim praskom koji rastvoris u casi vode i popijes. Sluze da omeksaju stolicu i stvarno prija kao melem na ranu. Samo moras da se nalivas vodom da bi imalo dejstva, bar 2l da popijes dnevno. Bice ti lakse od toga.

Oprerisao me je profesor Krivokapic. On ti radi cetvrtkom u ambulanti na Prvoj hiruskoj klinici. Bez problema se zakazuju pregledi kod njega, pozoves telefonom i zakazes. Mozes i privatno kod njega da obavis pregled, ne znam da li smem da napisem ime ordinacije naci ces na internetu. Idi lepo kod njega, covek je vrhunski strucnjak i on ce ti sve reci. I nemoj uopste da se plasis, nista strasno, veruj mi.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 225 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 15  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 33 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: