Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Abscessus perianalis
PostPoslato: Ned Apr 20, 2008 2:02 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 10, 2007 9:02 pm
Postovi: 16
Lokacija: Beograd
Imam 36.g. Sve je pocelo pojavljivanjem fisure ani, koja je tretirana samo sa Faktu mašc'u, i prestalo je. Medjutim nakon toga je usledio totalni prekid mokrenja, ugradjen kakteter 10 dana. Nakon toga je sve funkcionisalo kako treba. Ali nakon nekoliko dana od korena penisa ka analnom otvoru pojavilo se zadebljane od 6-3 casa. Posle nekog vremena je to naraslo, konstatovana je Abscessus perianalis, rez i pronadjen je gnoj i neka sluzava tecnost jakog neprijatnog mirisa. Dreniranje. Ali nakon 7 dana se to ponovilo, i samo od sebe je isteklo na istom mestu gde je i ranije uradjen rez, mešavina bezbojne tecnosti, sukrvice i gnoja u malim tragovima, ali to zadebljanje je i dalje bilo prisutno, pomalo bolno na dodir. Napominjem da sada kada je prošlo cetiri nedelje od ambulantne intervencije taj ciklus se ponavlja iz nedelje u nedelju, zadebljanje ostaje, ali sada osecam povremeni bol u predelu bešike tj. levo i desno od nje u predelu semenika. Vojno lice sam i ovo zaista zabrinjava. Imam osecaj nadutosti stomaka, blage nesvestice, nervozu, trnjenje leve noge, blage temperature. Imam osecaj kao da nesto nije uredu sa semenovodima jer me posle ejakulacije pomalo boli sa leve i desne strane besike u predelu semenika. Molim vas da mi pomognete ovo pocinje da me plasi. Unapred zahvalan. :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 20, 2008 2:38 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 10, 2007 9:02 pm
Postovi: 16
Lokacija: Beograd
I jos jedna stvar kakvo je lecenje, ako je operacija sta ona obuhvata i kakva je preventiva da se to ne ponovi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 20, 2008 2:53 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Odgovorio sam na pp.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 20, 2008 3:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 10, 2007 9:02 pm
Postovi: 16
Lokacija: Beograd
Hvala lepo na odgovoru, izvinite na poruci poslatoj na PP. Fistula se napravila , po mom nekom zakljucku, jer na tom mestu se skuplja ta tecnost, a sto se tice bolova nisam mislio na testise nego levo i desno od besike u toj ravni jel ima tu nesto. Retencija urina se javila zbog neke infekcije. nema gnoja krvi ili nesto drugo u spermi - urinu. nisam pod antibiotskom terapijom svo ovo vreme, ali sam na svoju ruku poceo da pijem DOVICIN, Inceziju apscesa su mi radili na VMA. I to nisu neki bolovi ali su irirtirajuci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Odgovor
PostPoslato: Ned Apr 20, 2008 3:13 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 10, 2007 9:02 pm
Postovi: 16
Lokacija: Beograd
Vidite,ako ste imali perianalni absces,on moze vrlo lako da se komplikuje nastankom perianalne fistule koja je komplikovana za lecenje,medjutim zbog simptoma koje navodite upucuju na kao neku evoluciju infekcije navodite da imate bolove u predelu testisa,poda karlice besike...Zasto ste uopste nosili kateter??Bili ste u retenciji ili nesto operisali,nije mi sasvim jasno.Inace jeste li primetili bilo kakve tragove krvi ili gnoja u mokraci ili spermi,ili da su ove telesne tecnosti izmenjene u smislu promene boje i mirisa,jeste li pod antibiotskom terapijom sve ovo vreme??Inace nesto objektivnije tesko da mogu da vam kazem bez KKS,pregleda urina,urinokulture,spermokulture i nekog najosnovnijeg fizikalnog pregleda.I nije mi jasno gde su vam radili te incizije apscesa ??Jel na VMA??Ako vam sada nije dobro idite na CHMP-VMA i trazite dezurnog hirurga/urologa i ispricajte mu da vam nije bolje,i ako treba trazite da vas prime u bolnicu,da se obavi ozbiljna dijagnostika pa ako je sve u redu dobro je a ako ne vazno je da se na zapusti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Molba!!!
PostPoslato: Ned Apr 20, 2008 3:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 10, 2007 9:02 pm
Postovi: 16
Lokacija: Beograd
Molio bih sve koji su imali ovakve probleme da se jave!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 20, 2008 3:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 10, 2007 9:02 pm
Postovi: 16
Lokacija: Beograd
Hvala lepo na odgovoru, izvinite na poruci poslatoj na PP. Fistula se napravila , po mom nekom zakljucku, jer na tom mestu se skuplja ta tecnost, a sto se tice bolova nisam mislio na testise nego levo i desno od besike u toj ravni jel ima tu nesto. Retencija urina se javila zbog neke infekcije. nema gnoja krvi ili nesto drugo u spermi - urinu. nisam pod antibiotskom terapijom svo ovo vreme, ali sam na svoju ruku poceo da pijem DOVICIN, Inceziju apscesa su mi radili na VMA. I to nisu neki bolovi ali su irirtirajuci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 20, 2008 3:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Legi je napisao:
Hvala lepo na odgovoru, izvinite na poruci poslatoj na PP. Fistula se napravila , po mom nekom zakljucku, jer na tom mestu se skuplja ta tecnost, a sto se tice bolova nisam mislio na testise nego levo i desno od besike u toj ravni jel ima tu nesto. Retencija urina se javila zbog neke infekcije. nema gnoja krvi ili nesto drugo u spermi - urinu. nisam pod antibiotskom terapijom svo ovo vreme, ali sam na svoju ruku poceo da pijem DOVICIN, Inceziju apscesa su mi radili na VMA. I to nisu neki bolovi ali su irirtirajuci.

Ne mozete tvrditi da imate fistulu,bez dijagnostike osim toga ona je bezbolna mada ti simptomi sa sekrecijom ogovaraju fistuli,elem mala karlica je puna kao oko pa zbog bliskih anatomskih odnosa postoji mogucnost sirenja infekcije na adherentne strukture pre svega odnosa analnog kanala i perianalnog vezivnog tkiva(u kome se apsces i lokalizuje) sa prostatom i vratom besike .Sto se tice vase retencije mokrace ona je nastupila najverovatnije zbog nekog prostatisa/kompresije prostate apscesom koji su zatvorili pars prostatica uretrae.Medjutim kod vas infekcija poprima stvarno jedan hronican tok -iritirajuci bolovi(tupi predpostavljam) sa skokovima temperature to stvarno jeste za neku ozbiljniju terapiju a ako je fistula u pitanju(nista bez pregleda!!!) indikovana je fistulotomija iste.Sad sto se tice tog dovicina koji pijete antibiotici se ne mogu na pamet uzimati pogotovo u ovom slucaju bez brisa sekreta/gnoja nego se terapija mora sprovesti ciljano. Kakve sve bakterije mogu ovo izazvati od dovicina je slaba korist.Vojnickim slengom to vam je isto kao kad bi vojsku naoruzali cackalicama i poslali je da zaustavi neki oklopni divizion npr.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 20, 2008 4:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 10, 2007 9:02 pm
Postovi: 16
Lokacija: Beograd
Postovani Doktore !!! Hvala lepo na iscrpnom i slikovitom odgovoru. Sutra idem na VMA na hitnu, pa cemo se cuti!!! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pregled na VMA!!!!
PostPoslato: Pon Apr 28, 2008 12:07 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 10, 2007 9:02 pm
Postovi: 16
Lokacija: Beograd
Postovani doktore, bio sam na pregledu na VMA i receno mi je da se stvorila Fistula perianalis, i da je potrebna operacija. Jer jedino na taj nacin moze da se to odstrani i izleci znaci samo hiruskim putem. Toliko, operacija ce se izvrsiti 15.07. ali ako se nesto zakomplikuje bice i pre. Nije to neki veliki hiruski zahvat posle intervencije se lezi dan dva na odeljenju i ako je cve OK otpusta se kuci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pregled na VMA!!!!
PostPoslato: Pon Apr 28, 2008 1:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Legi je napisao:
Postovani doktore, bio sam na pregledu na VMA i receno mi je da se stvorila Fistula perianalis, i da je potrebna operacija. Jer jedino na taj nacin moze da se to odstrani i izleci znaci samo hiruskim putem. Toliko, operacija ce se izvrsiti 15.07. ali ako se nesto zakomplikuje bice i pre. Nije to neki veliki hiruski zahvat posle intervencije se lezi dan dva na odeljenju i ako je cve OK otpusta se kuci.

Jesam rekao ,uradice vam fistulotomiju i to ce biti kraj tegoba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 20, 2008 10:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 10, 2007 9:02 pm
Postovi: 16
Lokacija: Beograd
Postovani Doktore, pre mesec dana mi je izvrsena fistulotomija, rana je zarasla per secundum, sve je uredno. Higijena, ishrana, o svemu vodim racuna da se ne ponovi. Ali ja i dalje imam tegobe, rano ujutro, slabije mokrim, i osecam bol sa leve strane besike ponekad i sa desne ali slabije, kako dan odmice i ja se sve vise krecem tako i bol jenjava, a da i osecam da mi jetra kao lopta. Kada sedim imam osecaj da me pritiska i ponekad neki cudan bol u predelu jetre, pod rebrima. I samo jos jedno pitanje da li taj bol moze da utice na levu nogu jer mi se desava da mi trne i kao da mi je teska. Poludeo sam od brige da nije nesto ozbiljnije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 20, 2008 10:38 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 10, 2007 9:02 pm
Postovi: 16
Lokacija: Beograd
Da i zaboravio sam da vam kazem da ponekad osecam mucninu i blagu vrtoglavicu. Stolica je uredna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 18, 2008 2:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 18, 2008 2:10 pm
Postovi: 1
postovani,
bio bih jako zahvalan ako biste mi pojasnili sta je to absesus perianalis i kako se leci. meni je hirurg konstatovao juce to, i izvrsio rez i ciscenje, pa me sada sve interesuje: otkud to,kako se leci,je li opasno... hvala puno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re:
PostPoslato: Čet Nov 15, 2012 5:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 15, 2012 5:36 am
Postovi: 7
Molim Vas za pomoc...
Pre 3 meseca mi je dijagnostikovana fistulae perianalis. Uskoro me ceka opracija na VMA, ali niko od doktora nece nista da mi objasni. Vidim da su mnogi od vas vec imali iskustva sa operacijom, pa vas molim da mi kazete kako izgleda peroperativni tok?
Sta se radi u postoperativnom toku i koliko traje sam oporavak?
Hvala puno unapred


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 35 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: