Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: usi
PostPoslato: Pon Dec 24, 2007 2:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 4:47 pm
Postovi: 1
MOze li neko da mi kaze nesto o operaciji usne resice...Da li boli?Ima li nekih komplikacija?Razlikuje li se od obicne operacije klempavosti usiju?Znacilo bi mi puno....Jer bi se operisala 4 januara... :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 04, 2009 9:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 02, 2009 11:19 pm
Postovi: 19
Cao, prvo da te pitam, jel si se operisala do sad? Mene zanima operacija klempavih usiju, ali ima veze sa tvojikm postom :)
Naime, cuo sam, ne znam gde tacno, de ne postoji nacin da se resica pricuce glavi, kao ostali deo hraskavice prilikom operacije. A meni su resice, a i usi u ceini velike (kao i glava, pa se slazu:) i razmisljam, ako mi povuku i nameste gornji deo uveta, a resica ostane isto i priblizno udaljena, sta sam onda dobio. Samo ce se primecivati da sam se operisao.. Nadam se da si me razumela :)
Kakav je tvoj problem sa resicama? Kakva operacija.
poz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: usi
PostPoslato: Sub Avg 22, 2009 3:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 22, 2009 2:53 pm
Postovi: 13
i ja se interesujem za isto, vec sam radio 3 puta operaciju usiju i i dalje nisam zadovoljan... usi su mi skroz prijubljene ali su mi usne resice velike tako da mi uho dobija oblik telefonske slusalice...da li neko moze da napise da li se to radi, odstranjivanje usne resice, koliko je bolno i t d...?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: usi
PostPoslato: Sre Sep 02, 2009 9:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 02, 2009 9:42 pm
Postovi: 1
Mene takodje zanimaju informacije vezane za to polje jer mi je problem sledeci:

- Imam blago asimetricne usi, sto se da uociti kada se osisam na kratko, a posto mi takva frizura lepse stoji cesto to i radim.

Dakle jedno ugo je sasvim ok, sto bi se reklo savrseno, a drugo pri vrhu malo nakrivljeno... Znam da nije puno, ali meni smeta... i sve vise razmisljam da uradim operaciju i sebi otklonim taj kompleks...

Dobrodosala je bilo kakva informacija ili savet...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: usi
PostPoslato: Čet Sep 03, 2009 1:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 02, 2009 11:19 pm
Postovi: 19
Jedrenjak, mislim da ne trebas da operises nista ako je samo mala razlika. ako nije, mozes da operises jedno uvo, platis za jedno, a namestice ti samo taj gornji deo. kako odlucis..
Neki liku :), zasto 3 operacije?jel nisu uspevale ili i dalje nisi bio zadovoljan? i kako je to moguce, da se 3 puta operise isto mesto? objasni da li su ti resice u nivou glave, kazes da su usi pribijene skroz glavi, ili strce kad se gledas s'prednje strane? ako da, trebali su to da ti za ta 3 puta nameste. a ako imaju takav oblik iz profila, sa strane, onda je to normalan izgled usne resice i nema potrebe da se operises. gde si se sve operisao, ako nije problem?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: usi
PostPoslato: Čet Sep 03, 2009 5:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 22, 2009 2:53 pm
Postovi: 13
ovako, radio sam 3 puta jer sam zeleo skroz pribijene usi, a rodjen sam sa klempavim usima...znaci, posle svake operacije su mi usi sve svi pribijane... nije bitno gde sam radio, necu nikoga da crnim.... tj, posle prve operacije usi su mi bile normalne, niko se ne bi bunio, svi su mi govorili da odlicno izgledaju.... ali ja nisam bio zadovoljan, imao sam kompleks i radio sam iz cistog hira... danas mi takodje izgledaju normalno i ok, ali ima jos par detalja koji mi smetaju..npr, zelim da mi se usne resice malo smanje... milimetri su u pitanju ali smeta mi...veliki sam borac u zivotu i istrajacu do kraja... upravo se ovih dana spremam da odem kod novog hirurga...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: usi
PostPoslato: Čet Sep 03, 2009 10:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 02, 2009 11:19 pm
Postovi: 19
reci kod koga, ne da bi nekog crnio, nego da bi pomogao onima koji se tek odlucuja sta i gde. inace, zbog tih informacija se i posecuje ovaj forum.. pa mozes, postoji ta operacija preoblikovanja, ne znam cene, ali ako to zelis, samo cepaj!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: usi
PostPoslato: Čet Sep 03, 2009 11:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 22, 2009 2:53 pm
Postovi: 13
promenio sam dva hirurga, prvi je bio lokalni laik a drugi jedan od najcenjenih hirurga kod nas a i u svetu ... veoma mocan covek, stariji je, pred penzijom.... ne radi u beogradu...papreno sam platio operaciju, ali nisam se zadovoljio njom.... koga interesuje konkretno ime, mogu preko privatne poruke da mu kazem


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: usi
PostPoslato: Čet Sep 03, 2009 11:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 22, 2009 2:53 pm
Postovi: 13
sustina je da cena ne povlaci sa sobom i to da ce operacija biti uradjena onako kako ste vi zamislili... to mogu da kazem na osnovu mog iskustva, koje je dosta veliko za moje godine...

savet - idite kod vise hirrurga, saslusajte vise misljenja i predloga, raspitajte se sto vise i objasnite im sta tacno zelite, pitajte ih za sve da li je moguce i izvodljivo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: usi
PostPoslato: Uto Jan 11, 2011 11:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 10, 2011 4:19 pm
Postovi: 3
Evo da i ja dodam nesto na tu temu..
pre 7 dana sam operisala usi i radjena mi je korekcija kompletne skoljke, mada ja nisam mislila da je to neophodno, a samim tim i resice... ne znam kakav je bol kada se samo radi zatezanje ali ovo sto je meni radjeno nije nista strasno, teze su mi neprospavane noci zbog ovih zavoja i lezanja na ledjima :cry:
u svakom slucaju, skidam sve s glave za 2 dana , pa cu vam javiti ono najbitnije.. rezultate :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: usi
PostPoslato: Uto Jan 25, 2011 7:00 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Feb 01, 2010 2:15 pm
Postovi: 51
Gde se moze operisati uvo i koliko kosta operacija? Novi Sad


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: