Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: uklanjanje mladeza
PostPoslato: Sre Mar 14, 2007 11:32 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Maj 29, 2006 11:05 am
Postovi: 90
Ne znam da li sam na pravom forumu, ali meni treba savet oko uklanjanja mladeza sa glave.
Nalazi se na delu pokrivenom kosom tako da nemam estetskih problema, ali mi jako smeta pri cesljanju, farbanju, sisanju (uvek upozoravam frizere jer mi se jednom desila nezgodna povreda cesljem).
Da li neko ima iskustva sa tim? Koliko je to opasno i da li uopste treba dirati takve vrste izraslina?
I na kraju da li moze neko da mi preporuci gde da odem da mi se to ukloni?

Hvala i pozdrav!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 14, 2007 6:09 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
"Mladez" je veoma sirok pojam... Niste napisali koliko je to veliko, kako izgleda, itd. neki se mogu ukloniti i ambulantno (takve stbvari radim i ja), neke uklanja samo plasticni hirurg, a neki se i ne diraju... Najbolje ipak otide na pregled. Sve najbolje!

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Uklanjanje mladeza
PostPoslato: Pet Mar 16, 2007 2:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 12:09 pm
Postovi: 17
Lokacija: Beograd
Takav mladez i na tom mestu ipak treba da uradi plast.hirurg.Zapravo,obicno se prvo uradi dermoskopija ,najbolje je na koznoj klinici u Beogradu.Radi je Dr.Dobrosavljevic.Izuzetan strucnjak u toj oblasti.Po nalazu dermoskopije ide se na pregled u Institut za plast.hirurgiju u Zvecanskoj ulici,Beograd i oni odmah zakazuju operaciju.
Sama operacija u zavisnosti od velicine i samog mladeza,obavlja se ambulantno.Pacijent se otpusta nakon sat vremena kuci.Uklanjanje nije bolno,ne iziskuje opstu anesteziju i nema razloga za nekim strahom.Konci se nose 10-tak dana.
Preporucujem ti da se javis u ove ustanove.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 23, 2007 10:35 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Maj 29, 2006 11:05 am
Postovi: 90
Hvala puno na odgovorima, vec godinama mi smeta. Velicine je graska i ja to zovem mladez a u stvari pretpostavljam da je pravi naziv izraslina...
Moracu da uradim ovo sto ste mi predlozili, hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: .....
PostPoslato: Ned Mar 25, 2007 11:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 12:09 pm
Postovi: 17
Lokacija: Beograd
Nije problem i ako nije mladez.Takve izrasline takodje oni resavaju uspesno,s tim sto onda idi direktno kod njih na pregled ako nisi siguran da li je mladez u pitanju.sve najbolje ti zelim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 10, 2007 2:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 10, 2007 2:44 pm
Postovi: 8
a dali neko zna kakva je situacija sa benovima koji nisu nikakve izbocine na kozi nego su u nivou sa ostatkom koze samo sto su drugacije boje(smedje u mom primjeru) dali se oni mogu uopste uklanjati,ostaju li oziljci,i dali postoji neki limit koliko se mladeza,benova i slicno smije ukloniti jer ja ih imam na desetine


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: mogucnost
PostPoslato: Sub Maj 12, 2007 11:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 12:09 pm
Postovi: 17
Lokacija: Beograd
pazi ovako,svi mladezi se mogu uklanjati i rade se po prioritetu koji odredjuje kozni lekar ili specijalista na institutu za pl.hirurgiju ili onkologiju.
oziljci ostaju ali su posle 6 meseci do godinu dana jako bledi i vidi se linija tnka.medjutim,po pravilu mladeze koji nisu veliki i koji ne smetaju ne treba ni uklanjati.bitno jepratiti redovno svaki mladez i njegovu promenu (boja ,velicina i sl),paziti na sunce itd.mislim da ti je to vaznije nego da uklanjas svih tih milion mladeza.
razdoblje izmedju jednog i drugog uklanjanja mladeza odredjuje lekar i uglavnom je oko mesec ipo dana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 12, 2007 6:42 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Otklonila sam tri mladeza bas ovakvom procedurom koja je opisana, t.j. sa lokalnom anestezijom koju i ne osetis i odlaskom kuci istog dana. Bili su tacno na "putanju" haltera od grudnjaka i par puta sam ih cak i raskrvarila i zato resila da ih skinem. Nije ostao oziljak u klasicnom smislu, ali kada pocrnim taj deo nema pigmenta i ostane kao mala bela fleka. Drugih problema nija bilo (a ni skidanja konaca, samo sam sama posle dva dana skinula taj poveci flaster). Pa ipak, ja ne bih uklanjala nista sto ne smeta u svakodnevnim aktivnostima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 16, 2007 5:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 10, 2007 2:44 pm
Postovi: 8
hvala vam saznao sam sto me zanimalo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 20, 2007 3:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 05, 2007 4:34 pm
Postovi: 35
A mene interesuje da li neko moze da mi preporuci privatnu klliniku za uklanjanje mladeza?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 20, 2007 3:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 05, 2007 4:34 pm
Postovi: 35
Zaboravila sam da napisem da me interesuje klinika u Beogradu :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 05, 2007 10:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 13, 2007 5:02 pm
Postovi: 8
Idite na VMA. Platicete manje nego kod privatnika, a imate i vecu sigurnost. Na VMA obavezno rade i histopatoloski nalaz. Pozovite centralu VMA i zakazite pregled, cena je oko 700 dinara za pregled.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 26, 2007 11:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 21, 2007 6:53 pm
Postovi: 8
Bas sam pisala o mladezu, ali ne dermatologiji. skinula sam ove godine mladez velicine oko 7,8 mm u Beogradu, u klinici "Viva". Trajelo je par sekundi i radili su mi radiotalasima. Nema bola, a oziljak bledi vremenom, kao sto je m]neko vec naveo, samo je koza malo bledja na tom mestu. Jedino sto ponekad osecam blago peckanje na tom mestu i sto je osoblje jako neljubazno. Cena je 100e. Za taj novac bi trebalo da pokazu malo vise postovanja prema pacijentima...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: mladezi
PostPoslato: Uto Nov 06, 2007 12:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 06, 2007 12:30 pm
Postovi: 1
Lokacija: bgd
u dilemi sam oko uklanjanja mladeza,naime nalazi se na licu i problem je cisto estetski.Citala sam o raznim metodama kojima se to moze uraditi i oziljcima koji zaostaju pa sam neodlucna.Da li je neko mozda imao takvu intervenciju i kakva su iskustva,pozdrav[/b]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 19, 2007 5:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 01, 2007 1:51 pm
Postovi: 32
Pozdrav,
treba da uklonim jedan mladez sa vrata pa me interesuje da li ce ostati vidljiv oziljak posto radim hiruski, skalpelom. To me brine jer znam da je koza vrata tanka. Mladez je ovalnog oblika, oko 1 cm duzine i 0,5 cm sirine. U kozi je, nije izbocen, jako taman. Mozte e li mi reci koja je dobra krema za postopercaioni tretman, da ne ostane oziljak jako vidljiv. Pozdrav svima!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: